Hallo, mijn zoontje is nou 6,5 maanden en als ik iets uit zijn handen pak gilt hij met een hele hoge stem (eerste keer getest waar het vandaan kwam en het ding terug gegeven, toen was hij stil) ook als iets niet snel genoeg gaat doet hij dit. Ik wil later natuurlijk niet zo'n kind dat gillend met zijn voeten ligt te stampen in de winkel. en ik krijg het idee dat die driftigheid in zijn caractertje zit (beide ouders waren net zo) Hoe kan je hier het beste mee omgaan? negeren, streng praten... alvast bedankt voor de tips
Eehh je gewoon niet te druk om maken haha Hoort erbij hoor Laat hem gewoon met alles spelen wat mag behalve gevaarlijke dingen en dingen die jij echt niet wil bv afstandsbediening ofzo.. Zo hoeft hij niet te gillen en jij je niet druk te maken En soms hebben ze gewoon even pech en bied je even iets anders aan ofzo.. Negeren of streng toespreken haalt nu echt nog niks uit
Ik pak ook vaak niet zomaar iets uit haar handen. Ik probeer te ruilen...voor iets wat ze wel mag. Werkt tot nu toe erg goed. Zelf vind je het tenslotte ook niet leuk als iemand 'zomaar' iets uit jouw handen pakt.
Haha ja hier ook een driftkikker, maar ik laat dr lekker uitrazen hoor. Als ze per ongeluk iets heeft wat ze niet mag probeer ik idd te ruilen met wat anders. Hier doet ze t ook wanneer ik bv het traphekje dichtdoe. Haha nou dan koelt ze maar even af. (Hier deed ze dit idd ook vanaf een maand of zes)
Hier ook een heel lief kind maar wel eentje die duidelijk ze grens aangeeft en als hij iets zat is kan ie ook echt wel driftig worden. Voorbeeld met eten, zit ie heerlijk te eten in ze stoel en van een op andere moment heeft ie dan genoeg en begint gelijk te schreeuwen en woest te worden omdat ie de stoel ook uit wil. Ik ben er inmiddels aan gewend en laat me niet gek maken hihi,hij leerd hopelijk vanzelf welniets rustiger te reageren. Het zal vanzelf wel beter worden als hij wat ouder word hoop ik.
Nu wordt ik nieuwschierig... hal je hem dan ook uit zn stoel? Dat zou voor mij dan weer stof tot denken zijn. Hem er uit halen leert hem natuurlijk niet dat hij geduld moet hebben soms maar aan de nadere kant: leert hij dat wel als hij zo jong is en je hem er in laat zitten? Zijn dus wel moeilijke dingen....
met 6 maanden leert hij beide niet, want dan snapt ie oorzaak-gevolg nog niet, dus kan ook niet beoordelen of gillen wenselijk effect heeft. kan op dat moment natuurlijk wel, maar een baby van 6 mnd is dat 2 tellen later vergeten. Dit onthouden ze nog niet.
Ik zou me er ook niet druk om maken, hij is pas 6 maanden en test waarscijnlijk zijn stembanden! Hij begint nu relaties te begrijpen (samenhang), maar het gillen koppelen aan 'zijn zin krijgen' (een baby weet uberhaupt niet wat dat is) is nog niet van toepassing met 6 maanden. Pas vanaf 1, 1,5 jaar begint dat te komen. En peuterpuberteit en driftbuien horen erbij, dus nu 'streng' zijn heeftn behalve dat het absoluut geen zin heeft, echt geen garantie dat je later geen heftige peuter krijgt.
later, rond 1 - 1,5 jaar. Boek ' oei ik groei' beschrijft heel duidelijk hoe en wanneer baby dit soort dingen ontwikkelt.