Schoenen kopen vanaf wanneer en hoe?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door nana33, 10 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    M'n meisje loopt nog niet los, maar wel veel langs de muren en achter stoelen aan of aan onze handen. Nu draagt ze van die Aapie slofjes en laarsjes, maar ik merk dat deze vaak niet helemaal goed zitten. Ze staat dan niet helemaal op de zool, maar ook een beetje op de achterkant of zijkant als jullie begrijpen wat ik bedoel... Nu vraag ik me af of dit kwaad kan voor haar ontwikkeling mbt tot zelfstandig leren lopen. Weet iemand dit?

    Ook vraag ik me af vanaf welke leeftijd jullie echt schoenen gingen kopen voor jullie dreumesjes. En hoe deden jullie dit? Ik kan me namelijk niet voorstellen dat mijn meisje zich gewillig mee laat nemen naar een schoenen winkel en daar rustig schoentjes gaat passen zonder de boel bij elkaar te krijsen ;);). Kun je ook gewoon de voetjes opmeten en ze dan alleen kopen of moet ze ze echt passen?
     
  2. Poemelke

    Poemelke Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.341
    0
    0
    Ik lees mee! Heb hetzelfde 'probleem'.
    Ik wilde eigenlijk van die oxxy laarsjes scoren, die hebben een hele flexibele zool! Maar wel steviger als aapies. Ken je die?

    Xxx
     
  3. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Nee, die kende ik niet. Ik heb ze net even gegoogled en ze lijken wel een beetje op die Aapies, alleen zien ze er wat steviger uit inderdaad. Maar ik vraag me af of een wat dikkere stevigere zool niet lekkerder loopt? Misschien dat ze dan wat steviger kan staan zeg maar. Nu wankelt ze nog heel erg). Hoewel ik wel zie dat sommige van die Oxxy laarsjes ook een wat stevigere zool hebben met profiel? Iemand hier ervaring mee? Zijn dit goede schoenen om de eerste stapjes in te zetten?
     
  4. gebakje

    gebakje VIP lid

    15 dec 2010
    5.130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Ik heb echte schoenen gekocht toen hij goed liep, en we ook lekker buiten gingen lopen/ naar de speeltuin gingen enzo.

    Bij een goede goedezaak kunnen ze de voetjes voor je opmeten en de juiste maat aanraden. ( en dan nog verschilt het heel veel per model schoen)

    Wat ik hier als tip kreeg van een verkoper was om de binnenzool even los te halen uit de nieuwe schoen en tegen het voetje aan te houden. Dan weet je precies hoe de binnenkant zit, want dat is soms moeilijk te voelen als ze ze aan hebben.
     
  5. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    Mijn meisje is bijna 11 mnd oud en heeft sinds 5 dgn echte schoenen,ze loopt al dik 2 mnd los. En het moest ook wel want madam heeft al maat 24(voeten zijn 15,3 cm lang) en die schoenen hebben ze niet met zachte zool. Dat is de nadeel van grote babyvoeten :(tot welke maat gaan oxxy's ?
     
  6. Poemelke

    Poemelke Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.341
    0
    0
    Ja precies, ik denk dat in deze fase de stevige zool nog te is, en deze zitten ertussen in, kijk deze afbeelding:
    Hierop zie je de zool. en deze rekt dus echt mega goed mee! Alleen twijfel ik nog steeds of ze niet op de buitenkant gaat lopen zoals jij al zei..
     

    Bijgevoegde bestanden:

  7. Poemelke

    Poemelke Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.341
    0
    0
    Trouwens volgens mij gaan deze laarsjes van oxxy tot mt 21? Ik heb ze nog nooit groter gezien.. Maar dat weet ik niet heel zeker..
     
  8. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    poemelke, dat zijn leuke :) tot welke maat gaan ze? Hebben ze die ook in maat 24 ?
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Wat ik weet van schoenen (mede door fysio en podo therapeut) is dat je het beste schoenen met een flexibele zool kan kopen als ze lopen/ bijna zelf lopen. Ook blijft op blote voeten lopen erg goed en belangrijk. Desnoods op sokken met antislip nopjes. Tot die tijd zou ik echt soort slofjes gebruiken, kan echt geen kwaad hoor!

