Valt wel mee hoor... Ik ben op dezelfde verdieping als ze in bad zitten Maar Julian alleen doe ik niet.
Bosi, waarom is in deze stelling een peuter 'zoveel' anders dan een dreumes?! Ik zie het verschil niet tussen een 1-2 jarige of een 3-jarige die allemaal niet kunnen zwemmen eigenlijk?
Hier dus ook,ik ben altijd in de buurt en kan het vanuit de andere kamers in de gaten houden. Ga natuurlijk niet beneden voor de tv zitten ofzo!!
Ja ik laat hem soms alleen in bad, dan ga ik bijvoorbeeld in de kamer ernaast de was vouwen, maar ik ga niet naar beneden of naar zolder, ik moet hem wel kunnen horen en ik ga om de paar minuten om het hoekje kijken en zorg dat hij blijft praten met me.
Never nooit niet. Ken een meisje wat bijna is verdronken. Gelukkig hebben ze haar kunnen reanimeren. Het is toch je ergste nachtmerrie als je kindje verdrinkt, omdat je zelf niet oplet? Echt vreselijk.
Ik ga dus ook niet voor de tv zitten haha. Ik loop lekker heen en weer over de bovenverdieping de was ophangen opvouwen opbergen. Vensterbankjes afstoffen bedden opmaken etc. etc.
hier net zo... verder roepen we regelmatig over en weer 'is alles nog goed?' Dat hebben we ook goed aangwend, dat terugroepen. Nu met 2 zit de oudste regelmatig met de jongste 'alleen' in bad. Vanaf 1,5 ongeveer. Verder denk ik dat er zéker wel een verschil is tussen een kind van 1 of 1,5 en tussen een kind van 2,5 a 3 jaar. Met de oudere kindjes kun je een soort afspraken maken, manieren om contact te houden zonder je kindje daarwerkelijk te zien. En ook gewoon echte afspraken, dit wel, dit niet. En dan kun je best 2, 3 minuutjes even bezig zijn in een andere kamer, even spieken en weer door.
Fysiek zijn ze echt heel anders. Moteriek is echt al heel anders. Ik zie echt verschil bij mijn kinderen daarin. Nu moet ik toegeven dat ze wel erg voorliggen fysiek. Sportief dus. Zoonlief zit al vanaf 6 maanden en loopt, speelt en springt al alsof hij 5 is. Wat betreft zwemmen: Je kunt niet zwemmen in een bad dus ik zie niet in waarom een kind die wel kan zwemmen minder kans maakt om uit te glijden dan een kind dat niet kan zwemmen
Dat opruimen/schoonmaken en dingen pakken wat jullie benoemen, is dat op dat moment belangrijker om te doen, dan bij je kindje blijven in bad?? Vind het eigenlijk best erg om te lezen, ook al ben je er de kamer ernaast, een kind glijdt uit, valt op zn snoetje in het water, raakt in paniek en komt niet omhoog, na 5 seconden kun je al te laat zijn Meiden, denk liever na!
Wij hebben geen bad dus zet een laagje water in de douche wat net haar bovenbeentjes bedekt en dan ben ik op dezelfde verdieping rustig met de was bezig terwijl we lekker aan het kletsen zijn.
Bosi dat snap ik ook wel, flauw.. Maar een kind met zwemles/zwemdiploma is wel wat zelf redzamer in het water dan een peuter van 2!
Dat kan dus ook gewoon bij een kind van 8 jaar Maar de ene 3 jarige is de andere niet. Kijk gewoon naar je eigen kind... moeders weten dat echt zelf het beste
Juist zo gaat het hier ook. Buiten dat, ik vind ook dat er flink verschil zit in de "soort" kinderen. Het ene kindje kan dit wel en het andere kindje niet. Ik ga trouwens gerust even naar de wc beneden, wc deur open en ik kan ze nog steeds horen. Ze zitten hier ook niet muisstil in bad, het is een waterballet gepaard met veel getier in gelach.
Ik laat ze zelfs niet alleen onder de douche, blijf zelfs dan bij ze in de badkamer... Veelste bang dat ze (ookal is de kraan met kinderslot) de hete kraan omdraaien met alle gevolgen van dien.. En mijn zoon is al bijna 5!
Onbewaakt? Nee, nooit. Maar aangezien mijn man toch wel één (of meerdere) keren per week laat thuiskomt (werk, vrienden en sporten) en ik ook een leven buitenshuis heb af en toe, gebeurt het meerdere malen per week tegenwoordig dat één van beide de kids naar bed brengt. De kids gaan echt niet iedere dag in bad (is ook niet goed voor de huid), maar ja, als je naar het strand bent geweest of het bos, wil je toch dat zand ff afspoelen. In dat geval blijft de meest verantwoordelijke van de twee even in bad (met verbale/gehoor controle), terwijl ik in de kamer ernaast nr. 2 omkleed. Gaat prima. Strikt genomen is dat wel alleen in die ruimte in bad. Maar wel veilig hoor! Ik vermoed trouwens dat ik weet waarom deze (inderdaad zeer open) vraag is gesteld. In een ander topic over taboe van 'foute' mama-acties doorbreken, stond iets over dat het kind even alleen in bad zat terwijl mama snel naar de wc ging en/of verbaal contact hield terwijl de peuter boven in bad zat. Misschien dat TS degene was die daar commentaar op had en nu wil weten of anderen ook zo handelen of dat dit uitzonderlijk is?
maar een kind wat op babyzwemmen heeft gezeten, is misschien meer gewend aan water, raakt minder snel in paniek als het hoofd onder water komt of als het water binnenkrijgt. Weet een beetje door gewenning hoe het moet reageren en heeft geleerd om in water te 'bewegen' en snel op de voetjes te komen. Uitglijden kan altijd gebeuren, ook als je erbij zit, maar naar mij idee hoor je dat gelijk en als je kind dan 10 tellen onder water ligt, is er nog niets aan de hand.
Onje, hoezo het soort kinderen? Jou kindje is nog geen jaar oud?! Ik sluit me echt volledig aan bij all mine! En dan reacties die in lees 'ik hoor ze spetteren' Een kind met de snoet onder water al trappelend klinkt ook zo...