Hoi meiden. 3 weken geleden ben ik bevallen van onze tweede dochter. Ze is net als onze eerste dochter een onrustige baby. Ze slaapt heel goed, maar ik merk als ik haar in haar ledikantje leg dat ze heel veel beweegt, en als ze eindelijk in slaap is gevallen dan slaat ze haar eigen de hele tijd wakker. Als ik haar even in de box leg dan vindt ze dat ook absoluut niet leuk. Maar als ik haar in de kinderwagen bak leg, wordt ze heel rustig en valt dan heel gauw in slaap. Kan het komen dat de box en ledikant te groot voor haar is? En dat ze zich prettiger voelt in een kleinere ruimte zoals een kinderwagenbak. We hadden eerst een wiegje, maar die is zo oud dat ik hem niet echt meer veilig vindt. Maar ik heb begrepen dat in de kinderwagenbak slapen ook niet goed is.
Hier heb ik nog nooit van gehoord. Het is niet zo dat ze huilt, maar ze beweegt enorm veel in haar slaap. In mijn buik was ze ook al zo bewegelijk. Onze eerste dochter had dit ook al, die was ook zo onrustig. Ik ga het toch overwegen om er eentje aan te schaffen, want slapen in een kinderwagenbak is ook niet echt een optie.
Ja een ledikant kan heel beangstigend zijn, zo'n grote ruimte. Het kan helpen om in de wagenbak te slapen, meningen zijn hierover verdeeld, mijn zoon slaapt ook heel de dag in de wagenbak en 's nachts naast mijn bed in de co sleeper. Je kan je kindje overdag, als ze bij jou in de buurt is, ook op haar buik laten slapen, dan kunnen haar armpjes ook niet wapperen. Ik vind inbakeren zelf vervelender als buikslapen, inbakeren zou je eventeel voor de nacht kunnen overwegen maar als ze in haar wagenbak gewoon rustig slaapt, zou ik zelf nog niet gaan inbakeren.
T zit m ook niet in t huilen. Ze hoyden zichzelf wakker door t bewegen. Goigle maar op inbakeren. Voor mij ging er n wereld open... En tis nu heerlijk rustig hier. N tevreden baby.