Wanneer en waarom BMR en Men. C?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door maartje84, 8 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Er zijn al meerdere topics rondom vaccineren. Maar ik heb specifiek een vraag over de "14 maanden" prikken.

    Wanneer en waarom deze prikken? Mijn kindje is inmiddels 16 maanden en heb bewust uitgesteld omdat zij toen een beetje ziekig was (snotterig enzo) en het niet goed voelde om die 2 zware prikken toen te gaan doen. Sowieso twijfel ik in hoeverre ze die en op dat moment zou moeten krijgen. Ik heb toen op het CB gezegd dat ik wel binnenkort zou komen voor die prikken om gezeur te voorkomen :p en wl er gewoon ff zelf rustig over nadenken.

    Graag hoor ik jullie verhaal, overtuiging en oplossing.
     
  2. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    7 jul 2010
    3.744
    1
    36
    Friesland
    Wij hebben hem net gezet en eigenlijk heb ik spijt (wij enten later). Maar ja ben nu zwanger en angst regeert... wat als de baby net geboren is en Elise wordt ziek. Nu terug kijkend zou ik de MenC wel geven (vanuit risico oogpunt, als ze dat krijgt heeft het grote gevolgen). BMR niet of alleen een mono voor mazelen.
     
  3. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    hier moet dochter ze ook nog krijgen. toen ze de oproep kreeg konden wij niet en dan is er een wachttijd van 7 weken en toen konden wij ook weet niet dus nu is ze 15 maanden en nog niet gehad
     
  4. Aeve

    Aeve Actief lid

    30 okt 2012
    305
    0
    0
    U.S.A.
    Wij hebben ze gehad met 12 mnd. Ging prima.
     
  5. PlainJane

    PlainJane Fanatiek lid

    1 mei 2012
    1.972
    2.266
    113
    Vrouw
    Mijn dochter is 3 december aan de beurt. Maar, ik vraag me af, waarom zou je ze niet geven??
     
  6. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Hier vervroegd gegeven met 12 maanden, omdat we kort daarna op vakantie naar Turkije gingen. Ik vond het wel zo prettig als ze voor die tijd beschermd was. Ze heeft er 0,0 last van gehad. Voor mij is er geen enkele reden niét te vaccineren en naast dat je eigen kindje dan risico loopt op die ziektes, kun je er ook andere (jongere of niet gevaccineerde) kinderen mee in gevaar brengen. Of zwangere vrouwen, om maar iets te noemen.
     
  7. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.199
    16.537
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    BMR= Bof-mazelen-rode hond.
    Deze vaccinatie bestaat nog geeneens zo heel erg lang.Ik heb als kindzijnde de bof en mazelen gewoon gehad.Dit zijn over het algemeen "onschuldige"kinderziektes maar kunnen wel complicaties geven en vooral bij jongens kan het de vruchtbaarheid aantasten.Rode hond is er later bijgekomen en dat vind ik toch wel heel belangrijk om mijn dochters tegen te laten enten ivm kinderwens in de toekomst.Als een vrouw in de vroege zwangerschap een besmetting oploopt met rode hond kan de baby hierdoor blijvende schade oplopen in de vorm van blindheid,zwakzinnigheid.Dus de keuze lijkt mij snel gemaakt.De BMR geeft ook bescherming in het buitenland omdat in veel niet-westerse landen de bof en mazelen nog steeds voorkomen en dan zou de ziekte in westerse landen weer kunnen terugkeren.

    Meningococcen-C is een dodelijke variant van hersenvliesontsteking.Ik meen in 2000/2001 is hiervan een epidemie geweest en zijn vele kinderen hieraan overleden.Ouders stonden massaal in de rij om hun kinderen te laten inenten.
    Dus ook deze keuze lijkt mij duidelijk.

    Onze zoon kreeg destijds met 15 mnd de BMR en meningococcen en kreeg er een week later wel last van in de vorm van rode huiduitslag maar hij is er voor de rest niet ziek van geweest.Een aantal weken terug heeft die de 9-jaars prik gehad en daar zit ook BMR(booster) bij en heeft nergens last van gehad.
    Onze middelste heeft er nooit last van gehad met 15 mnd.Onze baby krijgt hem straks ook gewoon weer maar dat duurt nog even.

    Ik begrijp soms echt niet al die ophef over wel/niet vaccineren.Het is in het belang van je kind dus de keuze lijkt mij snel gemaakt.

    Succes.
     
  8. PlainJane

    PlainJane Fanatiek lid

    1 mei 2012
    1.972
    2.266
    113
    Vrouw
    Goed uitgelegd, en helemaal mee eens!!
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik heb ze 'gewoon' bij 14 maanden laten geven, omdat ik het belangrijke prikken vind, en omdat ik geen bezwaar had om het gewone schema te volgen.
    Ze hebben er ook nauwelijks last van gehad (net zoals verreweg de meeste kinderen); klein beetje hangerig een week na de prik maar dat stelde niet veel voor en was zó over.
     
  10. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    En jou gevaccineerde dochter kan dit ook nog steeds allemaal doorgeven....

