Afschaf hypotheekrenteaftrek!

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Nikki88, 24 okt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Bij een Leven hypotheek heb je een deel aflossingsvrij, stukje belegging. Van die belegging weet je niet wat dat straks waard is. Bij een spaarhypotheek weet je dat wel exact. Een deel aflossingsvrij is niets mis mee, immers blijft je huis altijd wel een bepaalde waarde hebben. Volledig aflossingsvrij vind ik ook onverstandig..
     
  2. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    17 jun 2010
    2.382
    206
    63
    Man
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Ik denk dat dat wel eens flink tegen kan vallen. Je bent dan namelijk ook 30 jaar ouder en menig bank zit niet te springen om iemand ouder dan 50 nog een nieuwe hypotheek te verstrekken.
    Wij huren gelukkig nog steeds. De prijzen gaan hoe dan ook nog verder zakken. Is het niet door gerommel aan de hypotheekrente aftrek dan wel doordat veel mensen een huis hebben gekocht op 2 lonen waarvan er momenteel bij velen 1 loon wegvalt of flink minder wordt.

    Zodra wij van de hypotheek die we kunnen krijgen op 1 loon een normaal huis kunnen krijgen gaan we kopen. Als er dan 1 loon wegvalt hoeven we niet bang te zien. Tot die tijd blijven we wel scheefwonen en sparen.
     
  3. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    #43 Agter, 25 okt 2012
    Laatst bewerkt: 25 okt 2012
    Hoe kom je aan deze kennis?
    Het ligt er namelijk maar net aan.
    Als je een woning van 300.000 euro WOZ hebt, dan doet geen bank moeilijk over een hypotheek van 50.000 euro.
    Het onderpand is goed genoeg.
     
  4. vlindermoeder

    vlindermoeder Fanatiek lid

    30 mrt 2009
    2.602
    1.061
    113
    Hier
    even heel wat anders. ik vind die opmerking onder de foto zo grappig rutte en samson schudden elkaar de hand. duuuuhhh ik kan ook zelf plaatjes kijken
     
  5. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik vind het wel spannend. Wij gaan binnen enkele dagen onze hypotheekofferte tekenen voor jawel, een spaarhypotheek. We hebben ongeveer 1/3 aflossingsvrij en de rest wordt afgelost/gespaard.

    Vind het bijzonder flauw van Rutte dat hij de dag voor de verkiezingen verkondigde dat de hypotheekrenteaftrek breekpunt zou zijn voor hem bij de formatie en dat hij nu blijkbaar toch weer denkt om toe te gaan geven. Hoezo verkiezingsstunt? Plus dat mensen tot voorkort of zelfs nu nog worden aangespoord toch vooral voor 1 januari 2013 een hypotheek af te sluiten omdat je dan nog gegarandeerd recht hebt op 30 jaar aftrek. Dat was zo in het laatste plan, maar nu is niets meer zeker.

    Nou ja. We gaan het zien. Uiteindelijk zal het toch wel afgebouwd worden. Ik neem aan dat ze dat geleidelijk gaan doen. Sowieso willen we proberen de hypotheek bruto te betalen zodat we de aftrek gewoon kunnen sparen. Maar het zou wel fijn zijn als we er nog een aantal jaar van mogen meegenieten.
     
  6. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Is op zich wel een optie, maar ik weet niet of het belastingtechnisch slim is? Maar goed, we hebben nog ruim 4 jaar voordat we weer verder moeten gaan kijken.
     
  7. Versluis

    Versluis Fanatiek lid

    10 jul 2011
    1.924
    0
    0
    Filiaalmanager
    Zeeland

    Hier ook, ik ben het helemaal met je eens!
     
  8. Versluis

    Versluis Fanatiek lid

    10 jul 2011
    1.924
    0
    0
    Filiaalmanager
    Zeeland
    Doen wij ook, maar als ik nu zie wat ik aan hypotheeklasten kwijt zou zijn bij kopen en wat voor (kleine) ruimte ik ervoor terugkrijg, zit ik nu gunstiger. Zowel betreffende de kosten als de ruimte.

    Wij kopen pas als we "veilig" kunnen kopen.
     
  9. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Ik vind de huizen niet betaalbaarder worden nu de prijzen dalen. Want wat de bank je nu nog wil lenen, is ook aan het dalen.
    Eerst kon je met 40.000 euro inkomen 5 maal je jaarinkomen lenen = 200.000 euro.
    Nu nog maar 4 keer = 160.000 euro.
    En soms dat nog niet eens.
    En als je dan vanaf het begin ook meteen verplicht moet gaan aflossen, dan kun je nog minder lenen.
     
  10. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Ik weet niet waar je dit gelezen hebt maar dat is echt niet zo. Er wordt gewoon gekeken naar het inkomen op dat moment en of het nog betaalbaar is op pensioendatum. Of je nou 50 bent of 25.
    Ik zie de laatste weken meer aanvragen van 50 plussers goedgekeurd worden dan van starters.
     
  11. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Nee dat is niet zo. Want de toetsing van de lasten wordt gedaan op 30 jaar annuiteit en een toetsrente. Dus daar wordt al enige tijd op getoetst en rekening meegehouden. Alleen de tabellen waar de hypotheekverstrekkers mee werken in het inkomsten/lastentoetsverhaal wordt telkens flink aangepast. Mede door cijfers vanuit Nibud.
     
