tips bij beginnende verkoudheid

Discussie in 'De lounge' gestart door bereke, 18 sep 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bereke

    bereke Niet meer actief

    Wat zijn jullie tips om een beginnende verkoudheid aan te pakken? En om dit eventueel te voorkomen aangezien de herfst en winter er aan zitten te komen...

    Verder dan op tijd gaan slapen (wat ik dus zo ga doen ;)) en warm aankleden kom ik niet ;). En ja, via google zou ik waarschijnlijk wel wat vinden maar ben benieuwd naar jullie tips :D.
     
  2. zustertje

    zustertje Niet meer actief

    Wachten tot het overgaat...
     
  3. bereke

    bereke Niet meer actief

    Nee dat wil ik niet horen :$:D.
     
  4. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Wat bij mij helpt is een tip die ik van een oude dame kreeg: zodra het kouder wordt altijd onder je kleren een hemd aantrekken, sindsdien wordt ik zelden ziek/grieperig, terwijl het eerder ieder jaar wel een paar keer raak was.

    Verder als ik het voel opkomen, slik ik ieder uur een paar vitamine c tabletjes. Bij mij werkt dat heel goed.
    En ik ga heet douchen, paracetamol innemen en vroeg naar bed.

    Mocht ik de griep echt te pakken hebben ga ik aan de hete grog, supervies, maar oh zo effectief. Mamabri valt als een blok in slaap van de alcohol, en als ik wakker wordt is meestal 85% minder grieperig :)
     
  5. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    Voor het slapen lekker warm douchen, twee paracetamols nemen en een goede nacht maken. Veel fruit eten, veel drinken en kippensoep. Ook werken Strepsils hier goed. Haalt net dat rauwe gevoel uit je keel.
    Hier alle 4 strontverkouden helaas. Succes!
     
  6. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    nog nooit van gehoord, wat is dat precies?
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Niks. Verkoudheid is een virus. Als je de eerste kenmerken voelt, ben je al besmet en kan je de verschijnselen alleen nog maar verzachten.

    Voorkomen:

    2000mg vit.C
    Vit.D
    Probiotica
    Echinaforce
    Op een kdv gaan werken!:D
     
  8. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Even op googlen... Iedereen maakt het anders.
    Maar het heeft altijd 1 ding gemeen... Het is meestal niet zo lekker.

    Maak zelf soort grog met pepermuntlikeur van 50% met suiker en hert water. Zelfde effect en smaakt heerlijk.
    Al blijft het een kunst om niet te slapen voor de beker leeg is :)
     
  9. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Hier mijn recept (of eigenlijk van mijn ouders) voor hete grog:

    Je pakt een mok, vul hem voor de helft met rum of cognac en vul de ander helft aan met sinaasappelsap en citroensap (het liefst vers geperst) verwarm het in de magnetron, wel goed warm, maar niet laten koken en doe er naar eigen smaak honing in.

    De alcohol zorgt voor het doden van de ziektekiemen, het sap is voor de vit c en de honing is tegen eventuele keelpijn, maar honing werkt ook antibacterieel.
     
  10. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    JA, of een peuterspeelzaal :D
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Juist!!:D
     
  12. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    klinkt smerig! maar als t goed helpt! Zit nu aan de rode wijn, dat helpt dus ook tegen ziektekiemen? :p
     
  13. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    Hele zomervakantie hebben we nergens last van gehad, 1 week peuterspeelzaal en de virussen, verkoudheid enz vliegen weer om je oren. En t nadeel is dat t hele gezin t na elkaar krijgt dus we blijven in die vicieuze cirkel hangen ;) Goed voor je weerstand is t wel :D
     
  14. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Nee joh! Je hebt alleen nog meer koppijn morgen!:D

    Pure alcohol doodt bacterieen, maar is niet zo verstandig om te drinken, het doodt ook je organen.

    Verkoudheid is een virus. Wat helpt is met een pcm vroeg onder de wol.;)
     
  15. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Het is ook niet lekker hoor, maar werkt echt super goed, ben meestal na een paar uur slapen na de grog (ik wordt er nl best teut van :p) zo goed als beter, ik kan in elk geval weer redelijk functioneren.

    En ja, ook rode wijn helpt tegen ziektekiemen, maar rum en cognac zit een hoger alcoholpercentage is, vandaar dus deze drank.

    Ik weet niet of je honing en een sinaasappel in huis hebt, maar anders kun je ook je wijn iets opwarmen, honing en sap er doorheen doen, dan slaap je waarschijnlijk wel wat dieper, doordat de alcohol verwarmd is.
     
  16. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Toen mijn zoontje naar psz ging, was het ook kommer en kwel! Zoooo vaak verkouden geweest vorige winter! Ik hoop dat hij daar nu een beetje weerstand tegen opgebouwd heeft!
     
  17. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Het is heel fijn dat jij je bij verkoudheid beter voelt na het drinken van drank met een hoog alcoholpercentage, maar je moet dan echt wel strohrum drinken en bovendien: verkoudheid en griep is een virusinfectie en geen bacteriele infectie, dus ongevoelig voor alcohol en zeker bier en wijn doet dan niks.

    In onze studententijd deden we een beker strohrum in de magnetron met daaraan toegevoegd een zakje Citrosan. Werkt als een tierelier, je hebt alleen een kneiterkoppijn de volgende dag!:D
     
  18. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Het beste is ook strohrum, maar dan moet je GEEN halve mok drinken ;) En het klopt dat verkoudheid en griep een virusinfectie is (je kunt dus officieel gezien ook geen griep krijgen van kou) Maar het werkt wel degelijk. En ik heb er nog nooit hoofdpijn aan overgehouden.

    Trouwens je zegt het min of meer zelf, strohrum met Citrosan is in principe alcohol met vitamine C, dus het werkt wel, alleen met als bijwerking hoofdpijn ;)
     
  19. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    3 apr 2010
    11.110
    3
    0
    Lekker warm aankleden en heel veel frisse neuzen gaan halen, lekker buiten dus. :) En idd een paar dagen 3x daags een paracetamolletje.
     
  20. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmmm ik ben geen fan van "een paar dagen een paar pcmtjes"
    Maar sinds ik offcieel longpatient ben doe ik er alles aan om een opstekend keelpijntje of hoestje niet te laten ontaarden in een verkoudheid.
    De grens van verkoudheid naar longontsteking is heel smalletjes bij mij.
    Dan liever wat PCM.... :)

    En veel fruitjes en frisse lucht
    En indien nodig otrivin tegen het snot :)
     

Deel Deze Pagina