Ik heb een heel slecht gebit en heb heel veel last van kiespijn.Twee weken geleden een wortelkanaalbehandeling gehad en hoopte er weer voor een poos vanaf te zijn. Niks is minder waar! ik heb weer kiespijn en wel op twee plaatsen tegelijk.Een kies in mijn onderkaak en een kies bovenin. Mijn tandarts heeft me geadviseerd om een kunstgebit te nemen,Maar ik wil dat helemaal niet! Nu zijn mijn voortanden boven nog wel goed en mijn hoektanden ook....ik loop te denken om de kiezen te laten trekken tot de hoektanden en aan de onderkant net zo.Weten jullie of je een plaatje kan nemen op de plek van de kiezen? Of een brug? Wie heeft hier ervaring mee? Ik heb ook gehoord dat een kies trekken in de onderkaak moeilijker is dan in de bovenkaak? Ik ben vreselijk bang van de tandarts,ben de vorige keer ook bijna flauw gevallen tijdens de behandeling.dat maakt het voor mij nog extra moeilijk. Graag hoor ik van jullie ervaringen bij de tandarts over een kunstgebit,brug of plaatje. Alvast bedankt voor jullie reacties
Mijn vriend heeft boven een prothese onder narcose alles getrokken hij had wel pijn maar dit was 4 uur na de operatie zo goed als weg
mijn 2 voortanden zijn nep. 1 had ik voor de vervanging al een wortelkanaal behandeling gehad, en hier zit nu een gouden kroon onder, en over beiden zit een witte stiftand/kroon. zie je niets van, enne mijn oude voortanden waren wat langer dan me nieuwe, was blij dat dat wat aangepast kon worden
Ik heb een tijdje terug een topic geopend over wie er tips hadden over een kunstgebit. http://www.zwangerschapspagina.nl/de-lounge/371998-kunstgebit-wie-heeft-heeft-tips.html Inmiddels heb ik er sinds 11 dec '12 eentje (onder volledige narcose alles eruit gehaald), en ik had het gewoon eerder moeten doen! Ik heb er dus geen seconde spijt van gehad. Met het eten gaat het steeds beter
@mama van Shaun:Hoe vond hij het aanvoelen? Lijkt me zo naar om opeens een gebit in je mond te hebben.Wel fijn dat hij zo weinig pijn hebt gehad! @llkh1984:dan moeten je wortels nog wel goed zijn toch? Geeft het niet als je in die wortel al een wortelkanaalbehandeling gehad hebt? @mamv1:heb je in 1 keer je complete gebit laten trekken? Boven en onder? Had je ook zo vreselijk veel kiespijn? Waar heb je het laten doen? En moet je de narcose zelf betalen?
Ik heb idd boven en onder in 1 keer eruit laten halen in het ziekenhuis. Dan was ik er maar vanaf. Maar over de narcose heb ik eigenlijks geen idee?? Ik had zo'n slecht gebit, alle kiezen waren al stuk en mijn voortanden waren ook niet meer je van het.. De zwangerschap had het nog meer verwoest... Ik was dus ook bang voor de tandarts Ik heb hier mijn gebit laten aanmeten TPP van den Berg Tandprothetische praktijk | Heerenveen, Emmeloord en Drachten
@mamv1: ik vind het echt knap van je.Het lijkt me zo naar om wakker te worden uit de narcose en opeens een gebit in je mond te hebben.Als ik eraan denk voel ik al paniek opkomen. Ik heb even gekeken bij de link die je hierboven neergezet had,maar dat is tever weg voor mij. Ik woon in de omgeving van Breda.
Ik heb alles nep behalve mijn 4 voortanden, heb nooit gewisseld.... Erfenisje! Heb nu 5 bruggen, en volgens mij 7a8 inplantaten, de rest is opgebouwd op mijn melk elementen. Heb niet alles gelezen.
Merk er niets van, heb onder 2 echte bruggen, zitten aan beiden kanten vast. Heb onder-voor het zelfde Boven heb ik 2 bruggen die maar aan 1 kant vast zitten, snap je?
