Alcoholvrije wijn

Discussie in 'Gezondheid' gestart door TVA, 16 jan 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. TVA

    TVA Nieuw lid

    16 jan 2013
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo,

    Ik zal het meteen maar uit de doeken doen..: ik ben niet zwanger!

    Wel ben ik eigenaar van een webshop waar we alcoholvrije wijnen verkopen (aangezien ik deze vraag absoluut niet stel om verkapt reclame te maken zal ik de naam achterwege laten).

    Van 20 t/m 24 februari staan we op de NegenmaandenBeurs, hier zullen we iedereen die dat wil de kans geven om onze alcoholvrije wijnen te proeven.

    Eén van de wijnen die we in ons assortiment hebben is Torres Natureo. Deze wijn bevat 0,5% (rest)alcohol. Vinden jullie een wijn met 0,5% alcohol geschikt voor een zwangere vrouw en dus voor de NegenMaandenBeurs?

    Ik hoop dat jullie met me mee willen denken, zodat ik met het juiste assortiment op de NegenmaandenBeurs zal staan!

    Thanx!
     
  2. Talitha15

    Talitha15 Actief lid

    2 mei 2007
    238
    0
    0
    nee! geen alcohol tijdens de zwangerschap, dus ook geen 0,5%!
     
  3. jipje

    jipje Fanatiek lid

    9 feb 2011
    1.452
    96
    48
    hmm.. ik zelf zou het liefst gewoon helemaal alcoholvrij hebben, tis dan wel maar 0.5%, maar er zit dan toch iets in.
    Ik ga toevallig ook naar de 9 maanden beurs, maar ik zou dan liever een helemaal alcoholvrije wijn willen proeven haha ;)
     
  4. Gitster

    Gitster Bekend lid

    23 nov 2012
    518
    0
    0
    NULL
    Brabant
    Ik zou persoonlijk ook voor alleen alcoholvrije wijnen gaan. Tuurlijk zijn er mensen die af en toe alcohol nemen, maar we weten allemaal dat het niet goed is voor de baby, en om het drinken tijdens de zwangerschap (hoe weinig promillage het ook is) niet verder te stimuleren zou ik het ook gewoon niet aanbieden!

    Ik kom proeven!!! Al mag ik tegen die tijd wel weer gewoon een vino alcoholico!
     
  5. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Nee, zelf laat ik die staan. Wel leuk initiatief :)
     
  6. Luja

    Luja Niet meer actief

    Ik zou zelf graag de helemaal alcoholvrije wijn komen proeven,
    Maar de 0.5% laat ik inderdaad staan;)
     
  7. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Ik zou de 0,5% niet aanbieden op de zwangerschapsbeurs, al is het maar om te voorkomen dat je gelyncht wordt op die beurs.;)

    Ook ik drink geen alcohol, zelfs geen wijn waar 0,5% restalcohol in zit.

    Wel leuk initiatief! Als het je lukt om het vooroordeel, dat alcoholvrije wijn niet lekker is, kunt ontkrachten, dan kan ik je voorspellen dat je goede zaken zult doen!:)
     
  8. acnaib

    acnaib Bekend lid

    19 mei 2008
    560
    1
    0
    Moeder
    Dongen
    Ook geen spatje alcohol hier.
    Alcoholvrij; prima!
     
  9. TVA

    TVA Nieuw lid

    16 jan 2013
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nou, dat mag duidelijk zijn!

    Ontzettend bedankt voor jullie reacties. Mochten er nog mensen zijn met een andere mening nodig ik diegene natuurlijk van harte uit om dit alsnog hier te posten!

    En... Tot op de NegenmaandenBeurs!
     
  10. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Euhm... nee beslist niet.

    Het is ook geen alcoholvrije wijn, als er nog steeds 0,5% in zit.
    Ik hoop dat jullie dat wel heel duidelijk maken op de 9mnd beurs.
    Want ik kan mij voorstellen dat in het gedrang, de opwinding en de "shop" stemming, zwangeren dit een beetje over het hoofd gaan zien, vooral als het als "alcoholvrije" wijn wordt gepresenteerd.
     
  11. MWB

    MWB Bekend lid

    7 dec 2011
    907
    0
    16
    Inderdaad gewoon geen alcohol serveren, al is het dan maar 0,5%. Ik zag afgelopen zomer ook een aantal zwangeren alcoholarm bier drinken, maar zou dat zelf ook niet doen...
     
  12. Peony84

    Peony84 Fanatiek lid

    23 jun 2012
    1.885
    0
    0
    Nederland
    Ik zou het niet doen! Iedereen kan zelf bepalen of ze het aannemen maar ik zou het niet netjes vinden en dit negatieve gevoel koppelen aan jullie bedrijf.... (en dus uit principe al niets kopen bij jullie). ;) Het zou voor mij dus geen goede reclame zijn voor jullie.
    Heel veel succes met de beurs!!
     
