hallo allemaal, mijn zoontje is nu 3.5 maand, en sinds 6a7 weken heb ik het echt heel zwaar. met name in de avond. hij word na de voeding van 4uur wakker om half 6 en dan hou ik hem bezig tot 20:00uur voor zijn laatste voeding. over de gehele dag krijgt hij 180+6scheppen, savonds om 20:00uur krijgt hij 210+7scheppen. dan blijft hij nog even bij mij liggen en na een half uur druk bewegen en slaan en schoppen valt hij in slaap. maar zodra ik hem in zn bedje leg is het krijsen op non stop ! vandaag om 17:30 werd hij wakker ik heb hem op 19:30uur de fles gegeven en om 21:15uur keek ik het even aan of hij nog honger had en ja hoor er ging nog 120+3scheppen in ! vervolgens zet hij het weer op een krijsen. door het krijsen komt er ook een aardige hoeveelheid voeding uit. het is natuurlijk veel te veel 330cc binnen 2uur, maar hij gaf echt aan het te willen. hij slaapt nu pas..(22:30uur) tussen elke voeding slaapt hij maar een uur a anderhalf uur. dus tijd voor mijzelf is er gewoon niet, sochtends doe ik het huishouden en soms heb ik het erg lastig om mezelf klaar te maken, dus dan blijf ik maar weer thuis. de laatste keer dat hij contact had met zijn vader is 7weken terug geweest, hij wil verder geen contact meer met mij dus is bezig met een advocaat om mijn zoon te zien te krijgen. Zou het daar iets mee te maken kunnen hebben ? Ik weet het niet meer.. wat zou dit kunnen zijn ? krampjes zijn al uitgesloten zijn ontlasting is goed en zodra hij krampjes heeft strekt hij zijn benen ipv dat hij ze keihard op en neer trapt. ik ben al bij de HA geweest om zijn oren na te kijken maar de HA kan niets vinden.
Ik denk dat je moet stoppen met melk aanbieden als hij net al zoveel heeft gehad. Natuurlijk spuugt hij het dan weer uit. Hij heeft dan echt geen honger, wellicht gewoon zuigbehoefte? Heeft hij geen behoefte aan een speentje en/of knuffeldoekje?
Eerst en bovenal: relax. Hij is pas drie maanden en er gaat nog zoveel veranderen. Dit blijft echt niet zo, hoewel het misschien nu zo lijkt. Het is even zwaar, maar het eerste jaar is gewoon pittig. Als hij het verder goed doet, zou ik niet teveel zorgen maken. Want stress voelen babytjes wel goed aan. En als hij een beetje gevoelig daarvoor is... veel baby's huilen meer in de avond. Hem lekker bij je nemen, wandelen, wiegen, maakt dat hij zich misschien meer kan ontspannen. Of een lekker relaxt badje, zodat je een beetje een ritueel krijgt. Verder ben ik het eens met Emmarijn. Zoveel voeding aanbieden en vervolgens uitspugen geeft aan dat hij geen honger heeft. Ik zou proberen hem te laten zuigen op een fopspeentje, evt. met knuffeldoekje.
dat heeft hij maar zodra ik zn speen in zn mondje stop is het vechten tegen zn slaap lijkt wel. hij spuugt niet heel veel uit maar van de eerste fles is ongeveer 30cc uitgespuugd en van de 2de fles zon 15cc hij geeft ook aan als hij niet meer wil drinken en tussendoor laat ik hem altijd nog boeren.
elke avond heb ik een vast ritme, in badje lekker insmeren met olie, dan nog half uur lekker bij mij liggen, dan zn flesje en nog even met mij knuffelen alleen het eerste half uur is geen knuffelen hij slaat en schopt om zich heen.. net alsof hij zichzelf wakker houd en zodra hij slaapt ligt hij nog een half uur bij me en dan pas leg ik hem in bed maar zodra hij merkt dat hij loskomt van me zet hij het op een krijsen en dat stopt niet meer.
Hhhhhmmm lastig he, dit had ik ook met mijn dochtertje destijds. Door veel ritme en regelmaat dus continue alles herhalen (voeden op de zelfde plek en manier, knuffelen en zelfde ritueeltje voor naar bed gaan) is het beter geworden, waarschijnlijk is jouw kleintje ook erg oververmoeid doordat ie te lang wakker is tussen 2 voedingen. Ik heb toen ook weken met mijn dochter op mijn armen gezeten, zo vermoeiend pppffff.. maar naar verloop van tijd werd het echt beter. Bij 3 maanden gaan ze ook over naar een ander schema, misschien moet je eens kijken of je je schema iets kan aanpassen. En het klinkt heel cliche maar het wordt echt beter na mater ze ouder worden, ik was altijd jaloers op mensen die gewoon de avond voor zichzelf hadden want dat had ik niet (mevrouw ging pas slapen in eigen bed rond 23:00 uur) en nu ligt ze gewoon standaard om 7 uur op bed. Ja dus behalve ritme en regelmaat en misschien ff kijken of je het schema qua voeding kan aanpassen heb ik niet veel tips. Maar kan me voorstellen dat het je opbreekt. Probeer af en toe als het kan iemand een paar uurtjes op je zoontje te laten passen zodat jij ff kan bijtanken. Hhhhmm zit trouwens te denken, is ie heel erg hongerig? Want dan zou je ook eens kunnen kijken of je zijn melk kan aandikken met iets zodat ie wat meer verzadigd is, wel ff overleggen met consultatiebureau. succes!!!
