Hallo allemaal, wat zouden jullie doen? Mijn zoontje moet vanmiddag naar school, die moet ik op de fiets brengen. nu heeft het natuurlijk goed gesneeuwd en is het nog steeds aan het sneeuwen. Mijn zoon zijn school is niet op loopafstand dat zou voor mij 3 kwartier lopen zijn, dus ik ben verplicht om op de fiets te gaan (waar ik een kwartier op de fiets over doe). ook al overwogen om met de bus te gaan maar dan moet ik eerst de bus en dan een stukje trein pakken. dus dat is ook geen optie met alle vertragingen. het enigste wat ik dus kan doen is op de fiets gaan. ik vind dit dood eng! ze zijn wel aan het strooien, maar als het blijft sneeuwen dan blijft het ook liggen. ik ben al sinds vannacht bezig met nadenken, omdat ik gewoonweg bang ben dat ik op mijn plaat ga met mijn zoontje. Wat zouden jullie doen? Thuis blijven en situatie uitleggen, of toch gewoon de gok wagen? Alvast bedankt.
moeilijk....snap dat je bang bent om te vallen ..maar om nu hiervoor je kind uit school te laten....dan maar met de bus en trein...
Ik zou de gok wagen. Ik snap je angst wel, maar ik ben zelf juf en zou het niet echt waarderen/snappen als de kinderen hierom niet naar school toe komen. Te laat, dat is echt wel begrijpelijk als het even tegenzit onderweg. Maar dit was voorspeld, en we kunnen moeilijk de kids steeds binnen houden hierom. Ik denk dat je zoontje het ook wel leuk vindt om naar school toe te gaan en lekker te spelen met de kinderen....?
Zoveel sneeuw ligt er toch niet in Helmond.... Ik heb vanmorgen mijn dochter ook naar school gebracht te voet bijna een uur over gedaan en ze vond het geweldig
Mja, je kind is 3, dus ik neem aan dat 'ie niet naar een echte school moet, maar naar de psz ofzo? In dat geval zou ik 'm gewoon thuishouden. Ik ga met zo'n pak sneeuw echt niet fietsen met een kind op de fiets, veel te eng!
Je bedoelt dat hij mag wennen vanmiddag? Of peuterspeelzaal? Ik zou dan gewoon bellen het verhaal uitleggen en vragen of hij een andere dag mag komen of dat hij niet komt vandaag. Maar hij is toch nog geen 4??
Ik zou sowieso niet met de fiets gaan, of in ieder geval je kind een fietshelm opgeven. Als je kind achterop zit en ook nog in de gordel dan klapt hij echt hard op de grond (met zijn hoofd) als je valt. En aangezien je zwanger bent, heb je ook al genoeg aan jezelf om jezelf ook te ontzien wanneer je valt. Ik zou de trein en bus pakken en dan ruim optijd weggaan.
Wat lov al zegt. En stel dat het de hele week blijft sneeuwen? Je kunt je kind dan natuurlijk niet zomaar thuis houden, al snap ik je angst wel. Hier ook een mama met sneeuw "angst" om te fietsen, gelukkig is school 5 min. lopen.
Ik zie hier heel veel mensen op de fiets. Als sneeuw net vers gevallen is, dan valt het met de gladheid meestal wel mee. Hoe ziet het er bij jou uit, zie je fietsers wegschuiven of niet? Ik woon zelf gelukkig op loopafstand van school (1 km ongeveer) dus vanmorgen lekker met de slee gegaan. Maar als het niet gaat, gaat het niet. Misschien woont er iemand in de buurt die jullie een lift kan geven? Je zoontje is nog geen 4, dus ik kan me niet voorstellen dat hij naar school móét. Je kunt dus ook bellen dat je hem thuishoudt. Of moet jij werken?
Ik ben een schijterd, zou echt niet gaan fietsen, vooral niet met kind. Maar ik fiets sowieso zelden. Ik zou dan gaan voor 3 kwartier lopen, lekker warm aankleden..
Ik zit met hetzelfde probleem alleen moet ik 2 kinderen meenemen. Mijn oudste gaat naar school en de jongste nog niet. Ik ben vanochtend gaan lopen en ik was 1,5 uur bezig de jongste op de slee maar was loodzwaar dat trekken. Auto durf ik niet, fietsen kan echt niet hier de wegen zijn echt helemaal onder en 2 kindjes op 1 fiets is helemaal levensgevaarlijk. En andere ouders in de buurt hebben of geen auto of ze houden hun nog niet leerplichtige kind thuis. Die van mij is wel leerplichtig. Mijn man kan helaas echt niet want die is momenteel de enige op zijn werk de rest is ziek/verlof enz. Dus erg vervelende situatie nu. Maar heb echt geen zin om 2 keer per dag 1,5 uur bezig te zijn en het was echt niet te doen joh. Loodzwaar dat trekken van 2 kinderen. Openbaar vervoer rijdt er niet naar toe. Is echt afgelegen daar.
Zo, dat is snel al de reacties! Bedankt, Hij zit idd op de Psz.. Hij is nog niet verplicht om naar school te gaan, al vind ik het wel belangrijk. maar een paar minuten fietsen of naar de andere kant van de stad vind ik toch wel beangstigend. En de enigste die ik ken hier in Helmond is mijn moeder, en die is werken hihi. Helaas, anders toch maar lopen...
Waarom durf je niet met de auto te gaan? Gewoon lekker rustig rijden, doet iedereen hoor.. En dan hoeft het echt niet gevaarlijk te zijn!
45 min lopen is toch peunuts? Ik wandek elke dag zeker wel 45min ook nu met een buik van 36 weken en een peuter. Dus ik ga straks ook mooi ket de slee richter pzs haar ophalen. Van,orgen nog voor de sneeuwbui op de fiets weggebracht. Maar als de sneeuw vers is valt het toch mee op de fiets, vertouw je het iet kan je altijd nog stukjes lopen. Nietbbang zijn
Nee dat durf ik echt niet. Ik heb 2 kindjes in autostoelen en ik moet op een dijk waar aan beide kanten water ligt. NO way dat ik daar rij. Meester lag vanochtend ook in de sloot met zijn auto. Gelukkig niks en ook geen kinderen achter. Fietsen met 2 kindjes op 1 fiets is niet te doen. Het is dat mijn man nu de enige is op zijn werk anders had hij haar kunnen brengen.
Ik zou lekker thuis blijven, aangezien het een psz is, als je kindje al echt op school zou zitten dan zou ik zijn gaan lopen want dan vind ik mij kindje om deze reden thuis houden niet goed maar nu fietsen , nee echt niet, zou ik niet doen , gevaarlijk voor je kindje achterop en ik zie dat je nog pril zwanger bent dus ik zou zeggen blijf lekker thuis en ga met je kindje leerzame spelletjes spelen
Het gaat om de peuterspeelzaal, dus ik zou lekker afbellen. Je ziet het duidelijk niet zitten om te gaan en hij is niet leerplichtig. Gewoon lekker een dagje thuishouden en misschien even lekker op de slee naar buiten vanmiddag.
Ja als het om psz gaat zou ik hem ook lekker thuis houden hoor! Die van mij is leerplichtig en ben dus 1,5 uur aan het lopen met 2 kindjes
Ge lekker vanmiddag met je zoontje buitenspelen en een sneeuwpop maken. Daar leren ze veel meer van en gezellig met mama. Wat denk je dat ze op de PSZ gaan doen, buitenspelen natuurlijk. Die ene keer dat het hier sneeuwt. En je bent ook nog eens net zwanger? Niet doen, lekker dicht bij huis blijven.