Cyclus tellen na stoppen met de pil?

Discussie in 'Anticonceptie' gestart door minimee, 6 dec 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. minimee

    minimee Bekend lid

    3 dec 2011
    852
    79
    28
    Hoi dames!

    Na lang wachten is het zoverrr...weer een stapje dichterbij het (hopelijk) zwanger worden; ik begin morgen aan mn laatste pilstrip en daarna stoppen we met de pil. Niet om meteen zwanger proberen te raken, maar om alvast te ontpillen voor een half jaartje en te kijken hoe mn cyclus zichzelf ontwikkeld.
    Alleen ff een vraagje; morgen, dus vrijdag 7-12 slik ik mn eerste pil van mn laatste strip. De laatste pil slik ik dan dus op donderdag 27-12. Normaliter wordt ik dan op de dinsdag erna ongesteld, dus dat zou dan 1-1-13 zijn (leuk :p). Normaal gezien begin ik dan vrijdag weer met slikken, maar in dit geval dan dus niet.
    Voor het beginnen te tellen van mijn cyclus, moet ik dan gaan tellen vanaf de eerste dag van mijn laatste menstruatie (dus op 1-1-2013) en dan rekenen tot de eerste dag van mijn volgende natuurlijke menstruatie? Of is dat niet 'eerlijk' omdat de eerste dag van mn laatste menstruatie in dit geval nog 'kunstmatig' is..?

    Thanks alvast!
     
  2. Toto

    Toto Fanatiek lid

    21 mrt 2008
    2.061
    9
    38
    Je telt gewoon vanaf de eerste dag dat je bloedverlies hebt. In jouw geval dus waarschijnlijk 1-1-2013.

    Succes!
     
  3. Koali

    Koali Fanatiek lid

    1 okt 2012
    1.845
    0
    36
    NULL
    NULL
    Inderdaad. En dan is het afwachten hoe lang je cyclus is. Ik heb altijd het gemiddelde van 28 dagen aangehouden, maar mijn cyclus duurt tot nu toe iets langer. Dus dat is weer even afwachten. Succes! :)
     
  4. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.556
    529
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Officieel is het natuurlijk wel kunstmatig, maar je begint wel op de eerste dag te tellen, dus in jouw geval vermoedelijk op 1-1-13. En je telt dan door tot aan je volgende menstruatie, dan begin je weer bij dag 1 te tellen.
    Niet raar opkijken wanneer het in eerste instantie wat schommelt hoor. Ik had bij de eerste cycli van 27-31 dagen, vierde ronde zwanger en bij de tweede cycli van 26-32 geloof ik, wederom vierde ronde raak. Maar dit wordt ook nog gezien als "normale cyclus duur hoor.
     
  5. Karah

    Karah Lid

    29 nov 2012
    17
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh, hier heb ik meteen van geleerd, bedankt! :) Ik had deze vraag namelijk elders ook al gesteld, maar nu heb ik hier ook antwoord gevonden.

    Spannend trouwens, Minimee, ik zit een beetje in dezelfde situatie als jij!! Ik wens je veel succes met ontpillen :) Ik hoop dat het allemaal soepel zal verlopen voor je.
     
  6. minimee

    minimee Bekend lid

    3 dec 2011
    852
    79
    28
    Ohh leuk Karah :D!! Vertel?? Jij gaat ook stoppen met de pil en even over op condooms? Wanneer willen jullie er voor 't echie' voor gaan zegmaar? hihi! Ben benieuwd! Altijd leuk om te lezen dat mensen een beetje in dezelfde situatie zitten :) Wij hebben nu besloten er toch iets eerder voor te gaan, simpelweg omdat ik gewoon ECHT geen geduld meer heb om het nog langer uit te stellen en het sowieso nog wel even kan duren voordat ik hopelijk zwanger raak.. dus in april stoppen we ook met de condooms ;)..
     
  7. Lies1988

    Lies1988 Fanatiek lid

    18 dec 2012
    2.332
    116
    63
    Vrouw
    Werken als verpleegkundige en moederen;)
    Omgeving Utrecht
    Ook ik zit in een soort gelijke situatie:) 23 december heb ik mijn laatste pil geslikt en tot 1 maart zullen we condooms gebruiken. Vooral omdat mijn vriend dan nog iets langer aan het idee kan wennen, maar ook om mijn lichaam wat tijd te geven weer een normale cyclus te krijgen. Ik kan haast niet wachten:D;)
     
  8. Koali

    Koali Fanatiek lid

    1 okt 2012
    1.845
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hier ook dezelfde situatie. Het is zo dat als het komt, dan is het goed. We gaan er alleen nog niet volledig voor. Dit willen we vanaf de zomer doen. Ik vind het zelf wel een prettig idee dat ik dan al 'ontpilt' ben en weet dat mijn lichaam gewoon zijn werk nog kan doen.

    Wel spannend voor jullie :) het daadwerkelijke stoppen met de pil. Ik voelde de eerste maand echt van alles in mijn lichaam. Menstruatie bleef in eerste instantie uit en begon toen al te twijfelen of ik niet zwanger was, hihi. Hopelijk gaat het bij jullie allemaal zoals het hoort . Succes!
     
  9. minimee

    minimee Bekend lid

    3 dec 2011
    852
    79
    28
    Gaaf!! Lotgenoten :D! Ik ben benieuwd hoe t jullie gaat vergaan dames..mijn laatste pil heb ik gisteren geslikt! Vond het wel even een gek idee..dat ik als het goed is de komende 2 jaar ofz geen pil meer slik haha! Heb er best lang naartoe geleefd om alleen al te stoppen met de pil, dus dat voelt al bijna als een hele mijlpaal ;) nu maar tellen tellen tellen :p Hou me op de hoogte over jullie situatie, vind ik wel leuk!!
     
