Hoe speen de deur uitwerken?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Sukke, Oct 22, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sukke

    Sukke VIP lid

    Jan 14, 2010
    5,538
    1
    0
    De titel zegt het eigenlijk al.....

    Onze zoon wordt over zes wkn 2. Ik vind het wel tijd worden om zijn speen " weg te doen". Ook met het oog op de baby die in feb komt. Daarnaast heb ik ook het idee dat zijn voortanden wat naar voren staan, moet toevallig morgen naar de tandarts dus ga dat ook even vragen.

    Ik ben dus opzoek naar tips om het speen gebruik te stoppen. Hij heeft hem eigenlijk alleen tijdens het slapen en als ik hem op de commode verschoon omdat de speen daar ligt!

    Ben benieuwd hoe andere dit hebben gedaan.....
     
  2. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Wij hebben de speen bij zoon met 2,5 gedaan. Hij had 'm vanaf dat hij 9 maanden was alleen nog maar 's nachts. Weken van te voren zijn we gaan aankondigen dat als de speen stuk was we geen nieuwe hadden. Dus op de dag dat hij 2,5 jaar werd heb ik een knipje in de speen gezet. Bij de middagslaap kwam zoon daar natuurlijk achter. We hebben 'm samen weggegooid en hij is gaan slapen. Dat ging gelijk goed. Hij heeft 2 dagen nog 's avonds gevraagd om zijn speen maar even helpen herinneren dat hij 'm zelf weggegooid had en dat was het dan.

    Dochter wordt 6 november 2,5 jaar.. en zij heeft er 2 in haar bed. We zijn inmiddels begonnen met aan te kondigen dat als de speen stuk is.. een knipje zal snel in één van de spenen worden gezet. De andere speen geven we mee aan Sint (dus ze mag 'm iets langer houden) en dan krijgt ze een pluutje er voor in de plaats.. dat wil ze graag hebben.
     
  3. zeehondje

    zeehondje VIP lid

    Oct 30, 2007
    5,754
    0
    36
    Leerkracht
    Zuid-Holland
    Nog geen tips voor je.
    Wij willen 'm eigenlijk nu al afleren. Ze heeft 'm alleen met slapen in. Bij het uit bed halen geeft ze hem ook aan mij. Zo schattig.
    Vandaag een ander merk speen gegeven en hier werd gelijk mee gespeeld. Hoopte dat ze gewoon Ou gaan slapen. Maar nee hoor, pas toen haar oude (etos) speen werd gegeven wilde ze gaan slapen.
    Beetje te voorbarig dus. En uitleggen lukt nog niet bij een 1-jarige ;).

    Ben benieuwd welke tips hier komen te staan.
     
  4. Snowtje

    Snowtje Fanatiek lid

    Dec 6, 2009
    1,409
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier net 3 dagen speenloos!
    Ze sliep er ook alleen maar mee, maar was er wel zeer aan gehecht (dachten we..). Het is een pittige meid met een sterke eigen wil, dus we hadden heel wat drama verwacht.
    We hebben haar verteld dat ze nu een grote meid is en de speen naar baby A gaat (baby van een vriendin). We hebben met z'n allen heel enthousiast de spenen gezocht en in een enveloppe gedaan, die ze zelf dicht mocht plakken. Ze vond zelf ook wel dat ze al een grote meid was! Samen naar de brievenbus gelopen en gepost. Op het moment van posten schrok ze echt even! het besef dat haar speen echt weg was. ze riep: speen, speen. En wij: omdat je het zo goed doet, krijg je een cadeau van ons! Dus heeft ze een koekiemonster knuffel gekregen, die ze dan ook mee mocht nemen in bed. Dat vond ze geweldig!
    Eerste avond sliep ze na 10 minuten (wel gehuild, niet overstuur) :$ voor ons echt verbazend snel. van 22 tot 24 af en aan gejammerd, maar daarna doorgeslapen tot de volgende ochtend. Nacht 2 en 3 zonder morren gaan slapen en de hele nacht niet gehoord, heerlijk geslapen :) We zijn zo verbaasd als het maar kan. Maar voor ons gevoel begreep ze echt het verhaal, wist ze dat de spenen niet meer in huis lagen en dat we het meenden en er geen weg terug was.
    Wij zijn zo trots op haar :)
     
