Je vergeet de verlaging van IB mee te nemen. In de maximale groep zou je ongeveer 2.000 euro per jaar meer kwijt zijn, met verrekening van deze verlaging dus. En de bedragen gaan op per persoon he? Dus niet als verzamelinkomen. Mijn vriend gaat dus zo'n 2.500 per jaar meer betalen. Maar omdat ik niet boven de 19.000 per jaar uitkom, ga ik nog maar zo'n 20 euro betalen. Dit levert bij mij een voordeel op van zo 1.500 euro per jaar. Hierdoor zullen wij als gezin iets meer dan 1.000 euro per jaar extra betalen. Is natuurlijk veel, maar maandelijks valt dit natuurlijk best mee.
Je staart je blind op die zorgkosten; je gaat er op andere vlakken ook op vooruit. Je gaat iig geen 500 euro/eenvijfde van je salaris inleveren. En wat anderen ook al gezegd hebben: ik snap niet wat jullie netto overhouden na een bruto salaris van 70k. Zit daar spaarloon oid bij in? Te dure leaseauto? Misschien eens nakijken.
Ik ga er vanuit dat als je 500 per maand zorgkosten moet betalen, wel een loon hebt waarbij je veel meer aan inkomstenbelasting overhoudt.
Daar is al meerder keren antwoord op gegeven. Heeft met name met pensioen te maken en nogmaals, we hebben een heel bewuste keuze gemaakt voor een leaseauto, een met een lage bpm en zinder extra's van een goedkoop merk. Dit om de kosten zo laag mogelijk bleven. En na dit topic heb ik natuurlijk een aantal keer gecontroleerd of het allemaal klopte. Jaarinkomen is echt 70.000 en netto salaris toch echt 2500.
Bij de betrekking stond overigens dat de belastingverlaging hier al in is meegenomen onder het kopje wat je er op achteruit gaat. Maar het is me wel duidelijk dat je niet weet waar je het over hebt... Spaarloon?? Dat is al een paar jaar afgeschaft.
Ik las gisteren ergens anders wel een opmerking die mij boeide. En eerlijk egzegd denk ik dat daar zeker ene kern van waarheid inzit: mensen die ongezond leven kosten de gezondheidszorg uiteindelijk minder. Ze gaan eerder dood door bijv. overgewicht, vet eten, roken, drugs etc. Mensen die gezond leven, eten, geen overgewicht hebben, sporten wordne vaak (niet altijd, vaak wel) ouder en die krijgen dan andere zorgbehoeften, in de vorm van parkinson, alzheimer, komen soms jaaaaaren in verzorg en verpleegtehuizen. Ja, hier kan ik ook onder gaan vallen bijv. Ik zie daar wel een waarheid in, met z'n allen wijzen naar degenen die 200 kilo wegen of paffen als een ketter, meestal worden deze mensen niet zo oud, en kost je dus minder in je leven. Mijn schoonvader is op 62 jarige leeftijd aan longkanker overleden, mijn opa en oma (opa rookte heel veel) zijn ook ind e 70 egworden, terwijl mijn andere oma en opa ind e 90 zijn geworden en jarenlang in een verpleeghuis hebben geleefd. Tegen hun zin in nogw el, mijn oma wilde 7 jaar eerder al dood. Die was het zat, beu. Maar heeft nog lang geleefd. Ik denk dat hier ook een kern van waarheid inzit, uitzonderingen daargelaten.
Ik vind het schandalig dat mensen hier gewoon voor een ander gaan beslissen wat men wel of niet kan betalen! Ik durf de wedden dat het allemaal niet eens door gaat, ga dat eerst afwachten voordat iedereen zich hier al druk om maakt.
Dat klopt idd wel. Opa van mijn man is trouwens wel een uitzondering, rook vanaf zijn 10e en wordt volgende week 94.
Idem hier. En voor het gemak wordt denk ik ook vergeten dat alle heffingen, naast de loonbelasting, ook procentueel zijn, en dat je dus veel meer afdraagt. Ik heb het ook nagerekend. Je berekening klopt. En dan doe je niets geks met de auto.
Ik heb even een berekening voor je gedaan obv een jaarinkomen van 70k, waar ik vanuit ben gegaan dat jullie geen zorgtoeslag ontvangen.. In de oude situatie betaalde je 1269 euro per jaar Jouw inkomensafhankelijke zorgpremie wordt 5650 euro per jaar Door het belastingvoordeel bespaar je 1520 euro Dat betekent dat je 2860 euro per jaar meer kwijt bent Dit is toch alleen het inkomen van je partner? Wat is jouw inkomen?
Je gaat alleen op haar in, terwijl ik ook best nuttige info voor je neer zet.. Of zie je het gewoon graag zo somber in?
Het ging mij er meer om aan te tonen dat mensen met een zogenaamd hoog inkomen van 70.000 niet altijd veel aan salaris hoeven te ontvangen zoals in ons geval. Hoe het straks allemaal gaat lopen zullen we wel zien. Ik wilde alleen omdat er gezegd werd dat als je zo rijk was je het allemaal kan betalen dat dat niet altijd zo is. Want 480 op 2500 is natuurlijk niet realistisch als je daar bijv. De directeur van Heineken tegenover zou zetten. Het gaat mij er nu niet speciaal om ons maar in dit geval over een individu er zijn nl. ook een hoop alleenstaanden met het salaris van mijn man.