  10. Klachtje

    Klachtje Actief lid

    30 aug 2012
    120
    0
    0
    NULL
    NULL
    8 of 9 december was mijn laatste pil... Eindelijk besloten dat ook wij voor onze eerste zullen gaan... Gebruiken verder niks meer, maar het liefst willen we rond maart serieus bezig gaan.. Maar als het gebeurt dan gebeurt het... Spannend allemaal!! Allemaal succes met klussen!!


    liefsss
     
  11. marher

    marher Lid

    12 nov 2012
    32
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook 8 december mn laatste pil geslikt.. Sta behoorlijk op mn kop van het ontpillen! Ben benieuwd hoelang het duurt voordat mijn lijf zn ritme weer gevonden heeft.. Leuk dat ik hier nu berichten lees van meiden die rond dezelfde tijd gestopt zijn met de pil!
     
  12. Lies1988

    Lies1988 Fanatiek lid

    18 dec 2012
    2.332
    116
    63
    Vrouw
    Werken als verpleegkundige en moederen;)
    Omgeving Utrecht
    Leuk, allemaal lotgenoten:D Ben wel benieuwd welke pil jullie allemaal hebben geslikt? Ik heb zelf vanaf mijn dertiende de Diane (later de 'nepvariant') geslikt met soms tussendoor een andere pil. Steeds weer terug gegaan op de Diane vanwege acne. Hopelijk krijg ik hier nu niet veel last van.
    Las op dit forum een beetje horrorverhalen over het ontpillen:(
     
  13. Klachtje

    Klachtje Actief lid

    30 aug 2012
    120
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ben begonnen met marvelon toen ik 12 jaar was, geslikt tot me 20e.. Toen overgestapt op de mirena ( vorig jaar dec laten verwijderen ) toen overgegaan op Diane, ( heel veel bijwerkingen ) gestopt geslikt gestopt geslikt ''klungelen dus'' en vanaf sept/okt weer marvelon geslikt tot 8 9 dec... Toen ik een tussen pauze heb genomen omdat ik me lichaam weer wilde laten bijkomen van de Diane, is bij de eerste keer stoppen me menstruatie gelijk op gang gekomen. De 2e keer stoppen heb ik 2 maand niks geslikt ook geen menstruatie, in overleg met huisarts wel gewoon begonnen met Marvelon en daar pas 16 dec een ontrekkingsbloeding van gekregen.. Dus in 4/5 maand tijd alleen een opgewekte bloeding.. (ook de enige bloeding in 4/5maand tijd) Benieuwd wanneer me eerste ongi zich zal melden... Hoop dat het voorspoedig zal verlopen. Overigens hoop ik dat ook voor jullie dames!! Kunnen we straks met zen allen in het zelfde toppic kletsen!! :D
     
  14. marher

    marher Lid

    12 nov 2012
    32
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik slikte vanaf mn 15e al microgenon 30, later wel de nepvariant.. Heb sinds het stoppen met de pil wel regelmatig hoofdpijn, pijn in mn onderbuik (pijn is overigens een groot woord maar het juiste woord kan ik zo snel niet vinden), stemmingswisselingen en HELE gevoelige tepels (zelfs omdraaien in bed word ik wakker van). Ben benieuwd wanneer ik mijn 1e "natuurlijke" bloeding krijg
     
  15. marher

    marher Lid

    12 nov 2012
    32
    0
    0
    NULL
    NULL
    Maar: ik heb wel veel meer zin in seks ;)
     
  16. Tralalala

    Tralalala Fanatiek lid

    29 dec 2012
    1.968
    1
    36
    Zuiden van NL
    Hoi allemaal!
    Ik zit ook in hetzelfde 'schuitje'!

    Ongeveer 1,5 maand geleden met de pil gestopt, gewoon omdat m'n strip op was, en ik elke keer vergat nieuwe te halen, haha. En daarna vond ik het eigenlijk wel heel prettig zonder pil. Wel nog veilig gevreeen daarna elke keer :) Heb van m'n 14e tot nu (ben 27) microgynon geslikt.

    Gisteravond besloten dat veilige maar te laten vallen. Maar we gaan er nog niet écht voor, nog niet echt op de klok vrijen enzo. Pas komende zomer willen we er echt voor gaan en dus ook met een doel vrijen zeg maar ;)

    Succes allemaal!
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.556
    529
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Hihi, toen wij in 2008 voor onze eerste "gingen", zouden we eerst ook oefenen met condooms..... het pakje ligt nog altijd ongeopend in mn nachtkastje
     
  18. Koali

    Koali Fanatiek lid

    1 okt 2012
    1.845
    0
    36
    NULL
    NULL

    Die gevoelige tepels zijn heel herkenbaar. Dat had ik ook de eerste 1,5 maand. Dat is nu gelukkig wel weggetrokken en weer normaal geworden. :)
     
  19. Tralalala

    Tralalala Fanatiek lid

    29 dec 2012
    1.968
    1
    36
    Zuiden van NL
    Ik had dat ook, maar had het nooit geassocieerd met het stoppen met de pil. Fijn dat ik nu weet waar het (waarschijnlijk) vandaan kwam!
     
  20. Leetje25

    Leetje25 Actief lid

    30 dec 2012
    232
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi allemaal! Ik heb eind november mijn laatste pil geslikt, daarna ongesteld geworden. Nu vorige week weer ongesteld geworden, dus ik heb nu een cyclus gehad van 22 dagen. Ben heel benieuwd. Ik vond het ook zo spannend dat ik gestopt ben met de pil, haha. Je kan het verder aan niemand kwijt behalve hier he (en bij mn vriend natuurlijk) dus ik heb me ook net ingeschreven hier:) Spannend allemaal!!
     

Deel Deze Pagina