zorg toeslag willen ze afschaffen

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door prisje22, 26 okt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Merryl

    Merryl Fanatiek lid

    25 jun 2012
    4.368
    192
    63
    Het is sowieso niet nodig dat wie dan ook meer gaat betalen. Alle topsalarissen in de zorg zorgen er al voor dat er geen verhoging nodig is van de ziekte kosten. Als al die mensen die te lui zijn om te werken gekort worden op hun uitkering en er geen stuiver meer gaat naar ontwikkelingslanden dan houden we geld over.
     
  2. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    ja hoor, thats the spirit ;). Geld over voor wat? Voor extra dagjes Efteling en een nieuwe tv?
     
  3. Merryl

    Merryl Fanatiek lid

    25 jun 2012
    4.368
    192
    63
    Niet de burgers, de regering.
     
  4. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    O :p:D???

    Nee hoor, geintje ;).
    Maar uiteindelijk is dat wel waar het hier om draait. In crisistijd moet er bezuinigd worden en zullen er overal klappen vlakken. Voor niemand is dat prettig. De discussies die hier gevoerd worden gaan dan ook bijna altijd over de vraag wie het meest inlevert of zou moeten inleveren.
     
  5. lovelymom

    lovelymom Fanatiek lid

    30 nov 2011
    3.798
    0
    0
    #385 lovelymom, 28 okt 2012
    Laatst bewerkt: 28 okt 2012
    ja maar dan heeft ie wel heel de week 16 uur per dag moeten draaien en zaterdag moeten werken !
    doet ie dat niet kom ie met 300 minder thuis

    en wij hebben koop omdat manlief te veel verdient
    wij zitten aan 1600 euro(exclusief terug betaling aan de belastingdienst,want dan komt er nog 200 euro bij) aan vaste lasten, zonder boodschappen benzine en kleding

    zou blij zijn als de bd terug betaalt is dan krijgen we meer lucht
    alleen op dit moment is er weinig werk voor manlief dus komt ie met 300 minder thuis dus 1700 is net genoeg voor de vaste lasten
    maar boodschappen benzine en kleding moeten wij echt doen van de toeslagen

    en is idd mijn keuze
    en klaag ook niet
    ik heb liever minder te besteden dan dat ik een dochter heb die het allemaal niet aan kan
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    even heel hard gezegd : denk eens een beetje minder IKKE IKKE IKKE, misschien wordt je dan eens iets minder ontevreden en ik stel bovendien ook voor om eens te gaan kijken in een ontwikkelingsland, kun jij best missen financieel dunkt mij en kijken of je dan nog vindt dat daar geen stuiver meer heen mag, denk dat je dan dit doet ;:):):):):), en verder maak ik geen woord meer vuil aan deze laag bij de grondse discussie.
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ben dr nu ook wel een beetje klaar mee.
     
  8. Merryl

    Merryl Fanatiek lid

    25 jun 2012
    4.368
    192
    63
    Beetje jammer zo een reactie. Als je me zou kennen zou je weten dat ik altijd voor iedereen klaar sta. Ik heb een vriendin vier keer per week hier laten eten zodat ze der schulden af kon lossen. Dus nee hoor ik denk niet aan mezelf. Mijn moeder en ik hadden het vroeger heel erg slecht. Ik weet echt wel waar ik het over heb. Heb me de pestpokke gewerkt om te komen waar ik nu ben en dat laat ik niet zomaar afpakken door mensen die weigeren een poot uit te steken want door die mensen gaan onze kosten voornamelijk omhoog.
     
  9. dds

    dds Fanatiek lid

    1 jan 2009
    3.936
    752
    113
    Leerkracht
    Drenthe

    Een beetje tegenstrijdig. Hard werken= gemakkelijk leven?

    Ik werk hard omdat ik daar plezier in heb. Werk je alleen hard om veel te verdienen, ben je volgens mij een "ongelukkig" iemand.
    Ik moet er niet aan denken een functie te hebben met een "dikke" salaris, maar waarbij ik niet geniet. Hoe houd je het vol?
    Dan kun je volgens mij niet eens genieten van alles om je heen.....
     
  10. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Je werkt toch niet nu?
     