Manlief heeft alles onder narcose eruit laten halen. Kunstgebit wordt vergoed vanuit de basisverzekering. Voor de narcose hebben we toesteming aangevraagd en gekregen dus hoefden niks zelf te betalen. Anders kostte dat 600 euro. Heeft het laten doen bij tandheelkundig centrum beuningen.
bij de ene was de wortel dus nog goed, en hier is de oude tand in een kegel geslepen en er een kroon overheen gezet (inmiddels al weer bijna 10 jr geleden) bij de andere was de wortel eerder al weggehaald omdat deze dood was. toen beiden tanden aan de buurt waren, is er bij deze eerst een afgietsel gemaakt voor een goudenkroon voor onder het witte kapje. die gouden had dezelfde vorm alsdat ze me andere tand in de kegel hadden geslepen. deze is toen geplaatst. en toen is er naderhand over beiden tanden tegelijk me nieuwe tanden overheen gegaan.
wat waren de kosten voor het laten trekken dan??? mijn man moet dus 4 kiezen laten trekken en 1 laten vullen en nog wat herstel werk we hebben een opgave gekregen van 3000 tot 3500 euro. dat kunnen we nu dus niet echt betalen, dus hij laat het voorlopig zitten zegt hij, alleen hij muurt echt goed uit ze bakkes en dat irriteer me nogal heel erg...
Ik weet niet of kronen en bruggen e.d. ook in de basisverzekering zitten. Volgens mij niet alleen een volledig kunstgebit. Het trekken enzo weet ik dus ook niet wat dat kostte omdat dat rechtstreeks naar unive ging. Lijkt mij dat kronen en vullingen meer arbeid kosten en materiaal dan een kunstgebit en dat het daarom duurder is? Misschien kun je met de offerte naar de verzekering bellen/mailen en navragen of je recht hebt op vergoeding van dat bedrag. Als dat zo is dan moet je wel een bevestiging vragen want dat ging bij ons eerst nog verkeerd. Kregen alsnog een rekening thuisgestuurd van de narcose ondanks dat ons was toegezegd dat we dit vergoed zouden krijgen. Gelukkig dus een bewijsje en toen was het goed. Manlief had de wolf in zn tanden omdat hij als kind niet ieder half jaar op controle ging (schuld van de ouders) en door erkeerd gevulde vullingen. Tanden rotten gewoon letterlijk weg zagen zwart en inderdaad meurt vreselijk!!
Alles bij elkaar heeft een paar ton gekost, er is heel veel gebeurd aan mijn gebit, vanaf mijn 8ste jaar al bezig. Ja alles werd vergoed,
mijn man heeft geen kiezen meer, en die heeft de kosten voor een plaatje voor kiezen onder en boven laten uitrekenen 2500 euro Dus op dit moment heeft hij nog geen plaatje eerst moet ook zijn bot in zijn kaken weer herstellen voorals hij ooit implantaten zou willen. Hij had ook altijd vreselijke kiespijn en zegt nu alles eruit is. Dat hij dat 20 jaar eerder had moeten doen. en verbazend genoeg kan hij er alles mee eten hihi zelfs crackers
Mijn vriend heeft het hier laten doen CDC complete tandzorg dat is in best. Hij vind het niet raar voelen gewoon of het zijn tanden zijn
Wou dat ik joun tandarts had, ik wil alles laten trekken omdat ik altijd zoveel geklungel heb met me gebit. Wil die niet doen ik ben nog jong bla bla.. Maar heb nu ook 1 brug, en die werd mij toen der tijd vergoed. Heb nu nog een gat in me mond, en als ik daar een brug voor wil mag ik lekker gaan betalen!! Dus ik zou gewoon alles laten trekken heb je nooit meer kiespijn!!
Ik heb sinds 5 jaar een brug. Was destijds ook erg bang voor de tandarts en toen naar de cdc kliniek gegaan wegens de goede verhalen en veel reclame. Heb er spijt van dat ik het daar heb laten doen. Heeft me meer geld gekost dan bij een gewone tandarts, veel moeten reizen en kwaliteit heel slecht. Is na 2 jaar al los gegaan en nu weer problemen mee, stompje waar de brug op vast gemaakt is, is gaan rotten, door verkeerde plaatsing. Ik ben nu weer gewoon een paar jaar onder behandeling bij tandarts in eigen woonplaats. Voor mij dus geen dure cdc kliniek meer. Maar op zich wel blij met de brug als oplossing voor mijn gebit, heb ook een kroon laten zetten vorig jaar, hier geen last van, was ook niet vervelend om te laten doen. Succes!