    Pas een ietsje stevigere zool als ze een maand of 3 los lopen. Daarna kun je nog steviger gaan kopen. Elke drie maand zijn ze er vaak uitgegroeid en moeten ze dus nieuwe schoenen.

    Veter is het handigst omdat je het door het aantrekken goed om de voet kan sluiten. Met klittenband kan dat ook redelijk, maar met ritsjes zou ik echt nog een poos wachten.
    Net als laarsjes, ik zou daar ook een poosje mee wachten, want ze moeten zelf leren hun voet en dus ook hun enkel in balans te houden.

    Verder let goed op de stevigheid van de hak zeg maar. In het begin mag die wat soepeler zijn, maar daarna is stevig erg belangrijk. Ook als je de schoen als het ware dubbelklapt, moet er eigenlijk alleen een knik iets onder de tenen komen, als je het hebt over iets stevigere schoenen. En dus niet in het midden en zeker niet twee knikken (bij de ha ook nog eens).

    Daarbij is leer het beste van binnen en buiten. Dus een lak of glimlaag eroverheen, haal het nut van leer weer weg. Maar of je daar tegenwoordig helemaal onderuit kunt komen... ??

    Ik zou naar een goede kinderschoenen winkel gaan en de maat laten opmeten. Dan een mooi en vooral goed schoentje uitkiezen, passen en klaar. Ze hoeven vaak echt geen 3 of 4 paar aan te hebben hoor. :)

    Succes met kiezen!
     
  10. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    mijn meisje is in 3 mnd tijd 3 maten gegroeit,ik laat haar voetjes elke maand opmeten,omdat ze niet meer in haar schoentjes kwam. Vanaf waneer groeien voeten minder hard?vind het erg hard gaan.
     
  11. Poemelke

    Poemelke Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.341
    0
    0
    Thnx Misa! Hoort zich professioneel aan hihi ;)
    Hier 'loopt' (langs meubels en een rieten mandje:p) ze alleen maar op antislip sokken, buiten de deur een slofje (laag model, leer) van oxxy aan. Ze loopt nog niet zelfstandig.
    Ik vond deze laarsjes juist een super alternatief om wat op vooruit te hobbelen, een stevige zool kan ze nog niet aan, gezien ze nog niet zelf loopt, maar een slofje, ja zoals nana33 al zei ze gaat op de buitenkant van de slofjes lopen..
    Ik ga volgende week eens kijken voor deze laarsjes, je krijgt ze niet overal.
    Ik zag trouwens op het maattabel Bianca, dat ze gaan tot maat 24! Maar of je ze overal krijgt?
    Je meisje heeft inderdaad al een groot voetje! Of is mijn muis zo klein? Hihi, hoe groot is ze?
    Xxx
     
  12. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Gaat ook hard! Onze dochter begon afgelopen januari in 20 en zit nu net in 25 :$

    Dure hobby kinderschoenen!

    Verder sluit ik me aan bij verhaal van Misa

    Ik heb voor onze dochter in het begin schoentjes gehad van Jochie, vergelijkbaar met de oxxy laarsjes

    Google Afbeeldingen resultaat voor http://www.nelson.nl/schoenen/81/kinderschoenen-online/meisjesschoenen/veterschoenen/317/6816/images/products/800x800/53412/jochie-veterschoenen.jpg
     
  13. lovekees

    lovekees Bekend lid

    8 okt 2010
    814
    0
    16
    NULL
    NULL
    vanaf een jaar had ik van die soepele schoentjes van de prenetal en vanaf ongeveer een week heeft ze laarsjes aan ze loopt nu goed
     
  14. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    Je meisje heeft inderdaad al een groot voetje! Of is mijn muis zo klein? Hihi, hoe groot is ze?
    Xxx[/QUOTE] ze is nu 82,5 cm.
     
