Het klinkt wel een beetje of hij zijn hoofd in het zand steekt. Ook kijkende naar het feit dat hij gewoon niks zegt. Niet naar je sm (dus jou steunt), maar ook niet naar jou en jou reactie en keuze daarop. (kdv) Wel jammer, want als jullie samen staan wordt het voor jullie allebei een stuk makkelijker en leuker.
Hmm hier hebben we trouwens meteen vanaf de geboorte afgesproken dat ieder z'n eigen ouders "berispt". Ook als degene zelf er niet echt last van heeft.. Ik kan dus gewoon tegen manlief zeggen of HIJ wil zorgen dat iets niet meer voorkomt. En andersom natuurlijk. In de praktijk blijkt oma beter naar mij te luisteren dan naar haar eigen zoon trouwens. Dus inmiddels ben ik ook weleens de klos.. Maar in principe regelt ieder het met de eigen ouders. Vonden wij wel een prettig idee.
Dan zou ik ook manlief aanspreken. Het is jullie zoon en wat opvoeding betreft hoort dat op 1 lijn te liggen met elkaar. Dan hoort je man je niet af te vallen samen met zijn moeder. Daar raakt een kind ook in de war van. En anders inderdaad een dag kdv, als hun zich niet willen aanpassen of willen lusiteren dan maar zo.
Ik denk dat het nu belangrijk is om hoofd en bijzaken te scheiden. Het voorbeeld van de klei is natuurlijk onbelangrijk maar dat van de cola en snoep wel. Als sm naar jullie luistert mbt wezelijke zaken, zou je je ongetwijfeld niet druk maken over de klei en fiets. Probeer een gesprek aan te gaan (of je man) en heb het dab alleen over belangrijke zaken. Met voorbeelden als de klei laat je jezelf op je "kleinst" zien terwijl je wel degelijk een punt hebt.
Hier ook zo een schoonmoeder! Nooit aandacht voor onze zoon, des te meer voor haar andere kleinkind van schoonzusje, die een huis in hun schuur heeft! Maar t probleem bij ons is dat schoonzus het toelaat! Graag zelfs! En om nou te zeggen dat mijn nichtje lekker wordt opgevoed... Ze luisterde niet, wordt baby gehouden, (is ruim2,5) en als er iets niet mag krijgt ze giga driftbuien! 5 december had ik een schaaltje pepernootjes neergezet, zoonlief stop als hij echt vol zit! Na een paar handjes pepernootjes begon het... Oma ging zich zitten irriteren, ging vragen of het schaaltje niet weg moest, en dat ging een aantal keren zo! Maar hoe harder zei nee zegt, hoe harder ik ja roep! Bij hun gaat het vooral om eten! Verder vinden ze mij te streng en vinden ze dat ik zoonlief te veel stimuleer dingen te leren! Ik probeer van alles te benoemen wat het is, belachelijk, want kinderen hoeven pas te praten met 1,5! Als ik speelgoed koop of vraag voor oudere kindjes, worden ze boos, want hij is pas 1! Een kind moet kind zijn enzo... Gelukkig is het ons kind, en ken ik hem het beste, en bepaal ik dus wat ik het beste voor hem acht! Negeren en je eigen ding doen, ik kom er steeds meer achter dat dat het beste is!
Btw, dat je man je niet helpt vind ik wel raar! Ik neem aan dat jullie op 1 lijn zitten wat betreft opvoeding? Mijn man irriteert zich gelukkig ook aan zijn moeder, en roept ook hard ja als het van zijn moeder niet 'mag'!
Ohjee wat lijkt dat me irritant Hier al van kleins af aan speelgoed voor oudere kinderen. Kan d'r moeilijk met een pluche trommel neerzetten als ze liever kralen rijgt. Ieder voor zich hoor.. Maar ik zou daar dus erg slecht tegen kunnen
Same here... Sterker nog.. Hij roept nog wel harder dan ik denk ik En dochterlief heeft ook heus wel door dat oma wel d'r billen afveegt en mama niet. Maar goed.. Ik heb dat oma nu een paar keer vertelt en blijkbaar is die erg gek op billen vegen ofzo.. Ik weet het niet Denk inderdaad als je de hoofdzaken gewoon zo hebt dat beiden tevreden zijn... Dat dergelijke dingen ook een stuk minder erg zijn. Ik denk nu van "Nouja, moet je zelf weten" terwijl wij ook een tijd lang vonden dat het allemaal wat overdreven was en dan gaat datzelfde gewoon op de stapel met de andere irritaties.
Tja dat zijn dingen die heel gemakkelijk erin sluipen als je je ouders of je schoonouders op je kinderen laat passen. Het heeft als voordeel dat jij weer aan het werk kunt en geen geld aan oppas kwijt bent, maar dit is wel een zeer duidelijk nadeel van de situatie. Het enige wat je kunt doen is met deze mensen rond de tafel gaan zitten en hele duidelijke afspraken gaan maken. Dat is het enige wat in de praktijk misschien zal werken. Niet gaan hinten, vuil kijken oid, wees duidelijk en volwassen en ga een gesprek aan. Leg uit dat het je stoort en dat jullie (jij en je man moeten wel op 1 lijn zitten hiermee) het graag zien zoals jullie het willen. Werken ze daar niet in mee, dan zul je iets anders aan oppas moeten gaan regelen. Ligt eraan hoeveel je je eraan ergert.
