Ik kan zeggen dat wij erg gastvrij zijn. Mensen weten van ons dat de achterdeur altijd voor ze open staat en schrik zo af en toe best van het onaangekondig bezoek Mijn moeder,broer,sc.ouders en sch.zus hebben een sleutel van ons huis, daar hoef ik de deur zelfs niet voor open te doen. Vrienden komen af en aan, en bellen meestal voor dat ze langskomen en of we daar zin in hebben. Maar Ik ga niet appart voor ze koken of iets in huis halen, en dit weten ze allemaal hahahah. Ik maak altijd meer zodat ik het in kan vriezen dus bijwijze kunnen ze gewoon aanschuiven Nu moet ik zeggen dat het hier dus echt de zoete inval is dus En wij er geen problemen van maken, we vinden het juist gezellig.... Gek genoeg weten ze ons dus altijd te vinden. Voor een lolletje of voor een serieus gesprek,een traan en een grap het kan allemaal en dit is gelukkig wederzijds
Dat zou mijn man dat toch echt zelf mogen regelen! Mensen mogen onverwacht bij mij langskomen maar dan komen ze wel vaak in een rommelig huis terecht en kan het zijn dat ik nog even met mijn eigen dingen bezig ben.Krijgen wel koffie maar ik zal echt niet op mijn gemak zitten. Ik heb dus echt veeeeeeeel liever dat ze even bellen,kan ik een knop omzetten en me er op instellen zodat het gezellig en beetje opgeruimd is
Haha, ik wist dat deze reactie zou komen. Las zoiets gisteren ook al in een ander topic.. Maar hoezo niet gastvrij? Ik ben hartstikke gastvrij! Ik nodig altijd iedereen uit om langs te komen, om te eten, iedereen is welkom. Zomaar, met feestdagen, noem maar op. Maar ik heb het ook vaak druk, en heb een bepaalde planning. Ik vind het dan vervelend als iemand langs komt, terwijl ik zat te doen heb. Een belletje is toch zo gedaan? Sneller dan voor niets aan de deur staan. Waarom is het dan niet gastvrij om te verwachten dat iemand even een belletje kan doen? En is het wel of niet gastvrij om iemand weg te sturen, omdat je echt geen tijd hebt om even een koppie koffie en een praatje te doen? Overigens ook apart dat wij niet gastvrij worden genoemd, maar het niet brutaal mogen vinden wanneer iemand wel zomaar langs komt..
Hij weet dat ik het geen probleem vind, dus dat scheelt natuurlijk ook wel.... En het is bij mij eigenlijk altijd opgeruimd is huis, is een irritante tik van mij , maar mocht het stiekem toch een rommeltje zijn als er onverwacht visite langskomt, dan geef ik gewoon de kinderen daar de schuld van
ik ben heel gastvrij wat dat betreft. Vind het altijd gezellig als er onverwachtsbezoek komt. Vrienden weten ook dat als we iets afspreken er altijd iemand anders op visite kan komen. Hoe meer zielen hoe meer vreugte
Ik heb er geen problemen mee en vind het altijd gezellig! En luister hier is het zo komt het niet uit dan zeggen we dat gewoon en kan de visite retour Ouders komen sowieso al heel vaak binnen vallen maar vrienden van ons ook, ik vind het iig geen probleem.
goh....vind je het gek...oke dat ze langs komen als je nee had gezegd is niet netjes...maar wel lief! Misschien dachten ze dat je hulp nodig had ofzo..... dat zou mijn gedachte zijn....
Als mijn ouders spontaan langskomen, maakt me dat niet zo uit... En dat gebeurt eigenlijk nooit, want die wonen in een andere provincie. Maar als anderen onverwachts op de stoep staan, dan kijk ik even hoe ik eraan toe ben en wat de staat van het huis is... Wij wonen 1 hoog en hebben een intercom met camera, dus ik kan altijd zien wie er voor de deur staat... Het is niet dat ik niet gastvrij ben, want afspreken kan vrijwel altijd... Maar onverwacht bezoek treft mij dan niet op mijn paasbest , oftewel, in joggingbroek, geen make-up en mijn haar in de klit... Het huis is over het algemeen netjes, maar ik vind het altijd extra fijn om als er visite komt, nog een lapje door het toilet en de huiskamer te halen... Dan voel ik me gewoon prettiger. Dus als ik zie dat iemand onverwachts langskomt, die niet mijn ouders zijn, dan ben ik zelfs geneigd om te doen alsof ik niet thuis ben . Maar dat heeft dus niet zozeer met de mate van gastvrijheid te maken.
Jeetje het is echt de omgekeerde wereld.. Wat is er zo moeilijk aan te begrijpen dat iemand echt geen zin heeft in bezoek? Ow ja, dat is niet gastvrij, zelfs niet als je ziek bent kennelijk!
Denk dat het de manier waarop is. Je kunt het ipv vervelend bezoek ook anders benaderen, vrienden die je willen,helpen?? Bij mij zou de vriendschap ook aardig bekoelen als ik zo benaderd zou worden.
Bij mij ook, maar dan andersom.. Als mensen aan de deur staan terwijl ik aangegeven heb dat ik dit liever niet heb. Tsja, dan krijg ik het gevoel dat mijn wensen niet geaccepteerd worden en is er in mijn ogen geen sprake van een gelijkwaardige relatie, of ontbreekt er simpelweg gewoon wat. Brrrr, krijg er de bibbers van!
Maarre.. Geen zin = geen zin toch? Net als nee = nee Waarom dat dat in deze gevallen zo anders moeten zijn?
Ik vindt spontaan bezoek ook leuk! Ook al is het ff een bende, de mensen weten dat er kids rondlopen, dus ik maak er niet zo'n drama van hoor.
Ik hou niet van onverwacht bezoek. Ik heb 's ochtends al een planning hoe ik de dag door ga brengen en als daar zonder aankondiging ineens vernadering in komt ben ik helemaal van de leg. Nou maakt het wel verschil waarom er onaagekondigt bezoek komt. is het een vriendin/kennis/familielid met autopech, verdriet of calamiteit dan is er een reden. Is het gewoon voor gezellig keuvelen dan vind ik dat je best van tevoren ff kunt bellen wanneer het past.
Hmm, ja ik vind dat persoonlijk wel een,heftige reactie op iemand die onverwacht langskomt. Ik denk dat je het jezelf best moeilijk maakt als je dat zo voelt.
Blehhhh, ik haat onverwachts bezoek! Gelukkig krijgen we dat bijna nooit, althans, geen mensen die dan ook blijven plakken. Maar soms komen wel mijn schoonouders binnen denderen op zondagmiddag als wij lekker op de bank hangen voor de tv. Want mijn schoon-oma woont naast ons dus daar komen ze nog wel regelmatig. Logisch dat ze ook ff komen vragen hoe het hier is, maar ik vind het wel inbreuk op onze privacy:x Mijn man heeft er geen moeite mee, ik wel, vooral omdat onze zondagmiddag heilig is. We hebben een eigen bedrijf(melkkoeien), dus de zondagmiddag is de enige middag dat we samen kunnen bankhangen.