  11. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Nou meis, zo kom je anders niet over :( en dan vindt ik het juist jammer dat je blijkbaar wel voor mensen in je omgeving oog hebt, maar over het grote geheel schijnt te denken "stik er maar in", want zo komt het toch echt wel over hoor. Tuurlijk zijn er mensen die weigeren een poot uit te steken, maar die heb je nu en die had je 25 jaar geleden ook, en dat zal altijd wel zo blijven. Ondanks een boel raddraaiers blijf ik in de goedheid van mensen geloven en denk ik dat over het algemeen genomen de mensen wel werken of willen werken en over het geheel genomen zullen dat kleine groepje mensen (verhoudingsgewijs gezien dan) er heus niet voor hebben gezorgd dat we het allemaal financieel een stuk moeilijker hebben gekregen.
     
  12. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.663
    1.426
    113
    Maar is er nu niemand benieuwd naar dinsdag als er naar buiten komt hoe het precies in elkaar gaat steken en de cijfers van het cbs komen wie er hoeveel op achteruit gaat, want vooruit zal het voor niemand zijn ;). Ik ben erg benieuwd, mijn ouders waren vanmiddag al blij van we krijgen het ziekenfonds terug eindelijk geen kapitaal meer in de maand betalen aan zorgverzekering, ik heb eigenlijk nog geen idee hoe het ingedeeld gaat worden en ben erg benieuwd het het uit zal pakken en waar de grootste klappen gaan vallen, en hoop van harte dat dat nu eens niet bij de laagste groepen is zoals afgelopen jaren.
     
  13. knap

    knap Niet meer actief


    Klinkt misschien gek. Omdat ik zelf in de wia/wao zit.

    Maar ik kom uit een werkende familie.
    Mijn moeder is 60 en werkt nog 38 uur per week toen ik jong was 12/13 jaar vertrok ze om 7 uur van huis om 7 in de avond thuis te komen mijn pa had een eigen bedrijfje vishandel tje en verdiende niet genoeg om rond te komen dus mijn ma moest nog meer gaan werken. Hij werkte van dinsdags tot zaterdag.

    Mijn ex lat vriend wat hij ook is maakte tot vorig jaar vaak weken van 60/70 per week en nee dat werd niet uit betaald tijd voor tijd.

    Ken vooral veel mensen die altijd hard gewerkt hebben en vind het nu bijvoorbeeld sneu.
    Dat mijn beiden ouders nu langer moeten werken dan de 65 jaar nu. Mijn pa word binnen 1.5 jaar 65 en moet al twee maanden langer door werken niet te vergeten dat hij al begon met werken toen hij 15 jaar was dus straks een werkend leven achter de rug heeft van een jaar of 50 vind je dat eerlijk????.. Mijn moeder het zelfde ook heel jong begonnen met werken even er tussen uit toen wij werden geboren maar straks als ze stopt met 65. en 6 maanden dan heeft ook zij er dik 50 jaar aan werken er op zitten.
    Kijk daar eens naar de generatie die nu vlak voor hun pensioen zitten die altijd kei hard hebben gewerkt worden nu gepakt en dan discussiëren wij over de zorgtoeslag ect. Heb het al eerder in dit topic gezegd zonder die toeslagen zouden vele mensen het niet redden. De laag verdienende en de twee verdiener.s die op een bepaalde grens zitten dat ze nergens recht op hebben . Vind dat ook niet eerlijk.

    En inkomens afhankelijk maken de zorgverzekering dat is voor dit altijd zo geweest. Je was particulier( was je vaak de pineut want dat was schrikbarend duur toen particulier) Mijn ma kon ons toen op de polis zetten anders werden wij ook particulier niet te betalen toen) of je was via de staat verzekerd
    En we hebben het wel over deze crisis. Hoe veel zijn er hier die het nog weten van de jaren 80 toen was het ook crisis en waren er heel veel werkelozen.

    Wie wil er terug in de tijd dat je oma niet kon scheiden omdat ze toen niet een inkomen had als ze kinderen had en ze verplicht waren bij elkaar te blijven met alle risico.s van dien. Wie willen terug naar de jaren 50?

    Dit stelsel zo als nu heeft vrouwen zelfstandiger gemaakt, Konden eerder kiezen om weg te gaan bij hun man. Ect.

