euh nooit over na gedacht...mijn dochter douched niet na het gymen, maar das meer omdat er de mogelijk heid niet toe is...en ze zit nog niet op een gewone school. Maar wel na het zwemmen! en omkleden in een grote ruimte..... Als ze naar een gewone school zou gaan (misschien binnenkort!!) dan zou ik het niet meer als normaal vinden...er is toch nog geen schaamte mag ik hopen onder kindjes van die leeftijd tot jaar of 10... Middelbare school hier aparte douches...maar iedereen deed alsof...........
@Shadixx:werk op een basisschool in Zoetermeer en hier op school douchen de kidneren niet meer, omdat het gewoon weg niet schoon is in de douches. Wij zijn er een aantal jaren geleden mee gestopt. Welke school heb je op het oog?
Ik heb nooit hoeven douchen hoor. Zo veel zweten die kleintjes echt niet, die gaan echt niet gelijk stinken. Om nou gelijk te spreken van ranzig, euh gaat je kind ook gelijk douchen na het voetballen in de tuin? Ik zou het denk ik geen probleem vinden als mijn kind het wel zou moeten hoor, zeker omdat het inderdaad wel bijdraagt aan een goede opvoeding in hygiene. Maar zou het ook niet erg vinden als het niet gebeurt. Weet je wat ik pas ranzig vind, volwassen mensen die na het sporten niet douchen. Op hockeyclubs is het heel normaal om de hele dag ongedoucht in de kantine te hangen. Dát vind ik smerig. Een kind van 7 jaar die een uurtje met een bal gegooid heeft niet.
Vind het niet meer dan normaal en weet ook eigenlijk niet beter, dacht dat overal gebeurde. Zelf ook altijd gedouched op school, middelbare school en na het sporten. Het menselijk lichaam is toch niet iets om je voor te schamen?
Vanaf groep 5 moeten ze douchen (jongens en meiden apart) en ze mogen geen douchegel oid gebruiken. Ik hoor nooit geen klachten van de oudste.
Weet je, ik ben dit dus helemáál niet gewend. Toen ik het tegen m'n vriend zei en vroeg wat hij daar nou van vond, zei hij ook meteen dat dat bij hem op de basisschool altijd zo was. Toen ik op de basisschool zat hoefde het niet, niemand deed dat. En gelukkig maar, want ik zou het gruwelijk gevonden hebben. Ik was een stevig meisje, werd bij het omkleden alleen al vreselijk gepest, als ik ook nog had moeten douchen met die klasgenoten.. Ik vind het gewoon geen fijn idee dat je een kind verplicht om naakt te zijn met klasgenoten en een leraar erbij.. Ik ben echt niet bang voor pedofielen of iets dergelijks hoor, maar als ik kijk naar mijn eigen gevoel en wat ik er vroeger van gevonden zou hebben, vind ik het gewoon totáál geen prettig idee.. We hebben over een paar weken een afspraak op deze school om eens te komen kijken, ik zal het er dan nog wel eens over hebben. @Mamanama; Ik zal jou even PBen, wil het liever niet openbaar op internet hebben staan
Ik hoefde vroeger op de basisschool ook niet te douchen. Hier op de school van de kids is het wel verplicht vanaf groep 3.
Ik heb er een stokje voor gestoken sinds dit jaar Gr 7. Er is hier alleen de mogelijkheid tot gezamelijk douche en mijn dochter had er echt last van. Van schaamte naar de jongens en naar de meester. Ze begon vorig jaar in groep 6 al borstjes te krijgen Eind van t school jaar kwam ze weer hysterisch thuis ze vond t verschrikkelijk. Nou ik heb ff gepeild bij andere moeders en er waren er dus meer. Zelf vind ik het ook niet prettig en niet nodig pmdat ze hier iedere lekker thuis douche. In eerste instantie naar de meester gegaan die werd kwaad. Vraag me niet waarom. Ik zei het netjes, toen naar de directeur en die begreep me wel. Sindsdien mogen kinderen cq de ouders het zelf bepalen. En ! Niemand gaat nog onder de douche hahahaha Met zwemles kunnen ze apart jongens en meisjes . Dan is ff een douche wel nodig.
hier douchen ze vanaf groep 5. ook bij de sporten is het verplicht douchen, jongens en meisjes apart. maar na een wedstrijd douchen bij die kleintjes de jongens en meisjes samen.
