Mijn man en ik hebben er ook altijd voor gekozen om een kindje met bv. Down niet te laten komen. Maar ja, er zijn gradaties in handicaps he? Er schijnen ook mensen te zijn die hun kindje niet laten komen vanwege schisis Dus ik weet wel wat we echt niet zouden laten komen, maar je weet het natuurlijk pas echt op het moment dat je in dat grijze gebied keuzes moet gaan maken. Oh en qua stress, ik had enorm veel stress van de 20 weken echo van mijn dochtertje, met die schisis. Maar na 3 weken was ik gewend en konden we lekker alles gaan regelen, dus dat was ook maar een relatief korte periode eigenlijk.
@ bevalling: ik moet in het ziekenhuis. Ik krijg deze keer geloof ik hoe dan ook een sectio want heb er al twee gehad. Maar ivm HELLP mag ik never nooit thuis bevallen, of bij een vlos onder controle staan. Dus een volledige medische zwangerschap. Voordeel is wel zo veel echo's dat ik de foto's niet eens meer bewaar
Ik ga weer in het ziekenhuis bevallen! Ons huis is voor mijn gevoel te ver van het ziekenhuis en ik ben niet het typje voor thuis bevallen
@eten, ik heb toevallig vandaag aan de gyn gevraagd hoeveel meer ik verwacht wordt te eten, antwoord: niets meer (ook niet minder ) op internet gelezen dat het neerkomt op 1 extra boterham met bv appelstroop. mijn ervaring is dat ik niet zozeer meer craving heb, maar dat ik er makkelijker aan toegeef, want ik ben zwanger en de kleine zal het wel nodig hebben....tja en daarna zit het aan m'n benen en billen en niet aan de kleine.... Heb elke zwangerschap ontzettende trek in anijsmelk....en die melk is echt nergens voor nodig, mijn vit D en calcium zit boven gemiddeld..... @Tumtum, wat vervelend dat je niets met de echo bent opgeschoten! Ik begrijp je angst en positief blijven is heelmoeilijk! Dikke digiknuffel! Ook bij mijn echo werd gezegd dat er pas een echte termijnmeting werd gedaan tussen de 9 en 12 weken, eerder was niet betrouwbaar!
Ik heb bij Mira geen druppel melk gedronken.. Ik lust het niet namelijk.. Haha Maar ik eet daarintegen wel veel yoghurt, drink karnemelk en eet veel kaas/smeerkaas op brood..
Ik weet niet of ik in het ziekenhuis moet/mag bevallen. Het liefst wel. Vorige keer had ik een medische indicatie ivm gewicht. Maar bmi zat toen boven de 35 en nu niet, dus ik weet het niet. Lijkt me zo'n zooitje, thuis bevallen
@combinatietest, gaan we ook weer laten doen (4 oktober, samen met termijn bepaling) bij de eerste hebben we het wel laten doen, maar wist ik niet wat ik met de uitslag zou doen....nu denken we er zelfs aan om zowieso een vlokkentest of vruchtwaterpunctie te doen. En ben ik ook wat sterker in m'n mening dat ik het dan weg zou laten halen als het "niet goed" is. Down bv, zou een zware belasting zijn voor ons, onze relatie en onze kinderen. En tuurlijk kan je schrikken van de uitslag, maar 2 jaar geleden hadden ze het er al over dat ze alleen wel of niet verhoogd willen aangeven ipv 1:1000 @bevalling, dat wordt ziekenhuis en waarschijnlijk weer inleiden voor de 40 weken.... @echo, bij ons kwamen ze uit op 7w1d, terwijl ik weet wanneer ik m'n ei heb gehad, laat het een dag schelen.....maar goed ze gaven niet voor niets aan dat het nog te vroeg is voor een termijnbepaling
@amezen, ik vind t een gevaarlijke uitspraak in de zin van, je hebt zoveel verschillende gradaties in down... je hebt ook vormen van down waarbij je t echt haast niet merkt aan t kindje...en natuurlijk heb je erge vormen waarbij opname buitenshuis nodig is... helaas valt de vorm over t algemeen niet te voorspellen wanneer het nog veilig in je buik zit. maar wat de vk vertelde, bij de combitest kijken ze niet alleen naar down, maar ook naar 2 andere afwijkingen (iets met een 13 en een 18???) weet niet meer precies wat, maar bij dit soort komen altijd zware lichamelijke afwijkingen kijken, en die zijn te zien op de 20 weken echo... maar konden ze met de echo dan ook zien welke vorm van schisis ze had?? (heb net heel even snel opgezocht wat t nou eigenlijk is ) maar in elk geval...ik durf werkelijk waar niet te zeggen of ik het kindje wel of niet weg zou laten halen.....
Ik durf geen uitspraak te doen over of ik het kindje zou houden als het down blijkt te hebben. Maar om daar niet over te hoeven nadenken, doe ik ook die combinatietest niet. Op de 20 wekenecho komen eventuele problemen met de organen of de groei wel aan het licht. Of ze down dan kunnen 'zien' weet ik niet, maar na de 20 weken laat ik een kind met down sowieso komen. De rest is natuurlijk afhankelijk van de levensverwachting van het kind. Maar ik ga er in de eerste instantie gewoon vanuit dat we een gezond baby'tje krijgen.
He meiden, Ik lees zo af en toe mee hoor. Combinatietest: ik geloof niet dat wij dat gaan doen... weet het niet... zitten daar geen risico''s aan vast? Wat doen ze eigenlijk? Bevalling: ik ga in het ziekenhuis bevallen! vorige 2 keer ook gedaan, prima. Geen zooi thuis haha. En bij m'n 1e was het maar goed ook dat we in het z-huis waren, anders had het misschien heel anders afgelopen. Vandaag weer naar huisarts geweest; zetpillen...dus daar gaan we maar mee aan de slag...duimen jullie mee dat het beter word?
Bevallen: ik zou het liefst thuis bevallen. En dan het allerliefst in een bad. Ik weet alleen niet of ons huis (veel verdiepingen) daar geschikt voor is. Anders wil ik graag op zoek naar een ziekenhuis/kraamhotel waar dat kan. Mocht het toch een ziekenhuis worden, wil ik dat er absoluut 24/7 de MOGELIJKHEID is tot pijnbestrijding. Niet per se gezegd dat ik er gebruik van maak, maar het moet kunnen en men moet er ook achter staan. Ik hoor en lees zoveel barbaarse verhalen over bevallingen in Nederland. Echt belachelijk hoe ze vrouwen soms onnodig laten lijden.
In bad leek me ook wel apart. Maarrrr 9 van 10 vrouwen poept tijdens de bevalling dus toen zag ik het toch maar niet meer zitten Bah
Daar heb je idd ruim de tijd voor tussen de weeen door Heb ik "gelukkig" geen last van gehad! Gyn vertelde gezellig dat als het bij Janneke zo snel ging met inleiden, dat het zeer waarschijnlijk is dat het met #3 nog sneller zou gaan....
ik bedoelde eigenlijk met 1 mm per dag dat het tussen 6 en 7 weken de vrucht ongeveer tussen de 5 en 12 mm groeit per week...... Snap je gevoel maar ik test ook veel en de een is normaal de andere licht en de ander weer normaal welke test gebruik je?
Je bent toch niet alleen? Dat kan je partner of iemand anders die erbij is toch doen? Ik zie het probleem gelukkig niet zo.