Wij hebben een ontzetten lieve, ontdeugende beagle pup van bijna 6 maanden. Het is een echte beagle met alle streken die daar bij horen We weten dat een pup opgevoed moet worden, en dit niet altijd makkelijk is. Nu zijn er een paar dingen die echt vervelend beginnen te worden. 1: Ze haalt al het eten weg, de kinderen kunnen niet een koekje in de hand krijgen. De hond duwt ze om, springt er bovenop en het koekje is weg ! Zo gaat het met al het eten. Ze springt ook gerust op de salontafel om je glas leeg te drinken ( terwijl er water staat ) en eet dus ook chips of nootjes op deze manier. Kortom, alles wat ze kan pakken.....pakt ze ! 2: Ze plast nog steeds binnen ! kijkt je aan en gaat voor je voeten haar behoefte's doen. 3: Ze sloopt dingen in huis, waardoor ik gewoon niet meer even weg durf te gaan. We hebben geen bench omdat onze dame dit absoluut niet grappig vond, en dan ook heeeeeeel hard ging janken. Hierdoor had ik al heel snel een klacht uit de buurt en zijn dan ook gestopt met de bench training. Nu wil ik ze heel graag, wanneer we even weg moeten in de keuken doen. Ben alleen bang dat ze dan aan keukenkastjes gaat bijten. Ze heeft gelukkig nog niet aan meubels gebeten, maar heb inmiddels al het 3e tapijt onder mijn salontafel....Speelgoed van de kinderen is ook niet veilig. We houden enorm veel van haar, en ik wil ze ook niet kwijt. maar er moet nu wel snel wat gaan veranderen ! Heeft er iemand ervaring met honden gedragstherapeuten ?
Ik begrijp dat jullie druk zijn, maar ik zou toch naar een cursus gaan met haar! Beagles zijn vrolijke eigenwijze honden, maar als je ze niet opvoedt in de basis, worden het echte klierkoppen! Benchtraining doe je zo: iets lekkers leggen in de bench en meteen eruit (dus niet als ze piept), gewoon wennen dus. Ze moet leren dat de bench niet naar is. Zoek er wel een rustig plekje voor en niet middenin de kamer waar de meiden spelen, want zo wordt ze niet rustig, maar jaloers en wil meespelen. Of laat haar er eens in na een wandeling als ze doodop is, deurtje open laten. En zo opbouwen. Ze moet weten dat het haar rustige veilige plek is waar ze heerlijk kan tukken! Plassen in huis bij 6 maanden is FOEI! Oppakken en buiten zetten. Ik neem aan dat ze voldoende uit gaat. Bietsen is naar. Zo snel mogelijk op de plaats aanleren. En anders gewoon op de gang als jullie eten. Slopen heb ik niet zoveel ervaring mee. Toen ik jonge honden had, had ik geen kinderen en was ik de hele dag met ze op pad. Beagles hebben heel veel energie. Slopen kan een stukje verveling zijn. Omdat ze ook bietst kan je een kong kopen en die vullen. En leren dat ze mag knagen aan haar eigen speelgoed, flostouwen enzo. Ik geloof heel erg in belonen van het juiste gedrag. Succes ermee!
Ik zou absoluut een GOEDE (!!!!) gedragstherapeut aanraden. Beagles zijn geen makkelijke honden en echte jachthonden. Met bakken met energie en een onstilbare honger voor eten. Een gedragstherapeut kan met jullie mee kijken en tips geven naar aanleiding van jullie thuis situatie. Maar zoek wel een goede gedragstherapeut...
