van borstvoeding na kunstvoeding hoe in schema komen

Discussion in 'Flesvoeding' started by Maytje, Dec 19, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maytje

    Maytje Bekend lid

    Jan 8, 2012
    761
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben langzaam aan aan het overstappen van borstvoeding naar kunstvoeding.
    Nu krijgt ze sinds een weekje beide, maar hoe kan ik het beste overstappen van het voeden op verzoek (borstvoeding) naar het voeden op schema (kunstvoeding)?

    omdat borstvoeding onbeperkt mag bied ik haar dit wel aan als ze er om vraagt. maar als ik straks op kunstvoeding zit dan heb je een max dus dan kan dat natuurlijk niet.. wie heeft hier ervaring mee?
     
  2. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Flesje mag ook gewoon op verzoek hoor! Even die liter aanhouden, maar mijn zoon drinkt soms na 2,5 uur, soms na 4,5 uur zeg maar. Meestal bieden we zelf na 4u wel zelf een voeding aan anders is 't wel erg lang. Is er een beetje peil te trekken op zn bv of is 't soms elk half uur en dan weer na 4uur pas weer?
     
  3. Maytje

    Maytje Bekend lid

    Jan 8, 2012
    761
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat bedoel je met die liter? Lees daar wel meer over nml..
    bv kolf ik nu rus ze krijgt al in fles om de 3/4 uur. Soms.bied ik mijn borst aan maar meestal.vraagt ze er niet om
     
  4. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Ik heb het ook op verzoek gedaan, beide keren. Zeker bij die overgang was dat fijn.
    Mijn oudste kreeg na een week of 8-10 iets meer ritme van zichzelf, en konden we ook we iets bijsturen.
    Mijn jongste wilde ook niet in schema. Die heeft altijd rommelig gegeten. Alleen rond de 3-4 maand zaten we even rond die liter, soms er net overheen. Maar 1-3 flessen per week extra is geen drama nog. In buurlanden wordt zelfs iets meer aangehouden als max. Nou hield ik liefst die liter, maar laat hem ook geen honger leiden.

    De oudste was erg hongerig, die ging rond 3 maand over naar hongerige baby voeding.. Maar die wilde liefst 7 flessen à 200 cc. Dat ging wel heel hard..
     
  5. Maytje

    Maytje Bekend lid

    Jan 8, 2012
    761
    0
    0
    NULL
    NULL
    Fijn om te.lezen dat het niet zo strak hoeft te gaan. Ben soms alleen.bang voor overvoeding dan want ik wil het niet rekken als ze honger heeft. Dat vind ik niet nodig
     
  6. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Maar dan nog is er soms wel te spelen met hoeveelheden! Mn jongste drinkt 120/4, 150/5 en 180/6 allemaal schoon op maar vraagt alsnog 6 voedingen per dag zeg maar. Meestal geef ik dus 150/5 omdat ik zelf 180/6 zoveel vind. De max van nummer 1 voeding, tot 6 maanden zeg maar, is 1 liter, ofwel 30 schepjes voeding. Of dit 5 flesjes van 6 scheppen, 6 flesjes van 5 scheppen... zijn maakt niet heel veel uit. Groter als 180/6 = 200ml melk zou ik niet gaan trouwens.
     
  7. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken

    Wil je de bv helmaal opgeven, of wil je gedeeltelijk afbouwen? Als je kv en bv combineert kun je namelijk die troostborst nog een tijdje blijven geven. Daarnaast, kv kun je ook beter op verzoek geven dan op schema.
     
  8. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Je moet inderdaad wel even goed kijken of het echt honger is, of mamahonger.. Dat een speen+mama ook genoeg is..

    Mijn oudste was wel een stevig geval, de jongste zit mooi op de middenlijn, op dezelfde voeding. Maar de oudste zat na 2 jaar ook netjes in het midden, en de jongste is gewoon vroeger actief. Dat scheelt ook flink..
     

Share This Page