  13. sheep82

    sheep82 Actief lid

    12 jun 2012
    152
    0
    0
    Ja! Ik heb deze volgens mij gedronken tijdens oud en nieuw. (is het de biologische?) Op deze was het minst goed te zien dat deze alcohol vrij is. Dat mis ik nog wel een beetje. Van mij hoeft het er niet groot op te staan dat de wijn alcohol vrij is.
    Ik voel me totaal niet schuldig over 0,5%.
     
  14. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Hmm, is het niet zo dat bijna alle alcoholvrije wijnen tot 0,5% alcohol bevatten?
    Ik heb enkele jaren terug contact gehad met een fabrikant van alcoholvrije wijnen en deze vertelde me dat het tot 0,5% niet verplicht is te vermelden op de fles en er vaak nog alcohol aanwezig is in alcoholvrije wijn, omdat het gedealcoholiseerd wordt.
    Nu ben ik benieuwd hoe dat echt zit. Niet wegens mijn zwangerschap maar wegens andere redenen wil en mag ik absoluut geen alcohol hebben, waardoor ik dus nooit alcoholvrije wijn heb durven te proberen na dit contact.
     
  15. Mamadaisy

    Mamadaisy Fanatiek lid

    1 jan 2010
    1.533
    6
    38
    Ik ken toevallig iemand met een kind met het Foetaal alcohol syndroom.
    De moeder had in de zwangerschap een!! glas wijn gedronken.
    Ik blijf dus van alcohol en nu dus ook van de alcoholvrije wijn af.
    Voor een ieder die dit een sterk verhaal vindt : Google eens op de term..
     
  16. Femkee

    Femkee Actief lid

    6 nov 2012
    247
    1
    18
    NULL
    NULL
    Misschien ben ik dan te nuchter met dit soort dingen. Ik werk zelf bij één van Nederlands grootste slijterij ketens, waar we de Torres Natureo ook verkopen. Daarnaast verkopen we ook een merk waar dus 0.0% alcohol in zit.

    Als wijnliefhebber heb ik dus de keus gehad om ze beiden te proberen, en als je voor je zwangerschap een wijnliefhebber bent, kan ik je vertellen dat de wijn met 0.0% nergens naar smaakt.

    Ik drink de Torres wel. Je lichaam maakt uit zichzelf namelijk ook alcohol aan. Bij sommige mensen is dit zoveel, dat ze, zonder ook maar 1 glas te hebben gedronken, toch een positieve blaastest hebben!

    Ik ben van mening dat 0.5% niks is. Daarnaast moet ik er wel bij vertellen dat ik het bij 1 á 2 glaasjes in het weekend houd. Verder komt er geen druppel in!

    En de Torres is een lekkere alcoholarme (!) wijn.

    Als ik nog op de negenmaandenbeurs mag rond waggelen, kom ik een glaasje doen!
     
  17. Juudje81

    Juudje81 Fanatiek lid

    14 mei 2010
    1.216
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hey collega ;)
    Kan me helemaal vinden in je uitleg. De Torres is gewoon echt nog lekker. Wordt hier zelfs geserveerd in een restaurant met een michellinster.

    Vond op lekkeralcoholvrij.nl de volgende info:
    "Dranken met een alcoholpercentage van minder 0,5% mogen zich in Europa alcoholvrij noemen. Dat komt omdat producten nu eenmaal alcoholsporen kunnen bevatten als gevolg van de gisting van natuurlijke suikers. Zo kunnen in cola, sinasappelsap of een gebakken brood zo maar alcoholpercentages tot 0,2% voorkomen. De Nederlandse bierbrouwers hanteren een bovengrens van 0,1% voor de term 'alcoholvrij bier'."

    Ik heb zelf geen moeite met één of twee glaasjes wijn/bier met 0,5% alcohol. Liever compleet zonder alcohol, maar op zn tijd...

    Op de 9 maandenbeurs zou ik het maar niet aanbieden, gezien de reacties ;)
     
  18. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Bij de AH verkopen ze echt 0% alcoholvrije wijn die neem ik wel maar met 0,5 % of iets erin helemaal niet.
     
  19. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    In Italië krijg je in het ziekenhuis iedere dag een glas rode wijn wanneer je zwanger bent.(wel alleen rode omdat dat de bloeddorstig bevordert) En volgens de statistieken zijn daar niet meer kinderen met aangeboren afwijkingen ;) dus ik zou m wel proeven :) als ie rood was.
     
  20. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.815
    2.674
    113
    Ja hoor ik zou hem gewoon drinken. Ik heb tijdens mijn zwangerschap ook af en toe een malt biertje gedronken met 0,5%. Ik nam er dan niet meer dan één. Mijn vlos en gyn zeiden dat dat absoluut geen kwaad kon, en dat er in rijp fruit soms ook 0,5% zit.
     

Deel Deze Pagina