meer mensen hier de dupe van de langstudeer boete?

Discussion in 'De lounge' started by muis26, Aug 28, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Do1980

    Do1980 Actief lid

    Mar 4, 2012
    349
    1
    0
    NULL
    NULL
    @muis; daar ben ik het helemaal mee eens. Deze regeling met terugwerkende kracht laten ingaan vind ik echt compleet van de zotte! Hoe kun je mensen nou straffen voor iets dat een jaar geleden nog niet strafbaar was, maw. boete waardig? Echt belachelijk!
     
  2. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    Jul 21, 2008
    6,665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
    @Talia...ik weet niet of dat oneerlijk is. Mensen die een MBO hebben gedaan verdienen vaak nog minumum loon. Als je een HBO-opleiding met succes hebt afgerond gaan ze er dus vanuit dat jij in je onderhoud en dat van eventuele opleidingen kan voorzien. Je verdient dan namelijk vaak een stuk meer.

    @Muis...met terugwerkende kracht vind ik ook belachelijk hoor. Mensen wisten dit niet vantevoren en zouden misschien wel andere keuzes hebben gemaakt!
     
  3. Luciaatje

    Luciaatje Fanatiek lid

    Nov 15, 2011
    2,349
    2
    36
    Psycholoog
    Heb er zelf nog geen last van, een jaar uitloop, maar ben er wel bang voor hoor. Vind het ook echt belachelijk zoals bij jou nu gaat Muis!!
    Op studenten bezuinigen ben ik sowieso niet voor... Moet niet denken aan die boete! Ik ben niet zon'lucky one waarvan de ouders betalen dus werk me rot om collegegeld, boeken, etc alles te betalen, als ik die boete kreeg zou ik denk ik echt moeten gaan lenen, en liever niet met schuld beginnen als ik het kan voorkomen. Das toch een gezonde instelling? Alshet niet anders kan moet het maar...
     
  4. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    Jan 19, 2009
    11,632
    0
    0
    Docente
    Ja, je moet even die lijst bekijken met studies die uitgesloten zijn. Maar als je hbo-v gedaan hebt kan je dus wel voor het normale tarief een opleiding voor het onderwijs doen maar niet meer in de zorg... en vice versa. Maar als je in het onderwijs zit en je wil daarin nog een 2e vak doen of bijv, zoals ik, orthopedagogiek dan kan je daar, mits je een werkgever hebt, een lerarenbeurs voor aanvragen, dat is een tegemoetkoming voor je (verhoogde) collegegeld en wat leermiddelen (mijn man kreeg 5700 euro) en de school krijgt betaald om voor 4 lesuren een vervanger te zoeken. Heb je geen werk maar wel verder studeren in het onderwijs dan kan je ook tegemoetkoming leraren aanvragen. Je kan altijd proberen of je werkgever in de zorg een deel van de opleiding vergoed. Wijs hem dan vooral op het belastingvoordeel. Bovendien zijn werkgevers verplicht te investeren in scholing.
     
  5. Koon

    Koon Niet meer actief

    Tupp, ik kan me zeker vinden in jouw argumenten. Ben het ook wel met je eens.
    Beter hier op bezuinigen dan op speciaal onderwijs o.i.d.

    Ik vind alleen wel dat ze deze regeling voor nieuwe studenten moeten invoeren en niet voor mensen die al bezig zijn.
     
  6. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    @napoleon, dus jij denkt dat je vanuit zorg of onderwijs nog een studie kunt doen in de andere richting? Zo lees ik het namelijk niet.
    Hoop dat jij inderdaad gelijk hebt! Zou heel graag het onderwijs in willen, ooit.;)

    @sarah, nou dat vind ik dikke onzin. Je verdient als mbo'er heus niet het minimum loon hoor. In ieder geval niet per definitie. Minimum loon geldt vaak voor ongeschoolde beroepen.
    Ik ken legio mbo-niveau banen die meer verdienen dan ik met mijn hbo-baan. Ligt ook heel erg aan de richting.

    Ga je van mbo naar hbo krijg je ook nog eens gewoon je stufi, en nu dus ook nog eens gereduceerd tarief.

    Maar goed, ik ga eens kijken naar de onderwijs studies:):)

    Edit:

    Als een student na het afronden van een studie een tweede studie gaat volgen in de sector gezondheidszorg of de sector onderwijs en daarvoor het wettelijk collegegeld moet betalen, dan staat de ‘teller’ voor het langstuderen bij het begin van de tweede studie weer op nul. Dit is alleen van toepassing wanneer de eerste studie geen studie betreft in de sector gezondheidszorg of het onderwijs.


    Goed, ik ben uitgekeken:(:(
     
  7. nessa88

    nessa88 Bekend lid

    Sep 3, 2010
    891
    57
    28
    Den Haag
    Ik snap persoonlijk niet zo goed waarom jullie het terrecht vinden dat mensen die boete krijgen als ze er lang over doen. Ik bedoel waarom een boete? Ze betalen netjes college geld en vangen geen geld van de staat. Ze doen er dus niemand kwaad mee om er langer over te doen.

