Hier een persoon met 0,0 ervaring met auto's. Maar mijn vriend en ik zijn ons aan het orienteren op een nieuwe auto. Omdat we ook geld over willen houden dachten we misschien is een dacia iets? Heeft iemand hier ervaring met een dacia die er wat meer over kan vertellen? Wij zullen niet heel grote afstanden ermee rijden. Tenminste niet vaak. Ook gaan we er geen caravan o.i.d. mee trekken. Maar meer voor naar werk, boodschappen uitjes etc.. Wel vinden we veel ruimte belangrijk met straks 2 kinderen. Wij hebben deze auto dan ook nog niet in het echt gezien, maar we hoorden over een actie wat onze interesse wel had.
Aan welk model denk je dan? De Dacia Lodgy kwam laatst bij de ANWB goed uit de test als familie auto.
Fabrikant is Renault dus dan moeten jullie het zeker niet doen.. Misschien Ford Focus iets voor jullie? Wij hebben nu een Ford Cmax en hiervoro Ford Focus gehad en we zijn erg tevreden met deze auto's. Voor de Ford hebben we een Renault Scenic gehad en die had elke week wel wat Echt een automerk om nooit te nemen. Bij zus heeft er ook 1 (uit 2010) maar de auto is meer bij de dealer dan dat er mee gereden wordt. Zij zijn dus ook aan het oriënteren. Wat betreft de betrouwbare auto's kan ik je: Ford & VW aanraden. De rest is voor mij onbekend wat betreft onderhoud ed. Succes!!
Haha daar hebben we ons eigenlijk nog helemaal niet in verdiept, omdat we eerst willen uitzoeken of dacia uberhaupt een goed merk is of dat we toch beter voor iets anders kunnen kijken.
Collega heeft een nieuwe dacia gekocht 2 jaar terug en die heeft heeel wat keren al bij de garage gestaan voor van alles en nog wat... Volgens mij is het wel 1 van de mindere merken...
Voordeel van Dacia is goedkope aanschaf. Nadeel is... Duur onderhoud. Dacia heeft het zo gedaan dan er alleen originele onderdelen in kunnen. Hierdoor ben je dealer afhankelijk. Het lijkt dus en goedkope auto... Maar uiteindelijk ben je duurder uit! Wij hebben m daardoor destijds de deur uit gedaan. Zou dan eerder kiezen voor een relatief jonge 2 e hands auto. (Volkswagen, ford oid)
Mijn oom en tante hebben een dacia en hebben er nog nooit wat mee gehad (nu 5 jaar oud ong. En rijden er veel mee. Hier een renault en wij hebben hier ook nooit problemen mee!
Wij hebben een Dacia Logan, nu 4 jaar oud en die doet het prima. Er wordt erg veel mee gereden, dus dan heb je eerder onderhoud. Maar niets schokkends en zeker niet duurder t.o.v. een andere auto. We hebben hem eerst bij de Renault onderhouden i.v.m. garantie en daarna gewoon bij garages die wij prettig vinden. De laatste keer was dat bij de Ford dealer hier in onze gemeente en die is niet duur. We waren weinig kwijt terwijl er echt veel gereden wordt met de auto.
Ik lees vaker van die auto tijdschriften en daar komen de Dacia's eigenlijk altijd goed uit de bus. Zelf heb ik een Kia, daar ben ik ook erg tevreden over. Niet te duur in de aanschaf en ook niet qua onderhoud.
dacia is in principe een nieuwe auto met oude technologie (en vaak de goedkopere) wij hebben toen gekeken naar zo'n dacia maar de afwerking is zeer slecht te noemen, wij noemen het een "koekblik" als je een deur dichtslaat van een dacia of bv van een volkswagen of mercedes weet je meteen waar het verschil in zit. Het is zo licht en dat vind ik persoonlijk niet prettig (maar eisen aan een auto verschillen natuurlijk) Wij hebben een compromis gedaan want een hele dure auto zat er voor ons ook even niet in, dus hebben wij naar een Skoda gekeken, toch net even wat zwaarder en degelijker, wij hebben een fabia combi greenline dus rijd lekker goedkoop (diesel en (nog) geen wegenbelasting, dat verwacht ik echter wel snel met dit kabinet) Misschien moet je daar eens naar gaan kijken, en meenemen in je beslissing..
