is flesvoeding makkelijker?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door SportySteenbok, 30 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113
    En mbt de spenen/flessen/vacuüm zuigen etc is het ook erg afhankelijk van je kindje.. Hier nooit een probleem gehad met speen of fles. Heb maar 1 merk dat ik gebruik, en naast een lekkende fles nooit problemen gehad. Dus ook hier kun je 'pech of geluk' mee hebben..
     
  2. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Beide gedaan (bv maar heel kort) en vind fv zoveel makkelijker en prettiger... herken mij niet in de eerder genoemde nadelen maar goed.. Heb 1 fles gekocht (dr. Browns) geen krampen oid. Drinkt zijn flessen goed leeg vanaf dag 3 en de melk is zo klaar met 2 minuutjes.

    Maar die regeldagen heb je ook bij fv. Bijvoorbeeld dat ze ineens sneller komen en wat klageriger zijn. Ik geef soms 30cc extra als hij ontevreden blijft. Dit mag ook gewoon, heb dit zelfs als advies gekregen. Je kan je kindje niet te lang laten huilen want dan is 'ie te moe om te drinken als de voeding komt na hele lange tijd...
     
  3. monica73

    monica73 Bekend lid

    14 mei 2011
    580
    16
    18
    Ik sluit me aan bij de rest, het zijn, denk ik, regeldagen. Momenteel combineer ik bv en kunstvoeding. Nou...borstvoeding is veel gemakkelijker!! Dat gedoe met die flesjes, spenen, aantal schepjes etc...het is dat mijn zoontje s' nachts en 's morgens nog bv krijgt, anders was hij dik over het maximum aan flesvoeding heengegaan. Ze kunnen nooit te veel bv krijgen, je hebt het altijd ' bij de hand', snachts niet het bed uit om een flesje klaar te maken etc.
    Bij een eventuele volgende ga ik langer door met volledige borstvoeding, juist vanwege het gemak.

    Borstvoeding is de eerste drie maanden bikkelen, maar daarna wordt het zo gemakkelijk!
     
  4. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Ik sluit me aan bij Mamapeetje. Ik heb ook maar kort BV gegeven, maar ik vond FV ook veel makkelijker. Dit kwam wel omdat DL niet echt goed uit de borst dronk en het daarom veel gedoe was. Uit de fles dronk DL vrijwel altijd goed, had een lekker vol buikje, geen krampjes en was vrolijk en voldaan. Daarnaast hoefde ze al vrij snel geen nachtvoedingen meer (9 weken geloof ik). Flesje schoonmaken is natuurlijk wel irritant, maar goed dat heb je binnen een minuutje gedaan. Verder kost het flesje één keer per dag koken nog het meeste tijd, maar daar heb je van die flessenkokers voor.
    Als ik het geluk heb ooit nog een kindje te krijgen ga ik wel weer BV proberen, omdat dat toch het gezondste is. Maar mocht dat niet goed lukken dan zou ik het heel stiekem niet zo ramp meer vinden.
     
  5. Aeve

    Aeve Actief lid

    30 okt 2012
    305
    0
    0
    U.S.A.
    Makkelijker of niet, gaat het niet om wat het beste voor je kind is?

    Ik vind dat als je BV kunt geven, dat je dat gewoon voor je kind dient te doen.
     
  6. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113

    De moeder moet het ook willen en er voor open staan hoor! Een moeder die er niet achter staat zal nooit volwaardig bv kunnen geven.

    En als je niet voldoende melk aanmaakt oid is dat dus NIET de beste optie voor je kindje. Jou reactie is erg zwart/wit.
    Maar ieder zijn mening..
     
  7. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik denk dat je ook pas kan 'vergelijken' als je voor een langere periode bv hebt gegeven. De eerste weken met een baby'tje zijn altijd zwaar, en als je bv geeft helemaal, omdat er heel veel op je lichaam aankomt. Tel daar de hormonen bij op, de woelige nachten, krampjes... logisch dat je snel vermoeid raakt. Het beste is dan echt goed voor jezelf te zorgen, genoeg rust te nemen en minder belangrijke dingen (huishouden, sociale contacten) even op de lange baan te schuiven. Sluit jezelf desnoods een paar dagen op met je baby, des te sneller zijn de regeldagen voorbij.

    Met 3 a 4 maanden wordt het veel makkelijker heb ik ervaren, dan komt er een soort ritme in en mijn dochter sliep overigens met 3,5 maand ook al door. Dus dat met fv baby's sneller zouden doorslapen, is niet waar. Het hangt heel erg van je kindje af. Intussen wordt mijn dochter weer elke nacht minstens 1 keer wakker, maar dat is ook een fase. Er komt een tijd dat ze wel de nacht weer gaat doorslapen.
     