    Wat ik vooral heel raar vind en waar je niemand over hoort is dat het alleen voor mbo en wo geld. Waarom? Wat is dat voor rare discriminatie? Als ze zoiets invoeren moet het voor iedereen zijn. Weet je hoeveel mbo-ers er na 2 jaar stoppen met hun studie en dan weer met iets anders beginnen en daar dan 3-4 jaar over doen. Waarom mogen zij dan wel vrolijk doorgaan zonder ergens op aangesproken te worden?

    Ook vind ik dit heel oneerlijk voor de mensen die nu bezig zijn met hun studie. Als het zou gelden voor de mensen die vanaf dit jaar zouden beginnen met hun studie zou het nog enigsinds fair zijn want dan weet je het van te voren. Nu hebben ze dit in april? (Weet niet precies wanneer) erdoorheen gedrukt en hebben mensen dus geen eerlijke kans gehad om hun studie nog af te maken voor de regel in ging. Wat ik extreem oneerlijk vind.

    Of ben ik nou heel raar?
     
  8. Luciaatje

    Luciaatje Fanatiek lid

    Nov 15, 2011
    2,349
    2
    36
    Psycholoog
    Volgnes mij niet ;) En door die fijne harde knip heb ik nu op 1 vak mijn bachelor niet gehaald :( Echt niet door teveel feesten zoals veel mensen automatisch denken als het om studenten gaat :D
     
  9. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    Hbo en wo dus;)

    Nou ergens vind ik het dus wel terecht, omdat ze collegegeld betalen em geen instellingscollegegeld. Dat is nogal een verschil.

    En ik sta vooraan als we die regels eens gelijk gaan trekken aan het mbo. Of andersom natuurlijk;)
     
  10. SYRV

    SYRV Fanatiek lid

    Nov 29, 2009
    3,133
    453
    83
    Ik was 19 toen ik zwanger mijn vwo diploma haalde. Ik ben alleenstaand, maar wist dat ik hoe dan ook wilde gaan studeren. Nu ga ik mijn 3e jaar voltijd psychologie op het wo in, en ben ook bang voor de boete. Mij is verteld dat ik 4 jaar over mijn bachelor mag doen, en vervolgens nog 2 jaar over mijn master. Red ik dit niet dan krijg ik ook deze geweldige boete voorgeschoteld. Ik heb nu al vertraging en kan alleen maar hopen en mijn stinkende best doen om mijn bachelor binnen 4 jaar te halen. Ik moet zeggen dat ik er ook stevig van baal dat die boete er zomaar even tussendoor wordt gedrukt, en ook meteen al geldt voor de al studerenden! In mijn geval is het zo dat ik het persoonlijk best zwaar vind om te studeren en daarnaast ook nog een kind op te voeden in mijn eentje. Ik ontvang nog stufi en daarnaast leen ik bij zodat ik niet hoef te werken en ook nog wat tijd met mijn zoontje kan doorbrengen. Tuurlijk is het mijn eigen keus geweest om te studeren, en tuurlijk kies ik ervoor om bij te lenen en de consequenties daarvan zijn compleet logisch. Maar om dan ook nog een boete te ontvangen terwijl je al zo je best doet om je hoofd boven water te houden is totaal niet motiverend (of wel, maar het zorgt in ieder geval voor onnodige extra zorgen!). Begrijp me niet verkeerd, ik vind, wanneer je je hele studententijd dronken in een kroeg hangt en daarom niet toe komt aan studeren, de boete echt terecht. Maar in sommige gevallen vind ik de boete echt veruit belachelijk, helemaal omdat de mensen die al studeren dit helemaal niet in hun overwegingen hebben kunnen mee nemen. Kortom ik moet niet denken aan de boete die in mijn nek staat te hijgen:(
     
  11. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    Nessa88, ze ontvangen wel van de staat. Studeren kis duurder dan wat je aan collegegeld betaalt, de rest legt de overheid bij.
     
  12. Luciaatje

    Luciaatje Fanatiek lid

    Nov 15, 2011
    2,349
    2
    36
    Psycholoog
    Eens!! En respect voor jou meis!! Hier ook psychologie studentje!! (Welke uni zit jij?)
     
  13. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    Nee, syrv, en dat is het erge van zo'n regeling: het treft ook de 'goeie'.. Zou jij geen uitstel kunnen krijgen?
    Hoop dat je het haalt hoor en kan alleen maar heel, heel erg veel respect voor je hebben!
     
  14. Eliz30

    Eliz30 Niet meer actief

    @SYRV:
    Wat een doffe ellende voor je! Het gaat je lukken hoor, je bent zo dichtbij! Niet opgeven!
    Mocht je echt niet uitkomen dan zou je kunnen denken aan het collegekrediet. Niet dat ik lenen wil promoten maar voor sommige mensen is dat het beste van het slechtste.
    Stoppen is waarschijnlijk ook geen optie voor je want als je niet binnen 10 jaar je diploma haalt wordt alles wat je ontvangen hebt (buiten de basisbeurs) omgezet in een rentedragende lening.

