Wanneer koop ik wát?

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door MHP, 12 sep 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MHP

    MHP Lid

    12 sep 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo iedereen,

    Mijn vriendin is nu 2 weken zwanger en dus gaan we ons op de zwangerschap richten. Maar zoals bekend brengt dit ook de nodige kosten met zich mee. Nou hebben we wel wat kosten ingecalculeerd, maar sommige aankopen moet ik wel een beetje inplannen. Zoals een kinderwagen, wipstoel, autostoel, box en inrichting van een kamertje zijn wel wat grotere aankopen.;)

    Daarnaast wil ik mijn vriendin op termijn misschien ook wel verrassen met wat positiekleding, zwangerschapsbroek of zwangerschapslingerie, maar vanaf welke week is die speciale kleding eigenlijk aan de orde.:(
    Ik lees bijvoorbeeld ook online veel over de groei van de buik en de borst, maar ik was daarom benieuwd naar jullie ervaringen.

    Kortom, om de kosten een beetje in te plannen ben ik benieuwd wanneer jullie na gaan denken over een geschikte autostoel, box, wagen, etc. en wanneer jullie deze ook gaan kopen?
    Daarnaast ben ik benieuwd wanneer speciale zwangerschapskleding aan de orde komt?

    Ik kom zat aanbiedingen tegen op internet, zowel nieuw als 2e hands. Maar ik wil niet te vroeg of te laat met bepaalde (duurdere) aankopen zijn.

    Alvast bedankt voor jullie ideeën.
     
  2. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    Ik wil niet lullig overkomen en ik snap volkomen dat je dit allemaal al wilt gaan kopen maar als je 2 weken zwanger bent zou ik nog niet zulke dingen gaan kopen ( zoals een kinderwagen, kinderkamer enzo ) ik zou even wachten tot ze wat verder is in de zwangerschap.
     
  3. MHP

    MHP Lid

    12 sep 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het gaat er ook niet om dat ik het nu wil kopen. Het gaat erom dat ik met een krap budget, graag mijn kosten wil inplannen. Zodat ik later in de zwangerschap niet krap bij kas kom te zitten. Daarom ben ik benieuwd wanneer het slim is om dingen te gaan kopen.
     
  4. MamavanMJ

    MamavanMJ Niet meer actief

    Hi,

    Gefeliciteerd met de zwangerschap! Ik zal nog niks kopen tot je de 12 weken echo hebt gehad en alles goed gaat. Er vanuit gaan dat alles goed gaat kun je vanaf 12 weken wel af en toe wat kleine leuke dingen kopen.

    Ik heb zelf na de 20 weken echo (hadden wij met 22 weken) een babykamer gekocht en de kinderwagen. Pas met 20 weken had ik ook zo'n flinke buik dat ik positiekleding heb gekocht.
    Ze hebben bij Noppies bijvoorbeeld hele fijne positiekleding, maar ook bij de Miss Etam kun je goed slagen.

    De autostoel van lief is erg goed en fijn, box is van Bopita en is heel stevig en goed te betalen. Ziet er ook mooi uit en is in verschillende kleuren te krijgen.
    Kinderwagen hebben wij de Mutsy 4rider single spoke. Wat een fijn ding. Ben er helemaal blij mee!

    Succes met alles aanschaffen en een hele fijne zwangerschap voor je vriendin gewenst!
     
  5. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    zowieso zou ik eens kijken op MP of je daar tweedehands spullen kan kopen, of kijk eens op facebook bij de weggeefhoek van jouw omgeving.

    wanneer ze zwangerschapskleding nodig heeft is voor iedereen anders, de ene krijgt pas een buik met 20 weken de andere helemaal niet, dat zou je dus echt met de tijd in de gaten moeten houden.
     
