zwanger van een tweeling

Discussie in 'Zwangerschap clubs' gestart door moeke01, 25 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Linssiejj

    Linssiejj Fanatiek lid

    3 jun 2012
    1.713
    0
    0
    Senior secretaresse
    Ik ben zelf maar 1.67 dus niet groot. Heb wat foto's in mijn album. Had nooit gedacht dat mijn lichaam deze tweelingzwangerschap aan zou kunnen, maar mijn buik is nog steeds hartstikke mooi en rekt nog steeds mee, wordt nog steeds met de week groter.
    Alleen kan mijn onderstel het niet meer goed aan. Heb een rolstoel geregeld bij de thuiszorg en deze gaan we morgen ophalen. Voor mijn opname ging ik wel af en toe mee naar de winkel, maar werd snel moe en merk dat het te zwaar is om lang op mijn benen te staan. Wel fijn dat ik dadelijk lekker mee kan in de rolstoel.
    Schaamde me eerst een beetje om in een rolstoel te gaan zitten, maar het gaat gewoon echt niet en wil me bekken en benen sparen.
    Bij mij ligt de jongen ook iets hoger dan het meisje. Hij lag eerst met zijn hoofd tegen mijn ribben wat erg onprettig was, nu met zijn voeten. Maar ze kunnen beide tot mijn ribben komen volgens mij want voelt allemaal niet lekker. Als ze heel druk zijn (en dat is vaak!) dan heb ik echt een beurse buik. Vind het nog steeds prachtig Hoe ze beide lekker zitten te trappelen in mijn buik. Kan me ook niet voorstellen dat er gewoon twee ini mini baby'tjes in zitten.
    Heb tijdens mijn opname een drieling gezien van 33 weken die bij 28 geboren zijn en toen dacht ik wauw dat zit gewoon in mijn buik. Zo geweldig.

    Mijn meisje is aan het indalen gegaan dat zagen ze bij opname. Eerst dacht ik dat de benauwdheid hierdoor minder was, maar is weer terug. Soms het idee echt geen lucht meer te krijgen.

    Hoop dat de controle morgen goed is en dat ook mijn baarmoedermond nog steeds stabiel is, want heb het nu even gehad met die opnames. In totaal al 13 dagen.

    Ik heb verder wel een goede zwangerschap gehad. Heb wel vrij snel het werken af moeten bouwen in verband met harde buiken en omdat het lichamelijk veel te zwaar werd. Pas na 27 weken ongeveer is het bij mij echt heel erg bergafwaarts gegaan en elke week wel wat anders dat tegen zat.

    Ben nu vooral echt doodmoe van het ziekenhuis dus lekker veel slapen, dan gaan de dagen ook veel sneller.
    Vind echt fijn dat dit forum bestaat zodat we onze verhalen kunnen delen en je ziet dat het vrij zwaar is twee kleintjes in je buik.
     
  2. ikke175

    ikke175 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    2.576
    0
    36
    NULL
    NULL
    Marlies als allereerste van harte gefeliciteerd met je jongens. Hopelijk is de bevalling goed gegaan. Ben heel benieuwd hoe het opeens zo kan? Hopelijk mogen ze snel naar een gewoon zh en doen ze het zo goed dat je ze heel snel mee naar huis mag nemen. Wil je je verhaal hier een keertje delen?

    Meiden... ik ben blij te horen dat jullie kindjes goed groeien. Dat is het belangrijkste he. Al hoop ik wel dat jullie het nog een beetje kunnen trekken want ik kan me voorstellen dat het steeds zwaarder wordt.

    Anjav hoe was het vandaag bij de gyn?

    Linsiejj ikzelf had ook alleen maar een hele dikke buik. Verder nergens last van..geen vocht of wat dan ook. Ikzelf ben ook mini. 1.57m... ik heb de dames tot 35 weken mogen dragen en toen moesten ze eruit omdat ze te klein waren. Ik hoop dat jullie zeker tot 36 weken mogen lopen want dan is een baby echt klaar om geboren te worden. Onze dames zijn met 35 weken geboren en ze hebben het vanaf het begin goed gedaan. Alleen de ontwikkeling van het drinken was niet ontwikkeld. Dit gebeurd tussen de 35e en 36e week. Daarom hebben ze 2,5 week langer in t zh moeten liggen. Ik hoop dus echt ( ondanks dat het zwaar is ) dat ze nog ff blijven zitten. Onze dames waren erg klein en ik had gehoopt dat ze wat zwaarder zouden zijn. Maar ook hier is alles goed gekomen en het zijn onze mini meisjes ( nu 3540 & 4120 gram met iets meer dan 3 maanden )
     
  3. dewy

    dewy Actief lid

    4 apr 2012
    289
    0
    0
    NULL
    NULL
    Danylo werdt met 34 weken ruim boven de 2 kilo geschat en is met 35 weken geboren met 1940gr. Verder geen ramp want hij deed t super goed. Maar hier idd ook 3 weken in het ziekenhuis vanwege het drinken
     
  4. anjav

    anjav Fanatiek lid

    11 dec 2011
    1.690
    0
    36
    NULL
    NULL
    Linssiejj; ik vind het ook echt fijn dat we hier de verhalen kunnen delen.
    Dat er een hoop begrip is, en mensen ook echt weten waar we het over hebben.

