Familie Pot mag dochter niet Bloem noemen.

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door wendyw80, 23 okt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. haha :D Als zij bloem nou een mooie naam vinden.

    Ik ken trouwens ook een familie Pot, waarvan de vader Jack heet :p Heeft ie zelf trouwens geen problemen mee hoor, is ook niet levenslang getraumatiseerd dus het zal allemaal wel meevallen.
     
  2. joxa

    joxa Actief lid

    22 nov 2011
    121
    0
    0
    NULL
    NULL
    Proest!!!!:D
     
  3. jes89

    jes89 Actief lid

    2 jan 2012
    379
    0
    16
    Flevoland
    Zielig dat je ouders je zo willen noemen. Heet dit niet logisch nadenken??
     
  4. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    ik zal we heel vreemd zijn maar ik vind het belachelijk dat een gemeente gaat bepalen hoe jij je kind NIET mag noemen.

    Tuurlijk het is een gekke naam en tuurlijk zou ik het nooit doen maar iemand verbieden om zijn kind zo te noemen vind ik te ver gaan.
     
  5. 24Mandy24

    24Mandy24 Fanatiek lid

    23 jul 2012
    3.499
    0
    36
    Hahaha
     
  6. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.034
    6.137
    113
    Happyland
    Ach kom op zeg, ga die ouders nog eventjes verdedigen ook! Dat kind zou vreselijk gepest gaan worden en ik ben blij dat ze daar bij de burgelijke stand tenminste wél over common sense beschikken.
    Wat een kutouders zijn dat zeg, dit heeft niks te maken met bekrompenheid...
     
  7. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik vind het ook onvoorstelbaar dat mensen zo'n naam serieus zouden kiezen voor hun kind. Je moet je zo vaak voorstellen, dan moet je iedere keer weer die naam uitspreken. Dus nog los van het pesten in de kindertijd, ook als volwassene moet je keer op keer die naam noemen. En leuk blijven reageren op de ongetwijfeld heel lollige reacties die je dan krijgt...

    Als ze een jongen was geweest hadden ze hem vast ook Jack of (veel erger) Pol willen noemen... Sommige dingen doe je gewoon niet. En je kind Bloem Pot noemen is er daar wat mij betreft een van.
     
  8. Loki09

    Loki09 VIP lid

    2 okt 2009
    7.631
    2
    38
    Brabant
    Je zal zulke ouders hebben, vreselijk
     
  9. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Persoonlijk vind ik het ook geen combi maar ik vind dat de ambtenaar ver buiten zijn boekje is gegaan met de naam af te wijzen... Namen wijs je af om goeie redenen zoals schunnigheid,

    Ik ken iemand die Fleur Dujardin heet... tja...

    Het kind krijgt de voornaam of voornamen die de aangever bij de geboorteaangifte in de akte laat opnemen. In principe kan dit iedere naam zijn die de ouders mooi vinden. De ambtenaar van de burgerlijke stand heeft echter de bevoegdheid om een voornaam te weigeren als hij van oordeel is, dat de naam onwelvoeglijk of ongepast is, bijvoorbeeld door aan een dochter een duidelijke jongensnaam te geven. Hij mag een voornaam ook weigeren als de naam eigenlijk een geslachtsnaam is. Tegen een weigering van de ambtenaar van de burgerlijke stand om een bepaalde voornaam op te nemen in de geboorteakte kunnen de ouders altijd in beroep gaan bij de rechtbank.
    Is de geboorteakte eenmaal ondertekend, dan kan de gegeven voornaam slechts in zeer uitzonderlijke gevallen worden gewijzigd.

    De geslachtsnaam (achternaam) van een kind wordt bepaald door het recht van het land waarvan het kind de nationaliteit bezit. De geslachtsnaam van een Nederlands kind wordt dus bepaald door het Nederlandse recht. De geslachtsnaam van een kind met een vreemde nationaliteit wordt vastgesteld conform het betreffende vreemde recht.
    Volgens het Nederlandse naamrecht kunnen de ouders bij de geboorte van hun eerste kind kiezen tussen de geslachtsnaam van de vader of de geslachtsnaam van de moeder. De keuze kan niet worden herroepen en geldt voor alle volgende kinderen binnen het gezin.
     