  12. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Het huidige systeem met hypotheekrenteaftrek stimuleert mensen om een zo hoog mogelijke schuld te hebben en daar zo weinig mogelijk op af te lossen om maximaal voordeel te halen uit dit systeem. Hierdoor hebben we in Nederland vergeleken met andere Europese landen extreem hoge bedragen aan leningen uitstaan.

    Omdat door dit systeem huizenbezit voor ineens veel meer mensen mogelijk werd (op zich prima natuurlijk) zijn de huizenprijzen onwijs gestegen en gaan ze nu in feite weer richting een reële waarde. Die 'zeepbel' hebben we zeker voor een gedeelte aan de aftrek te danken...

    Verder is het natuurlijk niet zo dat er niets voor de hypotheekrenteaftrek in de plaats komt. Uiteindelijk is het bedrag dat je terugkrijgt uiteindelijk weer zelf door ons allemaal betaald d.m.v. loonbelasting e.d. Als dit systeem langzamerhand wordt afgebouwd, kost dat de overheid steeds minder geld (ook het 'verdelen' van het geld kost weer geld!) dus zal er zeker compensatie zijn. Daar ben ik echt niet bang voor... Verder merk ik in mijn omgeving dat er, net als bij ons, wel een (wat mij betreft: goede!) knop is omgegaan. Vroeger was het: veel lenen, het komt allemaal wel goed; nu gaan we meer naar een tendens: niet te hoge leningen en aflossen die schulden! Ik vind dat op zich een hele goed trend.
     
  13. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Interessant.
    Tien jaar geleden konden we 6 maal ons jaarinkomen lenen. En nu is dat een stuk minder.
    Hoe verklaar je dat dan?
     
  14. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.825
    19.154
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik ben het met je hele stukje eens, maar wil vooral hierop inhaken. Wij lossen extra af op onze hypotheek. Ook wij hebben een klein stukje aflossingsvrij. We zijn volop bezig dat af te lossen. (Zijn we binnen 10 jaar na de start van de looptijd kwijt.) We hebben net ons stukje belegging overgesloten naar annuïteit. (Beleggen was niet mijn idee en heeft nooit goed gevoeld. Helaas te laat zitten mijn man en ik nu eindelijk op één lijn en zijn we er vanaf.)
    Maar wij worden door diverse mensen -waaronder onze hypotheekadviseur- zo'n beetje voor gek verklaard vanwege het blijkbaar belachelijk idee dat je een lening hoort af te lossen. En liefst wel zo snel mogelijk. Maar nee, dat is volgens veel mensen ècht de bedoeling niet van een lening... die moet je in stand houden, want dat krijg je geld van de overheid. Dat je eerst meer rente hebt betaald dan dat je geld terugkrijgt, wordt voor het gemak maar even vergeten.
     
  15. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Zoals ik al noemde zitten er ook tabellen gekoppeld aan de inkomsten/lastentoets. Die cijfers van deze tabellen zijn alleen al de afgelopen 4 jaar enorm gestegen. Daarnaast heeft de toetsrente ook veel invloed.
     
  16. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Ik ben het ook helemaal met jou eens :D! Het systeem creëert inderdaad mensen die weinig/niets aflossen. Daardoor zitten nu ook steeds meer mensen met hun hypotheek 'onder water; = ze hebben een grotere hypotheekschuld dan hun huis waard is. Dát is ook één van de gevolgen van dit systeem. Misschien krijg ik nu veel mensen over me heen maar ik zie wel wat in het systeem zoals dat volgens mij in Duitsland/Zwitserland geldt, dat je als je jong bent eerst jaren huurt en ondertussen een startkapitaal bij elkaar verzamelt waarmee je gelijk bijv. 10 % van je huis afbetaalt.
     
  17. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Leuk idee maar:
    Alleen sociale huur moet je jaren en jaren op wachten voor je in aanmerking komt of je komt er uberhaupt niet voor in aanmerking. En daarnaast is huren in private sector gewoon zo duur dat je beter als nog kunt kopen (tenminste in de regio waar ik woon en werk). Ik zie nu vooral starters die een lening via de ouders krijgen of een schenking en daardoor alsnog een woning kunnen kopen.
     
  18. adi

    adi Niet meer actief

    Ik weet niet hoe het in Zwitserland is, maar de huursector in Duitsland kun je niet vergelijken met hier.
    Daar is nog volop ruimte om te huren en vrije huursector is qua prijzen vergelijkbaar met sociale huur in Nederland.
    Terwijl hun lonen vergelijkbaar zijn of hoger, kinderbijslag hoger, veel voordeligere ouderschapsverlof, kinderbonus enz.
    een heel ander financieel plaatje voor jonge gezinnen..
     
  19. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Maar ook die sociale huur is weer onderdeel van het systeem van de hypotheekrenteaftrek! Daarom is het ook zo belangrijk dat niet alleen de hypotheekrenteaftrek wordt afgebouwd maar dat er gelijktijdig naar de huursector gekeken wordt mét de sociale huurwoningen en de privat huur sector met huurprijzen die inderdaad niet reeël meer zijn. Google maar eens op Wonen 4.0.
     
  20. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Zie mijn reactie hierboven. Dat het in Duitsland zoveel beter geregeld is in de huursector komt o.a. omdat daar de hypotheekrenteaftrek niet zo geregeld is als in NL! Hier is met allerhande regelingen zoals de hypotheekrenteaftrek maar ook de sociale huursector met z'n inkomenseisen e.d. de woningsector helemaal uit z'n balans gebracht.
     

Deel Deze Pagina