omdat ik te veel afviel na de bevalling kreeg ik n verwijzing vr dietiste. zij heeft allemaal berekend, hoeveel caloriien per dag ik eet enzo. ik eet volgens haar echt bijna 2 keer zoveel als ik nodig heb (met mijn lengte en leeftijd). maar ik viel nog steeds af, dus ik moest meer eten. dat doe ik sindsdien en ik ben echt niet dik, ni eens in de buurt van dik. ik ben ook stabiel nu qua gewicht. sommige mensen verbranden meer en hun lichaam reguleert het allemaal. als het kindje niet dik is dan mag ze zoveel eten als ze wilt volgens mij. ze hebben me onderzocht, ik heb geen ziektes,hormonen etc zitten normaal etc. ik ben dus gewoon zo. iemand anders zou dus binnen n paar maanden overgewicht krijgen als ze net zoveel zou eten als ik.maar op mij heeft het geen effect.
1400kcal is wel wat weinig hoor voor een volwassene Ik eet ook best veel. Ligt er ook wel aan hoeveel je beweegt. Er zijn aanwijzingen dat dunne mensen een andere darmflora-samenstelling kunnen hebben dan dikke mensen, die als het ware van lucht al aankomen... Ze hebben darmflora van dunne muizen geimplanteerd in dikke muizen, die werden opeens veel slanker.
ja dat is waar. maar ze snappen nog steeds niet hoe het werkt dat sommige mensen sneller verbranden als ze meer eten. ik kwam wel 35kg aan met zwangerschap, dat is meer dan helft van mijn oorspronkelijk gewicht. ik ben op mijn start gewicht terug gekomen, 4 maanden na bevalling. ik vermoed dus dat het ook met hormonen te maken heeft.
Oh, maar dr zijn ook zoveel verschillende invloeden. Het darmflora-verhaal is slechts 1 'theorie'. Maar volgens die theorie worden bij een bepaald type flora oa voedingsstoffen veel effectiever verbrand, waardoor ze dus minder voeding nodig hebben (handig in de hongerwinter, maar met een Westers dieet sneller ontwikkel je sneller overgewicht). Ik heb ook verschillende periodes gehad waarin ik aankom of juist weer afval, zonder meer te eten. Meestal zonder duidelijke oorzaak.
volgens mij die theorie maakt onderscheid tussen 3 groepen mensen. 1 daarvan, na verteren produceert suikers, andere; vit c en b, ik weet niet meer wat de derde groep produceerde. het is niet zo dat een groep effectiever verteert. want dat hebben ze bij me wel allemaal uitgezocht. en zijn geen onverteerde dingen in me ontlasting. het is gewoon dat ik snellere metabolisme krijg als ik meer eet en het wordt langzammer als ik minder binnen krijg. het heeft meer te maken met dat ik nooit meer at dan mijn honger, altijd eet als ik honger heb en mijn systeem is niet fucked up geraakt in die jaren met slechte eetgewontes. men vond me wel uitzonderlijk dik geworden tijdens zwangerschap. maar geen suiker ziekte van overgehouden, geen eiwit in plas. het was voor me enorme ervaring. dat je zo dik bent en nergens in past en je teennagels met veel moeite moet knippen etc. in de winkels nooit je maat kunnen vinden. mensen die zwaargeestelijk arbeid verrichten verbrandden ook meer (zeggen ze)
Wetenschap 24 - Darmflora door dik en dun Er zijn veel meer onderzoeken over darmflora en ziekten, dus wat jij noemt, kan ook heel goed hoor. Je hoeft ook niet direct onverteerbare resten te zien in je ontlasting, want het is maar een klein percentage en het zijn anders 'onverteerbare' resten, waar die bacterieen dus kennelijk nog net iets optimaler gebruik van kunnen maken. Overigens denk ik niet dat een reguliere arts dit soort dingen onderzocht heeft?
En zo is het precies!! Er staat bijvoorbeeld vaak in het beleid van kdv's en BSO's dat er maximaal 4 boterhammen mogen worden gegeten en dat is niets voor niets. Het is gezellig aan tafel en dan eet een kind vaak vanzelf gewoon door dus moet je een kind daarin inderdaad ''beschermen''.
ik werd door 2 internisten onderzocht. een daarvan is echt een darm specialist die meerdere wetenschappelijke onderzoeken heeft gedaan en die ook begeleid. ik blijf echt niet dun door slechter gebruik maken van voeding vanwege type darmflora. ik gebruik juist veel meer energie. in mijn dieet zit heel veel suiker. die zo opgenomen worden. zoals ik zei, men weet nog niet zo goed dat sommige mensen dun blijven en anderen dik worden.
Ik wilde hiermee ook absoluut niet zeggen dat dit de oorzaak is bij jou hoor Maar ik ben nog geen specialist tegengekomen die darmflora-onderzoeken uitvoert. En dan nog, dit is onderzoek dat nog in de kinderschoenen staat.
hahaha, ik neem dit niet persoonlijk hoor, ik gaf mezelf als voorbeeld, daarom. ik schreef dus alles op wat ik at en dietiste wist niet wat ze zag. wat ze wel zei dus, dat hoeveelheid verminder je niet als het gewicht normaal is, geen buikvet te zien is, en de persoon gewoon verder gezond is. dat geldt denk ik ook voor dat meisje dat 7 boterhammen eet en haar avond eten ook niet laat staan. je hoeft dan niet caloriien te tellen of zo. je weet dus niet waar het eten naartoe gaat. waar je wel op moet letten bij zo een meisje dat ze beweegt en aktief blijft.
