Zieke kinderen bij gastouder, wel of niet toegestaan?

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Bika, 4 okt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.270
    6.801
    113
    ja dat is ook zo...samen kun je er vast uitkomen

    Het is voor jou echt heel vervelend...ik snap ook echt wel dat je ermee zit

    Mijn tante heeft een zwakke gezondheid en als ik zieke kinderen heb laat ik ze zeker niet in haar buurt.

    Succes hoop dat er een oplossing komt.
     
  2. Bika

    Bika Niet meer actief

    Dank je wel!
     
  3. paloe

    paloe VIP lid

    13 jan 2010
    7.473
    1
    0
    werkende student
    hm ik was blij dat onze oudste gewoon mocht komen als hij ziek was! Hij heeft vaak longontsteking gehad door zijn astma en als het ergste voorbij was ging hij altijd weer.. Zij geeft hem dan ook gewoon zijn pufjes en ze mag hem van ons ook paracetamol geven als dat nodig is, de jongste trouwens ook..
    Mja als het een risico is voor jezelf zou ik mijn kindje dan inderdaad thuis houden en gewoon betalen. Jij bent degene die het risico niet wil/kan nemen dan toch?
     
  4. Neeltje1986

    Neeltje1986 Fanatiek lid

    29 aug 2009
    3.313
    1
    0
    Onze boef! :)
    Eindhoven
    #44 Neeltje1986, 9 okt 2012
    Laatst bewerkt: 9 okt 2012
    Verder heb ik mijn zoontje graag thuis als hij echt ziek is en dus niet mee kan 'functioneren' met de groep. Maar als hij koorts heeft en hij speelt, eet en drinkt.. Dan zie ik er geen ramp in en 'dump' (Ik persoonlijk vind dat woord zo naar overkomen, zoals jij hem in je post neer zet!) ik hem. Wel altijd in overleg met de GO dat ze ons belt bij verandering, zodat wij daar zelf op in kunnen spelen.
     
  5. Bika

    Bika Niet meer actief

    Longontsteking in jullie geval is gelukkig niet besmettelijk, zou het in dat geval ook niet erg vinden om mijn zoontje er bij te laten nee. Pufjes en paracetamol mag ze idd van mij ook gewoon geven, ga mn kind toch niet zich ellendig laten voelen tenslotte. Ik weet hoe het is om benauwd te zijn (ik riskeer net als je zoontje longontsteking door ernstige astma) en zou hem dat nooit aandoen. Leer ook iedereen in onze omgeving hoe en wat met de medicijnen voor zowel mijn zoontje als mijzelf. Kan levensreddend zijn!
     
  6. tulip

    tulip Niet meer actief

    hopelijk kom je eruit met het gob.

    Hier gelden de volgende regels: een kindje mag komen mits de koort niet boven 38,5 komt ivm met het risico van snel hoogoplopen van de koorts en koortsstuipen....ik zou niet willen dat andere kindjes dat zouden zien en dat is ook niet meer te doen dan voor mij alleen.

    - kindjes die hangerig zijn of verhoging hebben mogen komen van mij, tot aan het moment dat ik echt 1 op 1 aandacht voor dat kindje moet hebben de hele dag, dan vraag ik ouders het kindje op te halen..dat vind ik nl niet fair tov de andere kindjes.

    - met besmettelijke ziektes is het heel moeilijk omdat je bij veel ziekten al niet meer besmettelijk bent zodra het zichbaar wordt. Met waterpokken en krentenbaard mogen kindjes alleen komen wanneer de blaasjes in gedroogd zijn.
     
  7. Bika

    Bika Niet meer actief

    Dank je Tulip, duidelijke regels.
     
  8. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Als je je kind niet wil brengen ivm. angst ziek worden dan zeg ik : Dan kan je nergens meer komen, op geen enkele openbare gelegenheid. Je kan namelijk overal ziek worden. De reden van niet brengen vind ik dus ongegrond om niet te hoeven betalen. Hier op het KDV is het zo dat je vanaf 38 graden je kind moet komen ophalen. En ook als het kind zich ziek gedraagt. Ik neem aan dat de regels bij een gastouder zo ongeveer hetzelfde zijn. Ik zou niet zo bang zijn voor allerlei virusjes, het is nu eenmaal de periode en je kan het echt niet voorkomen.
     
  9. Bika

    Bika Niet meer actief

    Geloof niet dat je mijn punt hebt begrepen, maar dat geeft niet.

    Onze go hanteert dus niet de regels zoals jullie kdv. Kinderen mogen altijd komen, incl met besmettelijke ziekten. Geen regels mbt koorts of wanneer kindjes zo veel aandacht nodig hebben dat ze niet meer aan andere kinderen toekomt.

    Ik heb me er bij neergelegd dat ik niets kan nu, maar we gaan zeker op zoek naar een go voor de toekomst die wel een duidelijk ziektebeleid hanteert. Leerpuntje voor ons, we weten nu waar we precies naar moeten vragen.

    Zo heb ik nog wel een paar puntjes al geleerd waar ik een toekomstige go op zal selecteren. Tja het blijft werken met mensen, het kan altijd anders uitpakken dan dat je van te voren denkt.
     

Deel Deze Pagina