Hoi meiden, Ons ondernemende mannetje van 11 maanden zit echt overal aan. Logisch natuurlijk want er valt ook zoveel te ontdekken! Maar als hij ergens niet aan mag zitten kunnen we doen wat we willen maar het maakt totaal geen indruk. Onze aanpak ik momenteel 1ex NEE zeggen 2ex handje weghalen 3ex optillen en ergens anders neerzetten, evt afleiden. Maar hij blijft er maar mee doorgaan. Doen al jullie kleintjes dit ook? Hij is natuurlijk nog best jong om nee te leren maar ik word er zo onzeker van want zelfs vrienden met kinderen zeggen: jeetje hij moet echt oooooooveral aanzitten en luisterd totaal niet! Is onze aanpak niet goed of moeten we gewoon dit heel lang volhouden voordat het ooit wel aanslaat? Graag jullie tips! Xxx Lovie.
Je doet het prima. Het duurt wel even voor ze het echt snappen. Hier precies hetzelfde. Ze kunnen nog niet lang onthouden. Gewoon doorgaan met wat je nu doet. Uiteindelijk zal hij het beter gaan begrijpen.
hihi lastig he, mijn zoontje is net zo. Je aanpak is prima, hij is gewoon heel nieuwsgierig. En alles wat verboden is heeft een gigantische aantrekkingskracht op die kleintjes. Mijn zoontje ging op een gegeven moment zelf al nee schudden voor hij aan de DVD speler zat, hihi, hij weet het dus ergens wel een beetje, maar het is gewoon te verleidelijk. Laat je niet gek maken door andere 'perfecte ouders' met 'perfecte kinderen'. Het gedrag van je zoontje is heel normaal hoor.
Hier is het net zo. Het is echt veeeeel herhalen. Ik merk wel dat 'nee, dat mag niet' meer effect heeft dan alleen nee.
Jep hier ook. Zodra ze op de grond ligt tijgert ze in sneltreinvaart naar het drinkbakje van de kat waar ze met dr handen in slaat of naar de kattenbak waar ze in gaat graaien, wat ik dus echt vies vind. Ik kan nee zeggen wat ik wil, haar weghalen maar zodra ik dr ergens anders neerleg gaat ze net zo snel weer terug. Vind dit erg lastig en geen idee wat ik eraan kan doen!
Blijven volhouden en niet opgeven... Echt het komt goed ik dacht ook steeds wanneer komt het nou eens goed en moet zeggen Nina is nu 1,5jaar oud en het gaat echt goed!
Idd gewoon vol blijven houden... Zo ben ik hier al minimaal 1,5 maand bezig om m nou eens van de tv af te laten blijven haha Soma luisterd ie wel en soms niet.. Maar we houden vol
Idd gewoon volhouden. Kindjes moeten het ook leren en dat duurt jammergenoeg eventjes...... Mijn dochter is ook zo'n kleine columbus, alles ontdekken en bang zijn vanalles te missen dus als ik even naar de keuken ga kruipt ze me meteen achterna..... Nee heeft ze ook moeten leren, maar nu met 13 maanden snapt ze het wel. Als ik nee zeg dan heeft ze meteen een pruillipje en kruipt ze huilend naar iets anders om te ontdekken. Heb geduld!
Bedankt voor jullie reacties! Ik ga zeker volhouden en me proberen niks aan te trekken van andere "perfecte" ouders. Maar dat is soms best moeilijk want je wilt toch graag dat anderen je kind leuk vinden Fijn om te lezen dat het bij jullie ook zo gaat, en dat mijn boef dus "normaal" is haha! X
Ik denk dat het ook aan de leeftijd ligt. Ryan kruipt sinds 6 maanden en loopt al 3 maanden overal langs, en juist daar waar hij niet mag komen natuurlijk. We zijn dus ook al zo lang nee aan het zeggen en ik heb het idee dat hij nu pas langzaamaan gaat begrijpen wat ermee bedoeld wordt.
Inderdaad: blijven verbieden, maar ik heb wel besloten om het mezelf en mijn kind niet onnodig ingewikkeld te maken, dus er staan geen vaasjes/kaarsjes op grijphoogte! Het wordt er voor niemand leuker van als we moeten blijven verbieden. Zonder die uitdagingen blijft er nog genoeg "mag niet" over. Na de aanzitfase volgt overigens nog de overal op klim fase en dat is nog lastiger te voorkomen. En tja, ze moet ook leren om overal weer veilig zelf af te komen. Klimmen op de bank mag, maar gaan staan bovenop de salontafel dan weer niet :-D. Lastige blijft wel dat die van mij het te grappig vindt als ik haar er afhaal, dan klimt ze er gierend van het lachen zo weer bovenop. Alleen maar verbieden is dan efficiënter, want minder leuk. Doorzetten is het toverwoord :-D
Ik heb thuis inderdaad ook wat spulletjes weggezet om te voorkomen dat je de hele dag politie moet zijn, want het moet ook gezellig blijven. Maar vooral als we ergens op visite zijn dan is er geen houden aan, alles is interessant en iedereen zit te kijken hoe jij dat nou oplost.... Hier trouwens geluk wat betreft het klimmen en ergens weer vanaf glijden, Want klimmen kan hij nog niet echt (lopen ook nog niet) maar laat zich keurig omgedraaid van de bank af zakken zonder te vallen!
Hier ook een heel ondeugend meisje wat donders goed weet wat ze wel en niet mag. Zodra ze bijvoorbeeld de kattenbakjes in het vizier en wij achter haar zijn gaat ze giechelend heel snel kruipend erheen. Oh wat vind ze dat leuke spelletjes. Volgens mij hoort het ook echt bij de leeftijd hoor, ze wil ook echt met alles spelen wat nou net niet voor haar geschikt is om mee te spelen.
Hier ook een enorm ondernemend meisje. Ik heb geen zin in politie agentje zijn dus hebben we eigenlijk de meeste dingen wel veilig gezet. Alles is interessant en alles wat mama doet wil ze ook. Nee begrijpt ze nog niet, ik leg alles direct uit en zet haar in haar speelhoek, maar werkt niet hoor, ze komt direct terug. Inderdaad is vast een heeeeeel lange adem nodig. Overigens speelt ze ook rustig een half uur in haar eigen hoekje, dat scheelt wel. Ik vind het eigenlijk het meest ingewikkeld wanneer ik ergens anders ben met haar. In een huis met van alles breekbaar in de buurt, een lage tafel met van alles erop. Pfff, doodmoe word ik er van! Ook wanneer een trap binnen bereik is, 1 keer knipperen en ze zit boven. Maar inderdaad, deze fase gaat vast weer over
Ben blij te lezen dat ik niet de enige ben...dus ik weet nu een beetjewaar ik aan toe ben ...hetzelfde verhaal en aanpak moet goed komen dus.
Ik denk dat volhouden de beste optie is! Na 1000 keer zal je kind het begrijpen, en dan nog alleen als jij in de kamer bent. Gewoon doorgaan en proberen niet boos te worden, want het is toch ook schattig, zo'n kleine avonturier
Natuurlijk vinden ze je kind dan nog wel leuk. Hij is pas 11 maanden zou niet anders verwachten van een kind van 11 maanden. Zou alleen kijken wat je echt belangrijk vind waar hij af moet blijven. Echte gevaarlijke dingen weg halen en vooral vrij laten wat wel mag. Wat echt niet mag weg halen weg halen en weg halen. Maak er een spelletje van daag hem uit dan wat anders te doen. Als andere kinderen van 11 maanden perfect willen hebben dan denk ik bij me zelf! Van ben je nooit kind geweest. of zo haha