  6. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    dat zal dat wel 4 weken zij want met 2 weken kun je geen positieve test hebben
     
  7. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    auto stoel kan je ook bij de Praxis/Gamma en dat soort winkels halen, eens in de zoveel tijd hebben ze daar leuke aanbiedingen, wij hebben daar de autostoel gekocht voor 50 euro.
     
  8. 1steXmom

    1steXmom Fanatiek lid

    25 mei 2011
    1.534
    0
    36
    Friesland
    Ja, ik heb al 2 zwangerschapsbroeken omdat mijn normale broeken echt niet meer lekker zitten... Maar voor de rest wachten wij met kopen tot we 20-weken echo hebben gehad (ook de kleine spullen). Dan heb je toch iets meer zekerheid... Het enige wat ik wel heb gekocht is een 9 maanden dagboek...
     
  9. tummetje

    tummetje Fanatiek lid

    4 dec 2007
    4.270
    1
    0
    in mn holletje
    Je kunt ook nú sparen en straks alles kopen natuurlijk. :)

    Maar doen waar jullie je goed bij voelen, dat vooral :)
     
  10. MHP

    MHP Lid

    12 sep 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dank iedereen alvast voor de reacties. Ik weet trouwens zelf de aanbiedingen (ook tegen die tijd) goed te vinden. Maar het gaat ook vooral om wanneer ik bepaalde spullen ga aanschaffen.
     
  11. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Gefeliciteerd!
    Ik vond een positiebroek vanaf 4 mnd wel prettig. Luister naar opmerkingen van je vriendin. Ze zal vanzelf een keer een opmerking maken over een te strakke broek of bh. Leuk dat je haar extra wil verwennen.

    De algemene dingen kan je altijd kopen (ik zou persoonlijk wel wachten tot je het hartje hebt gehoord en misschien zelfs wel tot de 20 wk, voor de zekerheid, al hadden wij de wandelwagen al met 10 wk gekocht ;) )
     
  12. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Lastig

    Misschien kun je per week geld opzij zetten wat je die week kwijt kunt..

    Verder ben ik veel gaan kijken naar aanbiedingen

    Maak een lijst met wat je nodig hebt....
    Dan kun je zelf gaan spreiden.

    Spullen die pas na de bevalling nodig zijn doe je later en dingen zoals kleding tijdens zwangerschap zet je een beetje vooraan.
     
  13. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    wanneer jij en je partner het willen. Er is geen standaard regel wanneer je iets moet kopen, dat is bij iedereen anders.
     
  14. Amfy

    Amfy Niet meer actief


    moet je zelf weten als het maar met 37 weken klaar is en in welke volgorde is aan jou.

    dingen zoals een kinderstoel etc kunnen ze toch niet gelijk in dus dat kun je ook na de geboorte doen.

    Maar ik zou sowieso wacht tot na de eerste echo. Want wat jij nu zegt klopt niet. 2 weken zwanger kun je niet weten. pas vanaf 4 weken kun je positief testen
     
  15. Purk

    Purk Niet meer actief

    Gefeliciteerd met jullie zwangerschap!

    Wij zijn pas gaan kopen na de 20 weken echo. Eerder was niet. Schrijf op wat jullie denken te willen, nodig te hebben en maak op basis daarvan een planning.

    Voor de 20 weken echo had ik alleen een 9 maanden dagboek, nieuwe bh's en ik denk 1 romperje ofzo voor de leuk gekocht.

    De kindersteol en traphekjes hebben wij pas gekocht toen hij 6 maanden was
     
  16. Dansdocent

    Dansdocent Actief lid

    6 mrt 2012
    140
    0
    0
    Haarlem
    Ik vind het super dat je je nu al zo aan het verdiepen bent in de zwangerschap.. Mijn tip zou ook zijn wacht nog even af met te veel plannen maken.. Mijn ervaring is dat het over het algemeen wel los loopt.. Moet ik bij zeggen dat wij erg veel gekregen hebben.. (kinderwagen, kinderstoel, wipstoel, box etc)

    Wij hebben in week 20 de kinderkamer gekocht.. Best vroeg vonden wij maar ivm faillissement van de Gardo konden we die toen vrij goedkoop aanschaffen..
    De box hebben we tweedehands van mijn nicht die staat al sinds week 16(echt belachelijk, maar ik vond het leuk!)
    Kinderwagen en kinderstoel hebben we in week 26 aangeschaft en die is in week 32 bezorgt en betaald..