    We leven nu toch.? :)
     
  14. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Mee eens en idd kan ik me de werkelozen uit de jaren 80 wel herrinneren (ben zelf van 75) Zoals ik zelf ook al aangaf is er zoveel verbeterd in Nederland, zo ongeveer de laatste 80 jaar. Mijn opa en oma zijn toevallig wel gescheiden in 1955 ;), maar dat kon alleen maar omdat mijn grootouders rijk waren, mijn opa kon mijn oma en moeder goed financieel ondersteunen. Toen mijn moeder van haar eerste man ging scheiden (in 1971) was het nog zo dat mijn moeder bij de rechtbank een papier moest ondertekenen dat het "haar schuld was dat ze gingen scheiden", zonder dat te ondertekenen mocht dat nie, terwijl zij in levensgevaarlijke toestand is opgenomen in het zh dankzij hem :x

    Ik ben dus heel blij dat nederland wel een zorgstaat is, die ondanks dat het niet altijd optimaal is, toch zo mogelijk opkomt voor de zwakkeren in de samenleving. En ja, daar moeten de sterkeren zich ook voor hardmaken.
     
  15. Kim11

    Kim11 VIP lid

    23 mrt 2011
    5.960
    178
    63
    Justdakota, je hebt last van tunnelvisie.

    Niet alleen de misbruikers, mensen met een uitkering die te lui zijn om een poot uit te steken krijgen die toeslagen. De meeste mensen krijgen toeslagen omdat ze gewoon niet genoeg verdienen.

    Niet iedereen KIEST ervoor:

    Om een laag betaalde baan te hebben
    Een minder goed stel hersens te hebben
    Fouten te hebben gemaakt tijdens hun studie waardoor het nu niet meer mogelijk is
    Ziek te zijn (geweest)
    etc etc

    Schei toch eens uit. Je komt bij mij echt over als een verwend kreng. Je gunt een ander helemaal niets. Terwijl jij helemaal niet weet wie wat waar waarom ze in die situatie zitten.


    Ik hoop werkelijk dat jij over een jaartje de toeslagen nodig hebt. En dan wil ik wel eens weten hoe gelukkig je bent :mad:
     
  16. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    amen!!! Echt justdakota wat ben jij een verschrikkelijke snob zeg!!! Ik blijf erbij je bent gefrustreerd geraakt door je situatie van vroeger ,omdat dit vroeger zo niet bestond.
     
  17. Myrthe

    Myrthe Niet meer actief

    Dames ik had al een waarschuwing afgegeven dat deze discussie niet persoonlijk mag worden vanuit alle partijen niet. Laatste verzoek om een gezonde discussie anders gaat hij op slot.
     
  18. Merryl

    Merryl Fanatiek lid

    25 jun 2012
    4.368
    192
    63
    Gadverdamme wat een stel walgelijke reacties op mij. Dit vind ik echt niet kunnen om mij zo aan te vallen. Ik geef mijn mening net zo goed als een ander, maar de meeste begrijpen helaas niet wat ik bedoel. Iemand gunnen om in dezelfde shit situatie te komen als zijzelf vind ik echt dieptriest.
    Wonderteam makkelijk oordelen als je geen idee hebt. Jij kunt zo denken prima, ik weet zeker dat dit niet zo is. Ik was een kind.
    Als er nou eens goed, maar dan ook echt goed gelezen zou worden dan werd ik veel beter begrepen, maar helaas de rest is net zo goed met zichzelf bezig als ik zou zijn. Bah wat walgelijk dat er op een forum geen normale discussie gevoert kan worden en je meteen voor van alles uitgemaakt worden en zelfs dingen toegewenst krijgt. Om te kotsen.
     
  19. zogezegend

    zogezegend Niet meer actief

    Bij een uitkering word een deel van de toeslag ingehouden, dat wil ik nog wel even vermelden, sommige denken namelijk dat al die toeslagen er maar bovenop komen dat is dus niet het geval bij uitkering..verder laat ik het maar over me heen komen wat er gaat gebeuren helaas geen invloed op..
     
  20. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    @justdakota, het is idd mijn mening. Maar een discussie netjes voeren? Je wou zeggen dat je zelf erg netjes bent in je uitspraken? Jou manier van reageren maakt juist dat er zo gereageerd wordt op je. Een beter begin begint bij jezelf;)
     

Deel Deze Pagina