Hee dames,, Ik zelf heb de ziekte van crohn. Nou gaat het gelukkig bij mij erg goed nu ik mijn medicijnen gewoon blijf nemen. Ik mag hierom alleen geen borstvoeding geven. Maar dit vind ik niet zo erg zolang mijn ziekte maar onder controle blijft. Hebben er meerdere mensen ook deze ziekte en hoe gaan jullie er mee om tijdens je zwangerschap?? Groetjes
@Marcella, Ik heb ook de ziekte van Crohn en ben nu 33+6 weken zwanger. Ook bij gaat het gelukkig heel goed. Ze zeggen ook vaak dat wanneer de Crohn rustig is als je zwanger word de kans groot is dat deze dan ook rustig blijft. Ik mag ook geen borstvoeding geven ivm mijn medicijnen die ik door blijf gebruiken. Later kwam de gynaecoloog daar op terug dat het nu wel schijnt te mogen maar ik vertrouw het niet en hou het dus lekker bij flesvoeding!
Ja, ik heb zoiets niet langer medicijnen gaan geven terwijl het kindje het helemaal niet nodig heeft.. Ik sta gewoon onder controle bij de vk ben wel bij de gyn geweest maar heb een afspraak staan dat ik bij een beetje buikpijn direct door word verwezen..
Ik ben op aanraden van mijn MDL arts wel direct onder controle van de gyn gekomen. Misschien dat dit komt omdat ik vorig jaar september geopereerd ben en ze een stuk vernauwde en ontstoken darm verwijderd hebben? Zij vonden het in ieder geval verstandiger om in het ziekenhuis onder controle te blijven.
Ja dat zou kunnen idd,, het is gelukkig zo stabiel dat ik dat niet hoefde. Hij adviseerde wel om dan bij klein zerige buikpijn direct door te worden verwezen naar de gyn.. Het gaat met het kindje goed zit precies op de middenlijn dus vind het zelf dan ook niet egt nodig om aan de bel te trekken. Zodra ik het niet vertrouw dan bel ikwel enlaatik me zo doorverwijzen.
Ik heb geen crohn maar wel colitus ulcerosa. Ik had al een jaar geen opvlamming gehad maar tijdens de eerste weken van mn zwangerschap kreeg ik helaas toch een ontsteking. Ik slikte al medicijnen en heb er wat bijgekregen. Ik ben onder controle van een vk gebleven en heb wel wat extra groeiecho's gehad. De beeb was elke keer goed gegroeid. Met deze medicijnen mag ik ook borstvoeding geven. Succes met Jullie zwangerschap!
Gaat het nu verder in je zwangerschap goed dan of heb je nog steeds veel last?? Ik heb ook extra echo gehad en bloedtest.
He dames, ik heb ook colitis ulcerosa. Ik neem de hele zwangerschap gewoon mijn medicijnen helaas wel een maand prednison moeten slikken voor een ontsteking....ik moest onder volledige controle van de gyn juist vanwege alle medicatie. Grappig dat t bij iedereen toch anders is. Ik mag ook geen borstvoeding geven, omdat de gevolgen niet bekend zijn voor de kleine, ja dan moet hij straks onder controle van een kinderarts en dus kies ik liever voor flesvoeding! Vind t wel spannend na de bevalling..mijn ziekte is ontstaan/getriggerd door de bevalling....de kleine loopt bij mij 3 weken voor op groei dus alle meicijnen hebben niks geremd in de groei!!
Bij mij is de kleine overigens wel steeds aan de kleine kant, onderste lijn van de curve maar volgens de gyn hoeft dat niets met de crohn of medicijnen te maken te hebben. Heb wel al regelmatig een groeiecho gehad, over 2 weken krijgen we er weer eentje. @maik78 wat balen dat je toch een ontsteking gehad hebt en prednison hebt moeten gebruiken. Volgens mij is het bij cu ook niet zo dat het vaak rustig blijft wanneer het ook rustig is als je zwanger raakt toch?
Balen van die ontsteking joh.. Maar ik zou dan idd ook voor de fles kiezen. Met de fles worden ze ook wel groot!! Ben wel benieuwd hoe het na de bevalling gaat omdat je imuunsysteem dan weer veranderd. Ben door mn mdl-arts wel gewaarschuwd dat zodra ik na de bevalling pijn krijg direct moet bellen omdat je er dan nog optijd bij bent voor eventuele opvlammingen. Hebben jullie ook zulke dingen te horen gekregen?