Ik heb trouwens een sm die voortrekt. Daar heb ik destijds ook meteen (na overleg met mijn man) iets van gezegd in een 1 op 1 gesprek. Ik zag het verkeerd.... en er wordt nu heel raar gedaan over dat bewuste gesprek. Mijn sm wil mijn man niet vertellen wat ik gezegd heb, want ik schijn hele vreselijke dingen te hebben gezegd. Ik heb mijn man meteen na het gesprek al gezegd hoe het gesprek is gegaan en wat ik gezegd heb, dus ik snap die geheimzinnigheid niet helemaal, maar goed... ..... les hieruit is, ga het gesprek samen aan met je man! )
Ik accepteer niet alles maar ik heb het over de kleine dingetjes. Klei en fietsen vind ik inderdaad niet om druk over te maken. Ze wil gewoon dat je kindje het naar zijn zin heeft. Zo zijn oma's, als mijn Kind op de stoel zit voor straf zeggen ze ook allemaal ahhhhhhh...., stoor me er niet aan, vind ze het toch lekker zielig, mij best. dingen zoals cola of helemaal volproppen met snoep vind ik anders. Daar zou ik okk wat van zeggen. Ik probeer je niet aan te vallen maar mot met de familie over klei is veel erger dan negeren.
Luister eens, het waren maar voorbeelden over die klei en fiets. Het gaat erom dat ze zich niet met mijn opvoeding moet bemoeien punt. En daar maak ik me zo druk om als ik zelf wil sorry even. Mevrouw bepaald niet hoe ik het moet doen simpel.
Ik ben blij dat ik heen SM meer heb Ik heb je een PB gestuurd inm! Mijn ex SM was net zo'n iemand... denk dat zij hetzelfde was als jou SM nu als ze naar haar kleinzoon had omgekeken nu. Stiekum ben ik wel blij dat ze dit niet meer doet dus... Mijn ouders passen wel veel op mijn zoon, en ja mijn moeder bemoeit haar er ook wel eens mee, maar ik zeg dan vaak Ik ben de moeder! en dan weet ze wel voldoende haha dan weet ze dat ze teveel er mee bemoeit en neemt gas terug. verder zitten we op 1 lijn mbt. opvoeden en regels. Maar mijn ouders zijn wel opa en oma en verwennen mijn zoon toch wel
Ik zou me hier ook echt niet zorgen om maken, want ze bedoeld het eigenlijk lief, dat haar kleinkinderen het gewoon naar hun zin hebben. Ik zou het daarom ook negeren en proberen je er niet aan te ergeren. Ik zou alleen wat zeggen als het de gezondheid van de kinderen betreft, zoals iemand al zei volproppen met koekjes en snoep.
tja zo zijn oma's meestal wel. Ze willen ook een stem hebben in de wijze van opvoeding, vooral ook als ze gaan oppassen. Je kan haar daarbij niet dwingen om precies jouw opvoedwijze over te nemen en toe te passen. Dat kan ook niet, als ze een heel andere kijk op dingen heeft. Als je dit toch heel erg vind, dat moet je er maar minder langs gaan of een oppas vinden die wel met jou op dezelfde lijn zit
Ik zou je schoonmoeder duidelijk vragen om jou niet af te vallen voor de kinderen, dat vind ik ook echt niet kunnen. En zorg dat je man je hierin steunt, anders krijg je misschien grote bonje of neemt ze je uberhaupt niet serieus oid... Als ze ergens moeite mee heeft mag ze het achteraf met je bespreken, zoiets, als je haar die mogelijkheid biedt heb je grote kans dat het al heel erg afneemt. Wel vind ik de voorbeelden die je noemt absoluut niet ernstig, en ik vraag me zelf af of je niet ook eens serieus moet nadenken wat je je kind voor regels wilt opleggen etc. Vrijheid om zichzelf te ontplooien is ook belangrijk! (Vind ik ) Hier gelden eigenlijk alleen voor veiligheidsissues en gedrag naar anderen echte regels als ik zo eens nadenk. Hoe minder beperkingen, hoe meer je kind ook naar je luistert als het wel belangrijk is, is mijn ervaring. Misschien heb je wel eens gehoord van "choose your battles"? Maar goed, misschien is dit ook geen advies in je straatje, dan hoor ik dat vast wel
Ik kan haar WEL dwingen het zo te doen als ik het wil. En dat gaat ze ook doen, zoniet is het einde oppassen. Ze kan een andere kijk hebben op dingen, maar het zijn mijn kinderen en NIET die van HAAR.