  5. Sukke

    Sukke VIP lid

    Jan 14, 2010
    5,538
    1
    0
    We zijn hier nu al aan het zeggen dat een speen voor baby'tjes is, zegt hij zelf ook al en dan zegt hij ook dat hij zelf geen baby is!
    Hij is al 2 keer s middags zonder speen gaan slapen en dat ging wel redelijk!
    Toen ik in feb bij de tandarts was zei hij dat we nog moesten wachten omdat hij anders eerder zij duim zou pakken maar vind het nu wel tijd worden!

    Toch vind ik het ergens ook nog soort sneu! Hij vindt zijn speen zó lekker! Haha!
     
  6. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Sja, mijn zoontje sabbelt er wat op als ie naar bed gaat maar slaapt er niet mee in en hij ligt alleen in bed, voor de rest niet. Fles gaan we wel weg doen binnenkort. Of t Sint word weet ik niet, want die 'kennen' ze nog niet.
     
  7. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    welke fles?
     
  8. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    Nov 15, 2009
    4,613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    Hier nog een jongen die nog een speen heeft met slapen. Ik wil er ook vanaf,hij is 2jr en 4maanden. Wilden we eerder al mee beginnen maar we dachten komst van een nieuw broertje/zusje is al heftig zat. En nu sinds vanavond ligt hij in een ledikant zonder zijkant dus we wachten nog heel eventjes tot ook daar de nieeuwigheid vanaf is. Ben wel vast aan het bedenken hoe we het gaan aanpakken. Zeggen dat de speen voor zijn zus is werkt hier niet want zij heeft geen speen (expres niet aan begonnen ;))
    Zal mij erg benieuwen want ook hier een aardig pittig en sterk karaktertje dus dat zal wel wat worden (of niet) ....
     
  9. Son1980

    Son1980 Bekend lid

    Jun 2, 2012
    689
    1
    0
    Ik zou hem laten spenen tot Sinterklaas en dan meegeven naar Spanje
    In de schoen en ruilen voor een cadeau!!

    Succes.
     
  10. Snowtje

    Snowtje Fanatiek lid

    Dec 6, 2009
    1,409
    0
    0
    NULL
    NULL
    Rond de 2 jaar is een mooie leeftijd hoor, om de speen af te leren. Een enkeling zal zijn/haar duim pakken, maar de meerderheid niet hoor.
    Had precies hetzelfde gevoel, onze meid vond de speen ook echt zooo lekker. maar zoals verteld, ze vraagt er niet meer naar en is hem (zo lijkt het..) allang vergeten. Tja.. je weet het pas als je het probeert ;) Maar als hij al 2 keer zonder speen overdag geslapen heeft en zelf ook zegt dat hij al een grote jongen is, dan denk ik dat hij er wel aan toe is hoor. succes!
     
  11. Sukke

    Sukke VIP lid

    Jan 14, 2010
    5,538
    1
    0
    Toen de tandarts dat de vorige keer zei was is pas 14 mnd!
    Ik ga hem er maar vast op voorbereiden.

    Dat in de schoen doen is opzich wel een goed idee alleen wordt dat dit jaar de eerste keer dat hij zijn schoen gaat zetten dus ik weet niet of hij daar wat van gaat begrijpen!
     
  12. dds

    dds Fanatiek lid

    Jan 1, 2009
    3,936
    752
    113
    Leerkracht
    Drenthe

    Zo hebben wij dat ook gedaan!!! Het was een groot succes.