Lees nu ook dat ie bij jou in de armen in slaap valt, dit heb ik eigenlijk altijd zoveel mogelijk vermeden omdat idd zodra je ze neerlegt doorhebben dat ze niet meer lekker warm bij mama liggen en het dan op het krijsen zetten. Als ik jou was maar dat moet ieder voor zich weten hoor, zou ik toch proberen om hem zelf in slaap te laten vallen in bed. Je hoeft hem geen uren te laten huilen maar kijk het eens aan, probeer het eens 5 minuten. Je kunt ze op deze leeftijd niet verwennen maar wel laten wennen
Dat geschop zou ik zelf toch echt wel duiden als ergens last van hebben, pijn hebben. Op krampjes hoeven ze echt niet altijd precies hetzelfde te reageren he? Heb je al eens geprobeerd in te bakeren? Iig niet zoveel voeding geven, mogelijk zelfs de laatste voeding terugbrengen naar 180/6? Mijn man denkt ook erg vaak dat sabbelen en happen enzo honger is, terwijl dat zuigbehoefte is, die hier vaak voortkomt uit pijn hebben.... Meer voeding geven resulteert dan in nog ergere krampjes En ik vind de tijd tussen wakker worden en laatste keer weer slapen best lang, (2,5 uur) voor een baby van 3 maanden. Wat gebeurt er als je dat korter maakt? Dus bijvoorbeeld om 19.00 al inzetten op slapen gaan?
Je zal het misschien niet willen horen: 330cc is veels te veel. Als hij kort daarvoor zelfs 210cc krijgt (wat ik al te veel vind maar ok wie ben ik?) en hij is tevreden. Houdt hem dan 20 minuten rechtop i.v.m spugen. Leg hem dan in zijn ledikant. Gaat hij dan huilen? Dan is hij waarschijnlijk (over)vermoeid (las dat gisteravond). Laat hem dan huilen (ik zou niet langer laten huilen dan 5 minuten). Ik zal nu een hoop negatief commentaar over mij hee krijgen dat zal wel weer hierzo. Door grote hoeveelheden voeding structureel krijgen ze juist reflux. Mijn tip is echt om de fles van 20:00 kleiner te maken naar 180+6 (=200cc). Is hij dan tevreden? Tijdje rechtop houden en naar bed? Huilt hij? Echt even laten huilen! Komt hij dan 's nachts nog eens? Kan je altijd nog 30+1 nageven... Krampjes kunnen ze ook wildspartelend met beentjes bij doen. En dat komt juist door die grote flessen. Nogmaals, je zal het misschien niet willen horen of anderen zouden hoop negatief kritiek gan geven. Dan heb ik zo iets, zoek het dan lekker zelf uit...
Is hij niet gewoon oververmoeid dan? Hier lijken de honger en moeheidsignalen nl. vrij veel op elkaar. Mijn man denkt ook vaak dat ze honger heeft als ze na een uur moe wordt. Ze wordt dan heel beweeglijk, jengelen, willen zuigen maar speentje er vaak uitgooien. Hier geef ik bv en vaak heeft ze wel net gedronken s avonds en dan drinkt ze zich boven op ons bed in slaap. Als ze goed slaapt, leg ik haar in haar eigen bedje. Laten huilen vind ik een belachelijk advies voor een baby, helemaal met 3 maanden. Hier valt ze nu overdag sinds een paar dagen zelf in slaap binnen een paar minuten en zodra ik haar hoor sta ik er ook bij. Zodra ze begint te huilen, geef ik haar een aai over haar bol, houdt ik haar hoofdje even vast met m'n hand, speentje geven en zodra ze zich toegeeft en rustig ligt, ga ik weer weg. Hier wandel ik s avonds nog even met haar in de draagzak, bedje/kinderwagen wil ze dan niet meer. Dan slaapt ze nog even een half uur/3 kwartier, ruim ik ook een beetje op. Daarna is ze nog even wakker, drinkt ze en vaak geeft ze rond 20.00-20.30 aan dat het genoeg is geweest en gaan we naar boven. ik probeer haar hier aan te leren om langer te slapen. Vaak is ze na 3 kwartier/uur wakker, hoor ik haar, ga ik even kijken, ligt ze rond te kijken. Blijf ik in de buurt. Zodra ze begint te huilen leg ik m'n hand weer op haar hoofdje, speentje geven en zodra ze rustig is ga ik weer weg. Soms moet ik er nog even heen of later een keer een speentje geven, dan huilt ze iets in haar slaap, maar dan slaapt ze ook weer verder. Het is hier vrijwel donker boven zodat ze niks ziet. Ik ben er vrijdag pas mee begonnen en het gaat nu al vrij gemakkelijk.