Aklina: ik heb ook nog gezorgd dat ik geen strakke broeken droeg, en ik heb echt heel rustig aan gedaan. Plus idd met sokken aan geslapen. Druufke; over een week of 8, maar nog geen specifieke datum gekregen dus? Nou, laten we hopen dat die DHEA waarde mooi omhoog gaat, en dat je in januari kan gaan starten!
Nee geen specifieke datum maar ik heb zelf aangegeven dat ik pas weer in het nieuwe jaar wil starten!
Hoi meiden, Ik heb een vraagje, ga begin jan beginnen aan mijn 3de icsi poging in het AZM. Mocht deze niet lukken, denken we erover om over te stappen naar DD. Hoe zit dat met controles en puncties? Heb je dan altijd een NL sprekende arts of verpleegkundige? Lfs Mona
Mona, welkom hier. Inderdaad kun je je afspraak plannen bij Dr. Sc.holtes, een nederlandse arts. Je hebt een aantal nederlandse dames die de telefoon aannemen voor nederlandse patienten. Ik heb pas 1x een duitse aan de lijn gehad. Voor de intake is nu een wachtlijst van 5 maanden... Kun je niet eerst op een intake gesprek in DD gaan en dan beslissen of je je derde poging in DD of AZM wilt laten doen. De derde poging wordt naar nederlandse maatstaven vergoed door je verzekering. Wij hebben besloten voor onze derde poging al over te stappen, achter af had ik dat veel eerder moeten doen. Ben zeer tevreden over de persoonlijke aanpak en doortastendheid van Dr. S.
Monatoetje; welkom hier. Ik zou als ik jou was alvast de afspraak in DD voor de intake maken, want zoals Aklina al zegt, de wachttijd voor de intake is ruim 5 maanden nu. Wij hebben onze 3e poging in DD gedaan, en achteraf had ik meteen de eerste poging daar moeten doen. Zo'n fijne kliniek, en een super kundige arts. Punctie is onder narcose, wat echt SUPER fijn is!
Hoi allemaal, Wat fijn dit topic! Voor icsi nr 3 willen wij ook naar Dusseldorf. Nu ik lees over wachttijd van 5 mnd, denk ik erover alvast een intake te plannen. Heb je daar verder al een verwijzing voor nodig oid? Of gewoon meenemen naar de afspraak? Betaalt Menzis altijd 100% van nl tarief of alleen in pakket 4? Zo nee, wat krijg je dan? 75%? Jammer dat die 200% niet meer zo is..zoals ik t lees..
Hoi Elize, welkom!! Er is idd een wachttijd voor de intake van 5 maanden, dus misschien wel handig als je nu al de afspraak gaat maken. De verwijzing/dossier hebben ze pas nodig bij het daadwerkelijke intakegesprek. Ik ben niet bij Menzis verzekerd, dus met die vraag kan ik je helaas niet helpen.
hallo allemaal.. ik lees dit topic al een geruime tijd en zie veel positieve berichten.. momenteel ben ik bezig met hyper poging 2 en zit ook te denken als deze niks opleverd om de 3e in dd te doen.. zou ik een aantal vragen mogen stellen?? ik lees dat de wachttijd nu al 5 mnd is ?? pff dan mag ik wel eens gaan bellen!! als je een gesprek hebt daar moet je dat gesprek dan ook gelijk betalen?? contant?? of krijg je achteraf de rek?? of word deze verekend met je zorgverzekeraar?? stel je kiest niet voor DD maar bv instanbul (waar we ook over na zitten te denken) moet je dan alsnog dit gesprek betalen.. ook al was het orienterend?? kzie dat je je dossier pas mee hoeft te nemen als de daadwerkelijke intake plaats vind .. das duidelijk!! @ Elize84 ... menzis vergoed 100% vanuit de basis verzekering!! .. .. waar de anderen het over hebben is de extra 100% vergoeding vanuit de aanvullende verzekering..in totaal 200 % dus krijg je 2x het nl tarief vergoed!! dat is alleen bij de EXTRA verzorgd 4 verzekering.. bij de anderen niet!! ook daar heb ik een vraagje over trouwens.. is er hier iemand overgestapt van zorg verzekeraar toen je al bezig was met ivf/icsi?? en werd je geaccepteerd met de aanvullende verzekering??? basisverzekering zijn ze verplicht dat weet ik ik zit nl ook te denken om over te stappen naar een dochter onderneming van Menzis namelijk PMA .. daar bieden ze hetzelfde aan .. maar is alleen goedkoper dan bij Menzis.. maar welke polis moet ik kiezen natura polis of restitutie polis?? welke is het beste?? vind de uitleg een beetje moeilijk op de site iemand ervaringen?? alle antwoorden zijn welkom!! alvast bedankt dames
Hallo Wishfulthinking, ik zal een skijken of ik al je vragen kan beantwoorden Ik zou inderdaad nu alvast een intake plannen, je kan deze altijd nog verschuiven of afzeggen. Je hoeft je intake niet contant te betalen. Je krijgt een rekening thuis en moet dan het geld overmaken. Je zal het intake gesprek altijd moeten betalen, hij heeft tenslotte de tijd genomen om samen te zitten en dingen te bespreken. Vragen over verzekeringen kan ik helaas niet beantwoorden. Maar er zijn vast mensen die dat wel kunnen . Succes met je poging, hopelijk is het helemaal niet nodig om naar DD of Istanbul te gaan. In welk ziekenhuis loop je nu ?
