Ja 's avonds nagels knippen heb ik wel eens van gehoord, maar ik doe dat dus altijd 's avonds, want dan heb ik pas eens tijd voor mezelf Wat een ongeluk hahahaha
dan zou ik super lange nagels hebben want dat doe ik bijna altijd sávonds. Lekker met een leuke film/programma op even met mijn nagels tutten en lakken.
Zoiets hadden wij ook, wij mochten dus nooit meerdere malen ons geld tellen, hoe vaker je telde hoe minder het waar werd zeiden ze, nu doe ik dat niet meer maar mijn ouders geloofde er echt in dat het dan minder zou zijn. En nee dat was niet een trucje om van je spaargeld af te blijven maar ze deden het zelf ook
Oh ja hier genoeg. 2 culturen dus er is voor mij een hoop bij gekomen. Alles wat jullie al genoemd hebben. En Na een feestje niks op ruimen (de volgende ochtend pas). Baby eerste jaar niet in de spiegel laten kijken. Baby na geboorte wassen in blauwsel. Armband om met rode of blauwe stenen tegen boze oog. Niet als het donker is je tuin gaan vegen. Met je uitzicht op de deur slapen (boze oog). Vrouw mag geen eigeel. Tas niet op de grond dat brengt armoede. Niet over iemand heen stappen. dus je hond of kindje als ze op de grond spelen er omheen lopen. Zoveel dingen hier
Nee vanuit mijn geloof kennen wij dit soort zaken niet. Heb wel dingen meegekregen vanuit mijn opvoeding, maar meer 'doorsnee' zaken.. Zoals de schoenen niet op tafel, afkloppen, paraplu niet open binnenshuis.
Overigens zet ik uit gemakt soms wel even de schoentjes op tafel, maar toch haal ik ze er dan weer heel snel vanaf, haha even afgezien van het bijgeloof, want daar geloof ik dus niet in. Maar ik denk omdat we dat vroeger altijd te horen kregen: Geen schoenen op tafel! Dat dat onbewust erin zit haha en vind het eigenlijk ook vies!
En mijn schoonvader komt van een boederij en die gelooft nog steeds heilig in dat een gewijd paastakje in de schoorsteen hangen beschermd tegen brand in huis.
Afkloppen doe ik heel af en toe, meer uit gewoonte omdat ik het andere mensen altijd zie doen. Verder niets eigenlijk.