En dit kost wel tijd en kan nog best lang duren voordat je hondje dit allemaal afgeleerd heeft. Ik heb zelf een moeilijke hond in huis (wel meer dan 1) en voordat ik die had zoals ik hem graag wilde qua gedrag waren we 6 jaar verder en dan stak ik er enorm veel tijd in qua opvoeding en beweging. (en meneer is nu 8)
Dank je wel voor je tips Ja, ze gaat regelmatig aan het riempje mee. We hebben een grote tuin en is dan ook vaak buiten. Als wij eten moest ze dus van ons ook naar buiten, zodat we in ieder geval even rustig kunnen eten. Helaas vind ze het buiten dan dus minder leuk, omdat ze weet dat we aan het eten zijn. Ze gaat dat enorm hard blaffen en janken, en haal ik ze maar weer snel naar binnen omdat ik geen klachten wil. Ze heeft eigenlijk dus ook de hele dag de kans om haar behoefte's buiten te doen. Maar ze vind het veel leuker om het echt voor mijn voeten doen....de boef ! Sávonds is ze echt heel rustig, aanhankelijk en lief ! Maar dan slapen de kinderen. We merken echt dat ze, wanneer de kids druk zijn...zij ook op een negatieve manier aandacht gaat vragen.
De tips die hierboven staan zijn hele goede. Beter zou ik ze niet kunnen geven. Beagles zijn schatten van honden, maar regelrechte donderstralen zodra ze de kans krijgen... Wat ik voor zover zie: -Eten pikken is een no-go. Claim die plaats waar eten staat door er de eerst aankomende tijd rustig en ontspannen bij te blijven staan en haar met een resoluut gebaar 'UH/Nee/terug/weg hier' welk commando je ook het fijnst vind weg te sturen. Hierbij is het erg belangrijk om consequent te zijn, dus weg sturen is weg blijven, al moet je het honderd keer doen en uiteraard mag er onder GEEN beding iets gegeven worden als ze schooit! En geloof me, ze zal zeker proberen hoe ver ze kan gaan. Heeft ze al een plekje waar ze moet blijven, die echt haar plaats is, zeg maar? Dat maakt deze oefening een stuk gemakkelijker. Probeer verder slopen te voorkomen. Zoveel mogelijk spulletjes gewoon wegzetten. Scheelt echt een hele hoop energie, en als je eenmaal zover bent, dat ze voldoende gezag tolereert om weg te gaan als ze weggestuurd wordt, zoals in de situatie wanneer er eten op tafel of in een kinderhandje is, kun je het met spullen uitbreiden. Na verloop van tijd zal ze die ook met rust laten. Plassen in huis is iets moeilijker. Hoe hebben jullie de zindelijkheidstraining van pups af aan aangepakt? Drinkt ze heel veel? Wordt ze vaak uitgelaten? Is de dierenarts al op de hoogte? Soms kan het namelijk iets medisch zijn.
Dit zijn ook hele goede tips. Het moeilijke hieraan is dat wij echt wel consequent proberen te zijn. Maar ze meestal bij de meiden gaat staan en Demi ( 1 jaar ) dan uit angst haar eten laten vallen of weggooid richting de hond. Ze heeft een mand en een grote kussen, alleen ziet ze dit volgens mij nog steeds niet echt als " haar " plekje. Ze is gewoon erg hardleers en lijkt echt lak te hebben aan alles wat we doen en zeggen Dat binnen plassen willen we inderdaad even door de dierenarts laten onderzoeken, want ze plast soms ook gewoon terwijl ze loopt Drinken kreeg ze al wat minder, maar toch blijft ze veel en vaak plassen. Ik probeer mijn dochters echt te leren dat wanneer het hondje slaapt, ze haar ook moeten laten slapen. Heel soms komt het dan toch voor dat Romy een knuffel wil geven, en dan gaat ze grommen naar de kids en soms happen ! Kan dit een teken van agressief gedrag zijn ? Wanneer ze wakker is, is ze eigenlijk super lief voor de kinderen....wel lomp druk, waardoor ze de kleinste wel is iets te hard om duwt.