@Wishful: PMA heeft idd dezelfde dekking als Menzis maar een ongeveer 10% lagere premie. Je wordt daar ALTIJD voor alle verzekeringen (ook aanvullend) geaccepteerd. Dat staat op hun website. Je moet restitutie kiezen om vergoeding voor DD te krijgen, want PMA heeft geen contract met DD. Met een restitutiepolis moet je eerst zelf de rekeningen betalen en kun je daarna declareren, met naturapolis sturen ze de rekening direct naar je verzekering en hoef je niet voor te schieten. Maar dat kan dus alleen wanneer de verzekering een contract heeft met die zorgaanbieder. Dossier hoef je idd pas mee te nemen bij intake. Heb dat van mij net gister ontvangen.
Haai Elize, Zal proberen wat vragente beantwoorden: - Intake: alvast plannen!! Hebben wij ook gedaan voor we nog een 2e icsi in Ned gingen doen alvast. Hadden de intake toen net 1 dag voordat de 2e icsi mislukte. Eenmaal intake gehad kun je eerstvolgende ongi i.p. ook meteen starten. - Verwijzing: Niet nodig voor Düsseldorf. Wel medisch dossier van te voren opvragen mbt eerder behandelingen en meenemen bij intake. Voor zorgverzekeraar wel een verwijzing nodig van je gyn of HA. - Menzis: Als je overstapt, stap dan beiden over. Die fout hebben wij gemaakt door het niet te doen. Ikzelf alleen overgestapt. Nu bleek IMSI bij ons geadviseerd in DD en hebben we dus gedaan, echter rekening daarbij op naam manlief en vergoedt menzis dan dus niet omdat hij elders is verzekerd. - Bedragen Menzis (net brief gehad): vanuit basisverzekering 1521,88 vergoedt. Uit aanvullende verzekering ZorgPlus4 2536,47 vergoedt. Bij elkaar dus: 4058,35. Daarachter staat dan nog: Dit is het bedrag dat we in Nederland voor dezelfde soort behandeling betalen als u kiest voor een zorgaanbieder die geen contract met ons heeft. (Maar dit is natuurlijk wel nu in 2012...weet niet of dat voor 2013 ook nog geldt). Hoop dat je hier wat aan hebt? Zie ook hieronder eventueel nog .
@Whisfull, zie ook hierboven voor wat antwoorden bij Elize. Verder nog wat losse DD bedragen die volgens mij niet op de site staan: - Intake: 61,22 - Bloedprikken (HIV, Hepatitis etc): 83,12 p.p. - ICSI: 2300,00 - Narcose tussen de 230-240 - Telef. consult arts: 10-11 euro Narcose moet je overigens direct contant betalen na afloop v/d punctie. Anestesist komt dan met haar portomonee bij jullie . Al het overige krijg je rekening thuis gestuurd welke binnen 2 wkn betaald dient te worden. Je hoeft niet alles in DD te laten doen. Bloedprikken mag ook in Ned, maar mag nooit ouder zijn dan een week. Wordt dus ook vóór iedere behandeling weer opnieuw gedaan i.t.t. in Ned, waar het 1x p/j is. ZOrg dan wel dat je het in Ned bij groter zkh laat prikken, dan pas uitslag op tijd binnen. De kleinere zkh (streekzkh) sturen het vaak op en duurt dan weeeeeken helaas en kun je het dus dubbel laten prikken (ja ja...helaas ook ervaring mee ). Uitgangsecho en FM's kun je ook overleggen of je die in Ned mag laten doen. Hebben wij deze poging voor eerst wel gedaan en gewoon bij gyn in streekzkh waar ik werk. Uitslag bel je dan gewoon door naar de ned. assistentes in DD en zei overleggen met Dr. S. en bellen je terug over hoe verder te spuiten. En wanneer volgende FM weer moet in DD of nogmaals in Ned. Kosten voor de icsi worden er alleen niet minder om, die blijven in DD 2300 euro. Scheelt echter (in ons geval) wel veel reistijd en benzinekosten. (hoewel je km bij de belastingdienst geloof ik weer kunt indienen, net als alle overige gemaakte ziektekosten die je door zorgverzekeraar niet vergoedt krijgt). Hoop dat je/jullie hier iets aan hebben....