  10. tulip

    tulip Niet meer actief

    Ik vind,het wel terecht dat die ambtenaar geweigerd heeft, eindelijk 1 met verstand en gevoel in zo'n functie...

    Jammee dat ze bloem een mooie naam vinden, maar dat is dan de pech met je achternaam.
     
  11. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.900
    5.217
    113
    Home
    terecht
    serieus van alle namen die er zijn en dan kom je uit op bloem??
    dan doe je dat toch echt bewust.
     
  12. Jel

    Jel Niet meer actief

    Haha wat een grappig stuk, heb ook moeten lachen om die lijst met meer gekke namen. :D Ik vind eigenlijk niet dat je het ze kunt verbieden, als de ouders dat nu graag willen? Al is het voor het kind wel zielig vind ik.
     
  13. Babbs

    Babbs Niet meer actief

    Inderdaad je zult zulke ouders hebben zeg. Ik geef die ambtenaar groot gelijk!
     
  14. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    ik denk dat ze het verbieden uit bestwil voor het kind omdat ze ook wel weten dat het kind zijn leven lang gepest gaat worden en daar problemen van gaan komen.

    je mag zomaar niet alles doen met je kind wat je wil omdat jij de ouder bent en het dus jou kind is.
    Zo ook als jij je kind bijvoorbeeld 10 hamburgers per dag zou geven omdat jou dat leuk/lekker lijkt en je kind van 3 ineens 40 kilo weegt, dan grijpen instanties ook in omdat het slecht is voor je kind, of als je je kind op straat stuurt zonder kleding, of als je je kind een neus of navelpiercing geeft op 5 jarige leeftijd omdat jij dat mooi vind ( net als de naam Bloem Pot)

    dit zijn dan extreme voorbeelden, dat weet ik ook ;) maar ik bedoel ermee te zeggen dat je als ouders veel te zeggen hebt, maar dat het soms tever gaat en het slecht gaat zijn voor het kind en de overheid dan ingrijpt, dus ook bij een belachelijke naam als Bloem Pot of Klaartje Komen of Stanley Messie
     
  15. adi

    adi Niet meer actief

    Volgens mij zijn er in Nederland maar een paar verboden voornamen, zoals Hitler. Maar ik weet niet meer waar ik ze gelezen heb.

    Over deze naam, ik vind het verbod zeer terecht, maar wel onmerkelijk. In Nederland worden jaarlijks de meest gekke namen gepubliceerd en dat mag allemaal wel?
    Er was vorig jaar in België toch ook een Elvis Presley geboren?
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik vind het ook terecht, en ik begrijp ook niet dat die ouders daar niet over hebben nagedacht (of juist wel en ze vinden het lollig, dat is ook niet te begrijpen). Al vind ik sommige combinaties in de lijst van 3FM nog erger.

    Trouwens, ik vind de meisjes die Yoni heten (wil niemand beledigen hier!), toch ook wel een beetje zielig...
     
  17. Bri

    Bri Niet meer actief

    De hele casus van Bloem Pot speelt in België. Ik weet niet of de regels daar anders zijn dan hier.
     
  18. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    19 nov 2009
    2.571
    1
    0
    Goed dat het geweigerd is, mensen denken grappig te zijn zonder de gevolgen, voor het kind, te overzien.
    Ken zelf ook een kind met een kombi voor- en achternaam die echt geweigerd had moeten worden, heel zielig.
     
  19. brabbel1988

    brabbel1988 VIP lid

    8 jul 2009
    7.504
    139
    63
    Yoni?
    Hoezo?
    Vind dat bedt een leuke naam. :)
     
  20. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Tja, erg leuk :p google eens op yoni...
     

Deel Deze Pagina