    Wij hebben de bmr niet gegeven. En waarom niet? Omdat het ziektes zijn die een gezond kind prima kan doorlopen. Daarbij geeft een vaccinatie nooit 100% garantie. En trouwens kinderen/volwassenen kunnen de bof, mazelen of rode hond krijgen zonder er ziek van te worden. De ziektes waarvoor geent word zijn niet meer zoals vroeger met dodelijk afloop.

    Een prik tegen hersenvliesontsteking? Waarom wel deze en niet tegen al die anderen? Er zijn meerdere soorten hersenvliesontsteking. Beetje raar om dan maar tegen 1 te vaccineren, krijg je die wel dan heb je zogenaamd 'geluk' want je bent gevaccineerd. Krijg je die andere dan heb je pech...
    Flauwekul toch!

    Vaccin Vrij! - Over gezond opgroeien zonder vaccins. Staat interessant info op.
    Succes met je keus!
     
  11. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    De kans is desalniettemin significant vele malen kleiner dan wanneer er niet geënt is. En het is ieders eigen keuze, maar ik wil mijn dochter én omgeving niet opschepen met ziektes die wellicht niet direct gevaarlijk zijn maar wel gevaarlijke gevolgen kunnen hebben.
     
  12. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Leg eens waarom vele malen kleiner?
     
  13. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.199
    16.537
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Vaccin Vrij! - Over gezond opgroeien zonder vaccins.

    is mij te zweverig!!

    Ik zou het mezelf nooit vergeven als 1 van mijn dochters later rode hond zou krijgen tijdens een zwangerschap.Ik vind het onverantwoord.Liever nu een beetje ziek van zo'n prik als dat je kind later door jouw toedoen een ernstig ziek kind krijgt.
     
  14. oleander1986

    oleander1986 Fanatiek lid

    20 aug 2009
    1.298
    0
    0
    zelfstandige
    Midden Nederland
    Mijn zoontjes worden helemaal niet gevaccineerd en krijgen dus ook de BMR-meng.C niet.
    Persoonlijk zie ik het gevaar niet van deze kinderziektes. Natuurlijk kan je complicaties krijgen van kinderziektes, maar dit kan je ook krijgen van griep en dat betreft meestal kinderen die erg zwak zijn en waarvan het immuunsysteem niet goed werkt.
    Wat betreft hersenvlies ontsteking: RIVM: Kindervaccinaties kunnen hersenvliesontsteking veroorzaken - Gezondheidsplein.nl
    Ertegen vaccineren terwijl ze het kunnen veroorzaken? :(
    Ach, dat nemen ze maar op de koop toe. ;) Het is niet veel nee, 1 op de 100.000, maar voor mij wel 1 TEveel. In mijn ogen zijn vaccinaties gewoon NIET veilig en nooit geweest. Ik vind mijn kind laten vaccineren een groter risico voor hun gezondheid als het risico op de (kinder)ziektes.
    Het eerste wat je naar je hoofd gegooid krijgt als je informatie opzoekt over deze ziektes is hoe ongelofelijk gevaarlijk ze wel niet zijn en wat voor complicaties ze wel niet allemaal kunnen opleveren. Als moeder zie je op dat moment alleen nog maar de woorden: "dood, blind, ziek, onvruchtbaar, doof, gehandicapt". Natuurlijk wil je dan je kind laten vaccineren, welke moeder wil haar kinderen niet beschermen. Hele goede tactiek, want wie wil er na het lezen van die informatie zich nou nog verdiepen in de vaccinaties? Hier met die spuit, mijn kind kan dood gaan aan al die verschrikkelijke ziektes die rondzweven!
    Over eventuele bijwerkingen van de vaccinaties word niks gezegd. Ja, roodheid en lichte zwelling op de plek van de prik, hangerig en eventueel lichte verhoging. Als je eens goed de bijsluiters voor professionals gaat lezen word die lijst al langer en iets vervelender. Kortom, ik vind de info die aan het grote publiek verstrekt word eenzijdig, onvolledig en misleidend.
    Je krijgt op het CB nog niet eens een bijsluiter bij je vaccinatie! Bij paracetamol zit zelfs een bijsluiter... Maar ja, we zouden niet willen dat ouders vraagtekens gaan zetten bij de inhoud stoffen van vaccines.
     
  15. Sceptica

    Sceptica Bekend lid

    9 aug 2012
    517
    0
    16
    NULL
    NULL
    De kans op (flinke) bijwerkingen door een vaccinatie bestaat inderdaad. Echter is de kans op bijwerkingen van de ziektes zelf vele malen groter!

    Iedereen zijn eigen keuze natuurlijk, maar ik vind het persoonlijk een heel slecht iets dat er zweverige websites als paddenstoelen uit de grond schieten om te vertellen hoe gevaarlijk vaccinaties wel niet zijn. Ze baseren het op zogenaamde wetenschappelijke studies, maar de studies zijn allemaal net zo zweverig als de websites. En toch trappen steeds meer mensen in deze sites...

    Feit blijft dat, ook al zouden vaccinaties een enkel kind kunnen ziek maken, ze al HEEL veel kinderleventjes hebben weten te redden.
     
