idd mooi gezegd! Ik zou er zelf geen problemen mee hebben maar als anderen daar niet voor kiezen is het ook prima toch?
Nee, mss verkeerd begrepen maar als er gezegd wordt "je hebt gekozen om een gezin te zijn" impliceert dat in deze context wel dat het dus eigenlijk niet ok is als je niet als "gezin" (dus zonder de kinderen) een paar dagen weg gaat. Begrijp de comment van Cygnet2 dan wel.
Wij gaan sinds de komst van onze dochter ieder jaar op citytrip zonder haar. Het gaat over 3 dagen en eerlijk, we vinden het heerlijk even terug gewoon man en vrouw zijn. We hebben echt het gevoel dat het keer op keer een boost heeft voor onze relatie. Mijn dochter zelf vind het super, enkele dagen uit logeren,dat is feest voor haar. Je moet doen waar je zelf goed bij voelt,wat anderen denken,tja...
Ik ga aankomend weekend met mijn vriend naar parijs. 4 nachtjes is mijn dochter uit logeren! Ik zie er een klein beetje tegen op omdat ze de laatste tijd veel aan mij hangt, maar kijk er ook naar uit om gewoon eventjes niet de hele dag mama, mama en mama te horen! hihihi!
Nee nooit! Mijn partner denkt er gelukkig ook zo over, laat mijn dochter nog niet eens bij opa of oma als ik moet winkelen, ze hoort bij mij en heb gekozen voor kinderen. Ze gaat dan gewoon mee, ze blijft ook niet slapen als ik een feest heb, ik ga niet naar een feest. Wel verjaardagen en dan gaat ze gewoon mee. Dochter is nog nooit bij oma blijven slapen, als ze ouder is en ze wilt het zelf mag ze dat maar ik ga haar niet bij oma droppen omdat ik zelf wat leuks wil doen want mijn dochter is het grootste geluk in mijn wereld. Dit wil niet zeggen dat ik het afkeur wat anderen doen, moeten ze helemaal zelf weten. Iedereen leeft naar hoe zij het willen en daar heb ik vrede mee.
Groente eten en buiten spelen is goed voor een kind. Waarom wordt men boos als iemand zegt: "ik heb gekozen om als gezin dingen samen te doen"? Is dat niet net zoiets als zeggen dat je kind niet laten logeren niet goed is? Maar dat mag dan wel gezegd worden. Ja, zo kunnen we bezig blijven zeg, dit is het klassieke pot verwijt de ketel-verhaal natuurlijk! Fijn, als kinderen leuke opa's en oma's (of tantes en ooms) hebben waarbij het leuk logeren is. Logeren is niet per definitie goed voor een kind. Zelfstandigheid en onafhankelijkheid en om leren gaan met nieuwe omstandigheden en omgevingen kan op heel andere manieren bewerkstelligt worden. Dus: je bent niet gek als je met je echtgenoot samen weg wilt zonder de kinderen en ook niet als je je kind niet laat logeren. Doe gewoon waar je zelf behoefte aan heb en sta daar achter. Leven en laten leven, verkondig je eigen verhaal en vel geen waard-oordeel.
Pff wat een discussie aan het worden weer Ik denk niet dat ik het zou doen, maar ik heb nog geen kids dus wie weet verandert mijn mening nog. Vroeger als kind noooit wezen logeren en heb hier niks aan overgehouden hoor. Zelfstandigheid, omgaan met nieuwe omstandigheden etc komt vanzelf ; werkweek op school, schoolreisjes, etc.
Mijn kinderen zijn ook mijn grootste geluk maar er is nog veel meer geluk in de wereld. En hoe meer ik van de "complete wereld geniet, hoe meer ik van mijn kids geniet". Ik heb de eerste 3 jaar vrij weinig gedaan alleen/of met partner en ik werd hier niet gelukkig van. Dat ik zelf voor kinderen koos betekend niet dat ik buiten hun niks alleen kan doen. Ik vind ook dat ik mijn kinderen een goed voorbeeld geef door ze te laten zien dat ik er niet altijd ben en dat mama`s ook wel eens iets zonder hun doen.
