Ik vroeg me af of er hier meer zijn je borstvoeding en flesvoeding combineren. Ik ben hier namelijk mee begonnen en vroeg me af hoe jullie et doen en wat jullie schema is , en hoe oud jullie kindje is enz.. J. Is 1 maand en probeer nu een goed ritme te vinden met de combi .. Maar t lukt nog niet helemaal.
Als je de kunstvoeding echt beperkt tot maximaal 1-2 kleine flessen per dag, en vooral op verzoek zelf blijft voeden (vooral tijdens regeldagen), dan kan het goed gaan. Maar in de praktijk zie je vaak dat een combi na een week of vier uitdraait op volledig kunstvoeding, want in feite begin je op deze manier met afbouwen.
Ja hoor dat kan heel goed. Na een aantal maanden heb je vaak alleen die voedingen nog dus dat kan best.
Oké naja nu doet ze t prima op 3x borst en 3x fles. En mij borsten doen het er ook prima op ... Behalve dat de snachts erg lekken Bedankt voor de tips
Dat kun je zeggen, maar op deze leeftijd betekent dat meestal dat je binnen drie weken helemaal droog staat. Je zit midden in de opbouwfase, maar bouwt nu af. Je borstvoeding stabiel houden op minimaal 3 voedingen lukt meestal pas goed vanaf 3-4 maanden. Ik zie dat je kind maar 6 keer op een dag te eten krijgt...dat is wel heel weinig voor deze leeftijd!
Ik combineer borstvoeding en flesvoeding sinds een week. Er word bij mij niet meer melk aangemaakt wanneer ik vaker aan leg of beide borsten gaf en mijn zoontje begon teveel af te vallen waardoor ik besloten heb om flesvoeding erbij te geven. Ik laat hem eerst 1 borst helemaal leeg drinken en geef dan wat flesvoeding bij, gemiddeld 30-60ml afhankelijk van hoe vol mijn borst op dat moment is. Dit is gemiddeld 2-3 keer op 24 uur. Het bevalt mij zo goed en mijn zoontje doet het er goed op.
Heb je wel goed opgelet HOE je kind toehapt? En heb je niet gewoon regeldagen gemisinterpreteerd? Je kindje is van begin oktober, dan is het logisch dat je nu weer zo'n beetje regeldagen hebt, dus kwestie van weer even om het uur aanleggen. Borstvoeding werkt nou eenmaal op vraag en aanbod...als je gaat bijvoeden met kunstvoeding, dan missen je borsten de vraagstimulatie en gaan ze MINDER melk maken i.p.v. MEER...je manoeuvreert je zelf in een neergaande afbouwspiraal.
Ik ben vanaf 8 maanden begonnen met het combineren van borstvoeding en flesvoeding. Dit deed ik enkel op de dagen dat ik overdag weg was en toen kreeg mijn zoontje 1-2 keer kunstvoeding en de rest borstvoeding. Met 10 maanden ben ik ermee gestopt omdat hij toen geen behoefte meer had aan flesvoeding overdag als ik er niet was. Voor mijn productie was het geen probleem.
tja... sommige mensen kunnen dat... mijn moeder heeft vanaf 6 weken (omdat ze toen weer moest werken) mij alleen nog savonds en smorgens bv gegeven en overdag kv. Dat heeft ze zo gewoon 6 maanden kunnen doen. maar dat is volgens mij een uitzondering.... ik denk dat het bij mij zelf nooit gelukt zou zijn..
Hmm t cb zegt dat 6 voedingen prima is , officieel 7 want ze komt snachts ook Ze komt om de 3 uur met kv en met bv ook
Ja naja heb niet t idee dat ik droog sta ofzo ze is tevreden na de borst en de melk spuit er nog uit .. Ik hoop dat ik t Net zolang als je moeder kan doen !!
Misschien was mijn eerste bericht onduidelijk, hierbij wat meer uitleg. Mijn kindje hapt goed toe, dit concluderen de lactatiedeskundige en de arts bij de consultatiebureau, zij hebben meegekeken hoe het er met de borstvoeding bij mij eraan toe gaat. Daarnaast maak ik niet minder melk aan, mijn melkproductie blijft hetzelfde, het melk spuit er vaak uit wanneer ik bv geef, het word alleen niet meer hoevaak ik mijn kind ook aanleg. Dit is niet een regeldag dat verkeerd is geïnterpreteerd, dit is al minstens 3 weken zo waarbij ik hem om het uur heb aangelegd op advies van de consultatiebureau en lactatiedeskundige. De lactatiedeskundige heeft daarom gezegd dat ik bij moet voeden omdat mijn kindje te dicht bij de ondergrens kwam en omdat ik niet meer melk produceer ondanks het vaker aanleggen. Aangezien dit nu een week goed gaat, ik niet minder melk aan maak en mijn kindje het er goed op doet ga ik het niet veranderen. Hoe is het trouwens mogelijk dat je minder melk aan gaat maken wanneer de vraag hetzelfde blijft? Ik vervang geen voeding door flesvoeding maar laat zoals elke keer eerst mijn borst helemaal leeg drinken en geef dan eventueel nog een klein beetje flesvoeding bij. De vraag word dan niet minder.
Als je na een borstvoeding kunstvoeding gaat bijgeven dat wordt de vraag wel minder, omdat je kind zich later zal melden voor een voeding. Je zult nu echt minder melk gaan maken, dat merk je niet van de ene op de andere dag, maar je zult merken dat je kind volgende week meer gaat vragen, kunstvoeding of borstvoeding, wat het wordt ligt aan kou. Ik vraag me wel af of je kindje de borst wel effectief leegt. Is er naar het tongriempje gekeken?
OMG weer zo'n consultatiebureau dat niks van borstvoeding afweet. Geen wonder dat ze jullie aan de kunstvoeding wilden hebben, anders snappen ze het niet...