En dan wel letterlijk! Als ik zoonlief 'smiddags een broodje geef met kaas of vleeswaren, eet hij dus zijn beleg ervan af en laat het brood staan. Als ik er iets opdoe wat blijft plakken (smeerkaas, smeerworst, jam of pasta) dan eet hij het wel redelijk op. Zijn er hier meer mama's met deze ervaring? en hebben jullie er een gouden tip voor?
Geen gouden tip, enkel herkenning. Al eet zoon wel vaak zijn brood gewoon op. Zou er verder geen probleem van maken...
mijn dochter eet altijd eerst de kaas op, dan de boterham. Als je het een probleem vindt zou ik smeerkaas proberen
Herkenbaar! Hier helpt het om het brood met kaas in kleine, hapklare stukjes te snijden. En mijn zoontje weet inmiddels dat hij niets nieuws te eten krijgt als er nog (droog) brood op z'n bord ligt, dus dan eet hij het droge brood alsnog wel op.
En eet ze dan het brood niet kaal of met boter op? Ik zou denken: eerst de kaas prima maar dan erna het droge brood. Lukt dit niet dan misschien een tijdje geen aandacht aan besteden. Ze krijgt vanzelf wel honger dan toch?
Hmm die van mij eet zelfs chocopasta van zijn brood en dan houdt hij de afgelikte boterham omhoog: "hier mama, ik hoef de rest niet meer."
Ik zie eigenlijk geen reden om mijn kinderen iets te leren op zo'n "harde" manier. Mijn kinderen hoeven geen honger te lijden... En hoeven ook geen droog brood te eten als ze dat niet willen... Werkt ook alleen maar averechts overigens.
Ja doet dochter ook sinds een paar dagen. Ze snoept de worst eraf en daarna klapt ze in haar handjes: klaaaarrr Het zal wel een fase zijn, net als de toetjesweigerfase, broodopdegrondgooifase, schilderenmetspaghettifase... Ik doe nu in elk geval 1 boterham met plakkerig beleg, de andere met los beleg daar moet ze maar zien wat ze er mee doet, de ene keer gaat ie op en de andere keer half of dan een keer niet, in elk geval besteed ik er geen aandacht aan.
Ik zie niet in waarom dit hard zou zijn. Je kind krijgt geen droog brood maar maakt dit er zelf van en willen ze de droge boterham niet, dan toch niet? Eten ze later weer wat.... Ik bedoel heus niet niks meer te eten geven de rst van de dag. Wat zou jij doen dan? Boterhammen met kaas aan blijven bieden tot ze 4 plakken kaas op hebben en verder niks.,
haha hier precies hetzelfde hoor ik doe bijvoorbeeld de kaas er een beetje in prakken zodat ze het niet zo makkelijk eraf krijgt dat is de enige tip die ik heb
Ons meisje eet eerst de vleeswaren op en dan geen brood meer dus ze krijgt eerst de boterham met halvarine en de plak vleeswaren eet ze uit het vuistje. Kaas mag ze niet ivm koemelkallergie.
Hier is voor nu het broodje dubbel doen de oplossing, maar dat werkte eerder niet (dan ging het ook gewoon open, kaas eruit, klaar). Nu vind ze het erg interessant omdat wij vaak ook zo ons brood eten dus blijft alles er eigenlijk wel tussen. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk, want soms gaat hagel voor hagel alles eraf, of de kaas in ene
Nee hoor, ik geef haar dan gewoon een boterham met iets anders. Ik ga niet zeggen: "omdat jij je kaas van je brood eet, en de rest van je brood niet, krijg je geen andere boterham meer, ook al heb je nog honger." Daarvan leren ze echt niet om opeens hun brood mét kaas te eten. Het is gewoon een fase. Gaat wel weer over. Vooral geen strijd van maken. Dan maak je het alleen een groter probleem.
Ik ging er ook vanuit dat je kindje dan ook alleen de kaas wil en de boterham niet en verder op dat moment ook niks anders. Vandaar dus mn gedachtengang: dan eet je toch even niet en later weer wat als je trek hebt. Inderdaad dus ook geen strijd van maken.....
Van mij mag ze best de kaas er eerst af eten, maar ze krijgt dan echt geen andere boterham hoor... En daarna eet ze gewoon de boterham met boter op. Eet ze dit niet, ook prima, maar op dat moment krijgt ze niks anders. Er zijn genoeg eetmomenten op een dag om je kindje echt niet uit te laten hongeren. Vind dit helemaal geen harde manier, maar zal een verschil van inzicht zijn.
Hier eet ze ook de kaas eraf helaas. Soms denk je geluk te hebben en gaat er een stukje brood MET kaas in haar mond, maar dan haalt ze alsnog het stukje brood uit haar mond en houdt ze de kaas achter Ik kreeg hier de tip om een tosti van de boterham te maken. Gesmolten kaas is er moeilijker af te plukken! Ga ik snel eens proberen, want op dit moment geef ik haar dus geen los beleg op brood en dat is toch wel jammer!