Ja, ik dump mijn kinderen

Discussie in 'De lounge' gestart door Clapat, 27 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.207
    1.263
    113
    Centrum België
    Heeft niet zozeer met sector te maken, dan wel met arbeidscultuur. FT is eerder de norm in BE. Ga maar eens naar een Belgische vacaturesite. Filter op deeltijdse jobs en je zal zien dat er niet zo heel veel jobs overblijven.

    Enne, mijn dochter weet best wie haar mama is, ook al gaat ze 5 d/w naar het KDV (en vanaf volgende week naar school)... Ik heb haar afgelopen maand geleerd om bv op het potje te gaan, niet het KDV. Wij leren haar fietsen etc... En ja, er zijn dingen die ze op het KDV geleerd heeft, maar ja, so be it. Als ik het dan thuis te zien / horen krijg, ben ik net zo gelukkig hoor!
     
  2. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Ik vind het fantastisch dat er vrouwen zijn die fulltime werken. Is waanzinnig goed voor een land, want maakt dat er op het niveau van leidinggevenden en hoger ook meer vrouwen zijn, een mooie mix van man en vrouw maakt succes voor organisaties en is dus gewoon goed voor de economie.
    Nederland heeft echt een part-time denkwijze (en dan met name vrouwen), en we denken ook nog dat we onze kinderen tekort doen als je niet (deels) thuis bent. Dus.. de rest van de beschaafde wereld brengt verknipte kinderen op en die van ons allemaal gaan uiteindelijk de wereld redden? Onzin.. is mijn mening.

    Zelf werk ik overigens niet fulltime, ik werk 4 dagen maar ben flexibel in mijn tijd. Regelmatig dus 2 van de 5 thuis, soms 3. Ik vind dat erg leuk, geniet van mijn kind. Na deze zwangerschap ga ik op zoek naar een andere baan.. die niet past bij mijn droom maar bij mijn huidige situatie. Op een salaris wordt hier erg krap en daar heb ik geen zin in. Ben benieuwd waar ik volgend jaar werk :)

    Overigens boeit het me geen fluit wat een ander denkt. Ik woon ook in een wijk met tweeverdieners, iedereen werkt 4 dagen of meer, ook met kinderen. Ik ken dus niet anders :)
     
  3. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector

    En dat noem je geen verwijten maken?
     
  4. Mime28

    Mime28 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.050
    1
    0
    Ik denk dat iedereen moet doen wat voor zijn/haar gezin werkt kijkende naar wat mogelijk is natuurlijk. Het lijkt een beetje de norm te zijn in Nederland dat moeders zo'n 3 dagen werken, als je dat niet doet lijkt het soms of je een verklaring af moeten leggen over waarom niet, dus ook als je minder of vooral niet werkt. (die opmerking over budgetteren kan idd ook onvriendelijk opgepakt worden).
    Ik ben bewust thuis en tja ik zit alla jaren 50 's avonds met een pan warm eten op manlief te wachten. Dat wordt ook echt niet altijd begrepen of als goede keuze gezien, maar ik sta er zelf achter, die rust in ons gezin is op dit moment belangrijker voor mij dan een baan. Opmerkingen van anderen doen me dan ook weinig. Als dat bij jou wel zo is is het misschien tijd om eens kritisch na te denken over of jezelf nog wel achter je keuzes staat. Als het antwoord ja is wat maakt het dan uit wat een ander denkt of vindt?
     
  5. Sannebc

    Sannebc Niet meer actief

    Je moet gewoon doen waar je jezelf goed bij voelt!
    Maar, wat ik gequote heb uit je 1e post klopt niet hoor.
    Wij hebben straks een gezin van 5 kinderen, mijn man verdient ver boven modaal, dus het kan écht nog wel. Is ook gewoon alle avonden thuis, hoeft nooit op zakenreis oid, dus ik hoef me ook geen zorgen te maken of hij genoeg thuis is,
    Hierdoor hebben wij de mogelijkheid om een 'groot' gezin te hebben waarvoor ik thuis kan blijven zorgen.
    Mij maakt het niet uit wat een ander er van vindt, het is ONS leven!
     
  6. Yasminaa

    Yasminaa Bekend lid

    8 mei 2010
    717
    0
    0
    Hoe is dat dumpen als je werkt? Je gaat toch niet ergens heen om jezelf te genieten zoals uitgaan etc? Heb zo iets echt nog nooit gehoord!
    Ik vind het super mooie regeling dat je werk hebt en kinderen!
    atleast je doet wat voor je kinderen
    Sommige hier klagen als iemand niet voor hun kinderen willen oppassen omdat zij nr discotheek willen
     
  7. Corry

    Corry Bekend lid

    14 aug 2012
    622
    0
    0
    Wat een moeilijk onderwerp! Ik weet dat hier altijd verschillende meningen over zijn en zullen blijven. Bij ons in de vriendengroep is er ook een nodige discussie over, en dan zijn wij behoorlijk heftig in die discussie. Maar ieder zijn verhaal is anders. Ik heb het geluk dat ik kan stoppen met werken zodra ik zwanger ben. Ik kan thuis aan de gang (agrarisch bedrijf) Als ik naar mijzelf kijk weet ik ook dat ik niet anders zou willen dan door mijn ouders opgevoed te zijn. Mijn moeder was altijd thuis, en mijn vader na zijn werk ook. Ik heb alles meegekregen van hun en niet door veel verschillende mensen (wat volgens mij voor verwarring kan zorgen voor een kind), hierdoor was een een oppasser een waar feest voor ons, omdat dit zelde gebeurde. En ikzelf heb hierdoor ook de mening gevormd dat ik geen kinderen neem om ze altijd naar andere te brengen. Maar ik wil kinderen voor mijzelf.
    Ieder heeft recht op zijn mening! Maar ik zou niet anders kunnen dan mijn kinderen zelf op te voeden. (en dan heb ik geluk met mijn situatie)
     
  8. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    eens...