Geloof wel dat t ook bij cu meestal goed gaat bij zwangerschap als t inderdaad rustig is. Mijn buik gaat onwijs goed! De ontsteking kwam, wel door cu en zwangerschap maar was erithema nodosum, oftewel onderhuidsvetweefsel ontstekingen...hele dikke pijnlijke rode bulten op mijn benen en echt door de cu met zwangeschap.....het uitte zich dus daar ipv darmen... @jelle28 is t de 1e? En hoe groot Zijn jij en je partner? Mijn 1e was al 8 pond, ik en mijn man zijn lang, volgens gyn logisch. Deze wordt op 8,5/9pond geschat..
Bij mij kwam de opvlamming denk ik wel door de zwangerschap. Daarvoor al een jaar geen opvlamming gehad. Ik was aan het begin van de zwangerschap erg misselijk, veel gespuugd en weinig gegeten. Lage weerstand en medcijnen niet goed binnen kunnen houden hebben er denk ik wel toe geleid dat ik weer een opvlamming had. Zowel mn mdlarts als de apotheek zegt dat ik de medcijnen tijdens borstvoeding kan gebruiken. Ik gebruik pentasa en medicijnen in de vorm van een klysma, wat daar in zit weet ik even niet zo goed meer.
Ok ik ken het medicijn niet! Ik gebruik azathioprine ( broertje van prednisolon alleen de bijwerkingen niet)
@maik78 Het is ons eerste kindje! Zelf ben ik vrij klein van stuk, 1,67, mijn vriend is overigens een stuk langer, geloof iets van 1.85 of 1.90 zoiets.... Toch wel opvallend dat dus blijkbaar niet iedereen per se onder gynaecologische controle hoeft. Dacht dat standaard was bij Crohn of CU
Helaas heb ik ook crohn en een stoma. Ben nu bijna 22 weken zwanger en het gaat fantastisch, in jaren niet zo weinig klachten gehad. Heb elke 6 weken infliximab infuus en dit geven ze tot de 32ste week. Met 38 weken gaan ze ons kindje halen met keizersnede omdat ik door de vele fistels niet natuurlijk mag bevallen. Voel mij goed en zwanger zijn met een stoma is ook prima te doen... Heb het meeste moeite met het feit dat ik geen borstvoeding mag even ivm infliximab, vind dit heeeel erg jammer... Ik sta onder behandeling van gynaecoloog.
@jelle 28; ja dacht ook dat iederen onder controle moest van gyn. Ik gebruik ook azathioprine, immuun surpressor, en salofalk granulaat. Beide gaan mee in borstvoeding al je dat zou geven @vogeltje85; misschien omdat klysma is dat t dan alleen door darm opgenomen wordt en verder niet in bloed?!..weet t ook niet hoor...ik heb salofalk klysma's gehad aan t begin toen ik ziek werd... @daphneb; ik hoop dat je je zo goed blijft voelen!! Ik begrijp je moeite helemaal.... Ik had misschien nog wel de meeste moeite met uberhaupt zoveel medicijnen slikken, wat doe je die kleine aan..ja ik weet als je opvlamming krijgt etc,..het is t beste van het slechste......
Ja inderdaad, het blijft gewoon chemische troep die je lichaam ingaat. Was ook best ongerust tot aan mijn 20 weken echo maar zover ze kunnen zien gaat alles perfect en ook de groei tot nu toe. De andere kant geef jij ook al aan het is t beste van het slechtste, je weet het enigzins van te voren als je met Crohn zwanger wil worden. De andere kant zo dankbaar dat ik wel zwanger kan worden door alle ingrepen en dus er niet al teveel bij stil wil staan. Ik let wel super super goed op dat ik heel gezond leef en eet, om toch een beetje te composeren van de medicatie hihi
@daphneb misschien stomme vraag, maar hoe zit t straks met je stoma als je buik steeds dikker wordt? Want baarmoeder zit tussen blaas en darmen.....?? Ik was ook zoooo blij dat ie 20wk echo goed was!! En dan te bedenken dat hij nu zelfs voorloopt op groei (net als zijn broer indertijd, maar was toen dus nog niet ziek) ondanks medicatie!! Fijn weekend verde dames xo
Hey allemaal, ik heb ook colitis ulcerosa. Gelukkig gaat het hier tijdens zwangerschappen altijd heel goed met me. Ik krijg voorlopig enkel om de 8 weken een remicade infuus, ik mag het nu nog 1 keer krijgen, begin januari. Mijn mdl raadt het af tijdens het derde trimester zwangerschap. Ik duim dat mijn lichaam het net zoals met de geboorte van onze dochter blijft trekken. Toen voelde ik me zo goed dat ik zelfs 3 maanden bv heb kunnen geven omdat mijn buik zo rustig was dat ik totaal geen medicatie nodig had