Mijn zoontje valt al een tijd zo moeilijk in slaap 's avonds. Hij is wel moe, maar blijft maar spoken en huilen. Ik houd hem maar op mijn arm tot hij in slaap valt, want in slaap vallen in zijn bedje lukt hem echt niet. Nu heb ik hem de laatste dagen gewoon de hele tijd aangelegd als hij ging huilen (we proberen vanalles) heb toen zo'n drie keer gevoed in drie uur. Daarna zelfs nog een flesje bv geprobeerd en deze dronk hij ook nog helemaal leeg!! Schrok er best van, had hij gewoon nog zoveel honger? Wat kan ik hier nu aan doen? Gewoon heel vaak aan blijven leggen in de avond? Of toch iets extra's geven naast de borstvoeding (wil ik eigenlijk niet). Ik weet het niet meer zo goed... Ben nu ook twee weken aan het werk, dus misschien is mijn productie gewoon wat minder geworden? Al is het slecht in slaap vallen wel al veel langer een probleem. Heeft iemand tips?
Ik zou eerder denken dat hij gewoon heel moe is en daarom slecht drinkt en zo honger houdt. Een flesje is natuurlijk veel makkelijker voor hem om (veel) uit te drinken...gewoon proberen veel aan te leggen.
Idd gewoon proberen vaak aan te leggen. Maar moet zeggen dat ik bij m'n oudste vanaf 4 maanden een flesje gekolfde melk na gaf. Had toen s avonds weinig melk (daarvoor clusterde ze de eerste maanden s avonds) en ik had een gefrustreerde baby aan de borst die met een volle buik wilde doorslapen. Wisselvoeden hielp niet en na een flesje sliep ze tot tegen de ochtend door. Ik kolfde dan zelf nog even voor ik ging slapen. Maar nu ik even er op terug kijk, zij dronk toen 4-5 voedingen per dag. Jongste drinkt veel vaker en ook vaak s nachts en heb nu productie zat.
Klinkt als de 4 maanden dip... heb ik ook gehad en toen ook een flesje gegeven die ze in 1 x leeg lurkte.... Je kunt je er maar het beste gewoon bij neerleggen en zo vaak aanleggen als hij wil, des te eerder is je productie weer op pijl. Ik zou er niets anders naast geven want dan duurt het regelen alleen maar langer en verstoor je het vraag-aanbod systeem. Succes!
thnx, precies wat ik zelf ook dacht!! Net heeft hij van half zeven tot acht geslapen en daarna super goed gedronken (was hij dus goed uitgerust voor het drinken)! Nu heb ik hem al in bed liggen. Dus misschien is het inderdaad een combinatie van te moe zijn en wat minder productie. Ik merk ook dat ik op mijn werkdagen veel te weinig drink, dus misschien moet ik daar ook beter aan denken!
misschien toch zorgen om niks gemaakt. Want vannacht heeft hij gewoon weer doorgeslapen van half tien tot half zes. Mijn man had het gisteren trouwens op het cb gevraagd en het advies van de arts was rijstebloem door de melk of beginnen met vaste voeding.... Je kunt die mensen toch bijna niet serieus meer nemen?!
Dan ga je dus afbouwen ipv je productie verhogen. Lekker die adviezen! Hier probeer ik nu een papfles maar goed ze is 6 maanden geweest en ze komt z'n beetje om de 2 uur s nachts. Iets langer er tussen zou lekker zijn.
ja precies. Ben er eigenlijk gewoon boos om, mijn man weet er natuurlijk niet zoveel van dus die neemt dat advies dan gewoon aan. Was er graag zelf tegenin gegaan Om de twee uur? Pfff, dat lijkt me erg vermoeiend. Merk je dat de papfles wat helpt?
Ze kwam gisteravond na bijna 4 uur en daarna om de 3 uur dus ging een stukje beter. Vanavond nog even een schepje extra pap, wilde het rustig aan opbouwen.
Fijn, zou jou ook goed doen denk ik. Ik vind het in ieder geval super knap van je. Echt een doorzetter!
Ach weet je, ik vind het geen ramp. Alleen merk dat ik steeds meer wat moe begin te worden en s avonds steeds vroeger inkak. Qua werk moet ik meestal 8 dagen achter elkaar werken en voor het me op begint te breken, probeer ik er gewoon wat aan te doen. Werkt het niet, dan accepteer ik het gewoon. Ooit slaapt ze wel door Oudste sliep het eerste half jaar door en kwam toen 3x per nacht, volgens mij vond ik het toen zwaarder. Maar moet als ze 1 jaar is ook s nachts weer wachtdiensten draaien (werk in de kraamzorg) en dan zou het wel fijn zijn als ik daar toe in staat ben en m'n man zich er ook mee kan redden. Bij de oudste uiteindelijk 2 maanden uitstel gekregen omdat ik het niet trok, ik probeer nu te voorkomen dat dat nodig zal zijn.
Nou, ik blijf het knap vinden haha. Zeker met zo'n baan! Maar inderdaad, acceptatie is hier soms ook het sleutelwoord bij lastige momenten. Anders krijg je alleen maar meer frustratie he. Leuk dat je in de kraamzorg werkt! Maar dan zou het inderdaad heel fijn zijn als ze met een jaar een beetje doorslaapt!
Klopt! Als ik me er druk om ga maken, heb ik het veel zwaarder. Het voelt voor mij gewoon normaal ofzo, ze krijgt borstvoeding, punt. Haha de minder leuke dingen nemen we gewoon voor lief en ze vertoond gewoon normaal babygedrag, groeit als kool en vindt me volgens mij lief, wat wil ik dan nog meer? Over een aantal jaren moeten we ze misschien uit bed 'schoppen'.