Ik zou dit niet willen... Het is waar dat kindjes van die leeftijd nog geen schaamte kennen,.. Maar ik vind het geen prettig idee dat daar een hele groep naakte kindjes staat, bukt, speelt en er een leraar bij is... En vies is het ook niet, want ze douchen thuis iedere dag..
hier op school ( ook in zoetermeer ) is het vanaf groep 3 op de school van mijn nichtje is het vanaf groep 4. Zoon lief heeft er geen moeite mee. ik vond het vrij jong maar dan meer om het goed afdrogen en met natte haren naar buiten, maar dat is goed uitgelegd door de juf de haren niet nat maken ivm de kou.... Ze douchen apart net als omkleden.
Ja dit heb ik ook Ik zal eens vragen wat hier het beleid is Mijn dochter kennende zou ze het niet erg vinden ( nu dan...) maar als ze 7 of 8 is kan ik me voorstellen dat ze het niet wil...ook niet met alleen meisjes. Prive is prive. En dat moet altijd beschermt worden als je iets niet wilt. Hoe "normaal"anderen het ook vinden. Dat hoeven wij niet "normaal"te vinden
Bij mijn zoon op school douchen ze vanaf groep 6. groep 3/4/5 wassen hun voeten /handen en gezicht na het sporten. Groep 3 t/m 8 gebruikt gescheiden kleedkamers. De kleuters gymen in hun ondergoed of gymkleding, maar douchen gebeurt nog niet.
Bij mijn dochter op school douchen ze niet na het gymmen. Wij deden dat vroeger ook niet. Koste allemaal veel te veel tijd. Als je ziet hoe sommige jongens over het schoolplein draven in de pauzes, die gaan daarna ook niet douche. Ik vind het ook niet echt nodig.
Hier doen ze het ook niet. Ze gaan hier ook vanaf groep 3 naar een gymzaal (ipv de speelzaal bij de kleuters). Ze nemen wel een handdoek mee. Ze frissen zich een beetje op bij de kraan. Douchen zou ik het ook niet mee eens zijn. Wij deden dit vroeger op school ook niet.
Op de school van onze kinderen gaan de kinderen na het gymmen niet onder de douche. Maar zouden ze wel gaan zou ik daar geen problemen mee hebben, neem aan dat er namelijk wel gewoon een leraar toezicht heeft op de kinderen tijdens het douchen. Ik moet overigens wel zeggen dat ik me afvraag waar het voor nodig is, wij hebben ook nooit na het gymmen hoeven douchen en dat rook je echt totaal niet hoor (zowel baisschool als middelbare school), als de kinderen smorgens lekker buiten aan het ravotten zijn in de vakanie moeten ze daarna toch ook niet meteen in de douche? Ik vind dat ze dus prima gewoon savonds voor het naar bed gaan in de douche kunnen, onder schooltijd lijkt me het niet nodig.
Ik ben best verbaasd om te lezen dat er nog zoveel gebruik wordt gemaakt van douchen na een gymles op een basisschool. Ik ken dit helemaal niet, van mezelf niet van vroeger. Maar ook niet op de scholen waar ik heb gewerkt en waar ik nu werk. Dat er een mogelijkheid wordt geboden om te gaan douchen vind ik ok. Maar om het verplicht te stellen....daar heb ik mijn twijfels over. (Vind het eerlijk gezegd ook zonde van de tijd) En dan hebben ze gedouche en daarna stappen ze op de fiets om weer zwetend naar school te gaan? Ach, hoe meer ik erover denk hoe meer ik zoiets heb van....niet nodig en zonde van de lestijd. Die m.i. nuttiger besteed kan worden.