1 of 2 cryo's terugplaatsten??

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Blondje, 16 jan 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Blondje

    Blondje Fanatiek lid

    29 aug 2009
    1.640
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik krijg aanstaande dinsdag de terugplaatsing van een cryo in eigen cycles, ik heb zojuist pregnyl gezet. We hebben nog 2 cryo's in 1 rietje, even er vanuit gaande dat ze beide goed ontdooien, twijfel ik of we ze beide laten terugplaatsten. De cryo's zijn van onze eerste ICSI in november 2010, we hebben hiervan 4 cryo tp's gehad, de 4e keer voor het eerst 2 cryo's, en daaruit is onze dochter geboren. Nu heb ik vorige cycles 1 cryo teruggeplaatst gehad, helaas mislukt, de andere cryo is "weggegooid." Nu zei vandaag de fertiliteitsassistente dat je er nog 2 teruggeplaatst mag krijgen als ze in 1 rietje zitten, vanaf dit jaar staat de verzekering dit (bijna) niet meer toe. Vind t erg zonde om een cryo weg te gooien en het is onze laatste cryo poging, maar de kans op een tweeling is er ook.. Weet iemand hoe groot die kans is? Bij mijn vorige zwangerschap had ik vanaf 30 weken erge rugpijn, had pre-eclampsie en ze is bij 33 weken geboren, te klein voor de termijn. Ben bang dat het bij een tweeling allemaal erger kan worden wat dat betreft. Lastige keuze dus.. Ik ben benieuwd naar ervaringen van anderen. Bij voorbaat dank!
     
  2. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Oei, dit zou ik overleggen met de gynaecoloog.

    Stom dat ze in 1 rietje zijn ingevroren.

    Normaal zou ik zeggen: 2 laten terugplaatsen, want de kans op zwangerschap is al zo klein. Maar als je al pre-eclampsie had met 1 kindje bij 33 weken... dan wil je eigenlijk geen tweelingzwangerschap. Wel treedt pre-eclampsie bij de 2e zwangerschap (van dezelfde vader) later op in de zwangerschap dan bij de 1e. Maar bij een tweeling is de kans op pre-eclampsie weer groter.

    Ik vind dit erg lastig. De risico's bij een tweelingzwangerschap zijn bij jou vrij groot, maar de kans dat je echt zwanger wordt van een tweeling is weer vrij klein. Een cryo weggooien is erg zonde...

    Kan hij niet opnieuw ingevroren worden? Of beide laten doordelen naar een blastocyste stadium en degene die het haalt, terugplaatsen?

    Oh ja, wat betreft de verzekering: daar komen ze niet achter, het aantal embryo's staat toch niet op de rekening?!
     
  3. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Heb je laten onderzoeken hoe groot de kans op pre-eclampsie is bij een tweede? Dit kun je (gratis) laten doen als je (pre) eclampsie of HELLP hebt gehad. Mocht je het nog niet hebben gedaan dan is het voor deze cyclus natuurlijk te laat, maar mocht het nu niet lukken dan is het misschien een idee voor een volgende cyclus? Zeker als de kans op herhaling erg groot is zou ik zelf niet voor een kans op een tweeling durven gaan. Moeilijk!
    Ik zou er even met de arts over willen praten. Wellicht kan hij iets zinnigs over de kansen zeggen. Succes!
     
  4. Blondje

    Blondje Fanatiek lid

    29 aug 2009
    1.640
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de reacties meiden! Het is een lastige beslissing, daarom gebeld met de arts. Mijn gevoel en van vriendlief zegt toch wel 2 als ze goed ontdooien, dat vind ik weer spannend hoor! Hopelijk geen telefoontje vanuit tilburg. Maar goed de arts vond een tweeling ook wel riskant vanwege de vroeggeboorte bij mijn vorige zwangerschap, afgesproken bij goede kwaliteit 1 terugplaatsen en bij matige kwaliteit 2 terugplaatsen. Morgen om 14.00 uur is het zover!
     
  5. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Lijkt me goed idee!
    Kan die andere nog heringevroren worden?
    Heel veel succes!
     
  6. bar1983

    bar1983 Actief lid

    14 mei 2012
    164
    0
    0
    NULL
    NULL
    Kunnen ze niet als je 2 topembryo's heb, er 1 laten doorgroeien tot een bepaalde dag en dan invriezen?
    Ik heb zelf vorige week een terugplaatsing gehad van 2 embryo's! Er waren er 4 ontdooid, 2 per rietje, maar 2 hadden het niet gered! De keuze die we moesten maken was of 1 of 2 terug te laten plaatsen!
    Wij hebben gekozen voor 2! Maar stel dat ik had gekozen voor 1, dan hadden ze het andere embryootje laten doorgroeien tot dag 5, mocht die dat niet hebben gered, dan had deze embryo het ook niet in mijn baarmoeder gehaald!
    Maar een embryo van mindere kwaliteit kan wel doorgroeien, als deze helemaal geen kans zou hebben, dan zouden ze deze niet laten terugplaatsen!
     
  7. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Opnieuw invriezen kan volgens mij niet..
    Dat zeiden ze altijd tegen ons.
    De kans op een tweeling zwangerschap is klein maar aanwezig. Het is altijd zonde om een kans weg te gooien, maar je moet wel goed de voor en tegens afwegen.
    Succes met de beslissing, hopelijk een goede tp.
     
  8. Minniemouse1974

    Minniemouse1974 Fanatiek lid

    14 mei 2011
    3.570
    55
    48
    Ik heb er in Tilburg 2 terug laten plaatsen, en er is er 1 blijven zitten.(Bij ICSI 3).

    Met 2 is de kans groter dat je zwanger wordt, de kans op een tweeling is niet zo heel groot.

    Succes morgen!
     
  9. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    In Düsseldorf vriezen ze wel opnieuw in, maar daar worden de embryo's eerst als bevruchte eicel ingevroren. Als ze dan na het ontdooien doorgroeien naar het blastocyste-stadium (dat duurt 5 dagen), dan kunnen ze wel opnieuw ingevroren worden. Ik weet niet of dat ook kan als ze al als bijv. 8-cellige ingevroren zijn geweest.
     
  10. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    In tilburg doen ze dat niet, tenminste niet toen wij de ivf behandelingen hadden.
     
  11. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
    Vanaf 1 januari mag je toch, alsje onder de 38 bent, maar 1 embryo terug laten plaatsen?
     
  12. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Uh, ja maar als die cryo's nu onder de oude regels met 2 zijn ingevroren?? Dan kun je daar toch niets aan doen? En bovendien komt het niet op de factuur te staan. Dus die regel lijkt mij een wassen neus. Ik zou zelf nog liever zelf betalen, dan een cryo weg laten gooien. Voor TS is dit natuurlijk iets anders: zij heeft HELPP gehad.
     
  13. muk

    muk Actief lid

    30 aug 2012
    100
    0
    0
    visagie en haar stylist
    Ik ben 34 en heb 2 terugpllatsingen gehad, als je er 2 wilt gewoon vragen of ze er 2 willen terugplaatsen dan doen ze het gewoon tenminst bij mij is her gedaan. Nu afwachten tot maandag dan weet ik of ik zwanger ben van 1 kindje of mischien toch wel 2.
     

Deel Deze Pagina