  8. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Mee eens, maar ik denk dat als elke moeder vooraf goede en betrouwbare informatie krijgt over bv, zij er sowieso voor open zal staan.

    Niet genoeg melk aanmaken is iets wat weinig voorkomt, bijna alle moeders hebben genoeg melk. Het komt aan op een goede start: als de start is mislukt, is de melkproductie vaak niet voldoende. Dus een goede begeleiding is essentieel.
     
  9. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Klopt, dat was bij mij dus. Ik moest en de borst en aanvullend de fles geven. Zoontje heeft ook de eerste paar dagen in het zks. gelegen en daar flesjes gekregen en werd een luie drinker zoals de KV dat noemde... Toegegeven, ik had er zelf ook snel genoeg van om 2 borsten aan te bieden en dan nog een fles erachteraan en dan nog een zooitje buikpijn omdat een combinatie van 2 soorten melk dus extra kramp veroorzaakt. Dus al heel snel van 50/50 borst/kv overgegaan naar 100% kv. Je wil echt niet 7 uren per dag bezig zijn met voedingen...

    Maar 1 ieder moet gewoon doen waar je je het beste bij voelt..:)
     
  10. Rozeroos

    Rozeroos Niet meer actief

    Borstvoeding vind ik veel prettiger en ook heerlijk om samen een band op te bouwen. Ook is het makkelijker.

    Toch ben ikzelf na 1 maand overgestapt op flesvoeding. Mijn lichaam was doodmoe en Fay bleef onrustig. Mijn voeding was voldoende en Fay kon ook prima drinken. Het voordeel van flesvoeding is dat je de zorg kan delen. Mijn partner doet nu regelmatig de nachtvoedingen en zo kan ik een beetje bijkomen. Ook heb ik zo dus meer tijd voor mezelf en voor de andere kids.

    Wat ik nu wel mis is het intieme van het voeden. Helaas is dat veel te snel voorbij gegaan.
     
  11. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113

    Die heb ik ook gehad en toch sta ik er niet voor open. Ik heb me uitgebreid laten informeren en heb alle info goed gelezen. En toch is mijn keus niet op bv gevallen. Ik snap heus wel dat ik in een luxe positie verkeer dat ik de keus kan maken, woon je in Afrika of was je 100 jaar geleden mama dan moest je wel. Maar ik leef nu en kan deze keus wel maken. Ik was echt dood ongelukkig geweest als ik bv had MOETEN geven, ook als ik 100 jaar geleden mama was geworden. Bij mij stond voorop dat zowel mijn kind als ik lekker in ons vel zitten. Dat gene dat ik uitstraal als mama voelt mijn baby ook. Ik heb nu met veel liefde en aandacht de fles gegeven, waren echt onze momentjes. Dat voelt een kind ook, had ik bv gegeven met de tranen in m'n ogen en stress gevoel was mijn kleine ook onrustig geweest en had niet goed gedronken. Dit was ook wat de vk en kraam mij vertelde en deze zijn toch echt pro bv!

    Het blijft een persoonlijke keus, maar het is een KEUS en geen goed/fout gebeuren wat er nu vaak van gemaakt wordt.
    Geef je bv prima dat is de natuur, heerlijk dat mama's dat kunnen en willen. Ik ben evengoed mama maar heb een andere overweging gemaakt. En ben er niet minder om als andere mama's wel of geen bv..
     
  12. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Heb je bv proberen te geven? Zo ja, heb je het gevoel gehad en dan kan ik me voorstellen dat met fv een blije en gelukkige moeder zijn inderdaad veel beter is, zowel voor moeder als kind.
    Zo nee, kan ik me eigenlijk niet voorstellen waarom je dacht met stress en tranen je kindje te moeten voeden? Gebaseerd op een gevoel, een aanname?

    En niemand zegt dat je dan een mindere moeder bent. Dat zou pas erg zijn! Maar het is jammer dat er zo weinig bekend lijkt over de voordelen van bv en over het verloop (regeldagen, hoe vaak aanleggen, de gezondheidsvoordelen op lange termijn etc.)

    Het blijft een keus, jazeker, maar bv, mits mogelijk natuurlijk, is nog altijd het beste en fv is een goed alternatief. Niets meer en niets minder.
     
  13. Rozeroos

    Rozeroos Niet meer actief

    Neem aan dat iedereen hier het beste voor heeft met haar kindje en soms is dat borstvoeding en soms is dat flesvoeding.
    Ieder heeft hiervoor zijn eigen reden en maakt hierin een keus.

    Ik vind dat die keus gerespecteerd moet worden, ipv veroordeeld!!!!!!

    De vraag hier was wat makkelijker was fv of bv. Niet wat beter word gevonden!
     
  14. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Voor zover ik weet wordt hier ook niet veroordeeld maar geven moeders hier hun eerlijke mening. Geen reden om je aangevallen te voelen.
     
