kind van 14 niet direct behandeld bij pijn

Discussie in 'De lounge' gestart door bosi333, 9 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Ik heb een vraag.

    Ik las vandaag een bericht van een moeder ( die ik goed ken) op facebook.

    Haar kind van 14 had overdag een behandeling bij de tandarts gehad en twee dagen later in de avond hele erge pijn van die vulling. Het was gaan ontsteken en was al vanaf de behandeling erg pijnlijk. De tandarts wilde het even aankijken.

    Maar goed, dus toen kreeg ze in de avond vreselijke pijn. Zenuwpijn...je kent het misschien wel.

    Naar de avondtandarts kon wel maar dat koste gelijk tegen de 175 euro en dat heeft ze niet. ( bijstandsmoeder, terwijl ze altijd keihard heeft gewerkt.. maar nu niet aan de bak kan komen)

    Ze kon dus niet worden behandeld omdat ze het niet kon betalen. Toen proberen bij het ziekenhuis ( eerste hulp) maar die wilden haar niet helpen...dokterswacht ook niet. Die gaven aan dat ze maar met pijnstilling de nacht moest overbruggen.


    Nu mijn vraag...is het normaal dat ze zelfs een kind aan haar lot overlaten als ze zoveel pijn heeft?

    Ik was best wel verdrietig toen ik dit las vannochtend. Kan een tandarts voor een kind dan geen uitzondering maken? :(

    Of is dit wel normaal... ?
     
  2. Kaatje85

    Kaatje85 VIP lid

    14 jul 2006
    35.431
    47
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Lastig.
    Denk dat de tandarts toch ergens een lijn moet trekken ( want anders hoort de een het van de ander en willen ze allemaal normaal tarief ).
    Maar wel sneu :(
     
  3. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    Tja ik persoonlijk vind het niet normaal persoonlijk zelfs schandalig, maar ja dat schijnt normaal te zijn in ziekenhuizen ze helpen je alleen maar in uiterste nood, want ze kan de volgende dag al naar de tandarts denken ze dan! Deden ze ook bij mijn vriend
     
  4. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.659
    1.419
    113
    Tja ik snap wel waarom het ziekenhuis niks kan doen, ze hebbeover het algemeen niet standaard een tandarts of kaakchirurg rond lopen buiten de normale uren en die worden echt alleen opgeroepen ivm hoge nood, en dat is dit niet.
    En tja snap wel waarom de tandarts een lijn moet trekken want pietje belt en heeft nog net zijn loon niet binnen, jantje belt en is net ontslagen, klara heeft bijstand enz. En misschien heel hard gezegd maar je kunt een kind van 14 ook best wel goed duidelijk maken van morgenvroeg kunnen we naar de tandarts voor nu krijg je ene ibuprofen, had het met een kind van een jaar of 4 heel anders gevonden en veel erger van een tandarts want die kinderen is veel slechter wat uit te leggen mogen veel minder pijnstillers maar met 14 zijn ze al oud en wijs genoeg, vinden ze zelf ook vaak dus ja dan vind ik het minder erg.
     
  5. Does81

    Does81 Bekend lid

    26 mrt 2012
    813
    13
    18
    Coupeuse
    Engeland
    Ik ben zelf hier ook een keer naar het ziekenhuis gegaan vanwege zo'n tandpijn. Hadden helaas geen tandarts, maar kon de huisarts die er avonddienst had zien. Die kon verder ook niet veel natuurlijk, want is geen tandarts etc, maar kreeg antibiotica voorgeschreven en sterke pijnstillers zodat ik het iig kon uithouden, kon gewoon niet eten en bijna niet meer slikken (bleek m'n vulling doorgebroken tot de zenuw au). Dat hielp goed en de maandag idd meteen terug naar de tandarts zelf gegaan.
    Is ontzettend vervelend als zoiets gebeurt (en is natuurlijk altijd net als het weekend is ook nog), maar soms kun je dan niet meer doen dan pijnstillers etc. Erg vervelend idd... Huisartsen kunnen dan geloof ik ook niet echt veel, snap alleen niet waarom ze niet evt wat voorgeschreven hebben om het wat meer leefbaar te maken. Snap dat ze dat meer kunnen voor volwassenen (een tiener groeit nog etc), maar er zal toch ook wel iets zijn voor die leeftijd? Dit is geen afvalling tegen huisartsen hoor, gewoon oprechte nieuwsgierigheid.
     