  16. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik zou niet weten waarom ik dat zou moeten uitleggen? Lijkt me nogal evident aangezien je na een vaccinatie anti-stoffen aanmaakt. Bovendien heb ik geen zin om mijn keuze hier te verdedigen. Dit is mijn keuze, iedereen mag een eigen keuze. Ik vind het persoonlijk tamelijk onbegrijpelijk als je besluit niet te vaccineren, maar een ieder doet wat hij of zij goed acht. Dat mag je gelukkig nog zelf beslissen.
     
  17. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Jammer dat je het niet wilt uitleggen... Was oprecht benieuwd naar je mening daarover. Want in mijn ogen klopt dat namelijk niet
     
  18. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    En gevaarlijke gevolgen:

    Bof:

    Wat zijn de ziekteverschijnselen van bof?

    Bof kan zo licht verlopen dat de ziekte bijna niet wordt opgemerkt.
    Als iemand wel ziek is van de bof begint dat met koorts en een pijnlijke, dikke wang. De wang wordt dik door een ontsteking van de speekselklier bij het oor. De andere wang kan ook dik worden en er kan oorpijn optreden. Meestal is na 2 weken de dikke wang verdwenen en is de patiënt beter.
    Complicaties komen niet vaak voor. Bij heel jonge kinderen kan een hersenvliesontsteking voorkomen. In zeldzame gevallen kan bij jongens aan één kant een zaadbalontsteking optreden. Bij volwassen mannen die de bof krijgen is er meer risico op een zaadbalontsteking, meestal ook aan één kant. Door een zaadbalontsteking kan de vruchtbaarheid verminderen



    Mazelen:

    Ziekteverschijnselen

    Hoge koorts, hoesten, verkoudheid en rode ogen.
    Witte vlekjes met een rode stip aan de binnenkant van de wangen.
    Vlekken op het gezicht, in de nek en de hals.
    Na verloop van tijd een bijna egaal rode huid.
    Complicaties

    5 tot 10% van de patiënten krijgt oorontsteking met soms blijvende doofheid als gevolg.
    1 tot 5% krijgt een (levensbedreigende) longontsteking.
    Heel soms (1 op de 1000 keer) leidt mazelen tot een acute hersenontsteking die vaak blijvende hersenschade geeft.
    1 tot 2 van de 1000 patiënten sterven.

    Rode hond:

    Ongeveer de helft van de besmette personen heeft nergens last van.
    Vlekkerige, rozerode huiduitslag, beginnend in het gezicht en snel uitbreidend naar bovenlijf, armen en benen.
    Bij oudere kinderen en volwassenen ook griepachtige verschijnselen en opgezette lymfeklieren achter het oor en in de nek.
    Complicaties:

    Gewrichtspijn, vooral bij oudere meisjes en vrouwen.
    Soms een gewrichtsontsteking in vingers, polsen of knieën.
    Zelden een tekort aan bloedplaatjes.
    Heel zelden hersenontsteking.
     
  19. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik vind toch hele andere informatie ;) . Het is maar net welke bron je betrouwbaar acht

    Bof is een ziekte van de speekselklieren die 4 tot 10 op de 1000 keer kan leiden tot hersenontsteking. De ziekte kan, al komt dit zelden voor, ook zorgen voor ontsteking van de alvleesklier, eenzijdige doofheid of reuma. Vroeger belandden elk jaar 300 tot 800 kinderen en volwassenen in het ziekenhuis met hersenvliesontsteking veroorzaakt door de bof.

    Mazelen kan een kind behoorlijk ziek maken met zeer hoge koorts en huiduitslag. Maar ook ernstige complicaties als oorontsteking, bronchitis, longontsteking en hersenontsteking komen voor. In ontwikkelingslanden sterven per jaar meer dan 300.000 kinderen aan mazelen. Onder bevolkingsgroepen die zich niet laten vaccineren, breken van tijd tot tijd nog mazelenepidemieën uit. Tijdens de epidemie van 1999/2000 werden 150 kinderen met mazelen in het ziekenhuis opgenomen en stierven drie kinderen aan de gevolgen van de ziekte.

    Rodehond kan vooral ernstige gevolgen hebben voor het nog ongeboren kind. Eén op de vier zwangere vrouwen met rodehond loopt de kans dat hun kind met een afwijking (doof, blind, geestelijke achterstand) wordt geboren. Zwangerschappen kunnen ook eindigen in een miskraam. Rodehond wordt veroorzaak door het rubellavirus, dat alleen bij mensen voorkomt. Besmetting vindt plaats via druppeltjes in de lucht, bijvoorbeeld bij hoesten en niezen. Wie een rodehond infectie heeft, steekt gemiddeld zeven tot acht andere mensen aan. Een besmette moeder kan via de placenta haar ongeboren kind besmetten. Tussen besmetting met rodehond en het uitbreken van de ziekte zitten gemiddeld 14 tot 16 dagen. De ziekte is besmettelijk van 10 dagen voor het uitbreken van de huiduitslag tot 1 week erna.
     
  20. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Ik heb het van een apotheek site... En jij.? Vermoed een overheidsinstantie of niet?
     

Deel Deze Pagina