  15. Yil

    Yil Bekend lid

    16 mrt 2011
    919
    0
    0
    Ik werk part-time als office manager
    Wij hebben schoenen gekocht toen ze net 1 maandje liep. We wilden buiten met haar lopen en dan zijn schoentjes zonder stoffen zool toch wel prettig! Wij zijn naar een kinderschoenenwinkel geweest en hebben haar daar een paar schoentjes van Shoesme laten aanmeten. Schoentje met een flexzool, die kun je zeg maar dubbelvouwen, zo soepel is die zool. Als ze nog zo klein zijn en net beginnen met lopen, is het belangrijk dat ze hun voetjes goed kunnen afwikkelen. Geen harde zool dus! Anders vallen ze meer dan nodig is en het is gewoon niet goed voor de ontwikkeling van de voet. Als ze al echt goed kunnen lopen (dus niet meer kruipen en vallen tussendoor) kun je gaan kijken naar schoentjes met een wat stuggere zool. Laat wel echt even de voetjes van je kindje opmeten, dan weet je (naast de juiste maat) gelijk of je kindje wellicht een smalle of brede voet heeft en daar kan het merk schoen dan weer op aangepast worden. Veel succes!
     
  16. maantje85

    maantje85 Fanatiek lid

    9 feb 2010
    1.321
    3
    36
    NULL
    NULL
    Mijn zoontje loopt sinds een maandje denk ik, en sinds z'n eerste verjaardag "echt" los. Ik heb een ruime maand geleden schoentjes van shoesme gekocht voor hem.(meer omdat ik alleen stokjes zou koud vond op onze vloer:p) en nu loopt ie daar dus echt goed los op. Wil onder de kerstboom z'n eerste echte loopschoentjes kopen. Ligt er wel een beetje aan hoe hij dan loopt. Als dat nog hetzelfde is als nu wacht ik nog een tijdje... Lijkt me ook zo zwaar voor z'n kleintje, echte schoenen.

    Maar voor nu dus shoesme!
     
  17. angel1990

    angel1990 Niet meer actief

    IK; schoenenverkoopster

    Op blote voeten of sokken lopen is het ALLERBESTE; waarom? Voor de spieren en voor de botten.

    Als ze 3 maanden los lopen mogen ze op schoenen lopen. Belangrijk bij de eerste schoentjes FLEXIBELE zool!! Ik noem een voorbeeld; ELEFANTEN.
    En als je schoentjes heb gekocht nog steeds thuis op sokken of blote voeten laten lopen!

    In de zomer; ook blote voeten of sokken!!

    Als ze koude voeten heeft zou je kunnen kijken naar dikke gebreide sokken met bijv. anti slip eronder. Of pantoffels met FLEXIBELE zool.

    Laatste tip van mij; niet denken ik moet zo goedkoop mogelijk!!! Goede schoenen zijn erg belangrijk omdat de voetbotjes nu eigenlijk nog kraakbeen zijn en dus nog moeten uitharden. Ik koop zelf schoentjes bij van haren omdat ik elefanten erg fijn vind.

    -----------
    Mijn dochtertje is 11,5 maand loopt sinds 3 of 4 weken los. Maar heeft ook sinds toen schoentjes, maar puur voor op de fiets of als we weg gaan. Zodat ze dus geen koude voetjes krijgt. Mijn dochtertje heeft ELEFANTEN schoenen. Ik ben er erg tevreden over.
    ------------
     
  18. Yil

    Yil Bekend lid

    16 mrt 2011
    919
    0
    0
    Ik werk part-time als office manager
    Uiteraard binnen zonder schoenen, maar dat lijkt me logisch toch?
     
  19. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.231
    16.600
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Een kind moet minimaal 6 weken volledig zelfstandig kunnen lopen eer dat je over gaat op schoenen.
    Hier kregen ze pas schoenen toen ze 3 mnd losliepen temeer omdat ze in de winter los gingen lopen en ze nog niet zo nodig buiten los moesten lopen.Hier hadden ze in huis Zootjes aan.Dat zijn van die leren slofjes.Ik zou dus echt niet als je kind nog niet zelfstandig loopt van die laarzen kopen met zo'n rubber zooltje want is niet goed voor de afwikkeling voor de voetjes binnenshuis.
     

Deel Deze Pagina