Hoi dames, wie heeft er hier pcos en heeft van de arts metformine gekregen. En hoeveel mg ? Berichten zijn welkommm
Ik denk dat ik ook PCOS heb (is officieel nooit bevestigd). Wat ik ervan weet intussen, is dat het belangrijkste is om je gewicht onder controle te krijgen. Metformine kan daarbij helpen (het heeft invloed op je suikerspiegel/insuline dat dan weer invloed heeft op je gewicht). Als je een normale eisprong hebt (of men verwacht dit omdat je cycli niet onregelmatig zijn), dan ga je écht niet dadelijk andere hormonen bijkrijgen o.d. Bij mijn nummer 1 ook enkel metformine gekregen en toen na 8 maanden 12 kg. verloren en raak. Bij nummer 2 mag ik voorlopig nog geen metformine nemen om andere reden. Succes met zwanger worden.
hoi hoi maar word je wel ongesteld met metformine of houd het alleen je suiker bij? want ik heb nu een medicijn gekregen provera om mijn mentruatie op te wekken word binne 3 dagen ongesteld. daarna wil ik de metformine slikken had ik paar maanden terug van mijn arts gekregen in buitenland maar ik weet niet waneer ik metformine kan gebruiken. tijdens het slikken van provera of na mijn ongesteldheid? weet jij dat? ja ik weet dat overgewicht heel belangrijk is maar het lukt best moeilijk. ik ben ook 2 jaar bezig met zwanger worden mar het lukt gewoon niet:s
metformine bij pcos zorgt ervoor dat je geen pieken in je suikerspiegel krijgt, hierdoor heb je een betere eisprong. Ik heb het gebruikt bij mn jongste icm hormonen. In de maand dat ik zwanger raakte slikte ik alleen de metformine ivm vakantieprotocol van het ziekenhuis. Ik zou er alvast mee beginnen, houd er wel rekening mee dat je aan de diarree kunt komen. Als dat gebeurt even de dosering halveren tot je darmen gewend zijn en dan opvoeren tot de voorgeschreven dosis. Succes!
Hoi misscansu, Ik slik straks in januari een jaar lang metformine. Na paar jaar MMM en inmiddels een kindje via icsi, kwamen ze er vorig jaar december mee aan dat ik een lichte vorm van PCOS heb. Heb niet de 'klassieke' verschijnselen die erbij horen, geen overgewicht bijv. maar eigenlijk alleen een zeer onregelmatige cyclus en iedere keer erg veel eicellen die klaar liggen, maar van denken ze niet zo'n beste kwaliteit. Op advies van ferti arts toen begonnen met metformine via een opbouwschema omdat metformine bij PCOS een verbetering zou kunnen geven v/d eicelkwaliteit. Weet niet meer prcies hoe het opbouwschema was, maar was iets van 1e 3 dgn 1 tabl. van 500mg per dag, toen 3 dgn 2 tabl. per dag en daarna door met 3 x dgs 1 tablet. Slik dus nu al bijna een jaar 3 x p/d een tablet van 500mg. Ik ben er toen mee begonnen op een eerste dag van een cyclus gelijktijdig met de pil voor start van een icsi behandeling. Metformine verlaagd je bloedsuikerspiegel niet, maar zorgt ervoor dat deze niet hoger wordt, bij patiënten met diabetes. Als je geen diabeet bent heeft het volgens mijn ferti arts alleen invloedt op de kwaliteit van de eicellen die bij PCOS meestal verminderd is en dus kan verbeteren. Weet niet of je hier wat aan hebt, maar wil je wel heel veel succes wensen in de weg naar ook zo'n klein groot wondertje! Groetjes Majo Ps... opbouwschema is om je lichaam er aan te laten wennen, diarree is een veelvoorkomende bijwerking van metformine en kan in begin veel voorkomen, kan ook weer verdwijnen. Oh ja...en ik slik het dus gewoon door, ook als ik niet met een behandeling bezig ben.
hoi dames, ik moetdeze week gaan menstrueren ( het is niet van zelf gekomen maar door provera de pil. en ik wil daarna mijn menstruatie beginnen met metformine , maar ik weet niet waneer ik het beste kan innemen vandaag nog? of 3de dag van myn menstruatie of als ik helemaal klaar ben met menstrueren weten jullie dat misschien? want misschien kan ik dit maand hierdoor wel vruchtbaar zijn welke dagen schikken het meest hebben jullie hier ervaring over? ik heb trouwens metformine 850 mg 3x per dag moet ik het inslikken. ik heb het in september gekregen van arts van buitenland kan haar ook niet bereiken en als ik het eigenlijk naar myn gyno zeg die zal misschien mij niet aanraden omdat ze wilt dat ik ga afvallen en ik wil het toch best proberen wie weett??? tochh