dat is een feit! het is geen excuus? maar de realiteit is natuurlijk dat de kans groot is bij bepaalde namen.. kijk maar op t namen forum. ik hield er zelf wel rekening me bij de keuzes van de namen van onze kinderen.
Maar ik Vind F.leur B.loemen nou geen naam om te pesten. Oké Fleur betekend in het Frans bloemen. Maar bedoel ik heb ergere namen gehoord en die werden niet gepest. Ik zou daar zelf ook niet over na gedacht hebben eerlijk gezegd.
Vreselijk voor de nabestaanden dit. Waar ik me wel aan erger zijn een aantal reacties hier, over dat dit een egoïstische daad zou zijn van dit meisje. Ok, ze doet haar nabestaanden hier heel veel pijn mee, maar wat voor hel moet je leven zijn als je denkt dat de dood de fijnste uitweg is. Mensen die zoiets zeggen hebben er geen benul van hoe het is om je zo te voelen denk ik...
arm kind en egoistisch? Dat is toch echt niet mijn mening... als je zo in de shit zit en je erg voelt doe je dat niet om anderen pijn te doen maar om van je eigen pijn verlost te zijn. Je kan dan niet eens meer denken aan de pijn die je anderen doet.
Zo werkt suïcide niet hoor...om zelfmoord te kunnen plegen is he noodzakelijk om elke gevoel (positief of negatief) ondergeschikt te maken aan je eigen desperaatheid...anders gaat het overlevingsinstinct werken. het u Suïcide is ultiem egoïsme....je denkt alleen aan jezelf... En dat is hartstikke erg want zo zi t de mens van nature niet in elkaar...je bent dus tot het uiterste gedreven. en hier is voldoende wetenschappelijk onderzoek naar gedaan. Egoïsme is een beschrijving voor een state of mind... niets meer of minder
Wat is dat toch? Vorige week een14-jarige jongen uit Ternat (België) die in de ochtendspits vanaf een viaduct op de snelweg sprong... reden: pesten. Hij werd afgeperst via Facebook. Tim Ribberink daarvoor en nu dit weer ik word er heel verdrietig van.
Tja.. misschien ben ik dan gek. ik was ook kritisch met de namen. En ik moest er gewoon aan denken ivm het kranten artikel B.loem P.ot en dan heb je nu eigenlijk b.loem b.loemen. maar nogmaals zou het geen reden moeten zijn. toen ik op de basisschool zat werd op bijna elke naam wel wat verzonnen qua pesterijtjes.. dus uiteindelijk vinden ze altijd wel wat als ze willen
Nou misschien is dat de definitie van egoisme maar het is niet perse een daad van egoistisch persoon. Er zijn zoveel dingen egoistisch in het leven. Ik vind het eerder onder zelfbeschikking vallen. Waarom zou je doorgaan met leven als je dat niet wilt? Voor een ander? Nou vind ik het wel heel zonde van dat meisje van 15. Ze had in dr leven nog heel veel geluk kunnen kennen alleen zag ze het niet meer. Ik hoop dat ze rust heeft.
Klopt dat stukje heb ik gelezen, maar feit blijft. Dat door dat gebeuren met Tim Ribberink dit soort dingen weer aan het licht blijven komen of zorgen voor ''copycats'' hoe tragisch dit ook moge zijn. Denk maar aan dat gebeuren met stenen van viaducten gooien en de snelwegschutter. Of toen de tijd met de familiedrama's. Je kan je niet voorstellen dat mensen zo kunnen denken of handelen, maar toch doen ze het.
Inderdaad..... Als je zoiets van dichtbij meegemaakt hebt kan je niet meer zeggen dat zoiets egoistisch is!!!!:x
klopt. Maar moeten we het dan doodzwijgen? Verkeerde woordkeuze misschien maar zo voel ik het wel.. We kúnnen toch niet stil blijven over dit soort dingen? Ik hoop alleen maar dat het op de een of andere manier niet compleet nutteloos is om dit dus juist WEL in het nieuws te brengen, ik hoop uit de grond van mijn tenen dat er eens een aantal mensen (pestkoppen, meelopers.. die laatste eigenlijk voornamelijk...) eens goed wakker worden en zich potdomme eens beseffen hoe kapot ze iemand kunnen maken met hun daden en woorden..
Mijn eertse reactie op het over en weer mbt egoïsme is Feit is dat een jong iemand zelfmoord heeft gepleegd als gevolg van pesten. Is in onderzoek! Dit is vreselijk!! Vreselijk voor allereerst de ouders, broers, en alle andere nabestaanden. Veel sterkte en kracht toegewenst voor de nabestaanden.
Pesten moet op scholen veel beter aangepakt worden.. Hoe? Ben geen expert helaas, maar zou fijn zijn! Weet wel dat praten KAN helpen. En dan niet 1 of 2 keer per jaar! Uit ervaring weet ik dat er zogenaamd veel aan gedaan wordt en NATUURLIJK zijn alle scholen er op tegen... Maar de praktijk wijst wel anders uit!
Euhhhh we zijn allemaal pubers geweest. We hebben allemaal 'last' gehad van die hormonen. Maar ik k an niet zeggen dat ik veel mensen ken die in die periode zelfmoord hebben gepleegd. Onderschat jij de impact van pesten niet. Mensen zij getekend voor het leven, het gaat heel vaak veel en veeeeeeeeeel dieper dan mensen denken. Puber of niet.
Toch wel En gestudeerd? 10 jaar psychiatrie helpt wel maar ervaringsdeskundigheid telt wat zwaarder... Niemand heeft trouwens dit arme meisje egoistisch genoemd... De daad is dat wel, voor zelfbeschikking moet je het gevoel van keuze hebben...dat voelde zij vast niet. En natuurlijk onderschat ik pesten niet maar probeer ermee te zeggen dat juis pubers en jong volwassenen extra gevoelig zijn door hun hormoonhuishouding. De groep loopt zeg maar extra risico
ik vind het geen egoisme, kom op, ze is vreselijk gepest geweest, heel erg voor de nabestaanden.. en voor haarzelf, bah, die &^@*#^#*@ niet na denkende domme pubers, bah.