Ik ben nu 2x 2 weken zonder kids op vakantie geweest, heerlijk! Dit jaar ga ik een week zonder kids en 2 weken met.. Oudste gaat niet mee, jongste is dan 3 dus vind hem nu oud genoeg om mee te gaan. Maar dus ook nog een weekje alleen, ff genieten van de rust en lekker een weekje niets doen!
Moet nog wel even toevoegen dat ik ze nooit naar Jan en Alleman heb gebracht en dat ook nooit zal doen. Ze slapen op eigen verzoek bij mijn moeder of mijn oma. En verder alleen bij haar pa.... Ik snap dat andere moeders er niet voor kiezen iet s te doen zonder de kids. Vooral als ze onder een jaar zijn.... was mijn hobby ook niet. Maar nu ze ouder zijn....
Wij proberen jaarlijks een weekend weg te gaan. 2 nachtjes. 4 nachten zou ik ook geen probleem vinden. Maar oppas voor 3 en straks 4 kids met hele schema's is niet altijd even makkelijk. Geniet lekker van je daagjes weg.
Ik begrijp ook niet dat mensen het doen, maar daarom zeg ik dat iedereen anders is. Ik zeg zeker niet dat het slecht is. Kwam alleen een beetje bot over wat ze poste.
Dat is hoe jij het doet en dat jij het fijn vind prima. Ik doe het echt nooit, word dood ongelukkig als ik mijn dochter niet bij me heb en ik doe het dus ook op mijn manier. Wat betreft goed voorbeeld geven dat vind ik echt onzin. Wanneer geef je een goed voorbeeld? Het ene kind voelt het anders aan dat het andere kind. De een voelt zich eenzaam en de ander top.
Mooi verhaal, alleen zie ik dat totaal anders. Hier geldt: "ik geniet 1000x meer als ik mijn kind de wereld kan laten zien en hem kan laten delen in mijn geluk". Mijn kind is mijn wereld. Meer geluk vind ik in de wereld niet. Ik ben al wat ouder en heb voordat hij kwam genoeg tijd gehad voor mijzelf en genoeg van de wereld gezien. Zoveel mensen zoveel meningen. Mooi is dat toch!
Ik had ook beter kunnen zeten dat ik ze EVENGOED een goed voorbeeld geef. IK vind het fijn dat ze weten dat ik ook andere bezigheden heb en dat ik daar blij van word. Misschien voelde ze zich in het begin eenzaam. Nu weten ze niet beter
Ik zou het doen. Zijn met onze eerste 2 kinderen naar Istanbul geweest, was niet zo'n groot succes. Nu met 3 kinderen wil mijn man weer gaan maar word al moe als ik eraan denk om eerlijk te zijn haha. En ja dan zeg ik ook, met 1 kind is zoiets eigenlijk easy peasy en had ik het wel gedaan (meegenomen). Maar nu met 3 vind ik het gewoon teveel gedoe.
Als het voor jou/jullie zo goed voelt en je kinderen hebben nergens last van is het ook geen probleem. Maar ik kan het echt niet. Wat ik bedoelde met mijn dochter isme grootste geluk; ik heb niks in de wereld nodig ( tijd met mijn partner ook niet voor 1 avond ) wat mij een betere moeder zou maken of dat ik zo meer geniet van mijn kinderen. Ik zou eerder alleen met dochter op vakantie gaan dan met mijn man hahaha
Ik ben 27... mijn oudste bijna 6... Ik vind het ook heerlijk om haar de wereld te laten zien. Ik werk door de week ook bijna nooit. Ze vind het geweldig als ik op school kom helpen bijv. Maar voor bijv de kroeg vind ik haar te jong en een vakantie naar China ook maar wellicht als ze ouder is.... dan mag ze mee.
Denk dat je een goede reden hebt om er even samen tussen uit te gaan. Ik bedoel het is om jullie relatie even uit de dip te halen. Als dat lukt door even samen 4 dagen te genieten... Doen! Als ik naar mezelf kijk vind ik 4 dagen wel lang maar als het zou zijn om weer nader tot elkaar te komen zou ik het wel kunnen. Maar "gewoon" even 4 dagen of langer weg weet ik niet of ik dat zou doen, dan ga ik toch liever met het complete gezin denk ik. Succes en hopelijk is het de oppepper die jullie even nodig hebben!