Erg goed geschreven maar je moet wel in de praktijk weten hoe je dit toe moet passen. (en of het bij je past) Het is namelijk wel een feit dat mensen angstig gedrag aanzien voor dominant gedrag waardoor ze op een bepaalde manier gaan handelen wat de schade aan de hond alleen maar groter maakt. Of denken dat dominant gedrag altijd verkeerd is. Ik heb zelf drie compleet verschillende honden in huis. Een ontzettend zelfverzekerde hond die hondagressief was bij haar vorige eigenaar. Bij ons vertoond ze na een tijd trainen geen enkel hondagressief gedrag meer. Een angstbijter, waarvan veel mensen vroeger zeiden dat hij ontzettend dominant was en hem op die manier benaderden waardoor hij nog angstiger werd en nog meer ging bijten. Hij heeft dan ook al meerdere bijtincidenten op zijn naam staan.Hij heeft nu al 4 jaar geen enkel bijtincident gehad. En een zeer angstig en onderdanige hond. Bij haar gingen mensen juist mee in haar angst waardoor het alleen maar bevestigd werd.Ik kan alleen maar aanraden om een goede gedragstherapeut in huis te halen. Want niet alle technieken zijn even toepasbaar in een huis met meerdere kinderen. En passen ook niet altijd bij een hond. Er zal gezocht moeten worden (kijkend naar jullie situatie) waar er begonnen moet worden en op welke manier.
Nee, maar wel gevaarlijk. Als jij als persoon schrikt, kun je een flinke snauw geven of uit een echte schrikreactie iemand zelfs een stomp verkopen. Een hond kan alleen maar grommen of happen. (Wees trouwens heeeeeeeeel blij dat ze gromt, het klinkt niet leuk, maar ze geeft wel een waarschuwing. er zijn heel veel hondjes die meteen, zonder te grommen gaan happen, en dan ben je echt verder van huis.) Het is echt heel erg belangrijk dat Romy je hondje lekker met rust laat, in ieder geval niet laat schrikken door een goedbedoelde knuffel te geven. Die spaart ze maar op voor als het hondje wakker is. Succes, je hondje gaat nog heeeeeeeeel wat uurtjes training krijgen. En dan komt de puberteit er nog aan. Maar geloof me, van alles wat je er nu aan consequentie en aandacht en striktheid instopt, haal je er later dubbel en dwars weer eruit.
Ik zal je even voor het blok zetten en dat is niet om je aan te vallen, maar om je mss de juiste keuze te laten maken: - waarom hebben jullie voor een Beagle gekozen? Waren de karaktereigenschappen bekend? - waarom een pup als je kinderen nog zo klein zijn? Hebben jullie eerder een pup opgevoed? - kunnen jullie er afdoende tijd in steken om haar te heropvoeden? Dan heb ik het echt over meerdere uren per dag. - kun je ongeveer 30 minuten tot een uur per dag steken in het geestelijk moe maken van je hond, bv zoekspelletjes, speuren, jachttraining etc? - willen/kunnen jullie geld vrijmaken voor goede begeleiding d.w.z. door een gecertificeerde gedragstherapeut? Realistisch gezien denk ik dat jullie een moeilijke beslissing voor de boeg hebben als je op de laatste drie punten geen volmondig ja kunt zeggen. Dan kunnen jullie beter een ander thuis voor haar zoeken. Anders zal het van kwaad tot erger gaan. Bepaalde zaken die je omschrijft doen mijn de haren al omhoog staan, dus situaties die zich al voordoen. Jullie hondje heeft zich het huis toegeëigend met alle narigheid die daaruit voortvloeit. Gezien het feit dat ze al gromt naar de kids zorgen dat de kids absoluut niet bij haar in de buurt kunnen komen wanneer ze slaapt. En als jullie ervoor willen gaan, dan gelijk vandaag hulp inroepen, want hier is meer aan de hand dan een lomp pupje. Succes!
Eens! En ook niet om je aan te vallen hoor, maar misschien dat jullie vanwege Romy's ziekte iets te impulsief een pupje hebben aangeschaft. Kan ik mij wel iets bij voorstellen hoor gezien de omstandigheden, maar ik ben bang dat jullie het wat onderschat hebben. Dus voel je niet te schuldig, maar wees wel eerlijk naar julliezelf en de pup toe....je wilt natuurlijk ook niet dat de pup straks echt gevaarlijk wordt voor jullie meisjes! Succes meis.
