Hier ben ik het niet mee eens. Prima om te gebruiken opdat het net wat lekkerder slaapt maar niet om het te leren doorslapen. Schema nu is prima joh.
Maar jou kindje slaapt al door? Van 23u tot 7/8u is doorslapen! Joh je beseft niet hoeveel geluk je hebt met een baby ddie zulke nachten maakt! Hier met 3 maanden 2 nachtvoedingen, 22u, 2u, 5u en dan tussen 7 en 8 waren beide kinderen weer wakker. Met een maand of 4 gaat je kindje heus wel wat vroeger als 22u slapen en op den duur kom je uit op 5x180. Jullie doen 't dus hardstikke goed zo! Wij hebben geen schema, vaak wel 6-10-14-18-22 gehad of 5-8-12-16-20
justy snap ik en wil ook niet nu al beginnen hoor maar vanaf dat we 4 flessen gaan geven dus vandaar dat ik hier om adviezen vroeg maar ik wil dan ook beginnen met bijvoorbeeld 1 of 2 lepels in de avond fles meer nog niet en dan zo langzaam opbouw tot hij 4 maanden is zodra we beginnen. kweenie en suusjeuh: ik snap wat je bedoeld en ik weet dat hij doorslaapt en ben super trots en tevreden!!! maar ik vroeg me gewoon af wat de volgende stap is en wanneer dat dat is hier nu inderdaad bijna 3 maanden over 3 dagen is het zover gaat echt hard haha. maar we moeten van cb elke week 5 ml ophogen tot de 200 ml per fles dus dan zit ik op 5x 200ml is dit niet teveel ? hij krijgt vanaf vandaag 165 x 5 voedingen
Quinty krijgt de ene dag 4x 200 ml en de andere dag 5x 200 ml (180+6). Dus ik vind het niet teveel hoor. Voordat ik dit schema had kreeg Quinty nog nachtvoedingen en toen was het 6x 165+5. Ze dronk telkens alles tot de laatste druppel op en we zaten ook al vrij snel op forte voeding (gelukkig bevat dit geen extra calorieën zoals rijstebloem). Als ik jou was zou ik voor 4 maanden geen rijstebloem geven, maar dan eerder voor meer verzadiging door de laatste fles was forte voeding. Je weet niet hoe zn darmen reageren op rijstebloem... En hij slaapt toch super door! Hij laat vanzelf de voeding van 23 uur vallen. De rijstebloem is mijn eigen keus geweest, omdat ze al op forte zat en er soms maar 3 uur tussen laat. Hier helpt het wel voor de nacht zodat ze goed slaapt, maar het kan ook averechts werken hoor! Misschien wel een beetje dubbel dat ik het je niet aanraad om er voor 4 maanden mee te beginnen, maar ik had liever een kindje gehad wat het gewoon goed doet op standaard voeding. Ieder kindje is anders en iedere moeder ook... Probeer te doen waar jij je goed bij voelt en wat jij denkt dat goed is voor je kindje
Aha...maar zo werkt het niet! Ook al staat op de verpakking van rijstebloem dat het helpt bij doorslapen (helaas). Je hebt 3 soorten kinderen. Bij de grootste groep maakt het geen biet uit of er nou wel of geen rijstebloem in hun fles zit. Ze gaan gewoon slapen als ze daar lichamelijk gezien aan toe zijn. Kwestie van ontwikkeling, die bij elk kind in een eigen tempo gaat. Dan heb je een groep die inderdaad wat langer slaapt als ze rijstebloem krijgen. En dan heb je een even grote groep die van rijstebloem juist wakkerder wordt en slechter gaat slapen. In welke groep je kind valt? Dat vind je uit door uit te proberen. Maar dan is het wel slimmer om gewoon te wachten tot je kind er de leeftijd voor heeft. Want hoe jonger je kind is, des te groter is de kans dat je kind in de groep van slapeloze nachten valt. Als ze er niet aan toe zijn kunnen ze flink kramp en buikpijn krijgen met rijstebloem. En verstopt raken.
Voor een gemiddelde baby is 5 flessen keurig netjes. Voor een baby die blijkbaar nog groei moet inhalen, is vaker een kleinere voeding beter.
