Ja? Dan moet je wel heel veel kleiner zijn wil het een afwijking zijn.. ben benieuwd.. Ik ben namelijk groter dan gemiddeld (1.80) en dat is verre van een handicap
Hier geen handicaps of afwijkingen, wel aandoeningen. oja, ik heb hele kleine kleine tenen... die zijn niet netjes afgebakken maar geen last van hoor
Hier gelukkig niks bij beiden. Ja mijn man heeft hooikoorts ieder jaar, maar om dat nu echt een handicap te noemen?
Nou....ik zie het ook niet echt als een handicap, maar wel als een heel erg soort onhandigheid. Ik weet niet in hoeverre lengte-afwijkingen (het woord zegt het al!) hier van toepassing zijn. Ik heb heel veel moeite met het vinden van goede kleding. Ben altijd afhankelijk van kinderkleding. Ik heb heel veel moeite met het vinden van passende vrouwenschoenen. Ook weer tot kindermaten veroordeeld. Ik heb bijna overal een trapje bij nodig. Kan vaak nergens goed bij. Moest vroeger tot ik ongesteld werd, ook jaarlijks voor onderzoeken naar het ziekenhuis (vanwege mijn lengte). Kreeg groeihormonen voorgeschreven, maar dat zag ik niet zitten. Maar goed, hieromtrent heb je natuurlijk geen aanpassingen nodig die je met een echte handicap wel vaak hebt. Mijn auto hoeft bijvoorbeeld niet aangepast te worden, kan overal net bij. Dus een handicap is het inderdaad niet. Wel is het ontzettend vervelend.
ik heb een gedeeltelijke halfzijdige verlamming en heb last van terugkerende depressies ( waar ik momenteel helaas weer midden inzit)
Mijn oudste heeft klassiek autisme en ook erg veel DCD kenmerken, maar dat mag officieel geen aparte diagnose zijn heb ik begrepen. Verder heeft hij ook een flinke dimpel zoals TS zei. Hij heeft een diep kuiltje in zijn bilspleet waardoor deze een beetje scheef loopt. Hij is hiervoor door kinderarts bekeken net na geboorte om open ruggetje uit te sluiten. Hij heeft ook kromme kleine teentjes en tussen zijn grote teen en 2e teen zit erg veel ruimte. Schoonheidsfoutjes zei de klinisch geneticus, die relatief vaker voorkomen bij autistische mensen.
@behappy, maar hoe groot ben je dan? ik probeer beeld te krijgen? en zijn je ouders ook kleiner? Hier vrij lang, maar dat zie ik niet als afwijking Ik heb wel spondylolisthesis waarvoor ik nu in het medische traject zit, want rugpijn wordt steeds erger. Mijn man heeft CU, een chronische darmziekte,
Ik heb dyslexie en had 4/5 dagen standaard migraine aanvallen tot dat ik medicijnen kreeg. ( me hele leven blijven innemen anders komen de aanvallen weer terug.) Me vriend heeft ADHD en is geboren met scheven ruggenwervels en 2 cm verschil in zijn benen/heup. Is daardoor ook voor 80 tot 100% afgekeurd op zijn 23e.
Moet zeggen dat ik de ADD van mijn zoon eigenlijk helemaal niet als een handicap of afwijking beschouw en hij gelukkig ook niet! Het is hoe hij geboren is, zijn karakter.
Mijn PDD-NOS beschouw ik ook niet als iets vervelend (mijn man ook niet). Maar ja, het is officieel nou eenmaal een stoornis/handicap.
daar ben ik ook wel benieuwd naar eigenlijk... ik dacht altijd dat fibro een verzamelnaam was van een aantal klachten maar dat er geen duidelijke oorzaak is waardoor die klachten komen. ben dan benieuwd waarom ze dan nu al kunnen zeggen dat de kans groot is dat je het kan krijgen...
Ik heb syndroom van Tietze (vorm van reuma) en ik ben hyperflexibel, van tijd tot tijd heb ik daar erg veel last van, maar gelukkig gaat het ook periodes prima. Mijn man is dyslectisch en mijn dochtertje is geboren met 2 totaal kromme duimen, de bovenste kootjes staan helemaal schuin opzij. Daar heeft ze geen last van, ze kan prima tekenen en schrijven.
Met 2 chronische ziektes hoor ik ook in dit rijtje. Toch voel ik me gelukkig vrij normaal. Merk wel dat t voor de buitenwereld lastiger is. Ook al heb ik ook wel mn dipjes hoor. Ik ben vooral dankbaar voor dat wat ik nu nog wel kan!
ikzelf heb het ehlers danlos syndroom het hypermobiliteits type en het klassieke type. de ziekte crohn, astma en licht spastisch. en ik ben allergies voor latex, jodium en pleisters onze kinderen hebben kans dat ze ook het eds hebben maar dat is nog niet bekend.
Mijn vriend is kleurenblind en ik ben blind aan één oog (tgv een kwaadaardige tumor in dat oog), maar daar hebben we beiden niet echt last van. De kindjes hebben voor zover wij weten geen aandoeningen/handicaps.
Ik heb Colitis Ulcerosa (darmziekte) met reuma. Mijn man en mijn zoontjes hebben vooralsnog godzijdank niks ernstigs. Mijn oudste heeft wel een pinda allergie.
Ik heb: PTSS OPS met borderline trekken. En een lichte vorm van schizofrenie. En het syndroom van Tietze. Mijn man is bijna blind aan 1 oog. Mijn zoon mankeert niks