  6. wonderteam

    wonderteam Niet meer actief

    Nou ik snap het wel. Sorry hoor ,maar een ziekenhuis is hier toch niet voor bedoeld? Hoe lopen de kosten uit de hand??? Ook hebben we het hier al over een kind van 14. Die zou je m.i. goed uit kunnen leggen om te wachten tot de volgende ochtend. Er had bijv ibuprofen gegeven kunnen worden en dan was het ongetwijfeld tot de volgende ochtend wel uit te kunnen houden. En als het dan idd echt echt niet anders kon ,dan was het helaas de avondtandarts voor dat tarief.
    Er moet toch ergens een grens getrokken worden niet?
    En sorry al vanaf de behandeling erg pijn? Dan had ik gewoon al eerder bij de tandarts gezegd en wordt nu wat aan gedaan en anders vertrek ik niet. Of de tandarts nou zegt even aankijken of niet......
     
  7. BabyAngel

    BabyAngel VIP lid

    21 dec 2011
    17.861
    14
    38
    Ik ken meerdere mensen die naar de eerste hulp zijn geweest voor tandpijn!
    Allemaal naar huis gestuurd met een flinke dosis pijnstillers.
    Maar het blijft sneu voor een kind!
     
  8. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik vind het achterlijk, naar mijn idee had ze naar het ziekenhuis moeten gaan en pijnstilling en antibiotica moeten krijgen. Bij alle andere mogelijke ontstekingen van grote teen tot kont tot je kruin krijg je ook gewoon direct iets mee, maar omdat het in je mond zit en onder tandheelkunde valt niet.
     
  9. mama van Marit

    mama van Marit Niet meer actief

    Iemand jonger dan 18 is toch gratis ( meeverzekerd) ?
     
  10. Gijsje

    Gijsje Fanatiek lid

    29 okt 2008
    3.862
    0
    0
    Brabandse Land
    Ik weet hoe extreem pijnlijk een zenuwontsteking in je tand/kies kan zijn dus vind het echt heel sneu dat ze niet is geholpen.Ik had denk zelf de tandarts gevraagd of ik het dan in 2-3 keer zou mogen betalen.
    Ik vind dat iedereen recht heeft op goede zorg en een kind met een zenuwontsteking naar huis sturen vind ik daar dus niet onder horen.Hopelijk heeft ze wel goede pijnstilling want je staat op zijn kop hoor!

    (krijg je die 175,- terug van de ziekenfond kinderen tot 18jaar zijn toch gratis meeverzekerd?)
     
  11. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik heb een keer een zenuwontsteking gehad, ze hebben het toen 3 keer verdoofd en toen voelde ik het nog om maar een idee te geven. Konden ze dus ook niet behandelen en moest eerst antibiotica slikken voordat ze de wortelkanaalbehandeling konden gaan doen.
     
  12. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    14 mei 2012
    2.293
    1
    36
    ja maar toch moet je als je naar de noodtandarts gaat moet je minimaal 150 euro mee nemen. Behandeling moet je gelijk betalen en krijg je later terug van je verzekering.

    Hier een soort gelijk iets gehad met zoon die toen 4 was. Zoon had een gaatje en was geboord maar helaas toch een ontsteking er bij gekregen.
    Ik was de vorige dag met hem heen geweest. Toen ik s'middags laat thuis kwam van het werken zag ik dat zijn gezichtje dik was. Heb toen ook de noodtandarts gebeld. kreeg eerst de wind van voren dat ik niet eerder had gebeld. Ja hu ik wist het niet eerder kom net thuis en oppas had het niet opgemerkt. Ik kon toen gelukkig het geld van mijn ouders lenen maar ook daar was het anders jammer dan. Zou een tandarts ook de eed van hypocrates af leggen? ik betwijfel het
     
  13. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Voor iedereen die zegt dat het wel kan wachten, nog nooit zenuwpijn gehad zeker?

    Ik weet niet zo goed wat ik er van moet zeggen, ik vind het belachelijk dat een kind naar huis wordt gestuurd. Aan de andere kant begrijp ik ook dat je niet een uitzondering kan maken.
    Ik vraag me dan af of ze van niemand dat bedrag kon lenen, ze krijgt het immers terug van het ziekenfonds.

    Misschien vind ik nog wel het ergste van dit verhaal dat deze mevr dus echt geen 175 euro had! Anders neem ik aan dat ze dat wel had betaald, als moet je de rest van de maand op brood leven.
     
  14. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    ik vind het echt enorm sneu, een kind kan der immers niets aan doen hoe de situatie van de ouders is.

    erg sneu, ik weet wel dat er ook wel tandartsen zijn die wel uitzonderingen maken, maar tis echt per tandarts verschillend.
     
