Wie weet hoe je een plisse gordijn moet schoonmaken? Wij hebben in onze keuken een plisse hangen. hij hangt eigenlijk altijd op een en dezelfde stand waardoor hijdus erg smerig wordt.
kun je hem er niet afhalen en de haakjes loshalen en wassen? Of als het allemaal genaaid is laten stomen? Hoe zit hij vast?
Ik kan hem wel loshalen maar boven en onderaan zitten wel soort ijzeren balkjes die niet los kunnen. Het ziet er op het eerste gezicht ook niet vies uit totdat ik hem vandaag eens helemaal naar beneden deed.....toen zag je wel veel verschil
Ik ken het niet, met ijzeren balkjes. Kun je het dan niet laten stomen? Of eraf halen en in een sopje laten weken en dan onder de douche het sop eruit spoelen?
Ligt aan het materiaal en hoe vies die is? Is het stof en kan je het niet meer afnemen met bv de plumo of een spons (spons niet gebruiken als het een metalen achterkant heeft). Als het een stoffen is en echt vies moet je hem in een bad of bassin doen met niet synthetische wasmiddel.zorg dat de metalen bak niet onderwater komt.als het goed is kan je aan de onderkant de metalen strip eruit halen. Je moet hem helemaal dan open in een bad leggen, niet langer als 2 uur en daarna onder de douche uitspoelen voor zeep resten. Dan nat goed in de vouwen doen en dus hele al om hoog en effe goed aan trekken voor de vouwen. En dan nat terug hangen geheel geopend en als je hem dicht doet goed op de vouwen letten. PS het is een rotklus heb het pas gedaan maar is wel de moeite waard.
Lijkt me ook lastig maar ik ga het proberen!!! Bedankt voor de info....hoop echt dat het weer schoon wordt.