Wat te zien bij echo als je 6,5 week bent?

Discussie in 'Zwangerschap clubs' gestart door Meiski, 23 jan 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Goedemorgen allemaal,

    Ik lees al jaren mee maar heb er nooit echt iets opgezet maar nu ben ik zwanger en heb toch een vraag :).

    16 december eerste dag van laatste menstruatie, ik heb gemiddelde cyclus van 25 dagen en zo berekend is mijn uitgerekende datum 19 september. Volgens mijn app ben ik nu 5,9 weken.
    Vanmorgen naar de dokter geweest omdat ik mij zorgen maak omdat ik nog niet helemaal gestopt ben met roken :x erg slecht, ik weet het. Ik rook er nu max 2 per dag en baal van mijzelf dat ik dit niet kan laten. Nu stelde hij voor dat ik volgende week langs kom voor alvast een echo zodat ik kan zien hoe alles eruit ziet en mij dit wellicht extra motiveert om die 2 sigaretjes te laten liggen. Ik was natuurlijk helemaal blij maar ik vraag me eigenlijk af wat ik dan al te zien kan krijgen? Ik ben dan ong. 6,5 week. (woensdag is de afspraak).

    Alvast bedankt voor het lezen en antwoorden :).

    Liefs xx
     
  2. Derbi

    Derbi Niet meer actief

    je kan ook een consult krijgen bij longverpleegkundige. Zij kan je misschien ook helpen om die laatste sigaretjes te laten liggen. Ik weet hoe moeilijk het is, zit zelf nog op 3. ik heb al 4 echo's gehad en nog lukt het me niet. Dus ik ga je echt geen preek geven, het is juist goed dat je graag wil stoppen!

    Ik kan je helaas niet helpen wat de echo betreft. heb zelf de eerste met 7.3 weken gehad en toen zag ik een klein vruchtje met een hartje ( en daar zat er voor de gezelligheid nog eentje achter :D)

    Veel succes in ieder geval.
     
  3. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Hoi Derbi,
    Dank je wel voor je snelle antwoord. Ik heb nog nooit van een longverpleegkundige gehoord maar dit ga ik zeker volgende week even navragen.

    Jij zit ook nog op 3? Moeilijk is het he.. ik heb altijd met mijn grote mond gezegd, nou als ik eenmaal zwanger ben dan stop ik gelijk en vindt het daarom ook zo zwak van mijzelf dat ik daar geen woord aan hou. Maar ik probeer er alles aan te doen dus daar hou ik me nu maar even aan vast.

    Ja 6,5 week echo, ik zou hem eerst met 9,5 week pas hebben dus ben wel blij dat de dokter het zelf voorstelde om er eentje eerder te doen en ik hoop stiekem ook dat ik dan echt besef wat er allemaal gaande is en ik sterk genoeg ben om die sigaret niet meer op te steken. Mijn vriend heeft gelukkig beloofd niet meer in mijn buurt te gaan roken dus dat helpt gelukkig wel.

    Mag ik vragen waarom je al 4 echo's hebt gehad in 11 weken? Is dat standaard?
     
  4. firsttimemom

    firsttimemom Fanatiek lid

    26 sep 2012
    1.184
    0
    0
    Ik had met 6+4 een echo ivm met bloedverlies, en daarom was te zien een klein vruchtje (7,6 mm maar liefst ;) ) met een knipperend lichtje! (hartje dus)

    Ik was voor ik zwanger raakte al gestopt met overdag roken. Rookte er 's avonds nog een paar. En nu smokkel ik er ook nog wel eens eentje weg. Heel slecht, ik weet t! VK zei tegen mij alles wat je mindert is meegenomen, stoppen is t beste! Nu griep, dus niet meer gerookt! (trots!)
     
  5. Yasmin84

    Yasmin84 Fanatiek lid

    29 sep 2009
    3.042
    1
    0
    Zuid-Holland
    Hier een echo gehad met 6,5 weken. Had blijkbaar een lange cyclus want we dachten in eerste instantie dat ik verder was.
    Wij zagen met dat termijn dat het hartje klopte. Was ook maar net gaan kloppen zei de verloskundige.

    Succes verder met je zwangerschap! Geniet er lekker van :)
     
  6. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Ooh toch al een hartje als je zo vroeg zwanger bent? :D ik ben benieuwd....!!!! En wat goed dat je niet meer gerookt hebt, stiekem hoop ik ook op zware misselijkheid of keelpijn/griep op de hoop dat ik er ook zo van af kom ;)... Succes met het niet roken en met de zwangerschap natuurlijk!!!
     
  7. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Ook al een hartje gezien, nou ben ik helemaal benieuwd naar volgende week... ik reken er maar niet op dat je het kan zien maar als we het toch zien is het mooi meegenomen :).

    Dank je wel.. jij nog even zoals ik zie?? Ook heel veel succes....
     
  8. Derbi

    Derbi Niet meer actief

    dat je vriend niet in de buurt rookt is al heelwat! mijn man rookt buiten, maar ik ga dan gewoon met hem mee.

    het is niet standaard om met 11 weken al 4 echo's tenkrijgen, maar ik verwacht een tweeling :D en dan willen ze de groei graag in de gaten houden.

    verder heb ik inderdaad ook altijd geroepen dat ik zou stoppen, maar helaas het is erg moeilijk.

    vraag aan je ha wat voor opties er nog meer zijn, en dat je wilt stoppen is al heel erg goed en ook dat je veel minder rookt. het gaat ons allebei vast lukken helemaal te stoppen!!
     
