Wat zijn nou de toppers voor jullie 2 jarigen? Mijn zoontje verveeld zich werkelijk dood met speelgoed van 1-2 jarige. Ook op de opvang bloeit hij echt op als hij met dingen kan spelen uit de oudere groepen. Maar mijn dochter is vooral van het kleuren en knutselen en daar moet mijn zoontje niet zoveel van hebben. Wat ik zo weet is dat hij bij de opvang erg graag met een keukentje speelt en een werkbank met gereedschap. Maar ik wil graag meerdere dingen in overweging nemen. Dus bij deze wat waren bij jullie de toppers wat speelgoed betreft?
treinbaan die hij zelf kan bouwen, duplo, garage, keukentje. Alles waarbij het spelen niet elke x hetzelfde is.
Ok dank je! Duplo is hier echt 10 minuten en dan is hij het zat. Treinbaan en garage ga ik eens naar kijken.
Autogarage,treinbaan,puzzel (je kan wat moeilijkere nemen als ie het te saai/makkelijk vind),boeken en hij kan echt uren spelen met van die plastic boerderijdiertjes met bomen en hekjes enzo erbij.
Begrijp ik dat je zoontje nog anderhalf moet worden? Op deze leeftijd spelen ze nog geen uren achter elkaar. Dat hij 10 minuten met de duplo speelt is vrij normaal. Vaak rommelen die kindjes nog met van alles.
Hier ook het keukentje met al het eten snijden en koken. Geweldig om te zien. Duplo vindt hij ook leuk, maar kan hij minder lang mee spelen. Dit is ook zo bij auto's en de garage. Kleuren, kleien, verven begint nu een beetje te komen. Ons mannetje kan zich ook heerlijk vermaken met dobbelstenen, pokerfiches. Buiten is de waterbaan echt favoriet! Gehad met zijn verjaardag en een echte hit!
Mijn net 2-jarige speelt graag binnen met duplo (net een aantal Cars duplo auto`s gehad groot succes), grote houten auto van Janod, keukentje (gaat thee en koffie voor ons maken). Verder is hij heel graag buiten in de tuin aan het spelen.
Hij moet inderdaad nog 1,5 worden. Ik snap dat ze geen uren achter elkaar maar 1 ding spelen. Probleem is gewoon dat hij erg snel verveeld wordt en dan gaat hij zichzelf enorm in de weg zitten. En waar mijn dochter creatief is moet hij denk ik een andere uitdaging hebben. Bij de opvang is hij ook zo snel verveeld en speelt nu bij de oudere groepen zodra dat ook maar enigsinds mogelijk is. Niet dat hij nou voorloopt ofzo hoor, want praten doet hij nauwelijks. Maar qua speelgoed moet ik echt uitdaging blijven bieden. Een keukentje gaat er zowiezo komen op korte termijn. De rest nog maar ff uitzoeken en een hoop 'nutteloos' speelgoed de deur uit doen.
Hier zo een zelfde boefje die ook op die leeftijd zo was nu 1.5 en nog niet veel veranderd haha wij hebben gereeedschapstafel en keukentje dat vind hij geweldig! verder toch de duplo (ligt door de hele kamer wordt niks nuttigs mee gedaan maar hij vind het geweldig) boekjes een stoffen bal, telefoon net als papa en mama pianotje dat zijn toch wel de dingen die hij geweldig vind
Heb je geen speel-o-theek in de buurt om zo te kijken en uit te proberen wat hij nou echt leuk vindt.
Er moet wel ergens een speel-o-theek zijn ergens hier.. Misschien toch maar eens kijken. Telefoon, bal, boekjes zijn hier idd ook favoriet. Houten blokken worden in de bak gedaan en omgekiept en weer andersom Vormenstoof kan hij wel maar vindt hij duidelijk niet intressant.
o ja de houten blokken zijn ook mega succes hahahahaha blokken stoof ook maar dan als hij deurtje open doet de makkelijke weg dus hahaha
vind hij duplo saai door het bouwen of vind hij de poppetjes/dieren enz wel leuk? mijn zoontje speelt namelijk overal met zn poesje en hondje..zelfs neemt ie ze mee onder de douche... houtenpuzzels, heb ook zo'n houten bus met dieren ( soort vormen sloof zegmaar) ...en zoveel verschillende dieren die je aan beide kanten van de bus door het juiste vormpje in kan doen) Trouwens met 1,5 ook een periode geweest dat veel nog niet geschikt was of dat hij bijv nog geen fantasiespel had...en meer als kliederen of krassen deed hij ook niet...daarna had ie ineens een groeisopurt en kon veel meer en begreep veel meer ineens... Stickers ( van die herburikbare voor op het raam enz) minilaptop, met dierengeluiden, vormen, kleuren speeltentje met ballen gevuld houten autobaantje of zo'n ding met etgaes waar een balletje van afglijdt als hij keukentje ed leuk vind, mss ook ander huishoudelijke dingen ( stofzuiger, strijkijertje, stoffer en blik, bezem) stoepkrijten ( doet zo'n altijd op balkon bij een btj lekker weer)
Andere huishoudelijke dingen vind hij idd erg leuk. Hebben we ook liggen. Stoepkrijt doet hij graag buiten en zo ook de zandbak. Zo'n knikkerbaan ding zat ik ook aan te denken, denkt dat hij dat helemaal geweldig vindt. Laptop heeft hij ook, maar ramt als een gek op die knopjes (logisch want het is een laptop voor kleuters dus hij snapt er niet veel van). Houten puzzels met die diertjes enzo (die pinnen er bovenop, hoe noem je dat) vind hij ook leuk. Ik wil heel veel speelgoed weg doen (ze hebben echt veel te veel) en hier weer nieuwe intressante dingen voor neerzetten.
HEMA) deze hebben wij, en dan ziet hij de diertjes en hoort het bijhorende geluid...zn interesse komt vanzelf wel... bij action ook div houtenpuzzels, zonder die pinnen bijv...teletubbies, thomas, sesamstraat.. maar ik vond die leeftijd dus ook "lastig, nu vanaf 20 mnd ofzo speelt hije hct veel meer..en heeft ie oud speelgoed "herontdekt" ...heel leuk om te zien speelgoed dat hij met 1 jaar kreeg, si nu ineens intressant
een knikkerbaan Das hier ook een succes.. Google Afbeeldingen resultaat voor http://www.happy2play.nl/images/knikkerbaan%2520bellen%2520hout%2520speelgoed.jpg
ja nee ik heb dus ook zo'n voor grotere ballen haha...is cilindervormig om hoog 5 etages en dan gaan er wat grotere plastic ballertjes doorheen, van bartsmit ofzo! maar die zoals deze link heb ik een autobaantje van met 4 kleine autootjes....doet ie nog echt vaak..