    Ons meisje is ook ingedaald trouwens, maar dat geeft me ook niet meer lucht;.
    Ik hoopte dat dat wat opluchting van m'n ribben zou krijgen, maar helaas!
    Ik hou nu wel vreselijk veel vocht vast trouwens. Dat is ook niet fijn.
    M'n voeten/onderbenen zijn super dik, en m'n handen zijn ook dik!

    Ik vond de ziekenhuis opname ook echt vermoeiend.
    Ik heb daar bijna niet geslapen. 2 uurtjes per nacht ofzo.
    Dus ik was ook super blij dat ik naar huis mocht, en ik heb me ook
    echt aan alle regels gehouden qua rust, zodat ik niet weer terug hoefde.
    Ze waren in het ziekenhuis echt SUPER SUPER SUPER lief, maar mijn eigen bedje was toch wel heel fijn.
    Plus miste ik mijn man echt gruwelijk!! :)

    Ikke: de gyn was gisteren echt in een heel andere bui volgens mij.
    Ze zag echt uit zichzelf al hoe zwaar ik het heb, en ze zei dat ze dus met 37 weken (mochten ze niet uit zichzelf al komen in de tussentijd) gaan ingrijpen.
    Dus ik was SUPER opgelucht!!
    Nog een week of 2 dus! Spannend hoor.
     
  5. Mams26

    Mams26 Actief lid

    8 jun 2012
    410
    0
    0
    Regio Utrecht
    Anja, dat is fijn nieuws! Wat heerlijk! Nog maar een week of 2... Jaloers! Hihi!

    Ik ben ook gewoon zooooooo nieuwsgierig hoe ze er uit zien, of ze echt identiek zijn, op wie ze meer lijken, of ze haar hebben? Ik wil gewoon kroelen! Dat is nu nog vrij lastig... Hihi!
    Plus zoon van 5 is nachtjes aan het aftellen.... Ik dus automatisch ook!
     
  6. sasje24

    sasje24 VIP lid

    30 mrt 2010
    14.319
    0
    0
    ow super anja!!! een hele geruststelling idd!!!
     
  7. Linssiejj

    Linssiejj Fanatiek lid

    3 jun 2012
    1.713
    0
    0
    Senior secretaresse
    wat fijn Anja!!

    Bij mij hebben ze een pessarium ingebracht om de druk op mijn baarmoedermond te verlagen en zo dus ook de geboorte uit te stellen. Als het goed blijft gaan laten ze deze tot 34 weken zitten.
    Ben benieuwd. Inbrengen was wel akelig, maar ja alles om de kleintjes zo lang mogelijk bij me te houden.
     
  8. anjav

    anjav Fanatiek lid

    11 dec 2011
    1.690
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ik vind het ook echt super dat ze er nu zelf mee kwam. Maar ik barst echt zowat uit mijn buik. Ik sta er ook echt van te kijken dat ze zichzelf niet al aandienen.

    Linssiejj: bij een vriendin van me hebben ze dat ook gedaan, en dat heeft goed geholpen. Die heeft ze tot 35,4 gedragen. Die had al vanaf 23 weken weeën.
    Ik hoop dat het bij jou ook goed helpt.
     
  9. Linssiejj

    Linssiejj Fanatiek lid

    3 jun 2012
    1.713
    0
    0
    Senior secretaresse
    ja gisteren en vanmorgen wel last gehad van menstruatiepijn door het inbrengen gisteren, maar nu gaat het weer beter.
    Fijn om te horen dat het bij haar geholpen heeft. Bij mij gaat hij er als hij dan nog zit met 34 weken eruit.
    Ik lees inderdaad dat bij meer meiden een succes was en ook veel bij meiden die al vrij vroeg in de zwangerschap weeën of baarmoedermondverkorting hadden. Nu heb ik nooit echt weeën gehad en mijn baarmoedermond is nog niet onder de 1,5 dus ben benieuwd wat het doet bij mij. Alle beetjes helpen.
     
  10. ikke175

    ikke175 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    2.576
    0
    36
    NULL
    NULL
    Linsiejj spannend zeg. Ik hoop dat het helpt. je hoort wel veel positieve verhalen erover. Ik duim voor je mee.

    Anjav wat geweldig! Heeft ze het licht gezien? Je kunt toch ook bijna niet tot 40 weken doorlopen?? Mijn gyn zei altijd dat het na 38 weken heel risicovol is om tweelingen te laten zitten, mits ze nog voldoende plek, vruchtwater of wat dan ook hebben maar dat komt niet vaak voor. Je hoort het wel maar ik ben blij dat ze met 38 weken zouden ingrijpen. Maar het was toch 3 weken eerder.
    Ik ben wel heel benieuwd of je ukkies zich uit zichzelf aankondigen...
    Je hebt in ieder geval een super mooie buik :) -> fb
     
  11. anjav

    anjav Fanatiek lid

    11 dec 2011
    1.690
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ikke: dank je meid. :)
    Maar ik vind het ook super fijn dat ze met 37 weken actie gaan ondernemen hoor.
    Ik heb super veel last van vocht vasthouden de laatste dagen.
    Mn handen, mn onderbenen en voeten, en mn gezicht!
    Maar mn bloeddruk is nog goed, dus het zal wel goed zijn hè.
     