  9. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Tjees wat spannend, een tweeling!! Heel veel succes met je zwangerschap.... xx
     
  10. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Zal een foto plaatsen van mijn 6,5 week echo.
    Zichtbaar was er niet veel maar zeker een hartje. Was trouwens gewoon een uitwendige echo want die was duidelijk genoeg bij mij. Soms wordt er een inwendige gedaan als het zo vroeg is.
     

    Bijgevoegde bestanden:

    • image.jpg
      image.jpg
      Bestandsgrootte:
      14,1 KB
      Weergaven:
      322
  11. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Hoi Nicci,

    Dank je wel voor het plaatsen. Zo heb ik er inderdaad meer beeld bij :). Nog even paar dagen wachten en dan kan ik zien of 'puk' (zo noemen vriend en ik hem/haar even haha) helemaal goed is.

    x
     
  12. Jennifer2106

    Jennifer2106 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    4.203
    1
    0
    Zuid Holland
    Hoi meiden. Ik heb vd week met 6-4 mijn tweede echo gehad. Een mooi kloppend hartje kunnen zien. Zal de foto ook ff voor je plaatsen.

    En ook ik heb altijd geroepen dat ik meteen zou stoppen met roken zodra ik zwanger zou zijn. Nou ook mij lukt het niet. Voel me zo klote erdoor en schuldig maar toch lukt het niet. Ben wel van 25 naar 5 gegaan en hoop dat het me alsnog lukt om helemaal te stoppen. Ik voel me echt een zwakkeling.
     
  13. Brabantsmeisje

    Brabantsmeisje Bekend lid

    13 jul 2012
    923
    46
    28
    Vrouw
    honden gedragstherapeut
    Noord Brabant
  14. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Ik moet nog 2 dagen wachten en dan heb ik ook een echo, ben wel heel zenuwachtig ervoor, zal het allemaal wel goed zitten? Ik snap hoe je je voelt :x, ik vind het ook onwijs zwak van mijzelf dat ik het gewoon niet kan. Ik ben van een pakje naar max. 2-3 per dag gegaan (vaak maak ik sigaret na 3-4 hijsen uit) en snap ook echt niet dat het nog zooo moeilijk is om van die laatste sigaretten af te blijven. maar goed, we wachten woensdag af en hopelijk krijgen we een mooie echo.
     
  15. toeter

    toeter Fanatiek lid

    1 dec 2012
    1.313
    1
    0

    zwakkeling?? dat ben je niet! je probeert het in elk geval! ik wilde ook stoppen maar dat lukte ook niet..ik bouw ook af...succes! en ..je echo is echt mooi!
     
  16. ChantalBn

    ChantalBn Actief lid

    27 jan 2013
    403
    0
    16
    Hoi Meiski,

    Ik herken het helemaal! Ben zelf ook een roker en weet sinds zaterdag dat ik zwanger ben, als mijn berekening klopt zal het rond de 6 weken zijn maar denk dat ik dat donderdag zal horen (dan is mijn eerste afspraak in het zh).
    Geen idee wat te verwachten trouwens maar ook ik heb altijd gezegd dat zodra ik zwanger zou zijn ik meteen zou stoppen helaas niet dus... ik heb vandaag gerookt, heel stom maar lang niet zoveel als ik voorheen zou doen, veel en veel minder zelfs! We weten allemaal dat het slecht is maar ik denk dat we ook trots moeten zijn dat we niet zoveel als voorheen roken en dat is een begin!
    Ik zat zeker op 2 pakjes per dag en de sigaretten die ik vandaag heb gerookt zijn op 2 handen te tellen en ik heb er vertrouwen in dat het steeds minder zal worden.

    Succes met alles!
     
  17. Jennifer2106

    Jennifer2106 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    4.203
    1
    0
    Zuid Holland
    Spannend meis. Laat je weten hoe je echo was? Ik vind het knap hoor 2-3 peuken en dan maar een paar trekjes. De rest komt vast ook nog wel. En zo niet. Mijn gyn zei dat echt zo weinig niet heel erg is. Pas als je echt stevig door rookt is het schadelijk. Maar het beste is natuurlijk niks maar dat weten we allemaal wel.

    Succes bij de echo. Ik duim dat alles goed zit.
     
  18. Jennifer2106

    Jennifer2106 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    4.203
    1
    0
    Zuid Holland
    Daar heb je gelijk in :). Jij ook succes meis. Weet hoe zwaar het is.
     
  19. Jennifer2106

    Jennifer2106 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    4.203
    1
    0
    Zuid Holland
    Spannendddd. Nog2 dagen aftellen. Laat jij ook weten hoe het is gegaan?
    En van 2 pakjes nu al naar zoveel minder is hartstikke goed. Hopelijk lukt het je om nog iets minder te roken of helemaal te stoppen. Maak je niet gek want stress is ook niet goed.
     
  20. Meiski

    Meiski Bekend lid

    11 mrt 2011
    501
    0
    0
    Rond Amsterdam
    Goedemorgen allemaal,

    @ChantalBN: spannend dat je donderdag een afspraak in het ziekenhuis hebt... en ik vind het ook heel goed van je dat je van 2 pakjes naar max 10 (2 handen ;)) bent gegaan, dat is nogal een verschil!!!

    @Jennifer2106: Ik laat zeker weten hoe de echo was, morgen om 8:10 uur mogen we, dus gelukkig niet de hele dag wachten. Ik weet wel dat het goed is dat ik al flink ben afgebouwd maar ik baal er toch gewoon van dat ik niet helemaal kan stoppen, wat is nou belangrijker denk ik dan maar goed, wellicht als ik morgen een rijstkorrel in mijn buik zie dat ik er gelijk van af blijf :).

    Jullie ook allemaal veel succes!!!!!
     

Deel Deze Pagina