  15. Neeltje1986

    Neeltje1986 Fanatiek lid

    29 aug 2009
    3.313
    1
    0
    Onze boef! :)
    Eindhoven
    Jij bent lekker kort door de bocht. :$

    Allereerst: bij zenuwpijn helpt een 'gewone' ibuprofen echt niet. Ten tweede, moet je kind van 14 maar uitleggen en begrijpen wat haar te wachten staat? Een kind van 14 begrijpt veel, maar pijn is pijn voor zo'n kind.
    En ten derde: als het echt zo'n pijn had, werd het toch de avond tandarts? Er is net gezegd dat ze dit niet kon betalen, wat had ze moeten doen? Snel een uurtje de hoer uithangen? Kom op zeg. Het gaat hier om een KIND. En geloof me; ik denk dat iedere moeder haar laatste 175,- echt aan de tandarts zou uitgeven als je kind zo'n pijn had, maar ze had het niet!

    En daarbij; Elke vulling is anders. Soms heeft de tand nodig om te wennen aan de vulling, wat dus pijn kan doen. Daarom wacht een tandarts liever twee dagen af, omdat de tand/kies moet wennen.

    En kosten die uit de hand lopen? Volgens mij betalen wij met zijn alle MEER dan genoeg aan zorgverzekering en moeten ze in Den Haag eens prioriteiten gaan stellen. Maar dat is een andere discussie.


    Ontopic;
    Ik vind het erg sneu voor het kindje. Ik persoonlijk vind dat ze wel iets voor haar hadden kunnen doen. Ze is tenslotte nog geen 18 en dus gratis mee verzekerd. Naar mijn mening houdt dit ook in dat de behandeling in deze situatie gratis zou moeten zijn. Erg sneu :(
     
  16. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Bij een kind vind ik het belachelijk... Echt waar. Ziektekosten voor kinderen zijn gratis dus laat dit dan ook gratis zijn... En sowieso 175 euro nachttarief? Das helemaal zot... Mijn man had de dag voor ie naar londen moest met schoolreis (als begeleider dus) een afgebroken kies. Die behandeling bij de weekenddienst koste 83 euro...
     
  17. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik vind het inderdaad echt achterlijk dat kinderen hieronder vallen.. Volwassenen kan ik begrijpen, maar kinderen?
     
  18. tulip

    tulip Niet meer actief

    ik vind het ook heel erg. Ik snap best dat ze niet iedereen op hun woord kunnen geloven, maar een moeder die de avondtandarts overslaat voor haar kind omdat ze het niet kan betalen zegt mij genoeg. Lijkt mij toch duidelijk dat als die mevrouw het geld ook maar enigzins gehad had, dan had ze dat toch meteen betaalt?? Elke moeder doet dat voor zn kind. Dus ik vind het wel heel sneu dat ze dat kind er zo mee laten lopen.
     
  19. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    jawel hoor, ik kan er van meespreken, als je een doosje ibuprofen per dag gebruikt word het te doen, nog pijn maar wel te doen :D

    ik vind het abnormaal, niemand hoort zo een pijn te lijden,jammer dat ze die 175euro niet had, ik snap die wet wel maar een kind kan er niks aan doen als de ouders geen geld hebben
     
  20. Shendari

    Shendari Fanatiek lid

    28 jul 2012
    1.628
    29
    48
    Aan de ene kant begrijpelijk, maar aan de andere kant niet. Immers is niets zo pijnlijk als zenuwpijn!

    Als je naar de EH gaat, zijn ze min of meer wel verplicht je te helpen (ook al is het vaak niet de bedoeling dat daar mensen naar toe gaan) Immers is het wel zo, dat ze je vaak naar huis sturen met een pijnstilling. Maar betreft een zenuw/wortel ontsteking zal dat weinig helpen...

    Hier afgelopen week ook een zenuwontsteking gehad, enorme angst voor de tandarts, ingeschreven bij de angst tandarts, en ze maakte een afspraak met me voor begin december. Tja. Daar zit je dan met je zenuwpijn & zwanger. Dus geen medicatie. De assistent vertelde me dat ik maar een spoedtandarts moest gaan zoeken. Heb niet voor niks een enorme angst voor de tandarts, maar goed, dat doet er verder ook niet toe.

    Vind het zeer sneu voor het meisje! Misschien hadden ze op z'n minst een antibiotica kuur kunnen voorschrijven, aangezien je meestal met zo'n kuur moet starten voordat ze je kies/tand gaan helpen als het te erg ontstoken is.
     

Deel Deze Pagina