Ook ik sluit me bij de vragen van Mykelti aan. Wisten jullie van te voren wat een beagle en een pup inhield? Met een half jaar begint de pubertijd pas, mijn pup is nu 18 maanden en af en toe nog een drama . (4e pup van hetzelfde ras, dus wist enigszins waar ik aan begon). Of juist weer een drama. Over het zindelijk worden. Laat je pup iedere keer na het slapen, na het spelen en na het eten naar buiten. Waarschijnlijk doe je dit al? Je geeft aan dat je pup nog niet zindelijk is, dus dit is niet voldoende. Wat je dan kunt doen is je pup ieder half uur even buiten zetten. Doet je pup buiten iets, dan belonen! En hoe bedoel je, drinken krijgt ze wat minder? Dag en nacht hoort er vers drinkwater voor een hond beschikbaar te zijn. Een eigen plek: het is heel belangrijk dat je pup een eigen plek heeft. Ik zou toch proberen de bench aan te gaan leren, maar echt stapje voor stapje! Net zoals je bij een jong pupje zou doen. De bench nooit als straf gebruiken! Commando 'Nee'; weet je hondje wat nee betekent? Dit kun je leren. Bijv. een brokje in je hand en je hand dicht. Je geeft aan 'Nee', wanneer je pup op een gegeven moment stopt met snuffelen, geef je hem een brokje uit de andere hand en beloon je. Op die manier kan hij leren wat 'Nee' betekent. Over het eten: zorg dat je pup er niet bij kan. Eten de kinderen iets? De kinderen hoger dan de pup, dus dat deze het niet af kan pakken. Rondlopende kinderen met een koekje kan dus niet. slopen in huis wat sloopt ze, en wanneer en waarom sloopt ze? Dit is erg onduidelijk. Hondengedragstherapeuten en hondenscholen, als je op zoek naar eentje gaat is het belangrijk om naar een goede te gaan. De meeste vind ik persoonlijk niet goed. Te hard, te onduidelijk, te veel straffend, te veel algemeen kijken en niet naar de individuele hond, etc. Over het algemeen heb je wel de meeste kans op een goede gedragstherapeut als je dit via alpha gedragstherapeuten doet. In het noorden van het land weet ik een goede gedragstherapeut en evt. ook een goede hondenschool. Brommen naar de kids De kinderen moeten echt niet naar een slapende hond gaan! Toch weer een reden, probeer de bench aan te leren. En je kinderen echt duidelijk te maken, slaapt de hond, laat deze dan met rust.
Leuk hè, een beagle wij hebben er ook eentje en ik kan geen lievere hond voorstellen voor de kinderen. Ik wil je uitnodigen om je aan te melden op het allerleukste beagle-forum van Nederland beagleboard.nl en daar je problemen nog een keer voor te leggen aan andere beagle-eigenaren. Ik weet zeker dat je daar (beagle)gepast advies zult krijgen. Hoop je snel te zien daar...
Ben zelf gedragstherapeut voor honden en raad je er toch wel één aan in jullie geval. Dit klinkt niet als gewone puppy ondeugden, maar heeft gewoon lak aan jullie. Dus als het niet goed aangepakt wordt, verzint je hond wel weer andere dingen.
Dames, ik kan jullie eerlijke advies juist enorm waarderen. Daarom plaats ik mijn vraag ook hier op het forum. Ja, wij wisten vooraf dat een beagle ontzettend eigenwijs kan zijn. Mijn ouders hebben een beagle, en dat is een schat van een hond ! We wisten ook dat het echte dieven kunnen zijn wanneer er eten in de buurt is.....Maar dat het zo erg kon zijn, nee dat hebben we onderschat. Laat ik in ieder geval zeggen dat we ontzettend veel van haar houden. Het zal heel makkelijk zijn om te zeggen, nee dit is te moeilijk ze gaat weg. Dat vind ik de weg van de minste weerstand, dus willen we alles in het werk zetten om haar een warm nestje te geven tot aan haar laatste dag ! Makkelijk zal het niet worden, maar we gaan ervoor. We zijn nu hard opzoek naar een gedragstherapeut. Als wij met Romy naar nijmegen gaan, gaat ze altijd logeren bij de beagle kennel. Dit vind ze ook heel leuk ! Volgende week zal ik ook aan de eigenaar even vragen of hij een goede hondenschool weet die de klappen van de zweep kennen. Het grommen mag natuurlijk geen bijten worden, want hoeveel we ook van de hond houden....de kinderen zijn het belangrijkste !