vind dat altijd zon onzin... neee dat moet je nemen dat merk is slecht altijd probelemen etc etc.. wij rijden al jaaaaren vw nooit geen problemen. we stappen 1 keer over naar alfa. het ene probleem naar het andere. maar pietje van de overkant heeft ook een alfa en nooit problemen.. buurvrouw heeft een vw golf gehad en complete motor liep in de soep. kosten repareren 7duizend.. dus ja ieder auto merk heeft zijn grollen en grappen.. qua uiterlijk vind ik dacia behoorlijk lelijk en van plastic lijken dus voor mij zou dat al een afknapper zijn ik zou zeggen zoek en vergelijk via autoweek.. altijd handig.. want iedereen heeft toch zo zijn mening.. de 1 zegt geen prblemen de ander zegt weer van wel.. zo blijft het toch altijd.
Eeeh....afgezien van het feit of het wel of geen goede auto is.... Heb je hem wel eens gezien? Het is 1 van de lelijkste auto's die ik ken.....
Nee ik vind die auto's echt niet allemaal lelijk hoor. Natuurlijk zie ik nog wel het verschil tussen een dacia en een duurder merk, maar ja dat zit er even niet in. We willen nu gewoon een auto die ons brengt waar we willen komen En wat mrsnuke zegt is ook wel weer waar. Iedereen heeft ook weer andere ervaringen natuurlijk. We komen er gewoon niet echt uit nog of we een tweedehandse zullen nemen van inderdaad ongeveer 2 jaar oud, maar een duurder merk. Of dat we voor een nieuwe dacia gaan qua uiterlijk wat minder, maar wel nieuw. We verschillen een beetje van mening
Ik wou eigenlijk hetzelfde zeggen. Ik rij Renault, geen problemen mee. Je kunt met elke auto wel wat krijgen...
Oh ja en ik vind een nieuwe auto altijd zonde van het geld. Als je bij de dealer weg bent is de auto gelijk al een stuk minder waard. Ik zou dan zelf voor een tweedehands auto gaan.
Ik snap wel wat je bedoelt. Maar ook al zakken de prijzen minder snel na bijvoorbeeld 2 jaar. Het levert mij toch ook altijd weer meer op of ik nou een auto over 8 jaar weer inlever die op dat moment ook echt 8 jaar oud dan bijvoorbeeld een auto van 10 jaar? En nieuw zegt natuurlijk niet altijd wat, maar bij een tweedehandse moet ik altijd denken aan die reclame met die oude oma hahaha. Je weet inderdaad niet wat je voorganger er allemaal mee uitgespookt heeft.
wij hebben een dacia sandero echt een perfecte wagen echt, ruim ook. hij is nu 3 jaar oud en het model vind ik ook leuk, wij hebben hem in het zwart.
Ik heb een kennis die dealer is van tweedehands auto's en die raad Renault dus echt af, leveren een stuk minder op tweedehands en veel elektronische problemen. Niet van alle jaren, de oudere versies zijn goed en wie weet de nieuwere versies hebben ze misschien de problemen aangepakt maar van Renault is het gewoon algemene kennis in die wereld en raad die dus ook ten zeerste af. Duitse auto's zijn in het algemeen degelijker (vaak zwaarder van kwaliteit en ook in gewicht) maar die zijn vaak ook poepie duurder maar je hebt ook leuke tussenoplossingen dus. Ik weet al als ik een deur dichtsla of zo'n auto wat voor mij is ja of nee en bij Dacia was meteen een afknapper, toen ook nog een rubbertje van het raam al loskwam (bij het demo model) was meteen duidelijk, heel hoog in de toeren reed ie, ZUIPEN dus! Ik heb nu een auto die rijd 1:25 soms zelfs 30 haal ie en een bepaalde degelijkheid, dat zijn (een paar) van mijn eisen maar dat verschilt dus per persoon.
Onze buren hebben een Dacia, zijn er opzich tevreden mee maar met de benzineprijzen van tegenwoordig rijdt de buurman met de auto van de buurvrouw naar zijn werk (Chevrolet Matiz), hij vertelde omdat hij zo onzuinig is met het rijden.