  15. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113
    Hier sluit ik me bij aan!
     
  16. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Denk dat je voor bv gewoon 100% 'dedicated' moet zijn. Zoals velen had ik zelf ook zoiets van 'ik kijk wel hoe het loopt'.... En als je met zo'n insteek eraan begint dan zal het eerder mislukken is mijn mening. Ga je er goed voorbereid in en heb je je goed ingelezen dan zal je het beter vol kunnen houden omdat je dan weet dat bepaalde dingen erbij horen.
     
  17. Justy

    Justy Fanatiek lid

    12 jul 2011
    3.548
    0
    0
    Ik heb niet reacties gelezen hoor maar wil toch even mijn visie geven:

    Ik heb bv willen geven maar dit lukte niet. Geef dus fv en dit gaat heel goed. Uiteraar wel eens geklooi met de fles te snel of te langzaam leeg drinken maar verder gaat het erg goed. Bv is geweldig als het goed lukt maar ik ken ook verhalen uit mn omgeving waarbij het dus niet zo makkelik s en dan zeg ik: fles is makkelijker.

    Ook een baby van een vriendin van mij heeft weken lang met een huilend kind gezeten. Alles geprobeerd en niks hielp. Ze ging van borst over naar fles en het is een ander kind. Hiermee zeg ik niet dat het altijd zo is maar wat ik om me heen toevallig mee maak.

    Ik denk dat het het belangrijkste is dat jij doet waar jij je goed bij voelt. Als je t niet ziet zitten meer met de bv dat heeft een baby meer aan een moeder die gelukkig is en fv geeft dan bv maar als je t wel nog wil proberen en er met de tips hier van het forum en de lactatie deskundige uit komt en jij bent daar gelukig mee en je kindje ook is dat het beste natuurlijk....

    Dus eigenlijk dnek ik dat je het beste je gevoel kan volgen.

    Oh ja: bv moeder zeggen altijd dat de borst zo makkelijk is omdat je die altijd bij je hebt. Klopt.... Alleen ik zou in het openbaar toch wat moeite mee hebben en daardoor wat meer aan huis gebonden (maar dat is persoonlijk) ook hoor je dan dat een flesje maken zo een gedoe is. Vind ik niet. Ik neem water mee en meng het op de juiste temp. Poeder (in zo een container) erbij, roeren en klaar. Vervolgens kan je de fles gewoon midden in t restaurant geven...
     
  18. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113
    Ik heb mijn mening mbt wat ik makkelijk vond gegeven en daarmee geantwoord op ts haar vraag. Ik voel mij nu verder dan ook niet verplicht om expliciet mijn keus voor fv toe te lichten. Dat heb ik al gedaan voor zover er ik er hier wat over kwijt wil.

    En Nescio ik voel me ook zeker geen mindere mama door jou schrijven hier hoor, het is de dame die zo zwart/wit reageerde waar ik op doelde..
     
  19. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.737
    7.507
    113
    Vrouw
    Mee eens. Heb me ook goed laten informeren maar ook ik stond er niet echt voor open. Kreeg echt de bibbers van het idee BV. Toch op het allerlaatste moment me om laten praten. Want, "het is het beste" en je bentgeen goede moeder als je geen bv geeft. Althans, dat gevoel geeft iedereen je. De vlos zei me toen al dat ik er echt 100% achter moet staan omdat het anders bijna zeker weten mislukt.
    Toch bv gaan geven. En echt, ik vondt er NIETS aan. Had er totaal geen gevoel bij. Ja, stress. Lag gewoon te wachten tot ze zou komen want dan "moest ik weer". Stress van"als er maar niemand binnenkomt", krijgt ze genoeg binnen enz.
    Ik zou echt nooit in het openbaar gaan voeden dus toen nog eens stress dat ik alleen maar binnen zou zitten. Kind gevoed omdat het "moest".
    Na nacht alleen maar een huilende baby zat ik e half doorheen. Toen kreeg kleine een suikerdip. Meteen flesvoeding gekregen en ze was een totaal ander kind. Kraam wilde dat ik ging kolven en daarnaast kv erbij zou geven. Heb ik bij mn zusje gezien,die was alleen maar bezig met voeden. Ik ben ook nog eens alleen dus geen optie. Ik gaf haar de fles en er ging meteen een rust door me heen. Dit voelde goed. Kind was meteen een totaal ander kind. Volgens de vlos die pro bv is was dit voor mij echt de beste keuze. Voor mij geld dus ook, beter een ongestreste flessenmama en baby dan en gestrestte borstvoedingsmama en baby. Volgende gaat meteen demfles krijgen. pieker er niet over om bv te gaan geven. Of het moet echt noodzakelijk zijn omda het een prematuurtje zou zijn of zo.
     
  20. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Hier ben ik het helemaal mee eens!
     

Deel Deze Pagina