stiertje heel erg bedankt voor je informatie .. zit jij ook bij een verzekering die een natura of restitutie hebben?? je bent nl goed op de hoogte hahaha Loontje ook heel erg bedankt voor je uitleg over het betalen van de intake.. majo ik had jouw verhaal hier voorbij zien komen .. en wij waren idd van plan om dan beide over te stappen naar PMA.. moeten natuurlijk niet voor verassingen komen te staan.. met die 4058,35 aan vergoeding red je dat als je aangewezen bent op ICSI?? was jij al bezig met het traject toen je overstapte?? maandag gelijk maar ff bellen voor een intake.. als ik 29-10 de uitgangs echo heb gelijk maar ff kopie van het dossier laten maken!! hebben we dat al geregeld! maar ik kan dus pas toestemming vragen aan de zorgverzekeraar als ik daadwerkelijk ben overgestapt naar PMA en moet daar dus een verwijzing van de Fert.arts van hebben?? moet dus ook ff uitzoeken wat de bedragen voor 2013 gaan inhouden.. krijg het nog druk hier hahaha nogmaals dames heel erg bedankt voor het beantwoorden van mijn vragen!! daar kan ik wat mee.. Liefs
Aklina, WAUW!! En ook nog een blasto in de vriezer Druufke, fijn dat gesprek goed verlopen is. En een nieuw plan van aanpak dus . Kan me goed voorstellen dat je pas in nieuwe jaar weer begint. Even geen MMM in de feestmaand december . @Hier, best spannend hoor....morgen TP. Ook omdat ze niet bellen van te voren. Horen dan de kwaliteit pas. Straks rijden we voor niks die kant op.... zit te denken vandaag even te bellen, maar aan andere kant...wil ik het wel weten al? Straks zijn de meesten net als anders gestopt met delen en/of hebben we weer alleen maar wat matigs terug te plaatsen. Nu is er in elk geval nog een kans doordat we dat nog niet weten... Neem toch wel aan dat ze zullen bellen als er niets te TP'en is en we niet 2,5 uur voor niks gaan rijden....??
Haaaai!! Met die 4058,35 moet je het i.p. makkelijk kunnen redden. Wij hebben voor dat bedrag álles teruggekregen en als de imsi op mijn naam had gestaan ipv manlief, hadden we die 900 eurie zelfs ook nog teruggekregen. Wij hebben dus eigenlijk de IMSI en embryoscoop extra gekozen naast een gewone ICSI. Medicatie gewoon bij eigen apotheek ingeleverd en daar hebben we nooit weer wat van gehoord, dus die zijn ook gewoon vergoedt. In het vergoedingenoverzicht rept Menzis daar ook helemaal niet over. Ik had al 1 afgebroken en 1 mislukte ICSI poging gehad toen ik overstapte van verzekering. 2e en 3e vergoede poging bij Menzis gedaan. 2e was nog Mederlandse behandeling, 3e was in DD. Haha, ik zou als ik jou was gewoon lekker vandaag nog bellen . Nederlandse nummer en dan krijg je i.p. ook gewoon ned. vpk aan de telefoon. Of een duitse die ook goed ned spreekt . Je kan idd pas toestemming vragen aan nieuwe zorgverzekeraar als je overgestapt bent. En daarvoor moet je idd verwijzing hebben van je behandelend gyn/fert arts of HA. Succes meid!