Heb je de hond al laten helpen? Het klinkt vooral als dominant gedrag en hij is nu +6 maanden en zit nu dus in de pubertijd. Wij hebben een teckel. Ook erg dominante/eigenwijze honden. Hij plaste in huis en ja hij was toen al zindelijk. De reden dat hij in huis plaste kwam door zijn dominante gedrag. Was hij kwaad dan kwam er even een straaltje. We kregen het advies om hem weg te doen. Ik heb af en toe staan janken om zijn gedrag. Nu ben ik onwijs blij dat ik hem niet weg gedaan heb. Het is echt een superhond nu. -Ik ben met hem op cursus geweest, Gehoorzaamheid waar ook leuke dingen bij gedaan werden zoals piano spelen. (Vraag om een kleine groep voor de extra aandacht) -hij is aan zijn mannelijkheid geholpen. Wel belangrijk dat je dan erg duidelijk en streng bent voor de hond. Anders kan het namelijk erger worden. -en we hebben een Joep sleutelbos omdat hij niet naar nee luisterd. We hoeven alleen maar te rinkelen met de sleutelbos en hij weet dat hij iets niet mag. Ik wil wel even zeggen dat ik NIET sla met de sleutelbos. Sommigen mensen denken dit namelijk.
Dit idee heb ik ook, bij alles wat ze ook doet kijkt ze me aan alsof ze zeggen wil....actie vraagt om een reactie....
Hij is een teef Manieren hoe te straffen kan je beter aan de gedragstherapeut overlaten die TS gaat inschakelen, de reden van t gedrag is hier niet bekend en door er nu verkeerd mee om te gaan kan je t flink verknallen. Want dominantie wegens testoteron is hier dus al niet aan de orde, dus niet te snel.je conclusies trekken
Allereerst heel fijn om te lezen dat jullie alles op alles willen zetten om jullie hondje te willen helpen! Als eerste zou ik toch proberen om de benchtraining weer op te pakken. Zet de bench in de woonkamer met de deur (in eerste instantie) open. Zet haar mand of kussen erin. (las dat jullie een mand en een kussen hebben, kies voor één van de 2 om verwarring te voorkomen.) Dit wordt haar plekje. Zorg ervoor dat het leuk wordt in de bench, dus geef eten in de bench, verstop snoepjes onder het kussen, leg er speeltjes neer etc. Wanneer ze uit zichzelf naar de bench loopt ga dan helemaal uit je dak en beloon haar natuurlijk! (weet niet of je het principe van de clicker kent? Heel handig hulpmiddel!) Soms wil het ook nog wel eens helpen om de bench (voor een deel) te bedekken met een laken om prikkels te verminderen zodat ze wat rustiger blijft. Wat betreft de kinderen: Zoals eerder gezegd het is echt belangrijk dat ze de hond met rust laten als ze ligt te slapen! Ook de kinderen een koekje oid laten eten zodat de hond er niet bij kan dus idd op de bank of aan de eettafel. Zodra ze komt "schooien" meteen oppakken, evt. met commando Nee en op haar eigen plaats (in de bench dus...) zetten. Verder geen aandacht geven. Doordat je dochter nu het eten (uit angst) op de grond gooit doet ze natuurlijk succeservaringen op en zal dus dit gedrag blijven herhalen. Het slopen kan er nu misschien ook mee te maken hebben dat ze moet wisselen met de tanden??? De sleutel in het veranderen van het gedrag van jullie hondje zit hem denk ik echt in consequent zijn en blijven! Heel veel succes!