    Overigens is er via DUO een overgangsregeling. Mensen die geen recht meer hebben of stufi, niet meer kunnen lenen, in het verleden wel stufi hebben ontvangen en nu de langstudeerboete krijgen, kunnen via DUO een aanvraag doen voor een collegekrediet ten hoogte van de langstudeerboete. Dus alleen voor de €3063,- niet voor het collegegeld. Die regeling geldt van 2012 tot 2014...
    Veel mensen weten dat niet. Nogmaals ik wil lenen echt niet promoten, maar sommige mensen hebben geen keus.
     
  15. mama van d

    Nov 5, 2011
    73
    0
    6
    NULL
    rotterdam
    @syrv respect voor jou! Het gaat je lukken meid!

    Pfff echt een ellende dit....net als al gezegd is, mocht ik dit jaren geleden geweten hebben, had ik het niet zo gedaan.

    Hbo opleiding begonnen, door overlijden van een ouder op een gegeven moment gestopt (ingestort). Nu via werk lekker bezig, interne opleiding op MBO niveau, maar met de intentie hierna met de HBO studie door te gaan....

    Het is een goede regel, maar niet het verleden erbij betrekken. Geldig vanaf nu voor de nieuwe studenten. Om maar over een 2e master niet te beginnen.....:x:(:(
     
  16. pinguin

    pinguin Bekend lid

    Apr 8, 2011
    974
    1
    0
    somewhere
    heb niet alle antwoorden gelezen en ik denk echt niet dat alle studenten er misbruik van maken maar ik ken een paar studenten die expres langer over de studie doen want... lekker studiefinanciering ontvangen, niet hoeven werken en feesten als idioten!
    en voor zulke mensen zeg ik terecht dat ze een boete krijgen!
    voor de mensen die wel proberen binnen een gestelde tijd diploma's te halen is dit erg jammer natuurlijk!
     
  17. SYRV

    SYRV Fanatiek lid

    Nov 29, 2009
    3,133
    453
    83
    Ik vrees dat ik geen uitstel kan krijgen nee. Toen ik begon aan mijn opleiding was er net dat jaar het bindend studie advies ingevoerd (Bsa). Toen ik erachter kwam dat ik gelijk in het eerste blok al de mist in ging en tentamens niet haalde (moest er echt even inkomen, de combi studeren en opvoeden van een kleintje), ben ik naar de studieadviseur gestapt. Die vertelde mij dat ik hoe dan ook mijn propedeuse binnen 2 jaar moest halen, zou dit niet lukken dan was het exit voor mij. Er was in dat geval dus al geen regeling te treffen ondanks mijn situatie. Ik heb er heel hard aan moeten trekken en het afgelopen jaar godzijdank mijn P gehaald. Ik vrees dus wanneer ik uitstel zou vragen wat betreft de boete, ik hetzelfde te horen zal krijgen. Maar goed zo ver is het nog niet!

    @luciaatje: ik studeer aan de RUG, jij?

    @Eliz30: je hebt gelijk! Zoals ik al eerder zei leen ik nu ook al bij, en ook een fiks bedrag helaas. Ik moet het allemaal zelf bekostigen, en krijg geen aanvullende beurs (afgezien van de alleenstaande ouder beurs). Aan de ene kant vind ik het verschrikkelijk om te lenen, en krijg ik het nu al benauwd als ik denk aan mijn studieschuld. Maar aan de andere kant vind ik de tijd die ik met mijn zoontje doorbreng ook erg belangrijk. Ik hoop na mijn afstuderen een goede baan te vinden, en op die manier zonder problemen mijn schuld te kunnen af betalen.

    Dankjewel voor jullie lieve reacties! :)
     
  18. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    Nov 13, 2008
    2,358
    2
    38
    Yeeey Ik ben er ternauwernood aan ontsnapt. Mijn afstudeerdatum is 31 augustus. Was het een maandje later dan was ik er ook de dupe van :D:D

    Maar ik wil wel nog een master doen (een paar maanden later), en dan val ik toch onder de regeling. Ik hoorde wel laatst dat ze deze regeling willen schrappen? Weten jullie daar wat over?
     
  19. Luciaatje

    Luciaatje Fanatiek lid

    Nov 15, 2011
    2,349
    2
    36
    Psycholoog
    Ik aan de EUR!
     
  20. Eliz30

    Eliz30 Niet meer actief

    @SYRV

    Je doet wat je kan, de termijn om terug te betalen is 15 jaar en je mag als het echt nodig is ook nog 6 jaar stoppen als je het echt niet kan betalen. Als het alternatief stoppen is, is dat ook geen optie.
    Je denkt er in ieder geval bewust over na en doet er niet luchtig over.
    Het komt wel goed meisje! Je gaat het met zo'n instelling vast redden!
    Ik heb in ieder geval heel veel bewondering voor je, ik had dat echt niet gekund.
     

Share This Page