Hej meiden, bedankt voor het beantwoorden van mijn vragen! We willen toch onze 3de poging nog in het AZM gaan doen, we hebben daar vertrouwen in en worden er goed begeleid en geholpen. Mijn gevoel zegt dat we in het AZM moeten blijven en vind het ook vervelend om zo over te stappen naar een ander ziekenhuis. Gisteren evaluatiegesprek gehad en ze zijn positief! Er is geen reden waarom het niet zou moeten lukken! Aantal eicellen, aantal bevruchtingen en kwaliteit embryo's zijn zover ze kunnen zien in orde! Volgenshun is het gewoon een kwestie van pech dat ze niet zijn blijven zitten! Komende poging gaan ze me omhoog zetten in hormonen, en we hebben afgesproken ongeacht de kwaliteit van embryo dat ze er 2 terugplaatsen. Recept heb ik al ingeleverd bij apotheek. Een evt 4de poging zouden ze ook nog best willen doen, aangezien er geen reden is waarom het niet zo moeten lukken! Maar daar gaan we nog maar niet vanuit.. Kunnen jullie me nog eens duidelijk uitleggen wat het verschil is met de ziekenhuizen in NL t.o.v DD?
@wishful: omdat wij zelf ook naar DD gaan, had ik dat al uitgezocht, mede met de hulp van alle lieve dames hier in dit topic trouwens Zit zelf nu nog bij De Friesland, maar die zijn niet zo scheutig met vergoeden, daar krijg je maar 80% van het NL tarief, dus overstappen loont. @majo: succes morgen!! @mona: belangrijkste verschillen met NL ziekenhuizen: 1. punctie onder narcose 2. embryoscope 3. assisted hatching 4. meer bloedonderzoek, bv. immunologie, schildklier, en nog wat. Op de site van DD kun je meer vinden over embryoscope en assisted hatching.
Ik ben vanmiddag toch maar naar de gynaecoloog in streekziekenhuis vanwege aanhoudende buikpijn en toename buikomvang. Bij de echo waren inderdaad sterk vergrote eierstokken te zien en vocht in de vrije buikholte. Er is nu bloed afgenomen en zondag moet ik weer voor controle komen. Tot die tijd, gewicht en buikomvang in de gaten houden en veel drinken en bedrust. Dus ben maar weer in bed gekropen met een kan water en dan blijft het hopelijk rustig.
Ontzettend bedankt voor alle bruikbare info! Superlief dat jullie de tijd nemen al die vragen te beantwoorden! Had vandaag Menzis ook nog gemaild, ik begreep nu ook ineens dat je juist wel 200% krijgt met pakket 4. Hopelijk wijzen ze me nu niet af haha nu ze deze vraag hebben gekregen . @Majo: Is het dan ook nodig denk je dat mijn man ook pakket 4 neemt? Hij heeft nu de basisverzekering daar en ik heb pakket 2..wij zijn nu wel al via PMA bij Menzis verzekerd. Ik kan ook via collectief van werkgever bij Menzis gaan verzekeren, dat is 2 euro goedkoper zag ik. Oja en ik heb ergens anders gelezen dat je minder vergoed krijgt als je de echo's in Nld laat doen? Of zou dat weinig uitmaken als je toch al pakket 4 hebt? Voor ons is DD ruim 3 uur rijden, iets van 80 euro reiskosten, dus ja dat is ook wel veel. Ik weet dat er een kliniek hier in de buurt is die wel echo's wil maken. Ik heb vandaag het contactformulier ingevuld op de website, met vraag om informatiepakket en een afspraak voor een intake. Maar nog niks gehoord, zou ook wel heel snel zijn. Of raden jullie aan om maar gelijk te bellen? Wat een spannende dagen hier voor een aantal. Heel veel succes! Ik weet nu net definitief dat onze cryo tp weer mislukt is, nu 5 mislukte tp gehad met goede embryo's.. @Monatoetje: Hoeveel terugplaatsingen hebben jullie nu al gehad dan? Bij ons zeggen ze ook dat het domme pech is... maar ik vind het toch raar na 5 blasto terugplaatsingen :S. Nog nooit 1 teken van zw schap gehad...
@ Elize, ik heb pas 2 tp gehad. Bij poging 1 een tp v een topembryo en geen cryo's en bij poging 2 tp v 2 embryo's die 7cellig waren en ook geen cryo's.. Wat is een blasto? Dus via internet kyn je een afspraak maken in DD? X