  12. benji

    benji Bekend lid

    20 jan 2008
    680
    0
    0
    Hai dames ook hier gaat het goed wel ontzettend druk met 2 van die ukkies maar wel ook errruug leuk alleen heeft y.oeri hoogst waarschijnlijk last van reflux dus nu over op voeding met johannesbroodpitmeel erin en daar diet ie het veel beter op wat is dat lekker zeg hij is natuurlijk de kleinste dat ie het nu wel allemaal binnen houd op 1fles na hier effe fototje van hun beide krijg de onderste niet omgedraaid sorry daarvoor xxx Hoe gaat het bij jullie
     

    Bijgevoegde bestanden:

  13. Sarah11

    Sarah11 Lid

    28 apr 2011
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij 34.1w bevallen van een gezonde zoon en dochter. Nog wel even in de couveuse blijven, maar alles gaat prima!

    Veel geluk iedereen!
     
  14. sasje24

    sasje24 VIP lid

    30 mrt 2010
    14.319
    0
    0
    van harte gefeliciteerd sarah!!!
     
  15. mem81

    mem81 Actief lid

    21 jan 2012
    291
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gefeliciteerd!!!
     
  16. anjav

    anjav Fanatiek lid

    11 dec 2011
    1.690
    0
    36
    NULL
    NULL
    #1896 anjav, 27 jan 2013
    Laatst bewerkt: 27 jan 2013
    Gefeliciteerd Sarah!!

    Ik ben wel jaloers hoor... Ik heb het echt zo gehad! :)
     
  17. dewy

    dewy Actief lid

    4 apr 2012
    289
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gefeliciteerd
     
  18. Linssiejj

    Linssiejj Fanatiek lid

    3 jun 2012
    1.713
    0
    0
    Senior secretaresse
    Gefeliciteerd Sarah!

    Bij mij is het pessarium er alweer uit. Gisteren overdag bruin verlies met pijn in buik en rug. Moest meteen komen en toen het pessarium er uit werd gehaald kwam er een hele vloedgolf aan bruine afscheiding en een klein beetje helder bloed. Pessarium irriteerde waarschijnlijk mijn baarmoedermond en hield de afscheiding tegen. Moest een nachtje te observatie blijven omdat ze bij bloedverlies geen risico nemen. Gelukkig was het van het pessarium en kon ik vandaag naar huis. Baarmoedermond was nog mooi 2.4
    Vind het nu wel spannend worden. Vandaag alweer de 33 weken gehaald. Denk zelf dat het niet heel lang meer gaat duren, maar ja je weet nooit.
    Snap dat je het zat bent Anja. Ik heb er ook genoeg van. Gaat bijna geen week voorbij dat ik een nachtje of langer in het ziekenhuis moet blijven.
     
  19. Marlies74

    Marlies74 Fanatiek lid

    2 jul 2012
    1.156
    0
    0
    Zeeland
    Hey meiden,

    Mijn ventjes zijn lekker in mijn " eigen" ziekenhuis nu al 10 dagen. Ze mochten na een week over.

    Ze doen het best goed, al heeft baby J nog wel wat meer adem ondersteuning nodig als baby M. Maar dag mag hoor.

    Er was niks maar dan ook niks wat wees op deze vroeg bevalling. Ik lag al op bed en ging nog even naar de wc, liep de trap op en opeens braken de vliezen van baby M. Heel rustig gebleven en binnen 3 kwartier met de ambu in ziekenhuis en 2 uur later onderweg naar een academisch ziekenhuis met vorse wee remmers. Ik had geen weeen dus viel mee dacht ik. Maar de volgende morgen rond 11.45 begon ik wat krampjes te krijgen wat om 1 uur in weeen over ging en zo erg dat ik in 4 uur naar totale ontsluiting ging. Om 17.10 was M geboren en toen stopten alle weeen... moest aan de opwekkers en bijna een uur later braken de vliezen van J en 2 minuten later was ook hij er.

    Lijkt nu al weer zo lang geleden... gelukkig zijn we terug in eigen ziekenhuis dat is wel zo fijn een eigen omgeving.
    Ze gaan er van uit dat ze rond de uitgerekende datum naar huis mogen ( 7 maart ).... kijken we nu al naar uit hahaha maar eerst maar lekker groeien..

    Geboorte gewicht M 1496 en nu 1850 en J 1590 en nu 1790.... ze doen het goed!

    MIjn placenta is opgestuurd maar er is niks uitgekomen wat dit heeft veroorzaakt.
     
  20. sasje24

    sasje24 VIP lid

    30 mrt 2010
    14.319
    0
    0
    balen meiden......hier ook al 2 keer extra naar het zh gemoeten....

    heb ook wat last van harde buiken maar bij controle bleek gelukkig nog geen ontsluiting! dus gewoon rustig aan!
     

Deel Deze Pagina