Ik ben altijd steviger geweest dan vriendinnetjes. Maar at minder. Maakte altijd grapjes dat het vast aan mijn schildklier lag. Sinds een jaar is dat echt zo. Maar afgezien daarvan heb ik gewoon een traag metabolisme. Feit.
Feit? De oorzaak van overgewicht is meestal niet een 'traag metabolisme'. Misschien bij jou wel hoor, gezien je schildklier. Maar bij het gros van de mensen met overgewicht ligt het toch echt aan eten én beweging. Een echt 'traag metabolisme' komt niet zo heel veel voor (of een heel snel metabolisme). In rust verbruiken zwaardere mensen meestal meer energie dan slankere mensen. Feit
Er staat toch ook: Ik heb gewoon ... Mijn lijf, mijn feit. Metabolisme is trouwens niet het juist gekozen woord; verbranding is beter. Ik weet het niet, ben gewoon wie ik ben. En heb sinds een jaar dus Hashimoto. Misschien had ik dat al veel langer, dat zullen we nooit weten.
ze bedoelde ook 'een feit voor haar zelf'. in rust meer energie?hoe bedoel je dat? je wordt zwaar door vet op te slaan. vet opslaan, suikers en etc naar vet veranderen is de reactie van zwaardere mensen op eten ipv slanke mensen. metabolisme van n slanke werkt sneller en verbrandt voedsel ipv opslaan, dus ipv in vet veranderen. iemand zoals ik komt nooit aan in vorm van vet laagjes maar in vorm van spierwefsels.
Mijn reactie was meer dat 'gewoon een traag metabolisme' niet zo gewoon is. Dat roepen mensen met overgewicht nl nogal snel En nu een trage schildklier hebben gekregen is idd niet direct een verklaring voor het feit dat je vroeger ook altijd al stevig was.. Je basale metabolisme is de hoeveelheid energie die je in rust verbruikt, die is oa afhankelijk van je gewicht en lichaamssamenstelling. Een groter/zwaarder lichaam verbruikt over het algemeen standaard meer energie om 'basaal' te kunnen functioneren. Die zal voor jou misschien hoger zijn dan 'normaal', maar dat is redelijk zeldzaam. Daarnaast zijn slanke mensen vaker nogal beweeglijk of doen andere dingen die veel energie kosten. Ze verbranden dan dus meer. Je kunt niet zeggen dat het metabolisme van een slank persoon per definitie sneller werkt, juist niet.
ik zeg ook niet dat het sneller werkt!!!!het werkt juist aangepast aan wat er binnen komt. dat mijn lichaam herkent energie en gaat werken.een dikkere iemand herkent energie als iets dat hij op moet slaan als vet. het is niet hoe snel of langzaam het werkt, maar eerder wat hij met voedingstoffen doet. ik sla suiker en vet niet op. ik maak eiwit daarvan en spier. dat is wat meer werk vr metabolisma dan alles op slaan. vet opslaan is in 2 stappen gedaan. energie en spier aan maken in merdere stappen. maar meeste slanke mensen slank, zoals je ook wil zeggen, denk ik, omdat ze niet zoveel eten en gezond eten en bewegen. dat klopt oook. maar hier ging het om een meisje van 5 jaar oud die eet meer dan een volwassene maar wel slank is. of zij nu minder moet eten of niet. basaale metabolisme? ik volg dat niet meer. je hebt het over die 'theoretische' hoeveelheid energie die n lichaam nodig heeft vanwege leeftijd, lengte etc. maar dat is(basaal) een theoretische inschatting. het gaat ervan uit dat lichaam helemaal niets doet. puur chemisch hoeveelheid, zonder fysiologische functies, voor zover ik weet. mijn systeem is inderdaad zeldzaam. daar heb je wel gelijk in.
ik ben het wle met je eens dat zoveel niet gezond is. nu is je nichtje idd nog slank en kan ze het hebben, maar ze went aan veel eten en zal alleen maar meer moeten eten om verzadigd te raken. afgezien van het feit dat mijn kids niet eens zoveel kunnen eten heb ik wel een grens. alyssa is verslaafd aan komkommer en kan rustig een hele komkommer op naast dr avondeten. dit vind ik dus teveel van het goede en ze mag dus ook maar een aantal plakjes. als mijn kids meer eten dan normaal dan krijgen ze meestal een groeispurt en laat ik ze tot op zekere hoogte meer eten. als het langer dan een paar weken duurt rem ik ze wat af. liefs doris
Met komkommer zou ik dan weer minder 'streng' zijn, is met name vocht natuurlijk en groenten... Al mag het niet ten koste gaan van het avondeten. Vind ik een ander verhaal als een half brood per dag! At ze hier maar komkommer...
Ik geloof er dus wel in dat niet ieder kind een natuurlijke 'rem' heeft op eten. Hier eentje die als kleine baby al maar bleef doordrinken aan de borst tot ik zelf de voeding stopte. En vervolgens kwam de voeding er vaak gewoon gedeeltelijk weer uit, ze zat gewoon te vol. Als ik mijn dochter zelf zou laten bepalen hoeveel boterhammen ze eet, zouden dat er ook 4 zijn ofzo. Maar dat vind ik dus niet goed. Max 2/2,5. Nou is ze wel aan de zware kant, 16,5 kilo bij 98 cm, dus ik let er ook wel echt op. Ze eet thuis als tussendoortjes ook alleen fruit, op een uitzondering na.