    Verder had ik al vanaf week 10 positiekleding aan.. Maar dit is vaak veel later.. Daarvoor zal je gewoon goed de groei van je vriendin in de gaten moeten houden.. Is voor iedereen anders..

    Hoop dat je hier wat aan hebt?
     
  17. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    7 apr 2008
    2.798
    1
    0
    Allereerst gefeliciteerd!!!

    Je geeft aan dat je graag je aankopen wilt verspreiden zodat je de kosten kunt verdelen. Eigenlijk wil ik je gewoon aanraden om vanaf nu iedere maand alles wat je kunt missen te gaan sparen. Ik zou nu nog niet beginnen met spulletjes kopen, idd eerst die 12 weken echo afwachten. Maar wat je wel zou kunnen doen is een leuk pakje halen voor de baby als je dat leuk vind om je vriendin te verrassen. Dat vind ze vast leuk en op die manier heb je toch een kadootje gekocht. De komende tijd zou je veel rond kunnen gaan kijken op allerlei babysites om te kijken wat je allemaal nodig hebt en wat je graag zou willen kopen. Bedenk je ook goed dat je echt niet alles nodig hebt wat er op internet en in de winkels te vinden is. Heel veel spullen zijn overbodige luxe en sommige dingen lijken erg handig maar blijken dit achteraf toch niet te zijn. Wat je zou kunnen doen is een baby uitzetlijst printen en aan de hand daarvan wat rondkijken. Als je nu al begint met sparen kun je rond de 20 weken zwangerschap een babykamertje kopen, proefrijden met de kinderwagen en kijken voor een autostoeltje (maxicosi). Positiekleding is erg verschillend wanneer vrouwen dat nodig hebben. Ikzelf paste met 10 weken al geen enkele broek meer, maar anderen gaan pas met 25 weken over op zwangerschapskleding. Als je iets wilt kopen zijn vooral tuniekjes erg handig, die kun je vaak de gehele zwangerschap blijven dragen en kunnen zowel op een broek als op een legging. En verder gewoon lekker genieten van de zwangerschap en alles wat daar bij komt kijken.
     
  18. stampvamp

    stampvamp Fanatiek lid

    30 jan 2007
    1.719
    0
    0
    zelfstandig ondernemer
    Idd zou nu vast opzij leggen wat je kunt missen en hooguit een leuk pakje als verassing voor je vriendin halen.. en pas na 1 of 2 goede echos echt op de grotere dingen richten.. zw kleding is idd verschillend. bij de eerste had ik vrij snel positiebroek nodig omdat t knelde. nu loop ik met 33 weken nog in mn normale leggings want de positielegging is veel te los bij mn buik.. heb nu alleen bovenkleding positie aan.. dus dat is echt afwachten ;)
     
  19. MHP

    MHP Lid

    12 sep 2012
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Amfy

    Want wat jij nu zegt klopt niet. 2 weken zwanger kun je niet weten. pas vanaf 4 weken kun je positief testen


    Ik bedoel 2 weken sinds die test, moet je nagaan hoe niet thuis ik er nog in ben. Haha!
     
  20. Babke

    Babke VIP lid

    24 okt 2011
    5.895
    4
    0
    Roosendaal
    Ik zou nu alvast elke maand centjes op zij leggen tot ze 12 weken is. Een een leuk zwangerschapsdagboek of een mommy measure is wel leuk om nu al als verrassing te kopen.
     

Deel Deze Pagina