    Helaas ging ze 6 maanden daarna duim zuigen:x:x
     
  13. Sukke

    Sukke VIP lid

    Jan 14, 2010
    5,538
    1
    0
    Uhm, tja dat zei de tandarts dus net ook weer! Het duimen!

    Als hij het alleen tijdens slapen doet en niet meer speent als hij gaat wisselen is er niet zo veel aan de hand!

    Toch twijfel ik nog. Ook ivm de baby, ik wil hem eigenlijk van de speen af ruim voordat de baby komt!
    Maar ja, wil ook niet dat hij gaat duimen! Al vraagt hij nu weleens om zijn speen als hij moe of verdrietig is maar als hij hem dan niet krijgt pakt hij ook zijn duim niet!
     
  14. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    Oct 19, 2010
    2,751
    62
    48
    Female
    Groningen
    Vanaf dat ze een maand of 9 is mag ze haar speen alleen nog hebben als ze gaat slapen. Als we onderweg zijn en ze wil gaan slapen krijgt ze m ook.
    Maar als ze gewoon wakker is en spelen oid dan ligt ie in bed. Als ze uit bed gehaald wordt zeggen we ook dat speentje in bed blijft, daar gooit ze m dan zelf weer in.

    Hebben t verder nog niet gehad over afbouwen, als t alleen is in bed vind ik t voor nog niet zo erg
     
  15. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Mijn dochter had de speen kapot gebeten, dus heb ik dat kreng weg gegooid en geen nieuwe meer gekocht. Ging prima overigens. Ze is daar nooit gaan duimen trouwens.
     
  16. Jorietje

    Jorietje Fanatiek lid

    Feb 22, 2006
    4,149
    688
    113
    Zuid-Holland
    Ik vroeg het me toevallig pas ook af en was van plan om dat tzt met Sinterklaas mee te geven naar Spanje voor babypietje (dit jaar niet, want dat snapt hij nog niet) of gewoon een keer samen weggooien ofzo..

    Gister op het cb geweest en daar vroeg de cb arts zelf al of hij slaapt met speen of duim of niks. Speen dus. Ik vroeg gelijk tot hoelang dat 'mag'.. Tot n jaar of 4 is geen probleem, als het maar is voordat er gewisseld wordt met de tandjes.. Gelukkig maar want zonder speen gaat hij echt niet slapen..

    Overigens heeft hij hem alleen met slapen, zodra we naar beneden gaan gooit hij zelf de speen al terug in bed..
     
  17. red88

    red88 VIP lid

    Dec 3, 2008
    13,137
    0
    0
    Ik vond 2,5 een mooie leeftijd alleen kreeg ze net een zusje. Nu net zindelijk geworden en slapen in peuterbed (ze wilde zelf in haar ledikantje blijven slapen) dus de speen wordt nog even opgeschoven.
     
  18. frannie82

    frannie82 VIP lid

    Nov 28, 2010
    10,407
    2
    38
    Hier staan haar tandjes ook wat naar voren maar dat heeft ze volgens mij gewoon van haar vader...

    Maar in hoeverre begrijpt hij al wat van sinterklaas?
    In de schoen doen en dan meegeven en dan in de schoen wat leuks?
     
  19. Laraxx

    Laraxx Fanatiek lid

    Jun 16, 2009
    2,218
    419
    83
    Meegeven aan de spenenfee!!!

    Heb ik al eens gehoord en vind het zelf wel een mooi/leuk idee haha!

    Diegene had de speen samen met een waxinelichtje in een lantaarntje gestopt en toen het donker werd buiten neergezet.. ;)zodat de spenenfee de speen zou kunnen vinden en daarvoor in de plaatst een klein kadotje kan terug stoppen! :D

    Zo kunnen ze er ook niet meer om zeuren! :)
     
  20. Laraxx

    Laraxx Fanatiek lid

    Jun 16, 2009
    2,218
    419
    83
    Ik heb trouwens tot mn 4e een speen gehad en mijn tanden staan kaarsrecht! nooit een beugen gehad ook....
     

Share This Page