Je kunt prima een schema aanhouden als dat beter bij jullie past. Een schema kan je wat houvast geven. Maar kind gaat altijd boven klok! Wat ik vooral probeer uit te leggen is: je hoeft niet zo strikt naar de hoeveelheden te kijken. Je kind is geen machientje, maar een mens. Het is heel normaal om de ene keer meer honger te hebben als de andere keer. Zelf eet je toch ook niet bij elke maaltijd precies dezelfde hoeveelheid? Elke week met 5cc ophogen komt op mij onnodig ingewikkeld over. Je kunt rustig beginnen met 1 fles per dag een schepje groter te maken en je kind te laten bepalen hoeveel hij van die 35cc extra laat staan. En dat kan de ene dag wat meer zijn dan de andere dag. Dat is helemaal niet erg. Voor jezelf is het wel prettig om elke dag even te noteren hoeveel je kind van zo'n grotere fles drinkt. Gaat het goed, dan vergroot je gewoon nog een fles. Enzovoorts. Dan ben je ook stukken voordeliger uit dan nu: steeds voeding aanmaken en dan weer je fles leeggooien tot aan de door het CB voorgeschreven hoeveelheden maakt dat je veel extra geld kwijt bent door verspilling. En het is voor jezelf op de CB-manier toch ook veel meer gedoe en gepriegel?
Nee ik maak voeding voor heel de dag dus gaat makkelijk gooi nooit iets weg. Ik weet ook zeker als ik hem meer geef hij het gewoon op drinkt hij laat nooit iets staan. Dit is nu zijn tempo en ritme denk niet dat ik daar iets in hoef te veranderen behalve dat het uiteindelijk meer wordt. Echt dankjewel voor alle adviezen ik wacht sowieso op minimaal 4 maanden!! En dan is dus nog beter eigenlijk geen rijstebloem te geven maar groentehap?
Eh, voedingen voor de hele dag? Dat meen je toch niet he? Dat wordt door de fabrikanten al sinds 2003 afgeraden!
Rijstebloem of groenten, is niet beter of slechter. Rijstebloem is rijst bevat dus weinig voedingsstoffen. Groenten bevat vitaminen vezels en smaak. Maar ik geef toch gerust een papje 's avonds hoor met 3 schepjes rijstebloem. En doorslapen doet ie alleen als het hem uitkomt, net kwam ie toch weer om een voeding.
Doen wij ook en doen ze in het ziekenhuis ook. Officieel wordt het afgeraden, maar als je schoon werkt en het water eerst kookt en de voeding in een afgesloten kan in de koelkast houdt is er niks aan de hand. Het ziekenhuis vond er niks mis mee en mij uitgestelde kraamzorg ook niet, mits je dus netjes werkt en je kan niet op het aanrecht laat staan. Daar hoeven we niet zo dramatisch over te doen.... Volgens mijn kraamzorg raden ze het af omdat niet iedereen de kan netjes in de koelkast bewaart en dan krijgen de bacterien snel een kans. Op die manier is er een kindje (of meerdere geen idee) geweest dat ziek werd en hersenbliesontsteking kreeg; dus ja als je je niet aan bepaalde voorschriften houdt is het gevaarlijk. Om e.e.a. te ondervangen raden ze het daarom af; better safe then sorry. Maar goed ik eet ook geen kip die een halve dag uit de koelkast heeft gelegen.
Het maakt geen klap uit of je zelf wel of niet hygienisch te werk gaat. De kinderen die overleden vanwege aangemaakte voeding waren in een ziekenhuis waar de kv aangemaakt werd in de voedingskeuken. Kv-poeder, (en ook pappoeders zoals bambix, nutriton) is niet steriel. Vanuit de fabriek kunnen ze sporen bevatten van ziekmakende bacteriën. Die sporen kunnen totaal geen kwaad als je volgens de regels een fles aanmaakt en binnen een uur op laat drinken. Bewaar je de voeding, netjes in de koelkast, dan kunnen die bacteriesporen uitgroeien tot hoeveelheden die gevaarlijk kunnen zijn voor je kind. Het gaat trouwens niet om hersenvliesontsteking, maar om een infectie met een darmbacterie. Gelukkig is sterfte hier aan zeldzaam, maar elk jaar belanden er babies in het ziekenhuis met darminfecties. Door heel simpel de voeding volgens de gebruiksaanwijzing te maken kun je dat voor je kind voorkomen.
Ik zeg toch, wat jij wilt... Ik hou zelf dezelfde methode aan als het ziekenhuis. Het is makkelijk en naar mijn mening veilig. Ze hebben er nooit last van gehad. Ik voel me daar prettig bij, wat een ander doet moet die zelf weten. Vind alleen wel dat je onnodig heftig reageert op iemand die zegt dat ze de voedingen voor de hele dag klaarmaakt.
Dirksmama laten we erover op houden. Ieder heeft zijn eigen methode jij maakt niet klaar voor de hele dag ik wel en gaat prima. Heel kru gezegd voor mezelf maar gaat mijn kindje dood heb jij er geen last van. Ik opende dit om andere schema's te horen en adviezen geen verwijten.
Je mag het zelf weten hoor...maar ik ging er eerlijk gezegd van uit dat je dit uit onwetendheid deed, niet uit onwil. Het is gewoon een risico dat je neemt. Jouw keuze, je bent nu in elk geval op de hoogte. KV is volgens mij een typisch gevalletje RTFM...