Het gaat wel heel ver om te zeggen dat de kerken inzicht hebben in de GBA. Er is bij je uitschrijving gewoon iets verkeerd gegaan. Als je in het verleden lid bent geweest heb je een zogenaamde "Sila-stip" in het GBA. Dat kan eruit gehaald worden als je je uitschrijft, maar in jouw geval hebben ze dat dus niet fatsoenlijk gedaan. Ik zou er bij het kerkgenootschap nog maar eens op terug komen, zodat ze dat netjes regelen. Succes!
Serieus?! DAMN! Hoe bedoelt u, privacy bescherming. Belachelijk. Bij mijn man hebben we er ook 'last' van gehad. Elk jaar weer voor de deur, elke keer weer uit laten schrijven. Werkte niet, toen maar eens boos geworden, werkte wel.
Ik heb trouwens hetzelfde met de ANWB Krijg ook elk jaar een acceptgiro...terwijl ik niet eens een auto op mijn naam heb! En daar is het dus zo, als je met je domme hoofd reageert, ben je dus meteen lid!
Ik heb dit jaren geleden ook gehad, en toen ik vroeg hoe ze aan ijn gegevens kwamen kreeg ik een vaag verhaal, konden ze niet eens eerlijk zijn, bah. Ik hoop dat het wetsvoorstel van D'66 er door komt!
Ik ergerde me er ook aan dat de gemeente m'n gegevens aan sektes e.d. doorgaf, dus ik heb laten ontdopen. Nu nergens meer last van, hooguit dat ik later eventueel takkenbossen moet sjouwen. Ik neem het 'risico' maar
Het is toch echt zo, er was minder dan een maand geleden nog een heel item op het nieuws over. Dat kerk en staat nu toch echt gescheiden moest zijn, en het belachelijk is dat de kerk toegang heeft tot t GBA.
Dit is niet voor jou, maar om fraude te proberen te voorkomen en op te sporen. Ontopic. Gemeente geeft idd gegevens door. Zelf veel problemen mee gehad om uiteindelijk uitgeschreven te zijn en te blijven! :x
Wat een gedoe zeg! Ik zou niet eens weten welke kerk ik moet benaderen. Er zitten er hier zoveel. Adresgegevens van de Sila kon ik niet vinden. Om nou alle kerken af te bellen is ook zo wat. Vandaag even bij de gemeente (gba) vragen dan maar. Van de kerkbalans heb ik reactie dat ze geen leden administratie voeren. Mijn moeder liep vroeger ook de kerkbalans en ze komen gericht op een adres. Dus nog maar even een vervolgmail sturen.
Wel humor, Ik ben wel actief lid van een kerk, maar krijg nooit een acceptgiro of mensen aan de deur. Dit is dan ook geen pkn, mss ligt het daaraan.
Ik ben de ene week mevr Jansen, de andere week Britney Spears, dan weer Maxima, ik verzin wel iets leuks. Nog nooit iemand iets van gezegd trouwens, durven ze vast niet.
Maar het werkt dus totaal niet, tenzij je zou moeten bewijzen met onderbouwende stukken dat dat inderdaad je adresgegevens zijn. Zoals ik al zei, ik bedenk iedere keer iets anders leuks en er wordt nooit wat van gezegd, dus doen ze met die gegevens ook niks. Waarom dan toch invullen? Scheelt weer een hoop gedoe aan de kassa lijkt mij.
Dit gaat niet om fraude vanuit de klant, maar van de cassiere. Het is om het personeel in te dekken dat ze niet zomaar iets retour kunnen slaan en het zelf in hun zak kunnen stoppen. Aan de hand van het handschrift kunnen ze zien of de medewerker het heeft getekend of iemand anders. Is zeker niet helemaal waterdicht, maar hierdoor wordt er wel minder geld ontvreemd door de personeelsleden, dus het werkt wel. Als ik een klant bij de kassa kreeg die geen gegevens in wilde vullen dan noteerde ik dat op de bon en vroeg ze er een paraaf bij te zetten. Op die manier loopt niemand risico.
Vorige week was het nog op het nieuws dat kerken inderdaad hun gegevens uit de GBA halen. Dit naar aanleiding van het verhaal van de pastoor (?) die foto's van uitgeschreven leden aan het ophangen was. Er is een manier om er vanaf te komen. Je kan een geheimhoudingverklaring persoonsgegevens aanvragen bij de gemeente. Dit kan vaak online en kost je een paar minuten. Ik heb dit ongeveer zeven jaar geleden gedaan (om een andere reden overigens) en ik moest o.a. aangeven of deze geheimhouding ook gold voor kerkelijke instanties. Dit lijkt me wel voldoende te zeggen.... Sindsdien word ik niet meer lastiggevallen door acceptgiro's en uitnodigingen voor plaatselijke gebedsgroepen. Je moet dan nog wel even verhuizen, want je nieuwe adres hebben ze al. Kleinigheidje....
Het komt een beetje raar over om te zeggen dat kerken toegang hebben tot het GBA want dat is dus niet zo. Kerken zijn aangesloten bij SILA (overigens niet alle kerken want dat kost geld en is een soort van abonnement). Eens in de zo veel tijd krijgen zij een mutatielijst van de gemeente. Alle mensen met een SILA-stip die verhuisd zijn in de tussenliggende tijd staan daarop vermeld. Aan de hand van die nieuwe gegevens worden mensen dus aangeschreven. Overigens zijn het bij mijn weten hoofdzakelijk protestante kerken die hiervan gebruik maken. De katholieke kerken geven daar al jaren geen geld meer aan uit, temeer door de commotie die er al jaren over is en de bergen geld die het kost. Dat weegt niet op tegen hetgeen het oplevert (nieuwe betalende parochianen). De SILA-bestanden van de gemiddelde katholieke parochie zijn dan ook enorm verouderd. Groetjes, Josien
Dit klopt inderdaad, maar de GBA deelt persoonsgegevens met de SILA. Alle mutaties worden doorgegeven en via deze omweg omzeilen ze de wet bescherming persoonsgegevens. Ze kunnen dan wel niet letterlijk in de GBA kijken, maar krijgen hier wel een afschrift van. Indirect hebben ze dus zeker toegang tot een belangrijk deel van de GBA. Komt in principe op hetzelfde neer mijn inziens. Er worden gegevens afkomstig uit de GBA doorgespeeld naar kerkgenootschappen en persoonlijk stel ik dat niet op prijs. Helemaal niet omdat mijn voormalige kerk en ik een geschiedenis hebben, waar ik nadrukkelijk heb aangegeven dat ik niet wil dat ze contact met me opnemen. Dit wordt gewoon niet gerespecteerd en vind ik een schande.