Tx! Ik ga wel online info zoeken dan, ik had zo'n 2 jaar terug een miezerig bijna dood stekje naast een prullenbak weggehaald, dus niet van iemand gekregen die me er meer over kan vertellen, helaas.
Ik heb vanavond stoofpeertjes gegeten. Ik heb geen verstand van bananen maar je kan natuurlijk altijd wat extra water geven. Veel meer kun je denk ik niet doen?
Haha sorry Yenolah, ik stop! Zou hier naartoe een mailtje sturen Laboratory of Tropical Crop Improvement Kijken of zij er meer van weten.
Ik weet dan weer wel dat je meer aardbeien krijgt als je alle uitgroei steeds wegknipt, want dat groeien kost energie en dat gaat ten koste van de vrucht. Maar of dat voor bananen ook geldt weet ik dus niet. Er komt in ieder gevan elke 3 dagen een volledig blad bij.
Geen dank, ik doe vanuit hier alles via internet als ik ergens iets over wil weten ofzo, en ben tot nu toe altijd goed geholpen als ik even mijn verhaal (wonen in het buitenland) kort en bondig beschrijf.. Want vaak zijn die contactgegevens natuurlijk niet bedoeld voor vragen over iets..
Maareuh... ik denk dat je ze "gewoon" moet laten groeien. Net als in Expoditie Robison! Misschien als het wat droog is wat extra water geven.. Hoe warm is het nu bij jullie dan ?
Een typisch gevalletje voor Bananaman zou ik zo zeggen. Of anders de Bananas in Pyjamas even raadplegen...
Yenolah, wel leuk hoor die bananen en inderdaad volgens mij zijn dat planten die je niet moet verzorgen bewaar je er wat, misschien kom ik nog een keer langs!
Geweldig zo'n boom in de tuin! Wij hebben nog frambozen in de tuin, ook blij mee . Kunnen elke dag nog 2 framboosjes eten (de kinderen dan )
Ja hoor! Mag het (geplet) via brievenbuspost? Zo'n 28 graden, dacht ik. Als je nog eens langs komt, mag je ze van de boom plukken
Gut, dat liet ik vroeger altijd aan de tuinman over Ik zou advies vragen bij mensen in je buurt met bananen in de tuin. Als ik het met goed herinner moet je op een gegeven moment een zak om de tros doen omdat anders de hele tros door de beestjes wordt weggegeten. En veel mensen gebruiken ook gif. En op een gegeven moment moet je de bloem er af kappen, omdat anders de banaantjes niet groeien. Maar die bloem schijn je weer als groente te kunnen eten. De bladeren zijn heel lekker om Indonesische hapjes in gaar te stomen!
Nja, we hebben geen zin om een tuinman voor één boompje te laten komen. De rest van de tuin is de moeite niet waard. Was dat met die zak niet voor druiven en vijgen? Bij banaan nog nooit gezien in ieder geval. Die bloem eraf is wel een goeie tip. Gif hou ik niet van en ik zou ook niet weten welk gif. De enige beestjes die er nu inzitten zijn zwarte spinnen.