    Hier nog z'on jaren 50 moeder hahaha (sorry zag even het beeld voor me met rode lippenstift, hakjes aan en borreltje en krantje klaarleggen voor manlief :p

    Daarnaast ben ik trouwens ook thuis (want werkte voor mezelf) omdat mijn kind dit nodig had, ik vraag me altijd af wat types zoals TS (mensen die graag 5 dagen werken) zouden doen in dat geval.

    Zou je thuisblijven en alles aan doen om de nodige zorg te geven of zou je hem naar medisch kinderdagverblijf brengen omdat je toch wel blijft werken (en hiermee de kans op een normale school vergooien) alleen omdat je je baan wilt behouden en niet wil "tobben" met geld zoals genoemd word.

    Onze zoon zit nu op een normale school dankzij zijn harde werk maar wel omdat ik dit mogelijk heb gemaakt, dat was voor mij geeneens een keuze om over na te denken, bam hij had meer tijd van me nodig, okay ik was er, op de zaak even iemand aangenomen en klaar.
     
  9. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    Ja dat wilden we toch zelf, zogenaamd gelijk gezien worden, de mogelijkheid hebben om te werken dan gaat iedereen ook uit van twee verdieners, "we" hebben zelf deze wereld gemaakt voor een groot deel.

    Ik had liever gehad dat er vanuit werd gegaan dat er maar 1 verdiener was dan hadden we nu meer de keuze gehad en niets "gemoeten".
     
  10. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Dit lijkt een keuze die niet vele zullen hebben ben ik bang.
     
  11. tulip

    tulip Niet meer actief

    ik ben nog erger....smeer zn brood en leg zn kleding klaar.
     
  12. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    Ik ben dus zo'n moeder die vind dat je je kind DUMPT als je beide fulltime werkt en het eigenlijk niet nodig is.

    Waarom zoveel werken als het niet nodig is ? Geniet van je kids.

    Jullie hebben kids dus zorg er dan zelf voor en DUMP ze dan niet op een kdv om vervolgens zelf te gaan werken.

    Ik snap dat er gezinnen zijn die het wel moeten en die dus geen keus hebben, bij dit soort gezinnen snap ik het dan ook en vind ik het niet erg maar zo lang het niet nodig is om beide te werken vind ik heel raar als dat wel gebeurd.
     
  13. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
     
  14. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    je zegt geen verwijten te maken maar doet het zeer zeker wel.


    ja ik ben een bewust tbm en ik kan je zeggen ik hoef dus niet te budgetter en JA ik werk van uit huis voor alleen de luxe.

    mijn vriend werkt 60 tot 70 uur in de week en komt met een 2800 euro thuis. we hebben 1500 euro aan vaste lasten dus tel maar uit dan verdien ik ook nog een 400 euro in de maand met een beetje achter te pc zitten chatten!

    mijn vriend is per week max 3 dagen overdag niet thuis de rest van de dagen wel. hij is van de 9 dagen 3,5 dag thuis.

    tis makkelijk oordelen maar als ik zou werken zou ik voor nop werken omdat alles naar de opvang zou gaan.
     
  15. joanita

    joanita Fanatiek lid

    7 okt 2008
    2.027
    0
    0
    verzorgende IG
    raamsdonksveer
    er zijn helaas ook moeders die het alleen moeten doen....
    waaronder ik zelf dus moet wel veel werken om uberhout rond te kunnen komen en in mijn huurhuisje te kunnen blijven...


    ik denk dat je veel alleenstaande hiermee erg op de vingers tikt...

    hier werk ik min 28 uur en max 36 uur in de zorg.. erg onregelmatig.. maar dat is wat ik wil.. ik zou het niet anders willen..
    op de dagen dat ik vrij ben is de kleine bij mij en de dagen dat ik werk is de kleine bij zijn vader.. omdat zijn vader niet werkt....
     
  16. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    OMG:$'
    ik wil het niet weten, ikwilhetnietweten!
     
  17. Triskele

    Triskele Niet meer actief


    ohh verrek dat doe ik ook al, en toen ik het typte bedachte ik me dat ik wel zijn koffie na het eten maak en geef aan hem op de bank, i am turning in to my mother :p (en i am lovin it!)
     
  18. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Deze discussie gaat niet over alleenstaande ouders.
     
  19. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    #99 Amfy, 27 aug 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 27 aug 2012

    hihi ik ook.

    net netjes 6 bolletjes gesmeert appeltje gesneden en in zijn trommeltje gedaan.:)
     
  20. Triskele

    Triskele Niet meer actief


    precies dan vind ik het een heel ander verhaal...
     

Deel Deze Pagina