Ja, ik dump mijn kinderen

Discussie in 'De lounge' gestart door Clapat, 27 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Mooi gezegd vrouw!;)
     
  2. xd24

    xd24 VIP lid

    27 feb 2010
    6.406
    0
    36
    Brabant!
    Ik had laatst ook een lekkerding en hij was nog leuk ook, kreeg bijna de neiging een date in te plannen hihi
    En toen zag ik mn vriend op de bank zitten, dacht nee doe maar niet:p

    Maar ik werk dus nu 4 dagen, omdat het moet, niet omdat ik het wil.
    En daarnaast chat ik in de vrije uren die ik heb.
     
  3. bagheera

    bagheera Bekend lid

    2 aug 2011
    746
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik werk 32u in de week in mijn man ook. Gelukkig kunnen wij het zo bolwerken dat onze dochter straks maar 2 dagen naar het kdv gaat. Ik vind persoonlijk 5 dagen teveel om naar een kdv/gastouder te gaan maar dat is puur mijn eigen gevoel naar mijn dochter toe. Dat jij dat niet hebt en je dochter het naar haar zin heeft is dat toch super? Lekker belangrijk dat ander het dumpen vind? Weer een ander noemt thuisblijfmoeders dom of afhankelijk en zo is er echt altijd wel wat.

    Ieder gezin is anders en je doet wat in je vermogen ligt voor jezelf en je gezin. Wat de invulling daarvan wordt ligt helemaal aan je situatie. En soms heb je gewoon geen keus (mijn moeder was alleenstaand en moest wel fulltime werken, en ik ben daar echt niks minder van geworden en heb me nooit gedumpt gevoeld)
     
  4. Corry1985

    Corry1985 Actief lid

    12 okt 2008
    383
    0
    0
    Noord Holland
    5 dagen is ook wel erg veel ja... maar 4 eigenlijk ook.
    volgens mij ben jij tevreden en dan is je kind het ook.
     
  5. moes

    moes Fanatiek lid

    20 jul 2006
    2.765
    9
    38
    dat vroeg ik me ook al af!
    En hoe ga je het doen als ze naar bv zwemles of een andere sport/hobby gaat?
     
  6. Stephanie20

    Stephanie20 Fanatiek lid

    6 mei 2007
    1.502
    47
    48
    student
    België
    Ik en mijn man werken beiden full-time. Het is voor ons beide een bewuste keuze geweest. Sterker nog, ik zou het niet zien zitten om een thuisblijfmama te zijn, maar dit is dan persoonlijk. In mijn omgeving zie ik veel werkende mama's, ik ken maar 1 mama die niet werkt, en die hoeft ook niet te werken want ze zitten er meer dan warmpjes bij. Minder uren werken zou op zich wel gaan, maar ik weet niet of ik dat ook echt zou willen. Ik hou van mijn werk en alles dat daarbij hoort. Nu is het ook zo dat ik in het onderwijs sta dus, sowieso ben ik alle vakanties thuis, ook alle weekends en de woensdagnamiddag. Daarnaast is het zo dat ik dit jaar gezegend ben met een pracht uurrooster waardoor ik dus nog 3 extra halve dagen heb. Natuurlijk is dit niet altijd zo, maar dit jaar dus wel. Mijn dochter zit nu op school (wonen in België) en ik zou niet weten wat ik nu de godsganse dag zou moeten doen. Ik weet hoe het voelt om lange periode thuis te zijn want onze zomervakantie hier in België is steeds 2 maanden. Geloof me, maandag mag ik terug gaan werken en ik kijk er echt al naar uit.

    Ik denk dat iedereen een persoonlijke keuze moet maken waar hij/zij zich het best bij voelt. Bij de een is dat thuisblijven bij de ander is dat deels gaan werken en bij nog een ander is dat full-time gaan werken. Er zijn nu eenmaal van soorten en soms kunnen we elkaar beweegredenen niet begrijpen. Ik denk dat er 1 ding voorop staat en dat is dat we het beste willen voor onze kinderen. Hoe we dd
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Even een puntje wat Stephanie aanhaalt en wat veel mensen fout denken te weten, dat een verlof of vakantie te vergelijken valt met een tbm zijn.
     
  8. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Zal ik ook eens een bijdrage aan dit topic leveren ;)
    Ik breng mijn kinderen bij oma, valt dat ook onder dumpen ;)
    Zonder gekheid, ik werk nachtdiensten waardoor ik meer tijd voor mijn kinderen heb en eerlijk is eerlijk ik verlang naar een baan waar ik wat meer aan het werk ben en meer regelmaat heb. Ik vind mijn kinderen erg leuk maar een leven voor jezelf vind ik ook erg belangrijk.

    Voor de rest denk ik dat kinderen heel wat kunnen hebben, of ze nou een fultime mama thuis hebben zitten of na school naar een oppas gaan. Waar ik wel moeite mee heb is dat gezinnen geen cent te makken hebben maar waarbij de moeder niet gaat werken. Dat zou niet goed zijn voor het kind, nou amahoela... ik geloof dat een kind minder schade oploopt door zo nu en dan naar een oppas te gaan dan in de schuldsanering te zitten. Dan wil je gewoon niet aan werk want er zijn mogelijkheden genoeg.
     
  9. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Vakantie snap ik nog wel, (alhoewel een vakantie van 2 mnd wel erg lang is), maar wat vind jij zo anders aan een verlof in vergelijking met altijd tbm zijn?
     
  10. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    Maar als je tbm bent heb je echt niet de hele dag vakantie hoor, als ik aan het eind van de avond wel eens mijn dag door denk dan vraag ik me wel eens af waar ik eventueel mijn baantje in zou moeten plannen hahahah ik ben echt de hele dag wel bezig hoor.
     
  11. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Sommige vergeten kennelijk ook dat een kind hebben daadwerkelijk wel een baan is.
    Een baan van 24/7 voor een TBM. En daarbij het huishouden etc. meegenomen. Ik ben s'avonds soms echt kapot.
    Vooral omdat meneer hier begint met lopen.;)
     
  12. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    Ja precies, ik zit echt niet de hele dag op mijn reet ( was het maar zo feest ;) )
     
  13. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Hahaha echt hoor,
    ik ben mijn zwangerschapskilo's kwijt door achter Dean aan te rennen.

    Just saying :p.
     
  14. mel78

    mel78 VIP lid

    12 feb 2008
    8.320
    242
    63
    Ik kan geen 100 pagina's terug lezen, maar als jij je hier goed bij voelt, ik houd je niet tegen.

    Alleen heb ik heel veel moeite met het feit dat je blij bent dat je niet aan het eind van de maand geen geld tekort komt. Ik werk parttime omdat ik van mijn kinderen geniet op mijn vrije dagen, heeft echt helemaal niets met geld te maken. En ja, wij hebben aan het eind van ons geld een stukje maand over :)
     
  15. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    En daar ben jij toch ook blij mee?
     
  16. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Op zich maakt het natuurlijk geen verschil met een werkende moeder :) Die werken eerst bij hun baas en gaan daarna door naar hun kind... Als ik gewerkt heb stopt mijn dag echt niet als ik naar huis ga, dan moet ik thuis ook gewoon gaan koken, voor Thijmen dingen doen, het huishouden etc.
     
  17. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Ik weet niet hoor, maar ik denk dat de meeste mensen blij zijn als ze geen geld te kort komen aan het eind van de maand... ik tenminste wel...
     
  18. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Nee, maar andersom kun je ook zeggen, dat je als je vakantie hebt mét kinderen, je ook niet echt vakantie hebt. Vind ik precies hetzelfde.

    Overigens vind ik ook nog een verschil met een dag thuis (op mijn mamadag of in het weekend of zo), dat je alles wat je moet doen op je eigen manier in kunt delen. Kom je ergens een dag niet aan toe, dan kan het de dag erna nog wel. Dat merk ik vooral nu tijdens mijn verlof. Maar op normale werkdagen is dat niet zo. Ik werk de hele dag en ná het werk, heb ik een paar kleine uurtjes waarin nog van alles moet gebeuren, die niet uitgesteld of overgeslagen kunnen worden. Dus daar waar je op een niet-werkdag nog wel eens 5 minuutjes kunt gaan zitten met een kopje thee, heb je dat niet als een werkende moeder. Begint 's ochtends vroeg al. 6 uur eruit, douchen, aankleden, kind eruit, aankleden, ontbijt smeren, eten, tanden poetsen, haren doen, etc (en dan doe ik nog niet eens aan make-up of mijn haar stylen), hup in de auto naar het KDV. En na het werk is het net zo druk: Kind op halen, eten koken, eten, afruimen, dan nog even lekker 1-op-1 tijd met je kleine, dan is het alweer bedtijd, dus in bad, tanden poetsen, pyjama aan, verhaaltje voorlezen en in bed. Badkamer opruimen... Dan is het alweer minimaal half acht en DAN heb ik pas even tijd voor mezelf. In tegenstelling, dus, tot een dag dat ik thuis ben, wanneer ik ook tussendoor nog even iets kan lezen of zo. Helemaal als de kleine op bed ligt. Huishoudelijk werk? Ja, dat gebeurt soms doordeweeks dan ook nog wel eens. Voornamelijk wasjes draaien, opruimen, beetje schoonmaken. De rest in het weekend of op een mamadag. Het grote schoonmaakwerk hebben we uitbesteed (ook omdat ik daar een gruwelijke hekel aan heb).

    In het kort: Nee, ik denk niet dat thuisblijfmoeders de hele dag op hun luie kont zitten (uitzonderingen daargelaten), maar de dag is wel een stuk relaxter en op een lager tempo dan die van een werkende moeder. Hangt er natuurlijk ook weer vanaf hoe druk het op dat werk is, EN hoeveel een tbm thuis inplant verder, qua hobby's en uitstapjes en weet ik wat. Tbm is ook een baan, ja. Maar dus niet vergelijkbaar met een échte baan, gecombineerd met het ouderschap. En al helemaal niet als je er alleen voor staat.
     
  19. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Damn Rosao, waarom zeg jij altijd precies hetzelfde als ik, maar dan met minder woorden? :D
     
  20. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    Ik ben dus van mening dat het wel te vergelijken is met een echte baan, dan zou dus een gastouder ook niet echt een baan zijn volgens jouw omdat je dan toch de hele dag met de kids bezig bent ? Ik werk vanuit huis en ben er continue voor mijn kinderen, ik vind tbm ook een echte baan.Maar goed iedereen zal er wel anders over denken.

    En als ik vakantie heb dan sta ik niet de hele dag schoon te maken, dan lig ik lekker aan het zwembad met de kids, eet de hele dag door ijsjes ( bij wijze van spreken ) Dus als ik echt vakantie heb heb ik ook echt vakantie.
     

Deel Deze Pagina